Версія для друку
Понеділок, 19 березня 2018 16:09

Завдяки енергосубвенції з Держбюджету Волинь розрахувалась за спожиті енергоносії

На 1 березня 2018 року для Волині відкрито асигнування із Державного бюджету у розмірі 2,3 млрд грн, що становить майже 96% від за планованого обсягу фінансування на І-ий квартал поточного року. Про це сьогодні, 19 березня 2018 року, під час оперативної наради в голови облдержадміністрації, повідомив начальник головного управління Державної казначейської служби України в області Михайло Леміщак.

Наразі, до місцевих скарбниць області надійшло 1,6 млрд грн. міжбюджетних трансфертів. Помісячним розписом бюджетних асигнувань на січень-лютий 2018-го, для виконання окремих цільових програм Державного бюджету, передбачено 123 млн грн. Відкрито асигнувань на 77 млн грн, недофінансовано – 47 млн. За словами Михайла Леміщака, майже уся сума недофінансування стосується Служби автомобільних доріг області за бюджетної програмою «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг».

Щодо фінансування окремих програм вугільної галузі, то у Державному бюджеті на поточний рік передбачена нова програма на здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості.

– За вказаною бюджетною програмою у лютому цього року ДП «Волиньвугілля» відкрито асигнування на 21 мільйон гривень для погашення заборгованості заробітної плати, яке нині освоєне повністю, – резюмував Михайло Васильович.

Окрім того, в області проведено розрахунки за спожиті енергоносії та повністю закрито заборгованість, яку фіксували на початок року щодо користування електроенергією, тепло-, водопостачанням, водовідведенням та ряді інших послуг. Розрахуватись із боргами та провести відповідні розрахунки на 490 млн грн змогли завдяки енергосубвенції з Державного бюджету. Станом на 1 січня 2018 року непогашеним залишився борг лише за користування природним галом – 281 млн грн.

За два місяці поточного року місцеві бюджети області перерахували на вкладні рахунки банків 52 млн грн. Цей показник тимчасово вільних коштів удвічі перевищує минулорічний. За обсягом коштів на депозитах нині Волинська область – третя в Україні. Дохід місцевих бюджетів від депозитних операцій, за січень-лютий 2018 року, становить 5 млн грн. Позатим, дохідну частину обласного бюджету наповнено завдяки прибутку, сплаченого великими платниками податків – 1,9 млн грн.

Водночас, Володимир Гунчик зазначає: все частіше від органів місцевого самоврядування надходять листи з проханням фінансової підтримки, при цьому, чималі суми зосереджені на депозитних рахунках. Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області доручив відповідним фахівцям вивчити, на скільки володіють місцеві органи самоврядування фінансами для розвитку своїх територій.

– Дуже важливо, аби ми з вами могли бачити реальний дефіцит коштів та аналіз причин його виникнення, а не говорити про занижені показники бюджетів, отримання перевиконання та кошти на депозитах, – резюмував Володимир Петрович.

Підсумовуючи сказане, Михайло Леміщак додав: відповідно до змін Бюджетного кодексу України, з 2018 року до місцевих бюджетів зараховуватимуть 5% від надходження рентної плати за користування надрами, при видобуванні нафти, природного газу та газового конденсату. У тому числі, 3% спрямовуватимуть до бюджетів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, 2% – до обласної скарбниці, 1% – до бюджетів міст районного значення, сільських селищних бюджетів.

Набрала чинності і постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено порядок та умови надання у 2018 році субвенції з Держбюджету місцевих бюджетам щодо компенсації різниці у тарифах. Волинь у 2018 році отримає 6,2 млн грн.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 342