12 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Головна>Прес-центр>Максимально сприяти регіональному розвитку, – Володимир Гунчик на Маневиччині
  Вівторок, 13 лютого 2018 16:53

  Максимально сприяти регіональному розвитку, – Володимир Гунчик на Маневиччині

  За три роки роботи на посаді голови облдержадміністрації Володимир Гунчик у рамках робочих поїздок по кілька разів побував в усіх куточках області. Оглядав довгобуди, інспектував хід будівельних робіт, вивчав тамтешні проблеми, проводив прийоми громадян, спілкувався із місцевим людом. Наприкінці ж 2017-го пообіцяв: сконцентрує увагу на ОТГ. Відтак, учора, 12 лютого 2018 року, відвідав Колківську ОТГ. Передусім, аби провести черговий виїзний прийом громадян, а також аби за результатами візиту виконавча вертикаль змогла надати практичну допомогу ОТГ.

  Медреформа: жодних різких дій…

  Одначе спершу керівник найвищої виконавчої гілки влади краю завітав до Маневицької ЦРЛ, де нещодавно облаштували відділення гемодіалізу. Щойно переступив поріг медустанови – зустрів колектив закладу із запитаннями про медичну реформу. Мовляв, чого чекати?

  – Пам’ятаєте, як ворожі голоси розносили інформацію про закриття лікарень у зв’язку з утворенням госпітальних округів, – одразу ж відповів Володимир Гунчик. – То де вони тепер? Де закриті лікарні? Отож!

  Про нюанси медичної реформи того дня говорили ще не раз: цю тему піднімали і депутати Колківської ОТГ, переймаючись, аби медична послуга не стала для селян розкішшю, та безпосередньо сімейні лікарі, які вже взялися вивчати пропонований державою механізм роботи. В кожному з випадків голова облдержадміністрації радив не впадати у паніку, а розібратися у ситуації.

  – Казав Ващенюк (начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, – авт.), організовують наради-навчання, то їдучи, беріть із собою не тільки чиновників та посадовців, а безпосередньо лікарів, – наголосив Володимир Гунчик, звертаючись до  голови Маневицької райдержадміністрації Андрія Линдюка.

  У лікарні ж – інші поради. Головна – зберегти статус закладу інтенсивного лікування, адже саме такі матимуть більше фінансування. На додаткові кошти маневицькі лікарі особливо розраховують, адже заклад потребує не лише ремонту, але й оновлення обладнання. До кінця року планують облаштувати приймально-діагностичне відділення. А також підсилити потужність відділення гемодіалізу, встановивши додаткову спеціалізовану техніку.

  – Потрібно використовувати всі можливості, зокрема й ті кошти, які виділяють на так звану зону спостереження, – наголосив голова облдержадміністрації. – Кажіть конкретно, що потрібно робити й включатимусь, лобіюючи відповідні питання на рівні міністерств. Але вважаю, що позиція вкладати все в обласну лікарню, як є зараз, неправильна. Є ще ж обласні заклади, які потребують негайного втручання. І районні заклади. Кілька років тому Луцька районна лікарня теж була в неприглядному стані, але чітко визначилися з потребами, написали цілу програму й зробили. Тому моя вам порада, пишіть проекти грантові, зробіть проект загальних потреб і будемо говорити предметно. Бо зробити ремонт, коли протікає дах – не вихід.

  На підтвердження чіткості намірів та реальності оснащення лікарні голова нагадав: у бюджеті заклади 7,7 млн грн на придбання для Ратнівської ЦРЛ апарату МРТ.

  – Ідея відкрити відділення гемодіалізу виникла ще у 2015 році, – розповів головний лікар Маневицької ЦРЛ, депутат обласної ради, Олег Бегаль. – Бо багато людей із хронічною нирковою недостатністю, фактично з непрацюючою ниркою, змушені були лікуватися у Луцьку. А діаліз потрібно проходити раз на два дні. Частину коштів отримали через Державний бюджет, саме з «зони спостереження», а також налагодили співпрацю з приватними структурами через Луцьку міську лікарню, зокрема з «Біолайф». Орієнтовна сума – понад чотири мільйони гривень. Встановили чотири апарати для діалізу. Лікується 16 осіб: 10 із Маневицького р-ну, ще 6 із Любешівського.

  Окрім того, головний лікар ЦРЛ закцентував: дороги біля лікарні, зокрема й подвір’я, у поганому стані, відтак просив допомогти із ремонтом. На що Володимир Гунчик наголосив: доручить департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації вивчити питання й знайти спосіб відремонтувати дороги.

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Від 7 мільйонів до 70-ти…

  Дорожні питання також цікавили і депутатів Кольківської ОТГ. З активом голова облдержадміністрації зустрівся у приміщенні селищної ради.  Спільно – а працювали з головою також Андрій Линдюк, голова Маневицької райдержадміністрації та голова Колківської ОТГ Олександр Палінкевич – шукали можливостей збільшити кілометраж доріг, які ремонтуватимуть цього року.

  Але й власні можливості громади досить непогані. І саме на роботі в цьому напрямку особливо акцентував голова облдержадміністрації. Його позиція зостається незмінною: виконавча вертикаль максимально сприятиме ОТГ, але останні повинні бути активними.

  – 60 відсотків ПДФО залишається в громаді! 60 відсотків! – наголосив Володимир Гунчик. – Тому тепер ви, на місці, повинні бути найбільше зацікавленими, аби люди працювати офіційно оформленими, аби були відрахування до бюджету. Скільки був бюджет усіх сільських рад, які увійшли в громаду? 7 мільйонів. А тепер? Понад 70 мільйонів!

  Після фінансових розрахунків – питання особливо болючі. Зокрема, про бурштин, покладами якого багата Маневиччина. І тема єдина: що буде з лісом, якщо налагодиться масове промислове видобування?

  – Рано чи пізно, але видобувати стануть, – відповів керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Але законно! Те, що сьогодні розказують – фікція. Бо як видобути, коли всюди ліс? Так, треба ліс вирізати. Далі видобути і рекультивувати. Є тут лісівники? Є. Скільки треба часу, аби ліс виріс? Отож – 80 років! Що робитимуть люди Маневицького району без лісу? Це не Горохівщина, де й чорноземи і ввіткни палку – вродить! Судилася з нами польська компанія. І що? Так у договорі зазначено: кошти від видобутку – у Польщу. Але людям цього ніхто не розказує. Натомість подають тему комунального підприємства. Думати треба про людей, про природні багатства і про Волинь перш ніж робити серйозні кроки!

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Із проблемами громади…

  Нетиповим видався прийом громадян, позаяк цього разу до голови облдержадміністрації йшли не з особистими проблемами, а з тим, що болить усій громаді. Відтак, як зауважив згодом Володимир Петрович, влада на місцях працює. Прикметно, що й вихід із кожної ситуації шукали спільно.

  До прикладу, коли заговорили за біди з транспортом – рейсовий автобус на ближні села курсує за незручним графіком, то власні міркування озвучив Олександр Палінкевич. Мовляв, громада готова придбати транспорт і владнати питання самотужки, але за умови ретельних розрахунків, аби така справа не була збитковою. Одначе, поки на місці рахуватимуть, вивчатимуть ситуацію й на рівні області.

  Загалом же, для кількох сіл – Годомичі та Четвертня – питання транспортного сполучення – особливо болюче, бо через погану дорогу перевізник відмовився надавати таку потрібну послугу. Попрацювати в цьому напрямку має департамент інфраструктури.

  Окрім того, у тамтешніх селах у кожній зі шкіл – сотня учнів. Зрозуміло, що будувати всюди нову школу, як того просять місцеві, ніхто не буде. Натомість районна влада за вказівкою Володимира Гунчика повинна розробити стратегію розвитку освіти й визначитися із перспективами. А також проінспектувати кожен із трьох закладів та чітко окреслити потреби кожного: де буде школа І – ІІІ ступенів, де потрібен шкільний автобус, а де варто здійснювати добудову корпусів.

  Із не менш болючим до Колок прибула делегація із с. Бузаки Камінь-Каширського р-ну. На завершення облаштування дитячого садочка там очікували ще минулоріч, але не склалося. Тепер же просять голову облдержадміністрації лобіювати питання через ДФРР.

  – Ми то сподівалися на народного депутата Ірину Костанкевич, яка запевнила, що виділить гроші зі свого соцеконому, – розповів тамтешній сільський голова Микола Панасюк. – Нам і район дав гарантійного листа, що знайдуть співфінансування. Аж тут від депутата – 200 тисяч гривень. Та на такі гроші не те що садок не завершиш, підрядники не хочуть іти! Це ж садочок! Скажіть, навіщо розпорошувати гроші? Щоб задобрити електорат у кожному селі? А садок стоїть… Діток шкода!

  Як з’ясувалося, кошторисна вартість об’єкта – 10 млн 700 тис. грн. Будівництво розпочали ще у 2013 році.

  – Що можу сказати: на 2018-й об’єкт у переліку ДФРР є, – підкреслив Володимир Гунчик. – Спробую вам допомогти, аби було й фінансування.

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 124

  Медіа

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua