22 липня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          
  Головна>Прес-центр>Відбулось засідання колегії облдержадміністрації
  П'ятниця, 11 серпня 2017 20:05

  Відбулось засідання колегії облдержадміністрації

  Підсумки соціально-економічного розвитку області у першому півріччі 2017 року та завдання на друге півріччя обговорили під час засідання колегії облдержадміністрації, що відбулось під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика 11 серпня 2017 року.

  Щодо результатів економічного розвитку області присутніх інформував заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук.

  Так прозвучала інформація про стан розвитку об’єднаних територіальних громад області. Зокрема на сьогодні  в області утворено 20 об’єднаних територіальних громад, в яких відбулися перші вибори депутатів та голів місцевих рад. Тож Ддя 15-ти волинських ОТГ, що об’єднались у 2015-2016 роках, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року № 410 затверджено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад на 2017 рік в сумі 50 млн. 123 тис гривень.

  Щодо інвестиційних проектів регіонального розвитку за кошти ДФРР 2017 року, то Сергій Кошарук повідомив, що на сьогодні є 22 інвестпроекти з обсягом фінансування за кошти ДФРР у сумі  113,1 млн.грн. та коштів місцевих бюджетів – 35,4 млн. гривень. Всього на реалізацію інвестиційних проектів регіонального розвитку спрямовано  148,5 млн. гривень. Причому питома вага співфінансування з місцевих бюджетів складає більше 31 відсотка від обсягу ДФРР. Із загального переліку  інвестпроектів увійшли 14 інвестпроектів, що передбачають будівельні роботи, з них: 8 інвестпроектів, розпочаті у попередніх роках;  та 8 інвестпроектів, що передбачають придбання 14 шкільних автобусів для 8 районів, де ці автобуси були передані для обслуговування військових у зоні антитерористичної операції.

  Прозвучали суми і щодо субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих території. Загальна вартість субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами для Волинської області становить 84 млн 363 тис. 264 грн для реалізації 252 проектів.

  Також Сергій Дмитрович озвучив дані, що стосуються обласного фонду регіонального розвитку.

  – Дана ініціатива була позитивно оцінена на урядовому рівні. Нагадаю, що було визначено перелік інвестиційних програм, що фінансуватимуться у 2017 році за рахунок коштів обласного фонду регіонального розвитку на основі співфінансування з місцевими бюджетами. Зазначений перелік включає 24 проекти, на фінансування яких виділено 10 млн. грн. з обласного бюджету. До зазначеного переліку включені проекти, що стосуються енергозбереження, ремонту шкіл, лікарень, доріг та інші, – відзначив Сергій Кошарук.

  Важливою сферою  в економічному розвитку області є агропромисловий розвиток. Тож, за словами заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, за січень-червень 2017 року обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в усіх категоріях господарств збільшились на 1,4 відсотка до відповідного періоду минулого року. В тому числі сільськогосподарські підприємства збільшили обсяги на 3,2 відсотка. Питома вага області у виробництві продукції сільського господарства за червень 2017 року становила 3,5%, за темпом виробництва область посіла – 5 місце, а за обсягами виробництва на 1 жителя – 6 місце в державі. Обсяг виробництва продукції сільського господарства в розрахунку на 1 особу складає 1343 грн. За 6 місяців 2017 року реалізовано продукції виробництва харчових продуктів, напоїв (у відпускних цінах без ПДВ і акцизу) на суму 3052,8 млн. грн., що складає 23,6% в загальному обсязі реалізованої промислової продукції регіону. За січень-червень 2017 року середньомісячна заробітна плата в агроформуваннях області у розрахунку на одного штатного працівника склала 4845 грн, що на 55% більше до відповідного періоду минулого року. Станом на 8 серпня поточного року обмолочено 158 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, або – 61 % усієї площі, валовий збір 720 тис. тонн зерна при середній урожайності 46 ц/га.

  У сфері житлово-комунального господарства Сергій Кошарук зупинився на тому, що володіючи великим потенціалом лісових ресурсів та проводячи широку компанію щодо раціонального використання відходів деревини, на Волині майже все теплоенергетичне господарство лісової галузі переведено на роботу з використанням деревних відходів та тирси. Крім того, в області працює 18 промислових підприємств, які виробляють паливні брикети та гранули з деревини та реалізують їх. Разом з тим, існують підприємства, що використовують відходи деревини для виробництва теплової енергії для власних потреб. Відтак, у 1 півріччі 2017 року кількість котелень в області, що працюють на альтернативних видах палива, зрівнялась з кількістю газових котелень, а їх потужність становить 18,5% загальної потужності котелень. Тож облдержадміністрацією сформовано план скорочення та заміщення споживання природного газу в області на 2017 рік, який передбачає близько 1,2 млн. м куб. на рік економії споживання  природного газу об’єктами соціальної сфери.

  Своєю чергою голова облдержадміністрації Володимир Гунчик торкнувся і питання дорожньої галузі.

  – В цьому році в область планується залучити більше, ніж 1,2 мільярда гривень для ремонту і відновлення доріг. Недавно було здано в експлуатацію дорогу Луцьк-Радехів-Львів на території Волинської області, освоєно 408 мільйонів гривень капіталовкладень. За рахунок системи «Прозоро» на ремонті і відновленні цієї дороги вдалося зекономити близько 50-ти мільйонів гривень. Розпочато і на наступному тижні ми проведемо першу виїзну нараду щодо ремонту дороги Луцьк-Володимир-Волинський, на ділянці від Луцька до Володимира. Вже освоєно перші 50 мільйонів гривень, біля 12 кілометрів дороги проведено фрезерування і наноситься вирівнюючий і поверхнений шари покриття, – зазначив Володимир Гунчик.

  Крім того, заплановано цілий комплекс робіт разом з Луцькою міською та районною радами щодо питання ремонту окружної дороги навколо Луцька. Заплановано роботи щодо відновлення та ремонту дороги Ковель-Жовква, між містами Володимир-Волинський та Нововолинськ. Також у планах виділити 62 млн грн на ремонт дороги Старовойтово-Адамчуки. Крім цього, за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів на сьогодні виділено близько 80-ти млн грн на ремонт і відновлення місцевих доріг.

  Соціальна сфера області – ще один важливий вектор, про розвиток якого доповіла заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець. Зокрема прозвучала інформація, що стосувалась соціального захисту населення, культурного та спортивного розвитку.

  Так, зреалізовано заходи соціальної та професійної адаптації учасників АТО – професійно адаптовано 74 особи, навчаються – 53. Всього укладено договорів на суму в розмірі 353,7 тис. гривень. Продовжується робота по забезпеченню членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та інвалідів І-ІІ групи із числа учасників АТО житлом. Із отриманих 13, 5 млн. гривень буде виплачено  компенсацію на придбання житла 10 родинам загиблих та 11 інвалідам. Також, подано додаткову заявку на потребу в коштах обсягом 3,7 млн.гривень для забезпечення компенсацією осіб, які взяті на житловий облік у 2017 році.

  – У І півріччі 2017 року забезпечено своєчасну стовідсоткову виплату всіх видів державних соціальних допомог та компенсацій у сумі 1 мільярд 32,3 мільйони гривень. В органах соціального захисту населення перебуває на обліку 3058 родин, що налічує 5 002 громадян, які вимушено залишили місця постійного проживання в Криму та зоні проведення антитерористичної операції. Для забезпечення щомісячної адресної допомоги у звітному періоді з державного бюджету надійшло 6,4 мільйони гривень, – зазначила Світлана Мишковець.

  Також завершується робота з автоматичного перепризначення на наступний термін житлових субсидій. Із 172,0 тис. особових справ, що підлягають такому перерахунку, перераховано 163,1 тис. особових справ, або 95%.  При цьому, департаментом соціальної політики Луцької міської ради та управліннями м. Володимир-Волинська та Іваничівської райдержадміністрації здійснено перерахунки на 100 %, найменший відсоток перерахованих справ  управлінням соціального захисту населення Луцької райдержадміністрації  (67 %).

  – Тож у ІІ півріччі слід продовжити роботу по забезпеченню виконання в повному обсязі державних програм соціального захисту учасників антитерористичної операції. Завершити до 01 вересня 2017 року прийом заяв на монетизацію зекономлених субсидій. Забезпечити надання компенсації для придбання житла сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, інвалідам з числа їх учасників та контроль за перерахуванням коштів на рахунки Ощадбанку, – відзначила Світлана Євтихіївна.

  Також за  звітний період 2017 року відкрито 8 дошкільних навчальних закладів (258 місць). Продовжується будівництво дошкільних навчальних закладів смт Ратне, с. Крупа Луцького району, реконструкція приміщень для відкриття дошкільних навчальних закладів в селах Старосілля та Заставне  Іваничівського, Залісці Рожищенського, Добре Камінь-Каширського, селах Кримне, Сераховичі, Седлище Старовижівського, Купичів Турійського,  Радомишль Луцького районів.

  В області активно проводяться заходи з реформування системи освіти в частині створення мережі опорних закладів. Станом на 01.08.2017 року  функціонує 6 опорних шкіл, в їх складі – 21 філія.  З  01 вересня 2017 року додатково функціонуватимуть ще 16 опорних шкіл, в них – 42 філії.

  Пріоритетними завданнями на ІІ півріччя є оптимізація навчальних закладів та створення опорних шкіл з метою створення рівного доступу до якісної освіти, забезпечення інклюзивного навчання для дітей з особливими потребами, максимальне забезпечення дошкільною освітою, а також ліцензування нових робітничих професій у закладах ПТНЗ відповідно до потреб місцевого ринку праці.

  Станом на 01.07.2017 року в системі охорони здоров’я Волинської області функціонує 88 закладів охорони здоров’я. Ліжковий фонд області скоротився на 1088 ліжок і становить 7101 ліжок. Забезпеченість лікарняними ліжками на 10 тис. населення в області становить 68,4 (рекомендована норма – 60).

  – Мережа закладів сімейної медицини представлена 20 центрами первинної медико-санітарної допомоги, в структурі яких 139 амбулаторій загальної практики сімейної медицини (90 сільських амбулаторій та 49 амбулаторій в містах) та 755 фельдшерсько-акушерських пунктів, – повідомила заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

  Також значним внеском у надання якісної первинної медичної допомоги є  реалізація Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області»,  в рамках якого  у 2017 році  буде закуплено медобладнання та розхідних матеріалів на загальну суму понад 18 млн. грн., а також  Проекту Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

  Відповідно пріоритетними завданнями на ІІ півріччя є завершення роботи по створенню госпітальних округів, продовження реалізації проекту Світового банку з розвитку мережі амбулаторій та розширення доступу громадян до медикаментозного забезпечення за урядовою програмою «Доступні ліки».

  Таку ж позицію підтримав і голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

  – Ми повинні активно продовжити реформування галузей освіти і медицини. І говорячи про стратегію розвитку, то головне наше завдання – це створення опорних шкіл і створення опорних медичних центрів. Оце завдання ІІ-го півріччя і завдання 2018 року. Завдання у медицині – це створення первинної ланки. Перший рівень медицини – найвідповідальніший. Адже коли людина звертається в амбулаторію, їй повинні надати першу первинну допомогу. Дякуючи Світовому банку, на території Волинської області маємо можливість зробити 139 амбулаторій. Завдання управління охорони здоров’я – створити комплексні амбулаторії, щоби людина могла отримати максимальний комплекс послуг, – відзначив Володимир Петрович.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 342
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua