Версія для друку
Понеділок, 28 серпня 2017 15:04

3 774 учасники АТО отримали дозвіл на оформлення та приватизацію земельних ділянок

Таку цифру повідомив перший заступник начальника головного управління Держгеокадастру в області Анатолій Поляков сьогодні, 28 серпня 2017 року, під час оперативної наради в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Працівники Держгеокадастру в області продовжують надавати у власність державні землі сільськогосподарського призначення учасникам антитерористичної операції на Сході України та членам родин загиблих військовослужбовців. Зазначені земельні ділянки призначені для особистого селянського господарства, садівництва та індивідуального дачного будівництва. Так, станом на 28 серпня поточного року, уже надано 3 774 дозволи на розроблення документації землеустрою для відведення ділянки у власність.

– Із цих ділянок для ведення садівництва призначено 1803 дозволи, для індивідуального дачного будівництва – 11, а для ведення особистого селянського господарства – 1960 дозволів. Загальна площа виділених земель –   3 338 гектарів. Із них уже затверджено 2 293 проекти та надано у власність земельні ділянки на загальну площу 1 692 гектара, що становить 60% від наданих раніше дозволів, – повідомив Анатолій Юрійович.

За результатами проведеного моніторингу головного управління Держгеокадастру в області, 334 учасника АТО, а це 21% від загальної кількості наданих дозволів (окремі з яких видані у попередні роки),  узагалі не уклали договорів на розроблення проектних документацій. Тож, аби АТОвці швидше виготовляли правовстановлюючу документацію, працівники Держгеокадастру звертаються до місцевої влади розглянути кожен випадок індивідуально та, за потреби, надати необхідні консультації.

Своє чергою, Володимир Гунчик наголошує не лише на своєчасному оформлені документацій, а й раціональному використанні наданих земель. Адже чимало учасників бойових дій досі залишаються у черзі та не можуть отримати визначеної частки землі.

– Якщо ми говоримо про те, що упродовж шести місяців потрібно було оформити документи, а через три роки вони й досі не оформлені, значить ця земельна ділянка учаснику АТО не потрібна. Я не виключаю варіант, коли ми проведемо вибірковий аналіз, аби побачити як використовуються земельні ділянки, чи не проходить там освоєння земель без правовстановлюючих документів. Порушувати закон немає права ніхто! – звернувся до присутніх Володимир Петрович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 580