Версія для друку
Понеділок, 16 вересня 2019 09:32

63% голів органів місцевого самоврядування Волині дали позитивну оцінку запуску ринку землі в Україні

В Україні розпочато підготовку до запуску ринку землі, який має стартувати вже у 2020 році. 10 вересня 2019 року в Києві відбулася нарада з цього приводу під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова та заступника міністра з питань агропромислового комплексу Тараса Висоцького. Аби донести актуальну інформацію про підготовку до запуску ринку землі до органів влади та місцевого самоврядування області заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось, за участю голови обласної ради Ірини Вахович, провів селекторну нараду в п`ятницю, 13 вересня 2019 року.

— Президент України доручив Уряду в найближчі терміни, практично до жовтня, розробити законопроект «Про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасування мораторію на продаж землі» та подати його до Парламенту на схвалення. Відбулася уже нарада в профільному міністерстві, на якій були присутні й наші представники. Тож ми маємо спрацювати спільно та ефективно. Бо процес запуску ринку землі – безповоротний, – зазначив Валентин Іванович.

Підготовка до запуску ринку землі, детінізація земельних відносин, приватизація державних підприємств, які працюють неефективно – такими бачить свої основні завдання новопризначений міністр в галузі агропромислового комплексу. На нараді у столиці Тимофій Милованов зазначив, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечувати наповнення своїх бюджетів  завдяки законному та ефективному використанні земель. Окрім того, відсьогодні призначення керівників державних підприємств агропромислового комплексу буде в обов`язковому порядку погоджувати обласна державна адміністрація.

За словами директора департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації Юрія Горбенка, основне завдання для регіонів на сьогоднішній день – довести інформацію власникам земельних ділянок щодо підготовки до запуску ринку землі.

— З 12 вересня розпочала роботу безкоштовна гаряча урядова лінія 1545, що дозволяє оперативно вирішувати питання щодо ринку землі, з якими звертаються громадяни. Вона працює цілодобово. Також міністерством розроблено робочий варіант документу «ТОП-25 питань у земельній сфері», які найбільше цікавлять власників паїв напередодні запуску ринку, а також 88 запитань та відповідей щодо оформлення необхідних правовстановлюючих документів на землю. Вони направлені в РДА та органи місцевого самоврядування для вивчення та роботи. Цей формат буде розширюватися з врахуванням нових заданих запитань. Гаряча лінія також працюватиме в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефоном 0673344542. До роз`яснювальної роботи будуть залучені спеціалісти департаменту, обласного управління юстиції та держгеокадастру, – повідомив Юрій Мефодійович.

До слова, Фонд «Демократичні ініціативи» та «Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова» провели опитування в червні 2019 року. За його результатами, серед тих опитаних, хто має землю, 56% переконані, що власник повинен мати право продавати землю. А в порівнянні з 2011 роком, на сьогодні зменшилася кількість тих, хто категорично проти продажу з 51% до 33%.

Варто зазначити, що протягом 10-11 вересня 2019 року в області проведено опитування голів органів місцевого самоврядування стосовно їхнього бачення запуску ринку землі. З 229 сільських, селищних рад та ОТГ взяли участь – 221. За результатами анкетування, 19% опитаних позитивно сприймають запуск ринку землі, 44% підтримають за певних умов (без права продажу землі іноземцям, конкурентна ціна, не більше, ніж 200 га в одні руки і таке інше), 37% – проти запуску ринку землі.

—  Головне на сьогодні – інформаційна робота. Важливо наголошувати власникам землі, що продаж землі – не обов`язок, а право. Серед ключових моментів президентського законопроекту заступник міністра виокремив декілька: з дня набрання чинності закону одночасно буде скасований мораторій на продаж земель всіх форм власності; комунальну та державну землю можна буде продавати тільки на електронних земельних аукціонах, приватну – за договором, зареєстрованим нотаріусом; право придбати землю матимуть лише громадяни України, територіальні громади, держава та юридичні особи, що зареєстровані в Україні тощо, – додав Юрій Горбенко.

У підсумку наради, усі причетні структурні підрозділи облдержадміністрації та територіальні підрозділи органів державної влади будуть працювати над тим, щоб підготовка запуску ринку землі пройшла без порушень та ефективно.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 188