Версія для друку
П'ятниця, 20 листопада 2020 15:50

На Горохівщині перевірятимуть дотримання вимог карантину вихідного дня

На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій району, що відбулось під керівництвом заступника голови райдержадміністрації  Віри Баландіної, сьогодні, 20 листопада, прийнято ряд рішень.

21 листопада 2020 року за перебування без маски у громадському місці передбачено штраф. 19 листопада 2020 року Президентом України підписано відповідний Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада 2020 року.

Документ доповнює статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою, яка передбачає накладення штрафу від 10 (170 грн) до 15 (255 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно.

Завідувач Горохівського міжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Тетяна Рощина проінформувала, що ситуація в районі щодо захворюваності на COVID-19 різко зросла. Станом на 20.11.2020 зареєстровано 877 випадків захворювання на  COVID-19 (11 за останню добу).  17 випадків завершилося летально.

Всього отримано 1466 екстрених  повідомлення про підозру на СOVID-19 (14 за останню добу). На активному спостереженні знаходиться 209 лабораторно підтверджених  випадків  COVID-19. По кожному вжито заходів щодо запобігання розповсюдження інфекційного захворювання. На  медичному спостереженні знаходяться 217  контактних осіб. На  стаціонарному лікуванні в КНП «Горохівська ЦРЛ»  перебуває 11 осіб,  на амбулаторному лікуванні – 196 осіб.

Керівникам закладів дошкільної освіти наголошено на суворому дотриманні протиепідемічного режиму відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами) та постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 вересня 2020  року №55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Вживати невідкладних заходів, спрямованих на мінімізацію безпосередніх фізичних контактів між учасниками освітнього процесу.

Заступник голови райдержадміністрації Віра Баландіна вкотре наголосила управлінню Держпродспоживслужби в районі та Горохівському відділу поліції ГУНП у Волинській області на посиленні контролю за дотриманням заходів державного санітарноепідеміологічного нагляду, режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених санітарно-епідеміологічних заходів на об’єктах торгівлі продовольчими товарами та в громадському транспорті.

Впродовж найближчих вихідних 21-22 листопада продовжуватиметься моніторингу дотримання вимог карантину вихідного дня на території району управлінням Держпродспоживслужби в районі та Горохівським відділом поліції ГУНП у Волинській області. перевірятимуть заклади громадського харчування, магазини, ринки та інші суб’єкти господарювання, діяльність яких на вихідні дні регламентована змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», що стосуються посилення протиепідемічних заходів.

Нагадуємо, що карантин вихідного дня передбачає такі заборони:
1) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять
діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім
діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної
доставки замовлень та замовлень на винос;
2) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
3) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять
діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

 • торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60
  відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним,
  лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними
  препаратами, кормами;
 • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного
  обслуговування та ремонту транспортних засобів;
 • торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

4) діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів;
5) приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів.
Заборони діють з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

Закликаємо суб’єктів господарювання дотримуватись встановлених вимог. Порушникам карантину загрожує штраф від 17 до 34 тис. грн., а посадовим особам – від 34 до 170 тис. грн. 

Відділ аналітичної, організаційної роботи та інформаційних технологій апарату райдержадміністрації

Переглядів 147