31 жовтня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Земельні відносини
 • Протоколи ТЕБ та НС
 • Служба за контрактом
 • Електронне звернення
 • Протидія домашньому насильству
 • Робота спостережної комісії РДА
 • АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  
  Головна>Прес-центр>Як подолати наслідки дощових паводків у північних районах вирішували на регіональній комісії ТЕБ та НС
  П'ятниця, 17 липня 2020 16:00

  Як подолати наслідки дощових паводків у північних районах вирішували на регіональній комісії ТЕБ та НС

  Останнім часом в області випала  значна норма опадів. Зокрема, починаючи з 21 червня 2020-го на територіях Любомльського, Шацького, Старовижівського, Ратнівського, Камінь-Каширського та Любешівського районів випали понаднормові опади: ІІІ декада червня – 92 мм (122 % місячної норми), що спричинили підтоплення та завдали певних збитків сільськогосподарським угіддям.

  Тож питання подолання наслідків дощових паводків у північних районах розглянули на виїзному засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулась під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка 15 липня 2020-го року в смт Ратне.

  Саме Ратнівський район, за оперативною інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, постраждав від паводків найбільше. Там, включаючи ОТГ, підтоплено 31 % посівних площ, що підтверджує масове пошкодження сільськогосподарських культур.

  Тому Юрій Погуляйко до початку засідання комісії вирішив оглянути підтоплені поля Ратнівщини. Зокрема, голова ОДА відвідав ФГ «Пролісок» Здомишельської сільської ради, де за словами його керівника Віктора Баранчука, від паводків постраждало 65 га сої та 50 га пшениці.

  Масштаби підтоплень підтвердив й начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, інформуючи загалом про ситуацію з підтопленнями, що виникли внаслідок понаднормових опадів.

  Так, загальна площа підтоплення посівів сільськогосподарських культур у районах області становить 16 555 га, в тому числі в агроформуваннях – 1959 га, у господарствах населення – 14 601 га посівних площ.

  «Так, інформацію про загибель посівів надали 15 підприємств з 3 районів на площу 1531 га. Станом на 10 липня повністю пакет документів відповідно до вимог подано фермерським господарством «Пролісок» Здомишельської сільської ради, де зафіксовано 110 га загибелі посівів (озима пшениця, яра пшениця, соя). Збитки становлять 890 тисяч гривень», - зазначив Юрій Горбенко.

  Однак, як повідомив начальник ДСНС у Волинській області Володимир Грушовінчук, масштаби підтоплень не підлягають під надзвичайну ситуацію місцевого рівня, адже для цього необхідно збитків зафіксувати на 10 млн грн. Тоді б компенсація збитків в обов’язковому порядку лягла б на плечі місцевих бюджетів, тобто районного чи обласного бюджетів. Нині ж, щоб допомогти постраждалим господарникам, треба шукати інші джерела.

  «Так, дійсно, є проблема. Але вона не критична, і все можна вирішити. Ми розуміємо, що треба допомогти. На місцевому рівні, маю на увазі районну державну адміністрацію та сільських голів – збирайте, будь ласка, інформацію щодо збитків, бо треба вирішувати це питання. Ми будемо звертатися до обласної ради за допомогою, шукати інші шляхи надання матеріальної допомоги. Але зараз треба обрахувати збитки», - своєю чергою сказав голова облдержадміністрації.

  Для вжиття заходів члени комісії вирішили доручити Камінь-Каширській, Ковельській, Любешівській, Любомльській, Ратнівській, Старовижівській, Турійській, Шацькій райдержадміністраціям проаналізувати на своїх територіях рівень можливої надзвичайної ситуації та у разі підтвердження виникнення надзвичайної ситуації, забезпечити подання звернень про виділення коштів з резервного фонду відповідного рівня місцевих бюджетів на підставі експертних висновків.

  Також необхідно надати управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації акти обстеження, що підтверджують розміри завданих збитків від дощових паводків сільськогосподарським товаровиробникам, затверджені в установленому порядку. За підсумками розгляду актів обстеження, що підтверджують розміри завданих збитків від дощових паводків сільськогосподарським товаровиробникам, наданими райдержадміністраціями, підготувати та подати голові облдержадміністрації пропозиції щодо джерел фінансування цих збитків.

  Окрім цього, розглянути проблему й глобальніше. Як відзначив начальник ДСНС у Волинській області Володимир Грушовінчук, для покращення пропуску води необхідно розчистити русло річки Прип’ять. Однак, для цього необхідно зробити розрахунки, бо це потребує значних коштів. До слова, ця проблема 10 років тому вже піднімалася на загальнодержавному рівні.

  Те, що ситуація з експлуатацією водогосподраської мережі на Волині справді складна та потребує величезних коштів, підтвердив й начальник регіонального офісу водних ресурсів в області Назарій Поліщук.

  «На Волині нараховується 18 тис. км відкритої меліоративної мережі. І ми підрахували фактично по кожній осушувальній системі які кошти потрібні. Загалом це 48 мільйонів гривень, а на Ратнівщину припадає 17 мільйонів гривень для здійснення усіх необхідних заходів. На сьогодні щодо тих об’єктів, про які ми говоримо, то Державним агентством водних ресурсів виділено кошти на ремонт шлюзів №4, який триматиме воду для Старовижівського району та частини Шацького. А взагалі ремонту потребують чотири шлюзи: 4,5, 6,7. Вони не функціонують, на превеликий жаль», - повідомив Назарій Поліщук.

  Тож північним районам також доручено спільно з органами місцевого самоврядування передбачити кошти на проведення ремонтних робіт на внутрішньогосподарській меліоративній мережі комунальної власності, яка не виконує свої функції та спільно з регіональним офісом водних ресурсів в області забезпечити проведення робіт щодо ліквідації наслідків дощових паводків.

  Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації

  Переглядів 205
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua