Версія для друку
Вівторок, 23 січня 2018 09:43

У 2017-му учасникам АТО передали у користування 1745 земельних ділянок

Одне  із питань, яке обговорили сьогодні, 22 січня 2018 року, під час оперативної наради в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика – виділення земельних ділянок учасникам антитерористичої операції на Сході країни. Як розподіляли волинські землі у минулому році розповів перший заступник начальника головного управління держгеокадастру в області Анатолій Поляков.

Для початку, почадовець нагадав власне процедуру отримання ділянки учасниками АТО. Вона складається із кількох етапів: утримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, виготовлення проектної документації  за якою й встановлюють межі земельної ділянки – відповідні дані вносять до державного земельного кадастру. Опісля, військовослужбовці повинні передати документи до Держгеокадастру на затвердження і подальшу передачу у приватну власність. За словами Анатолія Полякова, процедурні питання, як правильно, тривають від чотирьох до восьми місяців.

Так,  упродовж 2017 року громадяни отримали 634 дозволи на виготовлення проектів землеустрою. Серед них 417 – для ведення особистого селянського господарства  і лише 11 для індивідуального дачного будівництва.

Що ж до затвердження документів та передачі земель у власність, то за минулий рік цифра склала 1 тис. 304 ділянки, 847 з яких – для ведення господарства.

Найбільше заяв АТОвців щодо земельних наділів задовільнили у Іваничівському, Горохівському та Луцькому районах. Найменше земель виділили у північних районах області – Ратнівському, Старовижівському, Любешівському.

Загалом, упродовж 2017-го для учасників антитерористичної операції надано 1 тис. 325 дозволів та 1тис. 749 земельних ділянок вже у користування.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик своєю чергою доручив профільним структурам перевірити ефективність використання земельних наділів, переданих для військових.

– Потрібно знати, яким чином сьогодні використовують земельні ділянки, виділені учасникам АТО, адже упродовж 2015-2017 років у користування військовослужбовців передали величезний масив земель, – резюмував Володимир Петрович.

Таке доручення зумовлене низкою сигналів, що надходили до облдержадміністрації у минулому році. Тож найближчим часом це питання вивчатимуть детально.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 608

Медіа