Версія для друку
П'ятниця, 15 лютого 2019 16:19

Звернення голови облдержадміністрації Олександра Савченка з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану

Шановні волиняни! 15 лютого 1989 року закінчилася так звана неоголошена війна в Афганістані, яка тривала 10 років і торкнулася майже кожної української родини. Через її горнило пройшли 160 тисяч наших співвітчизників, 12 тисяч із них отримали поранення, контузії, були скалічені, а понад три тисячі – не повернулися до своїх домівок. Участь у цій страшній війні брали 2 330 волинян.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Українські родини досі оплакують цю важку втрату, хоча минуло вже тридцять років…

В цей день ми також вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, брати участь у локальних війнах та у врегулюванні воєнних конфліктів за межами нашої держави. Куба, В’єтнам, Північна Корея, Ефіопія, Ангола, Єгипет, Мозамбік, Сирія, Сомалі, Сьєрра-Леоне – це не повний перелік «гарячих точок», в яких служили наші співвітчизники.

Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. Ризикуючи власним життям, забезпечували спокій у різних країнах світу.

Дякую Вам, шановні учасники бойових дій, за вірне служіння Батьківщині і готовність до її захисту, за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність, за турботу родин загиблих побратимів і патріотичне виховання молодого покоління. Ми пам’ятаємо про загиблих, а також схиляємо голови перед їх подвигом та мужністю.

Вічна пам’ять загиблим!

Вічна слава живим!

В складний для країни час Ви не змогли залишитися осторонь. Так, близько  50 ветеранів Афганістану Волині захищали незалежність під час Революції Гідності. Окрім того, 75 афганців брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил. Завдяки Вашим знанням військової справи і досвіду, а також щирій любові до України, ми обов’язково переможемо!

Тож бажаю усім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, міцного здоров’я, щастя й миру, душевного спокою, успіхів у праці та добробуту в родинах.

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Переглядів 182