Версія для друку
Середа, 08 червня 2016 15:30

Надання земельних ділянок учасникам АТО.

Виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції здійснюється на підставі ст. 118 Земельного кодексу України.

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

для ведення садівництва — не більше 0,12 га, для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд  у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га, для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

Так відповідно до Земельного кодексу України , громадяни зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки  у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У заяві зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До заяви додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Після прийняття рішення  про дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, проект розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.

У двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

            Станом на 1 червня 2016 року  від учасників АТО року  по Горохівському району до органів місцевого самоврядування та Головного управління Держгеокадастру надійшло 253 заяви від учасників АТО.

Переглядів 956