Версія для друку
Вівторок, 31 січня 2017 09:43

Майже 1700 га земельних ділянок передано у власність учасникам АТО

Стан забезпечення в області земельними ділянками учасників антитерористичної операції обговорили сьогодні, 30 січня 2017 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації.

Про виділені земельні ділянки доповів начальник головного управління Держгеокадастру в області Василь Василенко.

Зокрема він повідомив, що станом на  25 січня 2017 року в області до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади  від учасників АТО та членів родин загиблих в АТО військовослужбовців надійшло 8684 заяви щодо виділення земельних ділянок.

З них: до органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій 5130 заяв, головного управління Держгеокадастру в області  – 3554. Розглянуто заяв і прийнято 6820 рішень (наказів) (78,5% від поданих заяв) на площу 3751,9 га про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою.

З них: органами місцевого самоврядування та районними державними адміністраціями – 3491 рішення (розпорядження) (68,8% від поданих заяв), головним управлінням Держгеокадастру в області – 3329 наказів (93,7% від  поданих заяв).

– Передано у власність учасникам АТО та членам родин загиблих в АТО військовослужбовців 3713 земельних ділянок (54,4 % від наданих дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок)  на площу 1694,3 га, – зазначив Василь Василенко.

З них органами місцевого самоврядування та районними державними адміністраціями – 1801 (51,9% від наданих дозволів), головним управлінням Держгеокадастру в області – 1912 (57,4 % від  наданих дозволів).

Разом із цим, Василь Миколайович відмітив: не дивлячись на те, що до органів місцевого самоврядування надійшло 5130 заяв, а до головного управління – 3554, і різниця складає 1576 заяв, та ділянок переданих у власність Держгеокадастром в області на 111 більше, ніж органами місцевого самоврядування. І зокрема відсоток від поданих заяв до переданих у власність ділянок органами місцевого самоврядування становить 35 %.

– Необхідно в розрізі кожного району, кожного міста обласного значення здійснити детальний аналіз чому складається така ситуація, динаміка є, але дуже повільна, – висловив пропозицію начальник головного управління Держгеокадастру в області.

Тут слід зазначити, що термін розгляду заяви, рекомендований і головним управлінням Держгеодкадастру, і обласною державною адміністрацією становить 2 місяці.

Відтак, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик погодився та підтримав пропозицію провести аналіз розгляду заяв, та окрім цього – аналіз ефективності використання переданих земельних ділянок. Зокрема, Володимир Петрович дав вказівку підготувати відповідне доручення голови облдержадміністрації.

– Необхідно провести аналіз та надати інформацію в обласну державну адміністрацію через несвоєчасне оформлення, або неоформлення відповідних документів. І додатково до цих питань – провести аналіз ефективності використання переданих земельних ділянок, – наголосив Володимир Гунчик.

Також Василь Василенко повідомив, що для учасників АТО  в області додатково зарезервовано 6452,46 га. З них 4581,15 га із земель державної власності сільськогосподарського призначення.

Перегляд  інформації щодо зарезервованих земельних ділянок учасникам АТО або членам родин загиблих учасників АТО у вигляді довідкових альбомів – атласів з картографічним матеріалом по окремих масивах/земельних ділянках у відповідних районах в розрізі сільських рад можливий на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру  в області у рубриці «Інформація учасникам АТО».

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 733