14 серпня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
  Вівторок, 24 жовтня 2017 16:22

  Завдання на 2018 рік – розвиток первинної ланки медицини

  У 2018 році зробити більше в галузі медицини, ніж освіті. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час оперативної наради 23 жовтня 2017 року. Так, аналізуючи стан освоєння медичної та освітньої субвенцій в області, обговорили стратегічні завдання у галузях на наступний рік.

  Станом на жовтень в бюджетах освіти в повному обсязі передбачені видатки на оплату праці, включаючи оплату за престижність в максимальному обсязі 20 %. Однак у 12-ти територій, а це міста Ковель та Нововолинський, Ківерцівський, Любомльський, Рожищенський, Старовижівський  та Турійський райони, а також Зимнівська, Люблинецька, Поворська, Смолигівська та Устилузька об’єднані територіальні громади, на початок бюджетного періоду додаткова потреба коштів освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогічним працівникам шкіл декларувалася в обсязі 32 мільйони 884 тисячі гривень.

  Основною причиною такої потреби, за словами начальника управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Людмили Плахотної, був нераціональний та неефективний розподіл субвенцій міністерствами фінансів та освіти й науки.

  – За розрахунками, станом на 1 жовтня поточного року, освіта Волині потребує ще 12 мільйонів 971 тисячу гривень освітньої субвенції та 83 мільйони 760 тисяч гривень дотації місцевим бюджетам. Зокрема, для обласного бюджету – 15 мільйонів 533 тисячі гривень, з яких для військового ліцею – 6 мільйонів 682 тисячі гривень, та для професійно-технічних закладів – 8 мільйонів 751 тисяча гривень. Облдержадміністрацією надіслано звернення до Міністерства фінансів від 19 червня та 19 вересня щодо виділення додаткових коштів освітньої субвенції та додаткової дотації для потреб освітньої галузі, – поінформувала Людмила Плахотна.

  Разом із тим, в окремих районах планових призначень коштів освітньої субвенції дано з надлишком. В цілому в області станом на 10 жовтня поточного року залишок коштів освітньої субвенції на рахунках помісячних планових призначень становить 144 млн 115 тис. 309 грн. Найбільше коштів не використано у місті Луцьку – 26 млн 327 тис грн, де ще не виплачували щорічну винагороду. В тому числі надлишок коштів по професійно-технічних закладах становить 7 млн 695 тис. 500 грн. У Ратнівському районі – 11 млн 300 тис., щорічну винагороду виплатили в обсязі 80 % посадового окладу. В обласному бюджеті – 10 млн 500 тис. грн.

  – Однак додаткова потреба в коштах освітньої субвенції залишається задекларованою у місті Володимирі-Волинському – 1,5 мільйона гривень на виплату щорічної грошової винагороди, оскільки виплачено в 10 відсотків. У місті Ковелі – 3,5 мільйони на збільшення виплати за престижність і на виплату щорічної грошової винагороди в обсязі 5 відсотків. І у місті Нововолинську, хоча це є не гостра потреба, але задекларована на виплату 100 відсотків  щорічної грошової винагороди та індексації грошових доходів. Вони задекларували потребу у 2 мільйони 233 тисячі гривень. Хоча відповідно до статті закону про індексацію грошових коштів, індексація виплачується при наявності фонду, у них такого немає, – відзначила Людмила Володимирівна.

  Відтак, аби повністю та вчасно завершити фінансовий рік, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик порадив представникам органів місцевого самоврядування допомогти у цьому питання коштами, що лежать на депозитах.

  – Сьогодні, станом на жовтень місяць, більше, ніж 350 мільйонів гривень лежить на депозитах. Немає ні одного району, ні одного районного бюджету, у якого відсутні кошти на депозитах. Тому, шановні колеги, прошу на сесіях районних рад звернути увагу на дефіцит коштів у освітній та медичних галузях і використати кошти від перевиконання місцевих бюджетів на покриття цього дефіциту. Дотація вирівнювання, якщо вона буде у 2017-му році, спрямується вам на розвиток регіону. Тому не треба сьогодні змушувати освітян очікувати відповідних виплат, доплат і створювати прецедент заборгованості, – зазначив Володимир Гунчик.

  Разом із цим, наголошено на необхідності продовження роботи щодо оптимізації мережі шкіл області, адже середня наповнюваність у класах в області становить 11 учнів. Це ж, своєю чергою, створює більше фінансове навантаження на одного учня, адже у таких випадках необхідний повний учительський склад, технічне забезпечення і т.д. Тож, на переконання Володимира Петровича, головним завданням на 2018 рік є продовження цієї роботи, а зокрема створення опорних шкіл та їх філій.

  Поруч із цим, необхідно зробити чимало, та навіть більше, для медичної галузі області. Особливо враховуючи те, що стартувала медична реформа. Тож, перш за все, необхідно провести інформаційну кампанію для роз’яснення принципів медичної реформи. Відповідне доручення і прозвучало з уст керівника виконавчої гілки влади в області. Зокрема необхідно інформувати населення і, в першу чергу, медичний персонал та працівників охорони здоров’я про те, всі медичні заклади будуть збережені. Можлива перепрофілізація, реорганізація, об’єднання, але профіль залишиться незмінним.

  – Вважаю, що стратегією розвитку медицини на 2018 рік в області повинна бути первинна ланка медицини. Це організація проекту Світового банку – створення амбулаторій на території області, розвиток ФАПів в регіонах. Там, де сильна первинна ланка медицини, там починається реальне медичне обслуговування. В рамках медичної реформи, яку прийняли наші народні обранці. І друге стратегічне питання – це обласні заклади охорони здоров’я. Нам дуже серйозно потрібно подумати в частині охорони здоров’я над обласними комунальними закладами. Думати про онкодиспансер, тубдиспансер, інфекційну лікарню, психлікарню. В цих закладах сьогодні стан справ катастрофічний. Ефективне використання закладів охорони здоров’я, приближення надання послуг до місцевого мешканця – це основні завдання медичної реформи. Це треба робити і не боятися критики. Робити медичну реформу потрібно, дбаючи, в перше чергу, про первинну ланку медицини. У 2018 році нам потрібно зробити набагато більше у галузі медицини, ніж у галузі освіти, – завершуючи сказав голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 116
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua