31 травня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Земельні відносини
 • Протоколи ТЕБ та НС
 • Служба за контрактом
 • Електронне звернення
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  Головна>Прес-центр>Обласний бюджет виконаний на 101,6 відсотка
  Четвер, 19 вересня 2019 09:17

  Обласний бюджет виконаний на 101,6 відсотка

  Ситуація із наповненням бюджету області є стабільною. Про це повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк під час оперативної наради в ОДА, де обговорили підсумки виконання місцевих бюджетів області за 8 місяців 2019 року. Відбулася нарада під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Валентина Цьося сьогодні, 18 вересня 2019 року.

  - До загального фонду місцевих бюджетів області надійшло майже 3,2 млрд грн власних доходів, або 103,6 відсотка до запланованого. Обласний бюджет виконаний на 101,6 відсотка, понад план надійшло 7,4 млн гривень. Порівняно із  відповідним періодом минулого року надходження зросли 18 відсотків. Понад 20 відсотків досягнуто приросту основних бюджетоутворюючих платежів. Зокрема із податку доходів фізичних осіб, плати за землю і єдиного податку, - поінформував Ігор Миколайович.

  За його словами, у цілому по області забезпечено надходження усіх запланованих у бюджеті податків та зборів, за винятком рентної плати за спеціальне користування надрами (рівень виконання 93 відсотки; недобір 282,7 тис. грн) у зв’язку із закінченням терміну дії дозволу на видобування піску у Радошинському кар’єрі АТ „Українська залізниця” та плати за  надання інших адміністративних послуг (96,7 відсотка; -1131,9 тис. гривень) внаслідок зменшення кількості звернень на оформлення закордонних паспортів.

  Крім того, внаслідок ненадходження до місцевих бюджетів у липні і серпні компенсації з державного бюджету від роздрібного продажу пального (позаяк постанова Кабміну від 21 серпня 2019 року №778, якою встановлені частки для зарахування компенсації, набрала чинності 31.08.2019) недоотримано до запланованих надходжень акцизного податку з виробленого та ввезеного на митну територію пального у сумі 21,1 млн гривень.

  Як відзначив Ігор Никитюк, ключовим і першочерговим завданням у збільшенні надходжень до місцевих бюджетів залишається скорочення податкового боргу за платежами до місцевих бюджетів області. Обсяг податкового боргу до місцевих бюджетів з початку року зріс по усіх районах і містах обласного значення у цілому на 77,7 млн грн (або на 61,6 %) і на 01 вересня 2019 року становить 204,7 млн гривень.

  - Викликає занепокоєння той факт, що сума платежів по податковому боргу не зменшується, а збільшується швидкими темпами. Це вимагає від органів стягнення та органів місцевої влади більш конструктивної та спільної роботи, - наголосив директор департаменту фінансів ОДА.

  Своєю чергою, в. о. начальника головного управління ДПС в області Сергій Кондратюк повідомив, що цей борг є ситуативним. І, як правило, упродовж вересня і жовтня місяців буде погашений.

  - Цей ріст боргу в значній частині, зокрема у заборгованості по нерухомості є приріст 13 млн грн у серпні місяці, є ситуативним. Це пов’язано із тим, що нарахування провели у червні-липні, а терміни сплати припали на кінець серпня місяця. Як правило, упродовж вересня і жовтня місяців борг суттєво зменшиться. На перше січня наступного року ми, як правило, виходимо із мінімальним розміром такого боргу, - сказав Сергій Вікторович.

  Відповідно до рівня виконання місцевих бюджетів області за доходами з початку року здійснюється фінансування бюджетних витрат. На заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 3,5 млрд грн, або 63,5 відсотка до річних призначень, що свідчить про рівномірне планування витрат за вказаною статтею.

  Разом з тим, як відзначив Ігор Никитюк, питання забезпеченості асигнуваннями видатків на заробітну плату у половині територій області залишається неврегульованим. Додаткова потреба в коштах становить близько 165 млн грн, або у середньому 40 відсотків місячного фонду оплати праці. Із загального обсягу незабезпеченості 109,4 млн грн – це видатки, що здійснюються за рахунок освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету та 55,6 млн грн – з місцевих бюджетів з урахуванням додаткової дотації з державного бюджету на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

  Відтак, директор департаменту фінансів облдержадміністрації  наголосив, що питання оплати праці бюджетної сфери в основному доведеться вирішувати на місцях. Хоча актуальним залишаються і звернення галузевих управлінь до Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України щодо виділення для області додаткових обсягів освітньої та медичної субвенцій за рахунок нерозподілених резервів коштів цих міжбюджетних трансфертів.

  - Враховуючи недостатній рівень перевиконання обласного бюджету і досить невизначену ситуацію із його виконанням до кінця року, перевиконання більше як 5 відсотків до обласного бюджету ми не очікуємо. Адже основної суми коштів, якої ми очікували у цьому році, та яка мала надійти від розміщення тимчасово вільних коштів на депозитах, ми розуміємо, що вже не буде. Тому необхідно детально переглянути видаткову частину кожного місцевого бюджету та забезпечити у разі потреби перерозподіл асигнувань, у першу чергу, на захищені статті, тобто оплату праці працівників бюджетної сфери, - наголосив Ігор Миколайович.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 124
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua