25 серпня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  
  Головна>Прес-центр>В облдержадміністрації працюють над збільшенням кількості електронних послуг
  Вівторок, 12 лютого 2019 16:22

  В облдержадміністрації працюють над збільшенням кількості електронних послуг

  Триває активне впровадження та надання електронних послуг в країні. Нині на Урядовому порталі доступні 118 електронних послуг, користування якими минулого року зросло втричі. Відтак, сьогодні, 12 лютого 2019 року, в головній адмінбудівлі краю відбулася нарада під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Богдана Гончарука щодо затвердження плану заходів реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2019-2020 роки.

  За його словами, Волинська обласна державна адміністрація вже зробила певні кроки в цьому напрямку. Тим не менше, досить незначна частина послуг надається через центри надання адміністративних послуг в електронному форматі. Тож головне завдання зустрічі – напрацювати пропозиції до обласного плану заходів із реалізації Концепції розвитку системи послуг на Волині на 2019-2020 роки.

  Про реалізацію проектів електронного урядування загалом в Україні розповів заступник керівника апарату – начальник організаційного управління облдержадміністрації Вячеслав Кривенюк, який наголосив, що електронні послуги сприяють відкритості органів влади, заощаджують час та мають антикорупційний ефект. Як результат, вже впроваджено понад 100 загальнодержавних е-послуг, понад 20 тис. родин оформили он-лайн допомогу при народженні дитини, більше 130 тис. українців оформили житлові субсидії он-лайн тощо.

  – Електронні послуги надають за принципом «єдиного електронного вікна» через оновлений Урядовий портал kmu.gov.ua в розділі «Послуги», – зазначив Вячеслав Володимирович.

  Директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як, своєю чергою, акцентувала увагу на проблемних питання в процесі впровадження електронних послуг. Серед них: не сформовано нормативно-правову базу; відсутні єдині умови для запровадження електронних послуг; не врегульоване питання електронної ідентифікації осіб; відсутність міжвідомчої координації між всіма наявними порталами; складність та неврегульованість певних процедур; не визначено формат електронних документів, які повинні заповнити заявники при замовленні конкретної послуги; відсутність єдиної інфраструктури, яка б допомагала в наданні інформаційних послуг на основі встановлених вимог та інше. Окрім того, спостерігається недовіра з боку споживачів електронних послуг. А подекуди навіть державні службовці та посадові особи не готові до прийняття, розгляду та ідентифікації таких документів.

  – Система електронних послуг, в першу чергу, має бути направлена на споживача, скороченні процедур в наданні тих чи інших послуг, а також гарантувати захист персональних даних громадян, – додала Лариса Володимирівна.

  Натомість директор Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Тетяна Литвиненко зазначила, що можна створити досконалу систему надання електронних послуг, але найголовнішим в цьому процесі залишається саме споживач та надавач цієї послуги. Так, завдяки співпраці з програмою «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP Волинська область досягла значних результатів у даному напрямку. Між іншим, позитивний досвід Волині відзначили під час коференції «E-нноваційна Україна: 1500 днів досягнень програми EGAP», яка відбулася у Києві 8 лютого 2019 року.

  Тож в центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації й надалі організовуватимуть семінарські та практичні заняття для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування щодо впровадження е-послуг. Зокрема, в найближчий час навчання відбудуться 14 та 21 лютого.

  Слід зазначити, що в ЦНАПі міста Луцька загалом надають понад 370 послуг, з яких 65 – безпосередньо облдержадміністрації. Лише 18 послуг надають в електронному форматі.

  – Наше спільне завдання – до кінця 2020 року надавати 100 відсотків електронних послуг. Саме тому дуже важливо напрацювати дієвий план заходів із реалізації Концепції розвитку системи послуг на Волині, – резюмував Богдан Олександрович.

  Довідково: Електронна послуга (або е-послуга) – це адміністративна або інша публічна послуга, що надається громадянину або юридичній особі в електронній формі. Завдяки цьому, громадянин має змогу отримати послугу від держави (оформлення ліцензії, соціальної допомоги, особистого документу тощо) без особистого відвідування органів влади.

  Е-послуги надаються через Інтернет, тож доступні з дому чи офісу 24 години на добу та сім днів на тиждень. Таким чином, вони є зручнішими та швидшими за особисті візити та мінімізують ризики корупції.

  У першу чергу, Уряд намагається робити електронними ті послуги, які користуються найбільшим попитом у громадян, як-от оформлення допомоги при народжені дитини, отримання житлової субсидії, реєстрація бізнесу, початок та прийняття в експлуатацію будівництва тощо.

  Повний перелік доступних е-послуг ви можете знайти, скориставшись тематичним каталогом або загальним пошуком на порталі kmu.gov.ua.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 88
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua