Версія для друку
Вівторок, 13 серпня 2019 11:39

Амброзія полинолиста- небезпечний для людини та довкілля бур`ян, який має карантинне значення в Україні.

Засмічує подвір`я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні колії. Амброзія є карантинним бур`яном не лише для України, а і для багатьох держав світу. Вантажі засмічені насінням амброзії до експорту у ці країни не допускаються. Крім того, рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку,який є дуже небезпечним для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання –поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон`юктивіту бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.На території Горохівського району амброзія полинолиста виявлена на території смт. Мар’янівка.

По зовнішньому виду амброзія нагадує полин гіркий, вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, довжиною 4-15 см. Цей бур`ян висотою 20-180 см, одна рослина дає 30-40 тисяч насінин. Насіння зберігає життєздатність до 40 років. Масове цвітіння бур`яну спостерігається у кінці липня-серпня та продовжується у вересні.

Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, цей бур`ян здатний у польових умовах витісняти і пригнічувати як культурні рослини так і бур`яни.

З метою забезпечення комплексних заходів боротьби із даним шкідливим організмом, пріоритетне значення надається: механічному, агротехнічному та хімічному методам.

У населених пунктах пріоритетне значення має систематичне скошування амброзії з початку вегетації (квітень-травень) до цвітіння (кінець липня-початок серпня), виривання рослин з корінням та знищення їх шляхом спалювання, знищення агротехнічним методом (перекопування або приорювання грунту з подрібненням рослинних решток) з наступним висівом на цих ділянках газонних або багаторічних трав, застосування для обприскування гербіцидів відповідно до « Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до застосування в Україні».

 

Переглядів 380