23 лютого 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • Децентралізація влади
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Ресурсний центр громад
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Мобілізація
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28        
  Понеділок, 15 лютого 2016 08:32

  Перший крок на шляху переходу української армії на контрактну основу

  Основний акцент – на контрактній армії. Таку позицію Президента України Петра Порошенка озвучив сьогодні, 12 лютого, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик учасникам ради оборони Волинської області, інформуючи про обговорені на засіданні Ради регіонального розвитку питання.

  Як зазначив Глава держави під час засідання, на першому етапі формування Збройних Сил України значна допомога, яку надали громадські та волонтерські організації, бюджети усіх рівнів та пересічні громадяни стала серйозною, фундаментальною підтримкою української армії. Одначе, процес формування військових частин продовжується, а відтак Президент України підписав Указ «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України».

  Документом затверджується перелік з’єднань і військових частин ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, над якими здійснюється шефство місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування. У рамках цього шефства місцеві державні адміністрації будуть надавати допомогу у забезпеченні військових частин продовольством, паливно-мастильними матеріалами, матеріально-технічними засобами, у розв’язанні соціально-побутових проблем, задоволенні культурних і духовних потреб військовослужбовців, військово-патріотичного виховання молоді та її підготовки до виконання військового обов’язку, для чого, зокрема, буде утворено відповідні координаційні ради.

  Разом з тим, йдеться й про допомогу громадських об’єднань та волонтерських організацій, які, на думку Володимира Гунчика, також можуть надати свої пропозиції щодо шефства над з’єднаннями та військовими частинами.

  – Ми повинні усі, і влада, і громадськість, бути зацікавлені у тому, аби військові частини, розташовані на території Волині, були якнайкраще забезпечені у складі української армії,  –  підкреслив голова облдержадміністрації.

  Що ж стосується безпосередньо формування українського війська, то у подальшому цей процес має відбуватися, передусім, за контрактним принципом. На переконання Петра Порошенка, Україна має використати всі ресурси і резерви для забезпечення комплектації контрактної армії. Під час засідання Ради регіонального розвитку Глава держави повідомив, що поки що не прийняв рішення про направлення до Верховної Ради законопроекту про оголошення чергової хвилі мобілізації. Позаяк, є чимало бійців, які повернулися з фронту, відпочили, реабілітувалися, але мають бажання, патріотизм, досвід боронити державу. У першу чергу це стосується воїнів, які володіють певними спеціальностями: механіків-водіїв, снайперів, десантників, спецназівців, які вже навчені і можуть одразу ж приступити до виконання обов’язків. Це дасть змогу замінити бійців, які мають найближчим часом будуть демобілізовані.

  Відповідно, держава бере на себе зобов’язання забезпечити тим, хто поповнить лави контрактної армії, належну матеріальну підтримку та соціальний захист. Зокрема, як відомо, за наполяганням Президента України, контрактники в Україні з цього року отримують не менше 7 тисяч гривень на місяць. Мова також йде і про забезпечення житлом часників АТО і членів їхніх сімей та виділення їм земельних ділянок.

  – Дедалі більше охочих служити за контрактом,  – наголосив військовий комісар обласного військового комісаріату Роман Кулик. – Якщо у минулому році таке бажання виявляли близько 200 українців за місяць, то лише у січні цього року таких бажаючих – 6 тис. І Волинь не повинна «пасти задніх» у процесі формування контрактної армії.

   –  У нас є достатньо досвідчених військових, демобілізованих бійців, військовозобов’язаних, котрі мають військові спеціальності і можуть за бажанням поповнити лави контрактників, – зазначив голова облдержадміністрації. – У свою чергу органи влади зобов’язані не адміністративним тиском, а морально та матеріально заохоти бажаючих служити у контрактній армії.

  З цією метою Володимир Гунчик вніс пропозицію проаналізувати можливість надання таким волинянам, окрім державної, підтримки й з обласного бюджету. Також керівник найвищої виконавчої гілки влади краю доручив усім відповідним службам та відомствам якнайшвидше підготувати спільний план дій, виконання якого сприятиме проходженню волинянами саме контрактної служби. Тим паче, що Україна, обравши європейський шлях розвитку, задекларувала бажання розвиватися за міжнародними  стандартами, де армія також – контрактна. Позаяк, відомо, що люди, які добровільно виявили бажання захищати країну, здатні більш професійно виконувати свої обов’язки.

  Серед інших питань, які обговорили учасники сьогоднішнього засідання ради оборони – й обласні «військові» програми. Зокрема, Роман Кулик презентував Програму матеріально-технічного забезпечення військових частин (установ), підрозділів правоохоронних органів, заходів територіальної оборони, мобілізаційної підготовки та мобілізації в області на 2016-2020 роки. Слід зазначити, що завдяки цій програмі, посеред іншого, вдалося покращити рівень оснащення та матеріально-технічне забезпечення наших військових в зоні бойових дій.

  У свою чергу т.в.о. начальника головного управління Національної поліції України в області Петро Шпига наголосив, що наразі в країні проходить процес реформування правоохоронних органів, оновлення і очищення особового складу, підвищення його професійного рівня та покращення матеріально-технічного забезпечення структури. Разом з тим, незважаючи на процес реорганізації, свої професійні обов’язки працівники правоохоронних органів виконують на належному рівні. Одним з важливих напрямків їх діяльності є профілактика правопорушень в області. Відтак, з цією метою також розроблений проект відповідної обласної Програми на 2016 рік, яку представив начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування головного управління Нацполіції в області Віталій Ковальчук.

  Заслухавши проекти зазначених програм, члени ради оборони підтримали їх з унесенням деяких змін та пропозицій.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 376
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua