13 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Головна>Прес-центр>Реагування на критику ЗМІ та громадян>Відповідь на проблемні питання, підняті в ЗМІ. На сторінках інтернет-сайту «Громадське. Волинь»
  Понеділок, 23 січня 2017 14:33

  Відповідь на проблемні питання, підняті в ЗМІ. На сторінках інтернет-сайту «Громадське. Волинь»

  Проблемне питання,

   що потребує реагування з боку влади

   

  Зміст критичного матеріалу

  Джерело, в якому прозвучала критика

  У публікації інтернет-видання «Громадське. Волинь» йде мова про те, що десятки будинків у Волинській області, які придбали за державною соціальною програмою для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стоять пусткою. Як приклад, журналісти розповідають про будинок №28 на вулиці Тихій у селі Любче Рожищенського району, що перебуває на балансі сільської ради. Розмовляли і з сільським головою села Марією Поручнік, яка підтвердила слова місцевих жителів, що діти, для яких придбали це житло рік тому, там не оселилися.

  Така ж ситуація і в сусідньому селі Михайлин. 208 тисяч гривень виділили на будинок для дітей-сиріт, проте зараз – вони квартиранти. «А в будинку, що мав стати їхнім новим домом, живуть попередні власники. Колишня власниця будинку каже, що вже має квартиру у Луцьку, однак, як нам здалося, покидати старе житло не поспішає», - зазначено у публікації.

  Схожа ситуація і в інших районах. Зокрема, Горохівський, Ківерцівський та Луцький райони також купували соціальне житло, яке сьогодні стоїть пусткою у селах, а інколи навіть у районних центрах. У селищі Олика Ківерцівського району теж пустує квартира. «Сусіди кажуть, що власник навідується туди час від часу, але сам живе у сестри, бо ж наявні у помешканні комунальні «блага» не сприяють тому, щоб хлопець міг самостійно господарювати. У помешканні немає газу і води. Щоб випрати одяг чи приготувати їжу, мешканці цього будинку збирають дощівку».

  Цільове забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа відбувалося за спеціальною державною програмою з 2012 по 2016 рік. Загалом, за час функціонування Програми, в області придбано 87 квартир та будинків та забезпечено житлом 160 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і осіб з їх числа.

  «У рамках реалізації Програми ремонт провели у житлових приміщеннях, які належать на праві власності, 182 дітям та особам цієї категорії. Усього на реалізацію положень Програми було використано 15 826 797 гривень. За її результатами найбільше коштів на придбання житла витратили у обласному центрі. У Луцьку на 2 215 340 гривень закупили 5 одиниць житла. У той же час, у Луцькому районі на 4 одиниці житла витратили майже мільйон гривень.

  Начальниця обласної Служби у справах дітей Алла Онищук погодилася пояснити, чому діти не живуть у будинках та квартирах, які для них придбали за державний кошт. Жінка пояснює, що причини різні:

   «У більшості дітей причиною, чому вони постійно не проживають у будинках, є те, що вони ще завершують навчання у якихось професійно-технічних чи вищих навчальних закладах. І тому тільки у вихідні чи на канікулярний період приїжджають туди, залежно від віддаленості. Ми не можемо відстежувати кожне село і кожне селище».

   Про те, що деякі приміщення не адаптовані до постійного в них проживання (у окремих селах діти обіцяли заселитися, як стане тепліше, бо в хатах взимку холодно), начальниця не знає. Каже, що будинки перебувають на балансі сільських,селищних та міських рад, які їх закуповували.

   «Жодна установа не буде зацікавлена в тому, щоб взяти на баланс приміщення, яке завідомо є аварійним, або яке буде потребувати великих капітальних вкладень», – переконана Алла Онищук. Зі слів чиновниці розуміємо, що реальна ситуація у районах їй мало відома. Відповідальність за пусті хати, та ті, у яких живуть попередні власники, жінка покладає на сільські, селищні, міські ради та райдержадміністрації,  які закуповували житло.  Попри все, є і позитивні результати Програми. Двоє хлопців, батьки яких позбавлені батьківських прав, отримали у користування будинок у селі Жорнище Ківерцівського району. Вже два роки вони господарюють у новому житлі. Старший брат виховує сина. Молодший вирощує квіти і малює. Будинки та квартири у селах та містах стоять пусткою. За належного контролю, сьогодні у них також могли б жити діти, які дійсно потребують соціального житла. Будинки та квартири у селах та містах стоять пусткою. За належного контролю, сьогодні у них також могли б жити діти, які дійсно потребують соціального житла».

   

  «15 мільйонів на пусті хати: як забезпечують житлом сиріт на Волині» «Громадське.

  Волинь»,14.01.2017 р.)

   

  Відповідь на критику:

  Обласна цільова соціальна Програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2012- 2016 роки, схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації та затверджена рішенням обласної ради від 21.06.2012 № 12/6.

   Мета цієї Програми спрямована на вирішення пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, реалізації права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на упорядкування житла, що належить їм на праві власності та на позачергове забезпечення упорядкованим соціальним житлом після завершення їх перебування у відповідних інтернатних установах, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, завершення терміну піклування над такими дітьми, а також після завершення ними навчання у вищих навчальних закладах,  строкової служби у Збройних Силах України, повернення з місць позбавлення волі.

  Згідно ст. 1 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» соціальним житлом є житло всіх форм власності (крім соціальних гуртожитків)  із  житлового  фонду  соціального  призначення, що безоплатно    надається   громадянам   України,   які   потребують соціального захисту, на підставі договору найму на певний строк.

  З метою співфінансування в районі була прийнята відповідна Районна Програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013- 2015 роки, схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації 28 березня 2012 року № 184 та затверджена рішенням районної ради від 15.06.2012 № 10/5.

  На даний час у районі діє  Районна Програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2016- 2017 роки, схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації 23 грудня 2015 року № 359 та затверджена рішенням районної ради від 16.03.2016 №4/6.

  Мета цієї Програми полягає у захисті житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпеченні належних побутових умов проживання, надання фінансової допомоги в ремонті та придбанні житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

  На протязі 2012- 2016 років для  формування житлового фонду дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа на виконання вищевказаної обласної Програми та відповідної районної програми за кошти обласної субвенції, та кошти районного бюджету для дев’ятнадцяти осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування  придбано 8 будинків під соціальне житло, які передані до житлового фонду соціального призначення відповідних органів місцевого самоврядування сільських, селищних рад, оскільки п.3 ст. 2 ЗУ «Про житловий фонд соціального призначення» визначено, що соціальне житло надається органами місцевого самоврядування, а також 7 будинків і 1 квартира, які придбані, як  приватне житло для осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, котрі розташовані на території сільських, селищних, міських рад.

  На виконання ст.33 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в таких дітей житла мають право зараховуватися на квартирний облік та соціальний квартирний облік за місцем їх походження або проживання до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за заявою опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, батьків вихователів, адміністрації закладу, де проживає дитина, або органу опіки та піклування. Після досягнення 18 років такі діти протягом місяця забезпечуються соціальним житлом. На даний час на соціальному квартирному обліку перебуває 5 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та 5 осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають потребу у забезпеченні їх житлом.

  Одночасно надаємо роз’яснення щодо викладеної інформації у  Вашій публікації щодо фактів не проживання у будинках, які були придбані під соціальне житло для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в рамках обласної цільової соціальної Програми та  відповідної районної Програми щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2012- 2016 роки у Горохівському районі.

  На даний час у 5 будинках, які були придбані під соціальне житло проживає 7 осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, окремі із них– вже створили власні родини. У інших двох будинках, які були придбані в 2016 році ще ніхто не проживає, у зв’язку із завершенням навчання осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, однак у будинках розпочато поточний ремонт, що свідчить про бажання  осіб у подальшому проживати у даних помешканнях.

  Встановлено, що лише в одному будинку, який був придбаний під соціальне житло та перебуває на балансі сільської ради в даний час ніхто не проживає. Згідно повідомлення сільської ради, особа, котрій було придбано вказане  соціальне житло виїхала на постійне місце проживання у інший район області, що не заборонено Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Враховуючи вищевказану інформацію буде вирішуватися питання про розірвання договору найму соціального житла між сільською радою та  вказаною особою, а також надання у користування житлового приміщення іншим особам із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які згідно чинного законодавства потребують соціального захисту.

   Також у 2015 році одній особі із числа дітей-сиріт за кошти обласної субвенції надано матеріальну допомогу для проведення ремонтних робіт житла.

   Із 7 будинків та 1 квартири, які були придбані за кошти районного бюджету на протязі 2012-2016 років для осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування 6 осіб проживає самостійно або із власною родиною, 1 – особа із числа дітей, позбавлених батьківського піклування на даний момент не проживає, оскільки знаходиться в зоні АТО, ще 2 – осіб  вимушено не проживають, у зв’язку із перебуванням на тимчасових підробітках за кордоном.

  Також на протязі 2012-2016 років дев’ятьом особам із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування за кошти районного бюджету надано матеріальну допомогу для проведення ремонтних робіт житла.

   Всього на реалізацію положень обласної цільової соціальної Програми щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2012- 2016 роки та відповідної  районної Програми за вказаний період  у Горохівському районі було використано 1 млн. 245 тис. грн.

  Враховуючи стан реалізації обласної цільової соціальної Програми щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2012- 2016 роки та відповідної  районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа  у Горохівському районі вважаємо позитивним результатом те, що 19 осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування уже мають реальне помешкання у якому зможуть проживати тривалий час, самостійно вирішивши терміни свого проживання у даному житлі. Без сумніву, ані органи місцевого самоврядування, ані місцеві служби у справах дітей не можуть зобов’язати  окремих осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, проживати у будинках, які були придбані під соціальне житло, оскільки кожна  життєва ситуація носить індивідуальний характер.

   Заплановано, що на протязі 2017 року за кошти обласної субвенції та кошти районного бюджету буде придбано житло для чотирьох дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

  В.о. начальника                                                                                        Т. КАРПУК

  Переглядів 468
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua