Версія для друку
Четвер, 15 вересня 2016 17:20

Осінньо-польові роботи: очікують рекордних врожаїв соняшнику

В області тривають осінньо-польові роботи. Аграрії практично завершують збір картоплі. Станом на середину вересня викопано 54,0 тис. га, що становить 75 відсотків до загальнообласної площі, зайняті цією культурою, накопано майже 900 тис. тонн картоплі. В активній фазі процес збору овочевої продукції. Овочі зібрано з площі близько 2 тис. га (15 відсотків), урожай склав близька 40 тис. тонн.

Підвищений температурний режим сприяв більш швидкому дозріванню сої, яку на сьогоднішній день обмолочено на  площі 3,5 тис. га (9 відсотків), намолочено понад 7 тис. тонн. Окремі господарства приступили до обмолоту гречки, обмолочено 300 гектарів (14 відсотків), намолочено понад 400 тонн.

Пришвидшений розвиток цукрових буряків, також спонукав аграріїв до дещо радніших, ніж зазвичай, строків копання цукрових буряків, які викопано на площі 500 га (4 відсотка) накопано 20 тис.тонн.

В області розпочався сезон заготівлі цукросировини 1 вересня на Гнідавському цукровому заводі, а з 6 вересня – на ПП «Європацукор», а перший цукор з буряків нового урожаю отримано на цих заводах відповідно 3 та 11 вересня.  Станом на сьогоднішній день Гнідавським цукровим заводом вироблено понад 4 тис.тонн.

В окремих господарствах приступили до збирання насіння соняшника, цьогоріч очікується рекордний валовий збір, оскільки посівні площі цієї культури подвоїлися до рівня попереднього року і складають понад 5 тис.га

Дефіцит вологи в орному шарі ґрунту є стримуючим чинником посіву озимини. Станом на сьогодні озимі зернові посіяно на площі лише 3,3 тис.га, в тому числі озимої пшениці 1,7 тис.га, озимого жита –  1,6 тис. гектарів.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Переглядів 1079