10 липня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Земельні відносини
 • Протоколи ТЕБ та НС
 • Служба за контрактом
 • Електронне звернення
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
  Головна>Прес-центр>На Волині триває розробка Стратегії регіонального розвитку області до 2020 року
  Вівторок, 23 грудня 2014 15:54

  На Волині триває розробка Стратегії регіонального розвитку області до 2020 року

  Досягти європейських стандартів життя і підготувати країну до подачі заявки на членство в Європейському Союзі. Це – головна ідея, закладена у программу  подальшого розвитку України «Стратегія-2020» Президента України Петра Порошенка. Над відбором проектів, що в подальшому увійдуть до плану реалізації стратегії, працює експертна група, до якої увійшли представники громадськості, науковці, підприємці та галузеві фахівці. На розгляд громади планують представити 60 реформ та спеціальних програм.

  Водночас на Волині триває розробка Стратегії регіонального розвитку області на період до 2020 року. Наразі відбувається етап збору та аналізу пропозицій. Над проектом «Волинь-2020» працює регіональна робоча група, до якої увійшли не лише представники виконавчої влади, а й громадського сектору. Зокрема Петро Гоцалюк, на котрого покладено функції  заступника голови робочої групи, та Марія Адамчук, яка напрацьовує пропозиції щодо реформування системи охорони здоров’я та посилення соціального захисту. Із ними говоримо про особливості формування плану розвитку краю до 2020 року.

  - Стратегія розвитку «Волинь 2020» – це регіональна проекція президентської стратегії чи все-таки самодостатній документ, який очікує підхід децентралізованої моделі?

   

  Петро Гоцалюк: - В області триває комплексний та централізований підхід до розробки проекту стратегії розвитку «Волинь-2020», яка перш за все орієнтуватиметься на підвищення конкурентоздатності краю. Завдання нашої робочої групи – пошук особливостей, родзинки Волинської області, її сильних та слабких сторін, які, відповідно, будуть задекларовані і у стратегії на всеукраїнському рівні.

   

  Марія Адамчук: - Стратегія – це комплексний документ, який включає в себе всі важливі компоненти, необхідні для подальшої євроінтеграції і запровадження європейських стандартів у нашій країні. Звичайно, що національна стратегія є для нас основою, на неї ми опираємося. Але Волинь, як і кожна область, має свої особливості та родзинки, пошуком яких і займаємося, аби привабити в область нових інвесторів та фінансових донорів.

  - Європейська практика стратегічного планування передбачає участь у розробці не лише представників влади, а й – бізнесу та громади. Яка ж структура вашої робочої групи?

  П.Г.: -   Є керівний комітет, який очолюють радник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук та перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик. Вони організовують роботу керівного комітету та всіх членів робочих груп. До складу останніх входять фахівці різних галузей – державні управлінці, науковці, представники громадських організацій та підприємці.

  М.А.: - Кожна робоча група складається з менших підгруп (їх – тринадцять), які вже безпосередньо працюють у певній галузі, наприклад, енергозабезпечення, розвиток інфраструктури, туризм, охорона здоров’я і соціальний захист тощо.

  - В основі розробки проекту стратегії «Волинь 2020» лежить розвиток як області в цілому, так і кожного району та села зокрема. А це передбачає, що напрацювання і пропозиції до обласного центру, в першу чергу, мають іти від сільських громад та районів, а не навпаки. Та чи є на місцях ініціативні люди, які здатні регенерувати креативні ідеї і формулювати чітко пропозиції, адже далеко не у всіх є досвід такої діяльності?

  М.А.: - Розумні люди є всюди, незалежно від того, село це  чи місто. Наші колеги вже висловили бажання їхати в райони і проводити там громадські слухання. Щодо пропозицій – дуже багато людей, напевне, через відсутність потрібних знань, не розуміють самої суті стратегії, тому ідеї не завжди конструктивні.

  П.Г.: – Уже сьогодні багато районів Волині мають свої програми розвитку, розроблені в рамках різних проектів. Проблема в тому, що досі не існувало практики державного управління «знизу-вверх», як це прийнято у європейських країнах. А планування має починаєтися від самодостатніх громад, які серйозно думають про свій розвиток. Якщо в Україні відбудеться адміністративно-територіальна реформа і децентралізація бюджетів, то запровадження такої практики в районах буде гострою необхідністю. Вже не працюватимуть непрозорі схеми розподілення коштів. Фінансування можна буде отримати тільки за наявності цілісного інфраструктурного проекту, де відображатимуться всі витрати та вигоди, які отримає регіон від його реалізації. Таким чином залучатимуть і зовнішні кошти від інвесторів. Зрештою кожен район є унікальним щодо географічного розташування, існуючих промислових підприємств та структури сільського господарства. Відповідно, програми розвитку мають бути різними.

  - Зараз в державі непроста фінансова ситуація, де ж братимете кошти на реалізацію всіх цих програм?

  М.А.: -Все відбуватиметься за умов співфінансування – це і місцеві, і обласні, і державні кошти також – залучення інвестицій. Наприклад, ми не сподівалися, а Світовий банк виділив 30 мільйонів доларів на розвиток охорони здоров’я. Висновок: потрібно працювати, а гроші знайдуться.

  - Часто люди мають хороші ідеї щодо розвитку в області тих чи інших галузей, але не знають до кого їм звернутися, аби їх почули, адже в суспільстві сформувалася певна недовіра до подібних проектів?

  П.Г.: - Сьогодні ми – на етапі аналітичної розробки проекту: відбувається збір та аналіз пропозицій, які надходять від громад. Зі своїми напрацюваннями можна звернутися в обласну державну адміністрацію, до членів громадської ради, яка успішно працює при облдержадміністрації, до  представників робочої групи з розробки стратегії. Також ми є у соціальних мережах, зокрема у Facebook. Впевнений, хто шукає – той знайде. Ми вислухаємо кожного, головне, щоб у людей було бажання працювати над розвитком нашої області. Уже в лютому 2015-го проект стратегії представимо на розгляд колегії облдержадміністрації, а в березні презентуватимемо в Києві для інтеграції у загальнодержавну стратегію.

  Підготувала Олена КРАВЧУК,

  прес-служба облдержадміністрації.

  Переглядів 651
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua