25 лютого 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Земельні відносини
 • Протоколи ТЕБ та НС
 • Служба за контрактом
 • Електронне звернення
 • Протидія домашньому насильству
 • Робота спостережної комісії РДА
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  Середа, 30 травня 2012 08:19

  Економіка

  Довідка

  про стан соціально-економічного розвитку Горохівського району

  за 2020 рік

  Протягом 2020 року увага органів влади та місцевого самоврядування приділена роботі щодо забезпечення соціально-економічного розвитку району, зокрема,  аграрного сектору економіки.

           Головним напрямком діяльності районних аграріїв залишається виробництво продукції рослинництва. Свою діяльність у районі провадять понад 178 сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності, в тому числі 154 малих фермерських господарств, в обробітку яких знаходиться в середньому від 30 до 600 га землі.

         Найкращих врожаїв  зернових культур, зокрема озимої пшениці з року в рік  добиваються  такі  господарства, як ФГ «Техагро», ПП «Макс Ком»,   ПОСП ім. Шевченка,  ФГ «Зоря», СГПП «Дружба», ТзОВ «Волинь Нова», ФГ «Галстедан», ТзОВ «Агропродукт - Горохів», ПОСП ім. І Франка.

        Одночасно із збиранням зернових культур  сільськогосподарські  підприємства та фермерські господарства району  провели  комплекс осінньо – польових робіт.  Під урожай 2021 року посіяно  озимі  на зерно, озимий ріпак.

  В  агроформуваннях району поголів’я  ВРХ не зменшується. Утримується понад 3300 голів корів та майже 1600 голів свиней.    Валове виробництво молока зростає з року в рік. Надій на корову  по  підсумках  2020 року  по всіх  сільськогосподарських  товаровиробниках  району  склав   майже 6000 кг.  «Птахокомплекс  «Губин» (с.Піски, Холонів) та ТзОВ «Астра» спеціалізується по вирощуванні курей.

  Для реалізації фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників, фермерських господарств та особистих селянських господарств розроблена Комплексна Програма розвитку галузі АПК Горохівського району на 2016 – 2020 роки, яка затверджена рішенням сесії районної ради від 22.12.2015 року №2/12  і  передбачає вісім напрямків для фінансової підтримки аграрного сектору. У 2020 році з районного бюджету виділено кошти на один напрямок  Комплексної  Програми  на суму 14,8 тис. грн. -  це  дотація особистим  селянським і фермерським господарствам, які мають право на отримання дотації за посадку садів та ягідників.

          В структурі посівів на орендованих землях переважають зернові та зернобобові культури (49,7 % - пшениця, жито, ячмінь). Значно зросли площі під технічними культурами (соя, ріпак, соняшник).

          Складна соціально-економічна ситуація, що склалася в країні, диспаритет закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію, відсутність стабільної державної політики підтримки вітчизняного товаровиробника, вплинули на зменшення поголів’я худоби, як в особистих селянських господарствах, так і в сільськогосподарських товаровиробників.

        Проведено 6 аукціонів з продажу права оренди на 9 земельних ділянках з них: 1 земельна ділянка водного фонду площею 8,5231 га на території Скобелківської сільської ради з орендною платою 7532,14 гривень в рік.

       8 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 128,8641 га на території  Колодеженської, Рачинської,  Перемильської сільських рад, Мар’янівської селищної ради. Орендна плата коливається від 8 до 120 відсотків від нормативної грошової оцінки, що становить 358,9 тис.грн. в рік. Прогнозуються  земельні ділянки на аукціон з продажу права оренди на території Скобелківської, Скригівської, Квасівської сільських рад, Мар’янівської селищної ради.

  Протягом 2020 року в районі зареєстровано 211 нових підприємців, а скасовано реєстрацію – у 164.    В цілому станом на 1 січня 2021 року в у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців перебуває 1249 фізичних осіб-підприємців  та 372 юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

  Згідно останньої статистичної інформації за попередній рік в районі немає великих підприємств.  До середніх відноситься 10 діючих підприємств, на яких працює 1120 осіб; до малих – 225 діючих підприємств, де працюють 1073 особи.

  Горохівською районною філією Волинського ОЦЗ організовано 7 заходів (семінарів) на тему: «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», в якому взяло участь 57 громадян з числа безробітних. Одноразову допомогу по безробіттю  для організації підприємницької діяльності надали одній  особі.

  Фахівцями Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо організації підприємницької діяльності під час індивідуальних прийомів у особистих консультантів, під час масових і групових заходів згідно чинного законодавства.

  У період карантинних обмежень Горохівською районною філією Волинського обласного центру зайнятості проведено 133 онлайн вебінарів із безробітними щодо ознайомлення з правами та обов'язками безробітних під час перебування на обліку в центрі зайнятості. Ознайомлення з освітнім порталом ДСЗ, платформою ДСЗ з профорієнтації, цифрова освіта  Прометеус, Coursera  та віртуальною платформою емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії СОVID-19, а також щодо правильного написання резюме та співбесіди з роботодавцем.

  Впродовж 2020 року Центром  надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано громадянам  та суб’єктам господарювання 29348 послуг, найбільше – реєстрація нерухомого майна – 9604, земельні питання – 6008, послуги міграційної служби – 989, реєстрація фізичних та юридичних осіб -1592, соціальні послуги - 9950.  В цілому надається 135 видів адміністративних послуг.  Працює  відділ «Центр надання адміністративних послуг» Горохівської міської ради, який надає 18 видів адміністративних послуг.                                               

  Для покращення якості надання адміністративних послуг  Горохівською міською радою спільно з ЦНАПом райдержадміністрації була подана заявка для участі у  Програми «U-LEAD з Європою» 3 раунду фази впровадження в частині створення / модернізації центрів надання адміністративних послуг.  23.01.2019  укладено Меморандум  про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг про створення та роботу спільного ЦНАПу у формі роботи міський  ЦНАП та ЦНАП райдержадміністрації в одному приміщенні. Роботи по облаштуванню даного об’єкту завершені.

  На території району  є такі промислові підприємства, що виробляють продукцію: товариства з обмеженою відповідальністю «Пода-Волинь» та «Даніка протеїн», приватні підприємства «Вікторія ГОЛД», «Злагода», товариства з обмеженою відповідальністю «Горсталь», приватно-орендні сільськогосподарські підприємства імені Т. Шевченка та імені І. Франка, фермерське господарство «Зоря».  Ними  за січень-жовтень 2020 року реалізовано продукції в діючих цінах на суму 105 млн.грн.

  Наповнення дохідної частини місцевих бюджетів району власними  коштами склало 136 млн. 978 тис. грн. або 108,3 відсотка до планових призначень. Надходження до бюджетів району власних коштів  збільшилися до попереднього року  на 14 млн.544 тис. грн.

         Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 19 лютого 2020 року №85 у 2020 році в Горохівському районі за рахунок  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області здійснено:

  - капітальний ремонт  автодороги С 030223 Угринів – Дубова Корчма в обсязі 8534,4 тис. грн., роботи  виконані, кошти освоєні;

  - капітальний ремонт моста на а\д О 030214 /H-17/-Сенкевичівка–Липа–Берестечко км 33+738 в обсязі 8900 тис. грн., роботи  виконані, кошти освоєні.

          Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Горохівського району протяжністю 381,5 км. У2020 році надавало МП «Шлях» м.Луцьк.

  Відповідно до розпорядження КМУ №891-р від 08.07.2020  у 2020 році 8 інвестиційних проєктів фінансувалися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на суму 2549,736 тис.грн. Роботи на об’єктах виконані та  оплачені, а саме:

  1) Капітальний ремонт. Заміна підлоги в спортивному залі ЗОШ І-ІІ ст. у    Сільце Горохівського району Волинської області- вартістю - 192,829 тис.грн.; роботи виконанні, кошти освоєнні повністю.

   2) Капітальний ремонт. Заміна вікон у ЗОШ I—III ст. в с. Мерва Горохівського району Волинської області- проведено касових видатків -  6,2 тис.грн;  проєктно-кошторисна вартість-170,0 тис грн. Перехідний об'єкт на 2021 рік. Залишок субвенції в сумі 24894 грн. повернуто в державний бюджет                 (економія по тендеру). Субвенцію передано в Берестечківську ОТГ;

  3) Капітальний ремонт даху загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с. Колодеже на вул. Шкільна, 3 Горохівського району Волинської області- передбачено коштів 250,00 тис.грн., касові видатки не проводились (проєктно-кошторисна вартість- 721,618 тис грн.); перехідний об'єкт на 2021 рік. Субвенція передана в Городищенську ОТГ.

  4)Капітальний ремонт приміщення дошкільного навчального закладу "Сонечко" в с.Перемиль Горохівського району Волинської області- передбачено коштів  630,00 тис.грн. Роботи виконанні , залишок субвенції в сумі 87376,04 грн. повернуто в державний бюджет (економія по тендеру).

  5) Капітальний ремонт приміщення Будинку культури с.Печихвости Горохівського району Волинської області (ремонт даху)- передбачено коштів 399,763 тис.грн., проведено касових видатків- 399,8тис.грн. Роботи виконанні. Кошти освоєнні повністю.

  6) Капітальний ремонт підвальних приміщень адмінбудинку сільської ради по вул. Центральна,25б в с.Підбереззя Горохівського району Волинської області- передбачено коштів 400,00 тис.грн.  Роботи  виконанні, кошти повністю освоєнні.

  7) Реконструкція мереж вуличного освітлення від КТП №486 по вул. Берестейській, вул.Рузаки в с.Зелене Горохівського району Волинської області- передбачено коштів 300,00 тис.грн. Роботи виконанні . Кошти освоєнні повністю.

   8) Реконструкція приміщень центральної районної лікарні під Горохівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини по вул.Парковій, 22 в м.Горохові Волинської області- передбачено коштів 200,00 тис.грн. Роботи виконанні, кошти освоєнні. Залишок субвенції  в сумі 1892 грн. повернуто в державний бюджет.

           В рамках реалізації проєкту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у районі завершені   повністю роботи і оплачено вартість 4 об’єктів, а саме : реконструкція фельдшерського пункту села Печихвости під амбулаторію загальної практики сімейної медицини (вартість - 5,1 млн грн.), недіюче приміщення дитячого садка під амбулаторію загальної практики сімейної медицини в селі Лобачівка (вартість – 9,7 млн грн.), аптека під амбулаторію загальної практики сімейної медицини в селі Журавники (вартість - 4,7 млн грн.), частина приміщення дитячого садка під амбулаторію загальної практики сімейної медицини в селі Скобелка (вартість – 7,6 млн грн.).        

  Щодо коштів районного бюджету, то вони виділялися в основному на співфінансування проєктів, на виготовлення проектно-кошторисної документації, на реалізацію заходів районних цільових програм.

  Соціальна сфера. Протягом 2020 року  статус безробітного отримали 1681  громадян,  в тому числі соціально-вразливого населення 655  осіб (39  відсотків).  Всього працевлаштовано на вільні та  нові робочі місця  814 безробітних.

  Значна увага приділено створенню додаткових робочих місць за рахунок компенсації  роботодавцям єдиного внеску для працевлаштування безробітних.  За 2020 рік на новостворені робочі місця працевлаштовано 15 осіб, які є  безробітними  квотної категорії незайнятого населення, що потребують додаткових гарантій соціального захисту (передпенсійний вік,  жінки з дітьми до 6 років,  тощо).

       Протягом  2020 року   на обліку в філії  в пошуках роботи перебувало  94 особи з числа  безробітних громадян  з інвалідністю, з них працевлаштовано 23 особи.

  Протягом  2020 року за   направленням Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості  проходили  професійне навчання 192 особи з числа  безробітних, що перебували на обліку,  з  них - 2 осіб учасники  бойових дій.

         Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району у липні-вересні 2020 року становила 8689 грн., що в 1,6 раза вище рівня законодавчо встановленої мінімальної зарплати (5359 грн.). В області відповідно – 9464 грн., в 1,8 раза вище.  За рівнем заробітків район займав шосту позицію серед районів та міст області.

  Спеціалістами сектору сімейної політики та протидії торгівлі людьми управління  соціального захисту населення постійно здійснюється контроль та моніторинг щодо погашення заборгованості по заробітній платі в районі та дотримання мінімального розміру заробітної плати по району.

  Протягом 2020 року відбулось 2 засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на погашення заборгованості, підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Заслухано 5 керівників підприємств, установ, організацій, рівень заробітної плати яких нижчий від законодавчо встановленого рівня.

  Протягом 2020 року проведено 10 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, під час яких проведено 39 відвідувань  щодо інформування суб’єктів підприємницької діяльності, стосовно фактів неоформлених трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, а також здійснення підприємницької діяльності без  державної реєстрації.

  За результатами проведеної роботи  фізичні – особи підприємці оформили трудові договори з 18 найманими працівниками, з повідомленням в ДФС, 10 фізичних осіб зареєстрували ведення своєї підприємницької діяльності.

  Проведено 3 засідання районної комісії з питань призначення державної соціальної допомоги, житлових субсидій та  пільг малозабезпеченим сім’ям та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.                 

  На засіданнях розглянуто 171 справу на призначення пільг, житлових субсидій на ЖКП та придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. За результатами роботи комісій складено протоколи, описані справи передано для опрацювання.

          Управлінням соціального захисту населення Горохівської    районної державної адміністрації відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” станом на 01.01.2021 р. призначено державних  допомог сім’ям з дітьми,  в  тому числі:

  - за призначенням допомоги по вагітності і пологах   звернулось 282 чол., допомога нарахована   на суму 1104,0 тис.грн.;         

   - за призначенням допомоги при народженні дитини звернулося 410 чол., допомога нарахована на суму 16882,0 тис.грн.;

  - допомога при усиновлені дитини  нарахована 4 сім’ям на суму 79,8 тис. грн.;   

   - на допомогу  одиноким матерям   звернулося 721 чол., допомога нарахована  на суму 9805,6 тис.грн.; 

   - на допомогу  на дітей, які знаходяться під опікою чи піклуванням  звернулося 29 опікунів, допомога нарахована  на суму  2316,8 тис. грн.  

  - на допомогу багатодітним сім’ям звернулось 120 чол., допомога нарахована на суму 13293,0 тис. грн.

  Допомога по догляду за інвалідом І або ІІ  групи внаслідок психічного розладу   призначена 295 одержувачам  на суму  5807,8 тис. грн.

  Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства  та дітям з інвалідністю    призначена 959 інвалідам  на суму 24571,8 тис. грн.

  Відповідно до Постанови  Кабінету Міністрів України №189 від 22.02.06.р. “Про Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх не відоме” допомога призначена 1 сім’ї, на суму 59,9 тис. грн.

  За призначенням державної соціальної допомоги як малозабезпеченим сім’ям  звернулося 661 сімей,  призначено державну соціальну допомогу на суму 25141,8 тис. грн.

  Відповідно до Закону України “Про соціальні послуги” компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги  станом на 01.01.2021 р. призначено 62 чол. на суму 163,4 тис. грн. 

        Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”  на допомогу   призначено 264 чол., яким  нарахована  допомога на суму 5031,5 тис.грн.,

        Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від  31.01.2007 року №81 “Про Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”   станом на 01.01.2021 року  на обліку перебуває 6 прийомних сімей та  2 будинків сімейного типу, яким призначена соціальна допомога на 20-х дітей-сиріт та грошове забезпечення прийомним батькам загальною суму 2195,6 тис.грн. 

        Всього  станом на 01.01.2021  нараховано та профінансовано допомог, на суму 11862,2 тис.грн.

        Відповідно Постанови КМУ від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб згідно журналу  видачі довідок, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції  обліковано  129 осіб, яким відповідно видано довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

        Відповідно Постанови КМУ  від 01 жовтня 2014 року № 505» Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг  призначено 16 особам,  на  суму 347,5 тис.грн.,  

         Згідно Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива    станом на 01.01.2021 звернулось 1261 заявників на призначення житлової субсидії на житлово-комунальні послуги та  515 осіб на придбання твердого палива та скрапленого газу. Користується субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг – 6684 сімей. 

         Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» cектором з питань постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

         Станом на 01.01.2021 року проведено  нарахування та виплати громадянам, що належать до першої та другої категорії постраждалих: 

  – щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи –61 одержувач на суму 226,7 тис.грн.;

  • одноразова компенсація на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (стаття 48 Закону, постанова КМУ від 14.05.2015 №285) виплачена в сумі 7,5 тис.грн.;

        Затверджено з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 158,0 тис.грн.

        Відшкодовано  витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадян в сумі 26,3 тис.грн.,за надані послуги з безкоштовного зубопротезування-18,9 тис.грн.

       Постановою КМУ від 23.11. 2016 № 854 затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок  санаторно-курортним закладам та закладам  відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних кошів, виплати грошової компенсації громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

       На 2021 рік взято на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням 15 постраждалих осіб. Для виплати грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування прийнято 7 заяв.

       У 2020 році з санаторно-курортними закладами укладено 9 договорів за рахунок державного бюджету на суму 69,3 тис.грн. для громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.З санаторіями , де  оздоровилися постраждалі особи,  проведена відповідна робота, заключні  трьох сторонні договори , отримані Гарантійні листи від санаторіїв, про те, що вони згідні прийняти на оздоровлення у погоджений з людиною період,це Волинський санаторій «Лісова Пісня»-укладено 3 угоди,санаторій імені Горького м.Одеса -1 угода,санаторій «Кристал» м.Трускавець-3 угоди, санаторій матері та дитини «Пролісок»-2 угоди.

         Відповідно до Постанови КМУ від 20.01.1997 р.№ 51 «Про затвердження порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюється прийняття та оформлення документів на «Комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій». Прийнято документи, оформлено списки на посвідчення вдови  ,померлого громадянина із числа ліквідаторів. Надано статус постраждалим  дітям, видано  16 посвідчень серії Д.

         Відділом освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації,, органами місцевого самоврядування  проводиться відповідна робота щодо збереження мережі діючих закладів дошкільної освіти, створення додаткових місць для дітей дошкільного віку, зміцнення матеріальної бази.

         Мережа закладів дошкільної освіти району складається із 34 установ, 6 із яких з короткотривалим перебуванням дітей (місто – 5, село – 29). Працює 63 групи, в яких виховується 1297 дітей (місто – 551, село – 746). Показник охоплення дошкільною освітою  від 1 до 6 років становить – 56%, від 3 до 6 років – 77%.

  За ІІІ квартал  у районі прийнято 7 електронних заявок від батьків у ЗДО, на 2020 рік.

  Усього  закладів загальної середньої освіти  – 51, у них класів – 432,  учнів – 5825;  з них закладів І ступеня – 8, у них класів – 15, учнів – 124;  закладів І-ІІ ступеня – 22, у них класів – 139, учнів – 1447;  закладів І-ІІІ ступеня – 21, у них класів – 278, учнів – 4254.

  Усього в закладах  загальної середньої освіти району 1-4 класів – 181, учнів – 2344; 5-9 класів – 207,  учнів – 2914; 10-11 класів – 44,  учнів – 567.

  Усього закладів  загальної середньої освіти у районі за типами  поселень: міських закладів освіти – 5, у них класів – 104, учнів – 2171;  сільських закладів освіти  – 46, у них класів – 328,  учнів 3654.

  Середня наповнюваність класів у міській місцевості становить 20,9 чол.,  у сільській 11,1, а загалом по району  13,5 чол.

       Для учнів, де менше 5 у класах,  організовано індивідуальну форму навчання відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання. Функціонує 22 малокомплектні школи, що становить 43% від загальної кількості закладів загальної середньої освіти. Зокрема: малокомплектних закладів освіти І-ІІІ ступенів – 2 (сіл Новосілки, Колодеже),  закладів освіти І-ІІ ступенів – 14 (сіл Борисковичі, Ватинець, Гектари, Жабче, Зелене, Лемешів, Мирків, Пірванче, Рачин, Ржищів, Скірче,  Скригове, Смолява, Стрільче) та закладів освіти І ступеня – 6 (Бистровиця, Волиця-Лобачівська, Марковичі, Мислині, Новостав Терешківці). На отримання ЗОШ І-ІІ ступеня с.Жабче (18 учнів) сесією Горохівської районної ради виділено 360 000грн, а ЗОШ І-ІІ ступеня с.Ватинець -  250 000грн.

  З урахуванням індивідуальних здібностей, стану здоров’я  і демографічної ситуації організовано індивідуальне навчання за станом здоров'я для 27 дітей. У 14 закладах освіти організовано інклюзивне навчання для 32 дітей у 27 класах. Працює 6 асистентів учителів.

  У всіх 14 закладах освіти, де організоване інклюзивне навчання, створені команди психолого-педагогічного супроводу. Для усіх дітей району інклюзивного та індивідуального навчання розроблені індивідуальні програми розвитку для дітей з ООП.

       Для забезпечення дотримання конституційних прав жителів Криму, Луганської та Донецької областей, які змушені були переселитися до нашого району у школах району навчається 10 дітей, зокрема: з Донецької області - 3, Луганської – 7).

  У школах району навчається 104 дітей – інвалідів (сільська місцевість – 60), 193  – за категорією потерпілих унаслідок аварії на ЧАЕС (сільська місцевість – 137), 48   дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 234дітей з малозабезпечених сімей (163 – сільська місцевість), 160 дітей, батьки яких учасники бойових дій (місто – 56, село – 104), 90 дітей-ромів.

   Працює 9 груп продовженого дня, якими охоплено 271 учень.

  У цьому навчальному році учні 10-11 класів всі охоплені профільним навчанням. Десятикласниками обрано наступні профільні предмети: українська мова – 185 учнів,  іноземна мова – 37 учнів, історія України – 33 учні, біологія і екологія – 25 учнів, фізична культура – 7 учнів. Учні 11 класу обрали наступні профільні предмети: математика – 37 учнів, українська мова – 219учнів, біологія і екологія – 24 учні.

  З метою забезпечення професійної орієнтації учнів, сприяння вибору напряму профільного навчання в старшій школі у 8-9 класах введено поглиблене вивчення предметів, яке здійснюється у 9 закладах освіти (сільська місцевість – 5 закладів освіти), якими охоплено 504 учнів.

                Особи, які здобувають повну загальну середню освіту, проживають у сільській місцевості і потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, забезпечуються підвезенням шкільними автобусами, яких є 15, 1 орендований та рейсовими автобусами. Шкільними  автобусами підвозиться  795 дітей, орендованим автобусом – 32, вироблено проїзні квитки для проїзду рейсовими автобусами  для 179 дітей.  Всього підвозиться 1003 дітей, що становить 16%.

  Освітній процес здійснює 901 педагогічний працівник (місто – 217, село – 684).

  У районні в 35 закладах освіти працюють 174 гуртків та секцій, якими охоплено 2758 учнів.

       У закладах позашкільної освіти району діє 89 гуртків, у яких займається 1453 школярів (17%  у гуртках науково-технічного профілю; 3,7% у туристсько-краєзнавчому; 2,4% - еколого-натуралістичному; 70,6% - художньо – естетичному; 3,3% - патріотичному; 3% - гуманітарному).

           Мережа закладів культури району складається з  34 бібліотечних установ, 50 клубних, 3 музичні школи, 2 музеї,   2 кінотеатри.

             Проведено відкриті торги на закупівлю для Нової української школи (НУШ)  шкільні, багатофункціональні пристрої, комп’ютерне обладнання (ноутбуки). Всього на НУШ виділено 3 494, 83 тис.грн (3 268, 03 тис.грн з державного бюджету та 226, 80 тис.грн.грн з місцевого).

   Встановлено автоматичну пожежну сигналізацію у приміщеннях ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. І. Франка м. Горохів, ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Мар’янівка, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Печихвости, ЗОШ І-ІІ ст. с. Холонів та проведено обробку дерев’яних конструкцій даху вогнетривким розчином у ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Мар’янівка.

       Для потреб закладів освіти завезено 750 т. торфобрикету, 103 т. вугілля, що становить 82% від потреби.

         Значна увага приділяється розвитку аматорського мистецтва в районі.               У нинішньому році проводились культурно-мистецькі заходи дистанційно: Дня Соборності України, Дня пам’яті та примирення, Конституції України,   Незалежності України, Дня захисника України, календарно-обрядових та релігійних свят: Різдва Христового, Великодня, Трійці, Дня Матері.

             У 2020 році успішно проведено творчий звіт аматорських колективів та окремих виконавців, майстрів народного мистецтва, присвячений 15-й річниці від дня народження Лесі Українки.

               У 2020 році  проведено дистанційний фестиваль-конкурс пам’яті Степана Кривенького .

          У нинішньому році вперше проведено  районний  дистанційний фестиваль пам’яті нашого земляка, співака та диригента Миколи Гриба «Недоспівана пісня життя».      

                Здійснюється планомірне поповнення бібліотечних фондів бібліотек з різних джерел фінансування.  У 2020 році придбано 1005 примірників книг на суму 79,1 тис. грн.

             У всіх бібліотеках району проводяться  цікаві культурно-мистецькі заходи, районні конкурси. Читачі бібліотек беруть участь в обласних.             

             У музейних секторах  організовано дистанційні виставки та конкурси:

  - різдвяно-новорічної атрибутики;

  - на кращу писанку «А вже недалечко червоне яєчко»;

   - «Культурно-мистецьке життя Горохівщини».

           Створені стаціонарні експозиції, присвячені участі горохівчан в АТО на Сході України.

               Проведено облік музейних фондів в електронному варіанті.

  Проведено ремонтні роботи:

  • санвузла Берестечківської музичної школи (27,3 тис. грн.- з районного бюджету) та ремонт даху (200,0 тис.грн.– з районного бюджету, 400,0 тис. грн.- з місцевого бюджету); санвузла РНД «Просвіта» (24,0 тис. грн.);
  • поточний ремонт Горохівської музичної школи (44,5 тис.грн.- з районного бюджету);
  • поточний ремонт Сенкевичівської музичної школи (108,2 тис. грн.- з районного бюджету);
  • ремонт приміщення гурткової роботи НД «Просвіта» с. Лобачівка (49,6 грн.- з місцевого бюджет);
  • ремонт фасаду БК с. Холонів (100,0 тис. грн.- з місцевого бюджету);

   -ремонт даху НД «Просвіта» с. Пірванче (200,0 тис. грн.- з районного бюджету, 698 тис. грн.- з місцевого бюджету);

  • поточний ремонт приміщення НД «Просвіта» с. Смолява (10, 0 тис. грн.- з місцевого бюджету).

   Замінено міжкімнатні двері НД «Просвіта» с. Лобачівка, підвіконники,

  водозливи (23,0 тис. грн.- з місцевого бюджету); придбано ноутбук -6,5 тис. грн.); радіомагнітофон (5, 98 тис. грн.).

  Придбано:  ноутбук та принтер для НД «Просвіта» с. Смолява (20,6 тис. грн. з місцевого бюджету); підключено до мережі інтернет ( 3,6 тис. грн.); закуплено вогнегасники ( 1, 9 тис. грн.); меблі для клубу с. Підбереззя (3, 5 тис.грн.); сценічні костюми для БК с. Мирне (31,4 тис. грн.); меблі для Горохівської музичної школи  (17,8 тис.грн.) та гардини (3,0 тис. грн.); музичні інструменти для шкіл району (268, 4 тис. грн.) та літературу (7,1 тис. грн.); дитячі сценічні костюми для Сенкевичівської музичної школи (29,9 тис.грн.); сценічні костюми для РНД «Просвіта» та музичне обладнання (12,5 тис. грн.) .            

  Переглядів 6787 Останнє редагування П'ятниця, 19 лютого 2021 12:41
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua