Версія для друку
Середа, 30 травня 2012 08:18

Герб та прапор

 Геральдичний щит має форму прямокутника з півколом в основі. Щит розділений на три поля. У нижньому зеленому полі геральдичний знак «Гори». За історичною версією, назва адміністративного центру регіону — Горохова — походить від словосполучення «гори» і «ховатися», що має аргументоване історичне підтвердження.
У правому червоному полі стилізоване зображення перехрещених срібних козацької шаблі і пернача (відзнаки полковника в козацькому війську). Це символізує героїчне минуле Горохівщини козацьких часів і періодів боротьби за незалежність України.

Поєднання червоного кольору і срібла (метал, який в геральдиці передається білим кольором) є традиційним в символіці Волині.


У лівому синьому полі стилізоване зображення золотого колосу — символу добробуту, багатства, історичного і сьогоднішнього заняття населення краю — вирощування хліба.
Щит обрамлений стилізованим в українській геральдиці золотим картушем, який увінчаний срібною п'ятивежною короною (у населених пунктів корона двох або трьохвежна).
Над п'ятивежною срібною короною напис «Горохівський район».

 

Опис прапора Горохівського району

Прапор Горохівського району – це прямокутне полотнище, зі співвідношенням сторін 2:3, розділене вертикально на дві  частини зі співвідношенням 1:3.

На червоній від древка – перехрещені навхрест білі козацька шабля та пернач; частина з вільного краю розділена посередині горизонтально жовтою смугою (у вигляді стилізованого колоска), утворюючи синю вгорі та зелену внизу смуги, зі співвідношенням – 2х1х2 (синя, жовта, зелена).

Прапор

Пояснення прапора

Козацька шабля та пернач (елементи герба Горохівського району), символізують героїчне минуле Горохівщини козацьких часів і періодів боротьби за незалежність.

Поєднання червоного та білого кольорів у прапорі є традиційним в символіці Волині.

Жовта смуга у вигляді стилізованого колоска пшениці – символ  добробуту, багатства, історичного та сьогоднішнього заняття населення  краю – вирощування хліба.

Синій та зелений – це теж кольори герба Горохівського району. У прапорі вони подані в поєднанні: зверху синій колір – колір неба та зелений         внизу – колір родючої землі.       

       

Переглядів 5474 Останнє редагування П'ятниця, 19 травня 2017 14:38

Схожі матеріали