Версія для друку
Четвер, 11 жовтня 2018 10:29

Здобутки і завдання Волинської митниці ДФС у поточному році

Виконувач обов’язків начальника Волинської митниці ДФС Євгеній Шелігацький на брифінгу поінформував громадськість про результати роботи очолюваної ним установи за 9 місяців цього року.

 Серед здобутків посадовець відмітив:

  1. Виконання індикативних показників доходів Державного бюджету на 109,3% (перевиконання – 610 млн грн).
  2. Залучення нових учасників зовнішньо-економічної діяльності до здійснення операцій в зоні діяльності митниці (плюс 167 проти відповідного періоду минулого року).
  3. Скорочення тривалості оформлення транспортного засобу на «червоному коридорі» до 1 год 07 хв (через впровадження електронного декларування – 98,4 відсотки, механізму «єдиного вікна» щодо контрольних процедур – 92 відсотки).
  4. Посилення контролю в напрямку правильності класифікації товару та визначення країни його походження (плюс до державного  бюджету 274,6 млн грн, що на 42,5 відсотки більше минулорічного показника).
  5. Посилення протидії порушенню митних правил (митницею    накладено   штрафів, вдвічі   більше аналогічного періоду попереднього року, з них уже реально стягнуто  15 млн грн, що на 10,1 млн грн більше 2017-го.
  6. Посилення взаємодії з уповноваженими органами іноземних держав (в 4 рази більше запитів, надісланих митницею, щодо протидії порушенням митних правил, перевірки автентичності документів та правомірності преференцій за країною походження).

Євгеній Шелігацький також зауважив, що існують межі, за якими можливості екстенсивного шляху виконання плану доходів за рахунок збільшення обсягів імпорту обмежені інфраструктурною спроможністю митних постів та пунктів пропуску у Волинській області. Для бюджетоформуючого «Ягодина», наприклад, цю межу диктують технічні характеристики моста через річку Західний Буг. Тому з метою забезпечення максимальних надходжень до державного бюджету, на його переконання, необхідно й надалі посилювати контрольні заходи щодо недопущення випадків заниження бази оподаткування товарів, їх якісних та кількісних показників, правомірності застосування преференційного чи пільгового режиму оподаткування.

Першочерговими завданнями у роботі митниці, відповідно, визначено:

  1. Посилення контролюючої складової у роботі, в тому числі через тіснішу взаємодію з правоохоронними органами та міжнародними партнерами.
  2. Розбудова інфраструктури пунктів пропуску.
  3. Усунення можливостей вчинення корупційних діянь.

Також в.о начальника Волинської митниці Євгеній Шелігацький у ході брифінгу відповів на інші запитання журналістів щодо поточних та перспективних планів роботи територіального органу ДФС.

 Довідка: Волинська митниця як територіальний орган ДФС - це складна структура з контролюючими функціями, що включає 7 митних постів, 17 митних складів,  6 місць доставки, 162 постійних чи тимчасових зон митного контролю. Вони розташовані у Волинській області, в тому числі на 9 пунктах пропуску через державний кордон України (6 автомобільних та 3 залізничних), загальна протяжність якого в межах Волинської області – більше 400 км.

За матеріалами Волинської митниці ДФС

Переглядів 132