Версія для друку
Понеділок, 21 березня 2016 16:15

Волинь продовжує лідирувати в Україні щодо видачі земельних ділянок учасникам АТО

Волинська область залишається лідером в Україні з видачі земельних ділянок учасникам антитерористичної операції, – зазначив Василь Василенко, начальник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області в ході оперативної наради сьогодні, 21 березня.

За словами Василя Василенка, станом на сьогодні в області зарезервовано 4348 га земель. З них 2537 га – землі державної власності і сільськогосподарського призначення, а саме 167 га призначенні для ведення садівництва, 2333 для ведення особистого селянського господарства та близько 5 га для дачного будівництва.

– Варто наголосити, що збільшилась кількість заяв від учасників АТО щодо виділення земельної ділянки під ведення особистого селянського господарства, – розповів начальник земельного управління. – Уже зібрані усі пропозиції з районів та опрацьовуються можливі варіанти виділення земельних ділянок.

– Заявники, учасники АТО, можуть не хвилюватися з приводу виділення ділянок для ведення господарства. В області існує суттєвий резерв таких земель, – наголосив Василь Василенко. – Зокрема, є досить родючі землі, що знаходяться в оренді Національної Академії аграрних наук України, технікумів та училищ. Нерідко трапляються випадки, що саме ці земельні масиви перейшли в суборенду та використовуються не за призначенням. Щодо раціонального використання таких земель будуть проводитися перевірки.

Голова облдержадміністрації наголосив:

– Законодавством України передбачено, що Головне управління Держгеокадастру має право перевіряти ефективність використання земель всіх форм власності. Після цього – робити висновки та приймати рішення, аби не допустити збитків для громади. Щодо земель Академії аграрних наук, то дане питання неодноразово піднімалося та обговорювалося керівництвом облдержадміністрації у столичних кабінетах. Поки що немає ніяких позитивних зрушень. Оскільки питання для області вкрай важливе, варто створити робочу групу та за участю представників місцевих органів влади провести детальний моніторинг ситуації щодо використання орендованих земель, а також підготувати на розгляд Кабінету Міністрів України робочу записку про ефективність використання цих земель та подати пропозиції щодо їх подальшого використання.

– Загалом станом на 16 березня в області від учасників АТО надійшло 6061 заяв про виділення земельних ділянок, з них до органів місцевого самоврядування 4351 заяв, до Головного управління Держгеокадастру – 1710, – розповів Василь Василенко. – Розглянуто та прийнято рішень 4058, з них органами місцевого самоврядування 2645 рішень, Головним управлінням – 1513 наказів. Передано у власність учасникам АТО та членам родин загиблих військовослужбовців 2213 земельних ділянок, з них органами місцевого самоврядування – 1255, Головним управлінням – 958.

Окрім наведення статистичних даних, начальник головного управління Держгеокадастру у Волинській області відмітив позитивну роботу сільських рад Ківерцівського, Луцького та Старовижівського районів, які ефективно співпрацюють з Головним управлінням Держгеокадастру. Проблемним залишається Шацький район.

Щодо ситуації в Шацькому районі, то голова облдержадміністрації наголосив: усі питання, пов’язанні з виділенням земельних ділянок у Шацькому районі, відбуваються за погодження з облдержадміністрацією.

– Таке рішення прийняте минулого року, аби не допустити «дерибану» земель. Земельні ділянки у Шацькому районі виділятимуться в першу чергу учасникам АТО – жителям Шацького району.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Переглядів 1073