26 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      
  Головна>Прес-центр>Володимир Гунчик журналістам: кожен депутат, кожна фракція має право вибору
  Четвер, 16 березня 2017 14:24

  Володимир Гунчик журналістам: кожен депутат, кожна фракція має право вибору

  По завершенні позачергової сесії обласної ради 14 березня 2017 року голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик зустрівся з журналістами Волині.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: Ми всі тут для того, щоб почути вашу позицію. Ви були в приміщенні облдержадміністрації, але тим не менше на сесію не прийшли. З чим це пов’язано?

  У понеділок шановний голова обласної ради не був на зустрічі (з громадськими активістами Волині щодо захоплення силовими структурами редуту блокувальників ОРДЛО, – авт.). Я надав йому у вівторок можливість повністю виправити ситуацію, позаяк моя позиція була чітко визначена напередодні. Тому модератором процесу був голова обласної ради.

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Скажіть, будь ласка, чому фракція політичної партії БПП “Солідарність” у повному складі не була у залі?

  Тому що ми розглядали питання змін до бюджету 2017 року, питання Фонду регіонального розвитку та соцеконому.

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Тобто ви розглядали ці питання окремо від інших політичних партій?

  Ні. Я запросив фракцію, як депутат обласної ради, і ми розглядали ці питання. Зауважу, що зустрічаюся з кожним керівником фракції. До слова, днями ми запросили всіх керівників фракцій (на зустріч, де обговорювали питання бюджету, – авт.). На превеликий жаль, прийшли тільки троє з них, тому наступного разу я запрошу їх іще раз. Щодо нашої фракції, то я запросив її членів окремо для того, щоб довести до відома інформацію. Загалом, я готовий зустрічатися із будь-якою фракцією. Думаю, наступною це буде “Самопоміч” або ж БЮТ чи “УКРОП”. Для мене немає різниці.

  Окрім цього, в суботу і неділю запросив персонально кожного керівника фракції. Не секретар мій, не помічники, а я персонально передзвонив усім. Прийшли тільки чотири. Решта повідомили, що вони зайняті. А ще зіслалися на те, що уже мають узгоджений графік, тому не можуть. У мене теж, до речі, на вівторок уже був узгоджений графік.

  Між іншим, у понеділок усі керівники фракцій були в залі. Вони, правда, ховалися десь або ж бігали за протестувальниками. Але я бачив того вечора Імберовського, Рубльова, Вітіва, Ройка. Вони всі були в залі. І в них була прекрасна можливість зі мною поспілкуватися. З деякими я переговорив, з іншими – ні.

  Віталія Сахнік, Інтернет-видання «Волинь24»: Як ви гадаєте, чи мають ті звернення, які були прийняті, у вівторок, якесь фактичне значення? Чи можуть вони якимсь чином вплинути на ситуацію?

  Але ці ж звернення були прийняті ще в понеділок.

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Але нині їх прийняли по суті.

  У мене виникає питання: а тепер це що було? Адже звернення щодо блокади ми вже приймали на сесії обласної ради.

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Там трохи інші вимоги. Це звернення до Президента України, до Прем’єр-міністра та інших представників держави щодо відсторонення від виконання своїх обов’язків заступника голови Національної поліції України В’ячеслава Аброськіна, який безпосередньо давав накази…

  А в понеділок тоді що було?

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Крім цього, була інформація про Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Також інше питання стосовно того, щоб заборонити на території України російський капітал та російські банки.

  Я розумію те, що відбувалося у понеділок ввечері. У мене лежить звернення від представників волинської громади. У документі про це так і написано. Тобто я розумію, що тоді представники волинської громади свою позицію висловили, прийняли відповідне звернення, опублікували його в засобах масової інформації. Я бачив, що його зісканували й опублікували. А тепер інші представники волинської громади ще раз зробили те, що в понеділок – попередні представники громади. А якщо завтра прийдуть ще одні такі представники?

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Так, але звернення у понеділок ж не було проголосоване депутатами.

  Чому? Воно було проголосоване усіма присутніми, в тому числі там був з добрий десяток депутатів.

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Це правда, але ж не було дотримано офіційної процедури. Ви ж розумієте?

  Так, я розумію, що треба було це все зробити на зовсім іншій «площадці». У понеділок вона була громадською, а у вівторок – депутатів обласної ради. Вважаю, що кожен має право висловлювати свою думку на різних «площадках». От 14 березня вирішили депутати зібратися – немає ніяких заперечень. Щодо мене, то, як депутат обласної ради, свою позицію висловив ще 13 березня. І не бачив сенсу її повторювати тільки натисканням кнопки. Я своєї позиції за ніч не змінив.

  Я дійсно проти силового розгону і за звільнення хлопців. Також підтримую бажання відповідних структур розібратися, чому саме хлопці були затримані. І якщо були факти порушення законодавства, то вони повинні нести відповідальність незалежно від того, чи це громадські активісти, учасники АТО, пересічні громадяни. Якщо силовики своєю чергою порушили законодавство та перевищили повноваження, то й вони повинні за це відповідати. Увечері понеділка я висловив таку позицію. Також ми напередодні ввечері пообіцяли, що хлопці будуть відпущені. І ви знаєте, що на разі всі вони на свободі.

  Ірина Мусій, журналіст Інтернет-видання «INSIDER»: Тобто, це суто ваша позиція чи позиція всієї фракції в обласній раді?

  Ми обговорювали це у вівторок із фракцією. Її члени позицію свого колеги-депутата підтримують. Крім цього, ми вважаємо, що кожна фракція, кожен депутат має право вибору, яким чином озвучувати власні переконання.

  Віталія Сахнік, Інтернет-видання «Волинь24»: Ми днями випадково почули інформацію, що через день-два скликатимуть іще одну позачергову сесію. Чи ви щось знаєте про це?

  Не знаю. А загалом, згідно з регламентом обласної ради, позачергова сесія повинна скликатися за добу. Тобто сесія, що відбулась, – не легітимна, адже скликана з порушенням регламенту.

  Крім цього, я знаю, що після понеділкового виступу депутата обласної ради Анатолія Вітіва, депутати відразу отримали смс-повідомлення. Схоже на те, що якоюсь мірою щось «перегралося». І у вівторок, напевно,  мав бути зовсім інший порядок денний.

  Віталія Сахнік, Інтернет-видання «Волинь24»: От, власне. Мова велась про те, що одним із питань стане висунення вам недовіри. Потім Ігор Петрович заявив, що передумав.

  Зрештою, як можна висунути недовіру голові адміністрації за його чиновницьку чи депутатську позицію? Я з таким успіхом можу сьогодні говорити про недовіру будь-якому депутату, якщо, скажімо, він не підтримує пропозиції, які висунув Сергій Слабенко чи Анатолій Вітів, чи “УКРОП”, чи “Солідарність”. Тому, напевно, всі подумали, що висловлювати голові адміністрації недовіру скоріше всього буде більш схожим на фарс або виставу. Я також є громадянином держави і маю свою позицію, котру озвучив. Не втікав, не робив це приховано, за чиєюсь спиною, а при всіх.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: А як щодо заяв “Варти порядку”, котрі алаверди прозвучали на ваш понеділковий діалог із одним із керівників “Варти порядку” щодо звинувачень?

  Хай “Варта порядку” оприлюднить свої доходи і витрати, а також джерела фінансування. Після цього ми з ними продовжимо дискусію. От і все! Хай вони покажуть, за рахунок чиїх внесків живуть, на яких автобусах їздять, за що вдягаються, де беруть амуніцію і все решту.  Я вважаю, що це структура, яка створена і оплачується відповідними людьми.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: А можете назвати якими?

  Людьми, котрі дуже зацікавлені в тому, щоб мати біля себе таку напіввоєнізовану структуру, котра виконує відповідні функції, в тому числі й охорони. І я зовсім не боюся про це говорити. Крім цього, вже неодноразово різні депутати та посадовці про це говорили. Хтось хоче довести, що я їх чимось образив? – Я сказав, що вони отримують гроші.

  Ті люди, які прийшли в понеділок, – інші. Вони прийшли на заклик громадських активістів після того, як Микола Собуцький виступив із ініціативою. Упевнений, що більшість із них мали на меті висловити свою громадську позицію. А скажіть, будь ласка, яку громадську позицію бажали висловити люди, які обіймають відповідні посади або перебувають у певних політичних силах? Є досить багато таких запитань.

  Чому також учора активісти так категорично висловилися стосовно виступу Анатолія Вітіва? Це ж не я був ініціатором. Ви ж бачили, як відразу всі зреагували на таку ініціативу.

  І навіть, якщо це питання стояло чи стоїть у якомусь порядку денному, то чи варто його було піднімати у понеділок під час акції, пов’язаної з блокпостами й редутами. Очевидно, що це була політична заява, котра багатьом молодим людям абсолютно не сподобалася. Тому тут такий «вінегрет» вийшов. З одного боку, насправді протестні акції та переживання за людей, а з іншого, – намагання політиків використати це, як платформу для відповідних політичних заяв і передумов для подальших політичних дій.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: Скажіть, будь ласка, днями пішли чутки, що той ситуативний союз, який утворився в Луцьку між “Солідарністю” і “Самопоміччю”, зрушився. Чи дійсно це так?

  Зрушився як?

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»:  Зруйнувався у тому плані, що ви були в одній команді під час ситуативної війни за відстоювання посади секретаря міської ради Юлії Вусенко.

  Не знаю, мені про це, по-перше, ніхто офіційно не заявив. А по-друге, я не бачу якихось особливих змін у розстановці політичних сил. Я в понеділок дивився, як виступав Костянтин Зінкевич, Олексій Панасюк. Як вони категорично були проти політичної заангажованості в заявах Анатолія Вітіва та намаганні решти депутатів перевести це в іншу площину. Я чув слова Миколи Собуцького, не перетворювати це в майданчик для політичних ігрищ. Напевне, людям не сподобалося, як хтось із політичних лідерів намагався використати протестувальників і громадських активістів у своїх цілях. А якихось особливих зрушень я не бачу.

  Якщо ж ви кажете про обласну раду, то там є сформована умовна більшість. Чому умовна? – Тому що БЮТ розколотий на дві частини. Ми, правда, ще не розуміємо, фракції це чи групи, хто в них лідер, а хто – ні. Здавалося б, Кучер у радикалах, і здавалося б – ні. Ви знаєте, наша обласна рада трошки схожа на Верховну Раду.

  Ірина Мусій, Інтернет-видання «INSIDER»: У середу відбудеться позачергова сесія міської ради. Питання про визнання факту смерті міського голови начебто у порядку денному не буде, хоча є чутки, що саме його Юлія Вусенко, як секретар ради, можливо, знову намагатиметься включити, окрім питання, яке вже розглядали на сесії обласної ради, аби підтримати звернення обласних депутатів. Однак, варто врахувати те, що позиції “Самопомочі” і “УКРОПУ” ситуативно ближчі.  Разом із тим, усі продовжують шукати певні точки дотику. Чи надходили Вам пропозиції стосовно того, щоб секретаря все-таки замінити або ж піти на поступки?

  Це, насамперед, питання депутатів міської ради. Звичайно, як депутат обласної ради і голова обласної державної адміністрації, я зацікавлений у стабільності в місті та проведенні виборів міського голови згідно з чинним законодавством. І я своєї позиції не змінив. Наявні ж кулуарні домовленості – це домовленості між депутатами й депутатськими групами. Кожен із них намагається показати свою значимість. Зрештою, навіть два-три депутати якимсь чином впливають на кінцеві результати виборів. Але у нас настільки недосконале законодавство, що ведуть мову про те, що слід окремо приймати рішення про передачу повноважень. Цим користується частина депутатів, не даючи можливості провести підготовку до наступних виборів. Яким буде розклад сил у міській раді залежить суто від того, як домовляться депутати. Як голова адміністрації, я спостерігаю за цим процесом. Адже, відповідно до закону, у випадку систематичного непроведення сесій, я маю право внести пропозицію до Верховної Ради України про перевибори депутатів Луцької міської ради. Покищо я не ставлю перед собою такого завдання і не бачу, скажімо, необхідності якимось чином активізовувати процес. Я говорив також під час ефіру про те, що депутатам слід домовитися між собою.

  Віталія Сахнік, Інтернет-видання «Волинь24»: До речі, Юлія Вусенко під час брифінгу в міській раді заявила, що якщо у середу сесія знову ж таки не збереться, ви будете давати подання до Верховної ради України про розпуск ради.

  Я не виключаю такий варіант.

  Віталія Сахнік, Інтернет-видання «Волинь24»: Але це – не точно.

  Повторюсь, я все-таки даю можливість депутатам домовитися. Прийняти рішення голові обласної державної адміністрації найлегше всього – підготувати лист, направити його до Верховної Ради України. Але депутати повинні розуміти, що є ще Державний бюджет, відповідні затратні частини, пов’язані з виборами міського голови та виборами всіх депутатів і міського голови одночасно. Чомусь ніхто не задає собі питання про те, що зараз активно ведуться перемовини з Прилуцьким. І може статися так, що проводитимуть ще й треті вибори. І ми весь час будемо бюджетні кошти витрачати… Як на мене, то це теж не зовсім правильна, більше того, – не державницька позиція. Нам немає як бюджетні кошти витратити?

  Відтак, напевно, потрібно визначитися і прийняти рішення: якщо вже проводити вибори, то одні. Спочатку, наприклад, задекларувати питання щодо Прилуцького. Або прийняти рішення щодо секретаря, щоб вона чи він могли виконувати відповідні повноваження, далі ж – прийняти рішення щодо Прилуцького. Для цього є юристи та спеціалісти регіонального права. Саме вони повинні надати консультацію, підказати, як оптимізувати процеси. Адже місто не переживе троє виборів. Це величезні витрати. Більш того, вся Україна сміятиметься з нас. Ми були  одним із кращих міст з усіх напрямків. А зараз ці підвалини трохи похитнулися.

  Віталія Сахнік, Інтернет-видання «Волинь24»: Ви визначаєте якісь крайні терміни за які  депутати повинні домовитись між собою, інакше на розпуск.

  Березень.

  Віталія Сахнік, Інтернет-видання «Волинь24»: Тобто два тижні?

  Я вважаю, що цього цілком достатньо, щоб їх провести.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: А скажіть, будь ласка, в інтерв’ю з Антоном Бугайчуком ви обговорювали ймовірного кандидата від “Солідарності” в міські голови. Ви запевнили, що він буде сильний. Ви мали на увазі когось конкретного чи просто обіцяєте, що в будь-якому випадку кандидат буде потужний.

  Ви знаєте, вибори міського голови і вибори депутатів міст обласного значення відбуваються за так званою партійною схемою. Тому партійна організація Блок Петра Порошенка “Солідарність” не може бути осторонь цих виборів. Моя позиція, як голови обласної державної адміністрації, аби мене  знову не звинуватили у тому, що державний чиновник лізе в партійні справи, – запропонувати кандидатуру господаря, господарника. Адже мені доведеться завтра з цією або з іншою людиною працювати. Від цього залежить стан розвитку міста, позаяк після виборів партійні стяги будуть спущені, залишиться міський голова та депутатський корпус. На якийсь період часу їм доведеться дуже серйозно займатися господаркою в місті.

  Микола Ярославович, хай земля йому буде пухом, залишив після себе дуже багато проектів, які потрібно реалізовувати у найкоротші терміни. І тут не варто думати лише про політику.

  Відтак, ми продовжуємо інтенсивно працювати над цим питанням. Проводимо консультації з різними фракціями, політичними групами, представниками бізнесу, аби обрати насправді гідну кандидатуру. Мені б дуже не хотілося, аби там тимчасово була людина, яка буде просто де-юре міським головою, а де-факто – хтось інший керуватиме нею.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: А ви готові зараз назвати одну або кілька осіб, яких могли би рекомендувати в кандидати?

  Я думаю, що це попередньо робити не варто, тому що на цих людей зараз спустять усіх собак.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: Шкодуєте їх? Хай загартовуються! Попереду ще багато всього.

  Я не те, що шкодую, але є відповідні процедури опрацювання питань. Люди повинні оцінити свої можливості. А, насамперед, – дати згоду. І ми повинні з-поміж сильних обрати найсильнішого, найбільш гідного, а не просто запропонувати людину, сподіваючись на те, що раптом вона переможе. Я таку позицію не підтримую.

  Людмила Яворська, Інтернет-видання «Волинь24»: Дякуємо за те, що виділили час.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 210
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua