24 січня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      
  П'ятниця, 23 грудня 2016 09:26

  Роз`яснення щодо проведення очищення влади (люстрації)

  У зв’язку з необхідністю органам місцевого самоврядування провести люстраційну перевірку своїх працівників відділ «Горохівське бюро правової допомоги» Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає роз’яснення щодо проведення очищення влади (люстрації)

   

  Нормативно-правові акти:

  1. Закон України «Про очищення влади»  №1682-18

  2. Постанова КМУ від 16 жовтня 2014 р. № 563 Деякі питання реалізації Закону України “Про очищення влади”

  3. Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Положення про Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» від 16.10.2014  № 1704/5

  4. Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України “Про очищення влади”від 16 жовтня 2014 р. № 1025-р 

   

  Що таке очищення влади?

  ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ (ЛЮСТРАЦІЯ) – це заборона окремим фізичним особам обіймати певні  посади, тобто, перебувати на службі, (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

  Органом, уповноваженим на забезпечення проведення перевірки, передбаченої цим Законом, є Міністерство юстиції України.

  Перевірці підлягають:

  1) достовірність вказаних у заяві відомостей щодо незастосування заборон, передбачених частинами третьою та четвертою статті 1 Закону України  «Про очищення влади”;

  2) достовірність відомостей щодо наявності майна (майнових прав) та відповідність вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, поданій особою за минулий рік за формою, що встановлена Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" (далі - декларація), набутого (набутих) за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2  Закону України  «Про очищення влади”;, доходам, отриманим із законних джерел.

  Черговість проведення перевірок

  Перевірки проводяться відповідно до графіка, затвердженого  розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №1025-р.

  В період з червня 2015 р. по  грудень 2016 р. проводиться  перевірка щодо посадових і службових осіб (крім виборних посад) органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

  Проведення люстраційної перевірки

  Організація проведення перевірки покладається на керівника відповідного органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої проводиться перевірка (далі - керівник органу).

  Керівник органу  згідно з планом проведення перевірок, затвердженим Кабінетом Міністрів України, приймає рішення про початок проведення перевірки у відповідному органі (далі - початок проведення перевірки в органі), в якому встановлює дату початку проведення перевірки, а також відповідальним за проведення перевірки визначає кадрову службу чи інший структурний підрозділ такого органу (далі - відповідальний структурний підрозділ).

   Рішення про початок проведення перевірки в органі оприлюднюється в день його прийняття на офіційному веб-сайті органу, в якому проводиться перевірка, та в той самий день доводиться відповідальним структурним підрозділом такого органу до відома осіб, які підлягають перевірці.

  У разі коли в органі, в якому проводиться перевірка, відсутня технічна можливість для оприлюднення рішення про початок проведення перевірки така інформація розміщується на веб-сайті вищестоящого органу.

  Дії особи, що підлягає перевірці

  Особа, яка підлягає перевірці, зобов’язана у десятиденний строк з дня початку проведення перевірки  подати до відповідального структурного підрозділу:

  1) у разі незастосування заборон, передбачених частиною третьою або четвертою статті 1 Закону:

  власноручно написану заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом, про те, що до неї не застосовуються заборони, передбачені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону, про згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей щодо неї за формою згідно з додатком 1;

  копії, засвідчені підписом керівника кадрової служби і скріплені печаткою (далі - засвідчені копії):

  - сторінок паспорта громадянина України з даними про прізвище, ім’я та по батькові, видачу паспорта та місце реєстрації;

  - документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України);

  - декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік, складеної за формою, що встановлена Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” (далі - декларація).

  Після прийняття рішення Національним агентством з питань запобігання корупції про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації подаються шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, що визначається Агентством;

  2) у разі застосування заборон, передбачених частиною третьою або четвертою статті 1 Закону, - власноручно написану заяву про те, що до такої особи застосовується заборона, передбачена частиною третьою або четвертою статті 1 Закону, та про згоду на оприлюднення відомостей щодо неї за формою згідно з додатком 2.

  v     Неподання заяви у десятиденний строк є підставою для звільнення особи із займаної посади та застосування до неї заборони (люстрації ).

  v      Якщо особа подає заяву про те, що до неї застосовуються заборони (люстрація), це є підставою для звільнення особи не пізніше як на третій день після подання такої заяви.

  Дії керівника органу в якому проводиться перевірка

  Керівник органу не пізніш як на третій день після надходження заяви щодо незастосування до особи, яка підлягає перевірці, заборон, передбачених частинами третьою абочетвертою статті 1 Закону, одночасно надсилає органам, що проводять перевірку достовірності відомостей щодо незастосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України (далі - органи перевірки), відповідно до компетенції запити про проведення перевірки за формою згідно з додатком (Постанова КМУ від 16 жовтня 2014 р. № 563 Деякі питання реалізації Закону України “Про очищення влади”) щодо особи, яка підлягає перевірці, до яких додаються засвідчені копії сторінок паспорта громадянина України з даними про прізвище, ім’я та по батькові, видачу паспорта та місце реєстрації, а також документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

  Керівник органу в день надіслання запитів органам перевірки надсилає в паперовій формі Мін’юсту повідомлення про початок проходження перевірки особою за формою згідно з додатком 4, яке не пізніш як на п’ятий день з дня надходження до Мін’юсту розміщується на період проведення перевірки на його офіційному веб-сайті із зазначенням дня початку проходження перевірки.

  День надіслання запитів та доданих до них документів, а також повідомлення до Мін’юсту є днем початку проходження перевірки особою відповідно до Закону.

  Орган, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої проводиться перевірка, протягом трьох днів після надходження заяви щодо незастосування до неї заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону, розміщує на власному офіційному веб-сайті  або веб сайті вищестоящої установи інформацію про початок проходження перевірки особою та копії її заяви і декларації (крім відомостей, що віднесені законом до інформації з обмеженим доступом).

  Орган, в якому проводиться перевірка, розміщує на власному офіційному веб-сайті інформацію про перевірку всіх осіб, у тому числі перевірку керівників та їх заступників, яка проводиться іншим органом, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої проводиться перевірка.

  Повідомлення та інформація про результати проведення перевірки розміщуються на офіційних веб-сайтах на період перебування особи, стосовно якої проведено перевірку, на посаді (посадах) у такому органі.

  ?     Перевірці підлягають відомості щодо:  незастосування заборон, які особа вказала у заяві, та відомості зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданій особою за минулий рік.

  Довідково:

  Відділ «Горохівське бюро правової допомоги» Володимир-Волинського МЦ з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Горохів, вул. Шевченка, 25 тел. (03379) 21030 або 21730;        

  Skype: Горохівське бюро правової допомоги

  Переглядів 6283
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua