27 травня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Земельні відносини
 • Протоколи ТЕБ та НС
 • Служба за контрактом
 • Електронне звернення
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  П'ятниця, 06 грудня 2019 10:41

  У Мінсоцполітики відбулось засідання експертно-консультативної групи, на якому було обговорено важливі питання реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також Стратегії ЄС для Дунайського регіону

  05 грудня 2019 року у Міністерстві соціальної політики відбулось четверте засідання експертно-консультативної групи з реалізації напрямів розділу ІІІ „Юстиція, свобода та безпека” та глави 21 „Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів Мінсоцполітики, Державного центру зайнятості, Державної служби з питань праці, Федерації професійних спілок України, Всеукраїнської профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами, Всеукраїнської ГО „Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень”, ГО „Інститут політичних та соціально-економічних досліджень” та Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України.

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції С. Ніжинський поінформував про результати п’ятого засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС, яке відбулось 05 листопада 2019 року у м. Брюсселі.

  Під час засідання було наголошено, що основними пріоритетами інтеграції України до ЄС на сьогодні є:

  1. Секторальна інтеграція.
  2. Подолання наслідків зміни клімату та енергоефективність.
  3. Приведення положень Угоди про асоціацію у відповідність із реальним зростанням торгівлі, зокрема шляхом перегляду тарифів, безмитних квот та розширення потенціалу через укладення угоди ACAA („промисловий безвіз”).
  4. Європейська інтеграція в регіонах України - так звана децентралізація євроінтеграції.
  5. Відновлення інфраструктури Донбасу.

  Українська сторона також поінформувала європейських партнерів про реформування соціальної сфери, досягнутий прогрес в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема що в національне законодавство імплементовано положення 13 директив ЄС у сфері соціальної політики та у сфері безпечності нехарчової продукції, безпеки та гігієни праці.

  Також було наголошено на необхідності оновлення Додатку XL до розділу V Глави 21 щодо директив, які потребують визначення графіку імплементації.

  Заступник Міністра С. Ніжинський зазначив, що Сторона ЄС наголошувала на важливості прийняття нового Трудового Кодексу України, а також відзначила важливість питання „батьківської відпустки” та протидії домашньому насильству.

  Кузовой Ю., генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України, поінформував про результати третього засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку, яке відбулось 06 листопада 2019 року у м. Брюсселі.

  Українська сторона поінформувала європейських партнерів, щодо Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

  Стосовно питання проекту Трудового кодексу України (реєстр. № 1658 від 27.12.2014, доопрацьований), який було відкликано у зв’язку зі зміною Уряду, представники Української делегації зазначили, що на виконання доручень Президента України та Прем’єр-міністра України готуються пропозиції щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою осучаснення законодавства про працю.

  Під час засідання також було наголошено, що з метою зменшення заборгованості із заробітної плати, підготовлено законодавчі ініціативи, спрямовані на подолання цього явища, зокрема щодо намірів України ратифікувати Конвенцію МОП № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця та імплементувати її положення щодо функціонування гарантійної установи.

  Українська сторона зазначила, що в рамках проекту ЄС – МОП “Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці” напрацьовано пропозиції щодо заходів, спрямованих на подолання незадекларованої праці в Україні, та підготовлено відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, на 2019-2020 роки”. У зв’язку з формуванням нового складу Уряду України проект Національного плану дій із подолання незадекларованої праці в Україні повернуто на доопрацювання з метою узгодження передбачених ним політик. На сьогодні проект розпорядження опрацьовується з урахуванням запланованої передачі функцій з формування державної політики у сфері праці та трудових відносин, сфері здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятість населення від Мінсоцполітики до Мінекономіки.

  Дубовик О., державний експерт експертної групи з питань євроінтеграції Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України, поінформувала учасників засідання стосовно реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону (далі – ЄСДР).                      В рамках реалізації зазначеної Стратегії 20 листопада 2019 року Урядом ухвалено рішення про запровадження національної системи управління та контролю за виконанням Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми., що дозволяє Україні повноцінно брати участь в реалізації ЄСДР.

  Терещенко І., керівник експертної групи з питань продуктивної зайнятості Директорату розвитку ринку праці та зайнятості, поінформував про засідання сьомої Міжнародної конференції стейкхолдерів (24–25 жовтня 2019 року, м. Кишинів) та 17-ї зустрічі Керівної групи пріоритетного напряму 9 „Інвестиції в освіту та перепідготовку”, які відблися у рамках реалізації ЄСДР. Під час заходу особливу увагу було присвячено таким питанням як трансформація освітніх систем та переорієнтація їх на навчання впродовж життя, досягнення балансу між формальною та неформальною освітою, посилення ключових навичок, необхідних для успішного кар’єрного зростання та адаптації до процесів автоматизації та діджиталізації, а також посилення ефективного урядування та участі усіх стейкхолдерів у цій сфері.

  Під час другої сесії засідання Керівної групи відбулось обговорення підсумків Конференції, а також прогресу щодо актуалізації плану заходів для виконання ЄСДР. До актуалізованого проекту плану заходів було включено пропозиції, висловлені представниками України під час попередніх засідань Керівної групи:

  - посилення співпраці між системами освіти та стейкхолдерами ринку праці;

  - заходи, спрямовані на мінімізацію негативних наслідків діджиталізації;

  - розвиток систем освіти впродовж життя.

  Також координатори пріоритетного напряму поінформували учасників заходу про хід роботи над статистичним інструментом „Моніторинг Дунайського регіону”, який має стати базою для відслідковування успішності перебігу реформ у сфері освіти та ринку праці в країнах Дунайського регіону. Його було доопрацьовано з урахуванням пропозицій представників України, які стосувались розширення бази спостережень показниками витрат на заходи активної політики зайнятості, а також ефективності їх реалізації та аналізу збалансованості освітніх систем в контексті рівня працевлаштування випускників навчальних закладів  за отриманою спеціальністю.

  Тарасюк О., державний експерт експертної групи з питань євроінтеграції Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України поінформувала учасників засідання про два заходи, які відбулись 09-11 жовтня 2019 року в м. Римі: спільний семінар ,,Сімʼя як хаб для соціальних політик” (далі – Семінар) та 4-те щорічне засідання Європейської платформи соціальної єдності (далі – Платформа).

  У рамках спільного семінару учасники обговорили питання стосовно поєднання сімейних і трудових обов’язків та добробуту компанії; заходів щодо сімей для стимулювання зростання рівня народжуваності в Європі; послуг для підтримки дітей, які стали жертвами насильства та дітей, осиротілих внаслідок побутових злочинів; подолання бідності серед дітей.

  В рамках 4-го щорічного засідання Європейської платформи соціальної єдності було розглянуто проект Стратегії соціальної єдності Ради Європи     (2020-2024 рр.) та План діяльності Платформи на 2020-2021 рр.

  Представник Мінсоцполітики поінформувала європейських колег про основні зміни та досягнення України стосовно соціальної підтримки сімей з дітьми.

  Питання порядку денного четвертого засідання експертно-консультативної групи викликали інтерес серед учасників та сприяли проведенню їх активного обговорення.

  Переглядів 81
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua