Версія для друку
Вівторок, 30 серпня 2016 08:28

На Волині намолочено 746 тисяч тонн пшениці

В області завершено збір ранніх зернових культур із площі 268 тисяч гектарів, що на 23 тисячі гектарів більше ніж у минулому році. Про це проінформував директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко під час оперативної наради у голови облдержадміністрації сьогодні, 29 серпня 2016 року.

Зокрема Юрій Горбенко повідомив, що намолочено понад 1 мільйон тонн зерна. Основу валового збору, а саме 67 %, становить урожай озимої пшениці, це сьомий показник серед областей України.

– Всього ж на Волині намолочено 746 тисяч тонн пшениці, – зауважив Юрій Горбенко. – Окрім цього, зібрано 55 тисяч тонн озимого жита, 132 тисяч тонн ячменю, гороху – 14,5 тисяч тонн, вівса – 80 тисяч тонн, ріпаку – понад 50 тисяч тонн.

Як зазначив директор департаменту агропромислового розвитку, збільшення валового виробництва зерна ранніх зернових культур досягнуто завдяки запровадженню нових технологій, високопродуктивних сортів,  залученню в оборот земель, що не використовувалися раніше.

– Тож варто відзначити, що найбільший намолот зерна в Горохівському – 160 тисяч тонн, Луцькому – 133 тисяч тонн, Володимир-Волинському – 123 тисяч тонн, Іваничівському – 94 тисяч тонн та Локачинському  – 90 тисяч тонн районах, – відмітив Юрій Горбенко. – Усього ж виробництво зернових у поточному році очікується на рівні 1,1 мільйона тонн. Варто відмітити те, що в області вироблено в 2,5 рази більше продовольчого зерна, ніж його річна потреба. Відтак підстав для дефіциту зерна в області немає.

Щодо зберігання врожаю, то за словами Юрія Мефодійовича, в області добре розвинута мережа зернозаготівельних підприємств потужності яких забезпечують можливість зберігання більше половини зібраного врожаю, а з врахуванням сільськогосподарських підприємств понад 850 тисяч тонн зерна, а це фактично майже весь зібраний урожай.

Зокрема заготівлею зерна займаються такі спеціалізовані хлібоприймальні підприємства як: ДП «Луцький КХП №2», філія Державної продовольчої зернової корпорації України «Володимир-Волинський КХП», ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», ТзОВ «Агротехніка» АПГ «Пан Курчак».

– Щодо цінової ситуації, то враховуючи аналітику світових цін,  підвищення цін на зерно не передбачається. Але, враховуючи якісні показники зерна, – можливе часткове подорожчання зерна в подальшому, – відзначив Юрій Горбенко.

Окрім цього, прозвучала інформація щодо цінової політики на борошно. Зокрема зазначено, що в Україні протягом кількох тижнів ціна борошна вищого ґатунку знаходиться у стабільному діапазоні 5,4 – 5,95 тис. грн/т.

І, зважаючи на цьогорічний урожай зерна в області, відновлення роботи стратегічного державного хлібоприймального підприємства ДП «Луцький КХП №2»,  налагодження роботи з ПАТ «Аграрний фонд» є підстави стверджувати, що перебоїв із борошном у хлібопекарських підприємств області не буде. Тому цінова ситуації залежатиме, в першу чергу, від цін на енергоносії.

На завершення розгляду питання голова облдержадміністрації Володимир Гунчик в цілому роботу сільгоспвиробників відзначив позитивно, але наголосив на постійному моніторингу цінової політики в області.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Переглядів 814