22 липня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          
  Головна>Прес-центр>Показники виконання місцевих бюджетів області у першому півріччі – зросли
  Середа, 11 липня 2018 12:22

  Показники виконання місцевих бюджетів області у першому півріччі – зросли

  Про це повідомив директор департаменту фінансів Ігор Никитюк під час оперативної наради в голови обласної державної адмінітстрації Олександра Савченка сьогодні, 10 липня 2018 року.

  За його словами, за перше півріччя 2018 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло майже 2 млрд грн власних доходів. Натомість заплановані показники за доходами по області виконані на 110%, при цьому забезпечено виконання усіх 299 місцевих бюджетів.

  – Я хочу наголосити, що вже маємо перевиконання за півріччя, тож маємо право, згідно Бюджетного Кодексу, направляти ці кошти на різні цілі, – повідомив Ігор Никитюк.

  В області також продовжується робота щодо залучення додаткових коштів, а саме розміщення на депозитних рахунках в банках. Зокрема, за перше півріччя до бюджетів усіх рівнів поступило майже 30 млн грн, з них до обласного бюджету – 22,3млн грн.

  В цілому по області на витрати загального фонду вже спрямовано майже 6,8 млрд грн, що становить 54% від запланованого обсягу на рік. Найбільше зросли витрати в галузі соціально-культурної сфери: освіта, охорона здоров`я, соціальний захист. У частині видатків – основне питання виплата заробітної плати. Проблемним залишається питання закриття цих видатків за серпень. До слова, відповідне звернення голова облдержадміністрації Олександр Савченко вже спярмував до Президента та Прем`єр-міністра України. Проте, головний фінансист регіону каже, що в області є і власний ресурс: 7% вільних залишків і 8% – від перевиконання, які спрямують на заробітну плату працівникам  бюджетної сфери.

  – Є необхідність упорядкування деяких питань щодо фінансування закладів освіти. В нас є питання по Володимир-Волинській школі-інтернат, яке ми будемо розглядати. Адже там було недотримано пропорції місцевих та немісцевих дітей.

  Проте, наразі є рішення відповідної ради про те, що цю проблему усунуто, таким чином управлінням освіти будуть підготовлені відповідні документи на чергову сесію обласної ради.

  – Я проведу термінову нараду, бо є певне соціальне напруження в галузі реформування інтернатної освіти. Люди звертаються, не розуміють, що буде далі. Ми повинні дуже зрозуміло пояснювати політику як уряду, так і нашу. Ми маємо спілкуватися і роз`яснювати, щоб вони чітко розуміли як рухатися, – каже Олександр Ілліч.

  Однак директор департаменту фінансів запевнив, що кошти на навчальний заклад передбачені в обласному бюджеті та зарезервовані.

  Значний фінансовий ресурс місцевих бюджетів надійшов з державної субвенції. У 2018 році – це вже понад 9 млрд грн. Найбільше коштів пішло на освітню, медичну та інвестиційну галузі.

  Також держбюджет здійснює виплати для забезпечення житлом відповідних пільгових категорій громадян. Зокрема, держава виділила 14,3 млн грн виплат сім`ям загиблих та ветеранам АТО. Ці кошти пропорційно розподілені між райдержадміністраціями.

  Вперше у цьому році виділяється субвенція з держбюджету для придбання житла сім`ям загиблих в АТО та інвалідам на суму 5,7 млн грн на території інших держав. Наразі підготовлено відповідне розпорядження, яке буде розглянуте на бюджетній комісії.

  – Ви сказали дуже серйозну річ. Але сьогодні трапився і прикрий випадок. В мене була сьогодні вдова загиблого, яка отримала 1 млн для придбання житла, а їй не дають цих коштів та вимагають довідки. Потрібно провести службове розслідування, бо це категорично неприйнятно. Закликаю, працювати з працівниками соціальних служб, бо вони мають справу з  найбільш вразливими верствами населення, – зауважив Олександр Савченко.

  Також доповіла начальниця головного управління ДФС в області – Світлана Савчук. Вона розповіла, що органами ДФС було сплачено 3,2 млрд грн до бюджетів усіх рівнів. Щодо загального фонду держбюджету, то індикативний показник перевиконання становить 102%.

  – Великими платниками податків сплачено 9,1 млн грн податку на прибуток, що на мільйон гривень більше, ніж минулого року, – розповіла Світлана Павлівна.

  Окрім того, кошти надходять і від заготівлі другорядних лісових ресурсів. Ще в червні  було проведено робочу зустрічі та видано лісові квитки лісокористувачам, які наповнюють бюджет.

  Проте, є факти самовільної заготівлі, контроль за якими здійснюють відповідні комісії. Загалом проведено вже 20 рейдів та обстежено 73 пункти прийому продуктів.

  – Звертаюся до ОТГ. Ми повинні працювати з населенням, бо вони вважають що держава повинна дати їм все, а вони державі не мають давати нічого. Потрібно ліквідувати байдужість до суспільства та держави та заохотити населення наповнювати місцеві бюджети, – зауважив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

  Разом з тим, працівники ДФС провели 126 перевірок підприємств, які виробляють алкоголь та тютюн. Виявлено 251 порушення, серед них – 49 фактів виготовлення продукції без ліценції.

  Таким чином, до місцевих бюджетів сплачено 1,5 млн грн штрафних санкцій.

  Загалом, голова облдержадміністрації Олександр Савченко резюмував, що область не стоїть на місці та розвивається:

  – Питання наповнення бюджету цікавить всіх. І голів сільських рад, і голів ОТГ. Все повинно записуватися і робитися, адже на оперативних нарадах доповідають високопрофесійні фахівці. Перевиконання певне є. Але особисто в мене немає ні тривоги, ні задоволення, бо знаю, що можемо краще.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 12
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua