14 листопада 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Листопад 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
  Четвер, 13 лютого 2014 11:26

  Діяльність служби зайнятості

  Громадські роботи – допомога одиноким престарілим громадянам

  123 copy copy copy copyВирішуючи проблеми зайнятості жителів сіл, Горохівська районна філія Волинського  ОЦЗ постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування в частині організації громадських робіт. Значна увага приділяється переорієнтації громадських робіт на соціальну сферу, ведеться робота щодо запровадження громадських робіт  в соціальному спрямуванні, зокрема,  надання допомоги одиноким престарілим громадянам.

  У листопаді на громадські роботи у Смолявську сільську раду направлено  безробітного  Юрія Макарука . Протягом місяця він виконуватиме роботи з обкошування присадибних ділянок, порубки дров на обійстях одиноких престарілих громадян.

  Робота в даному напрямку продовжуватиметься для вирішення соціальних проблем  вразливих верств населення.

   

   

  Запрацювала Горохівська хлібопекарня

  Сьогодні,  9 листопада начальником відділу взаємодії з роботодавцями та фахівцем цього відділу Михайлом Козаком та Тетяною Янюк проведено зустріч з підприємцем  Анжелікою Применко, яка відновила роботу Горохівської хлібопекарні. Хліб та здобні булки почали випікати у вересні, налагодили збут в Горохові, Берестечку, Іваничах та Локачах. Зараз на пекарні працює  п’ятеро постійних   працівників, вакансії пекарів та формувальників тіста укомплектовано за сприяння служби зайнятості. Терміново на виробництво  потрібен технолог з виготовлення та випічки хлібобулочних виробів.  Підприємця ознайомлено з умовами отримання компенсації  ЄСВ від служби зайнятості та можливістю організації тимчасових робіт.

  Однією із перспективних і привабливих форм підвищення кваліфікації як для безробітних, так і для роботодавців, є стажування. Для роботодавця – це найкращий спосіб задовольнити потребу в робочій силі кваліфікованими кадрами, а для безробітного – можливість відновлення своїх трудових навичок. В листопаді Горохівською районною філією Волинського обласного центру зайнятості було направлено  стажуватися на Горохівську  хлібопекарню Лесю Савицьку на посаду формувальник тіста.

   

  Обирали майбутню професію

  16 жовтня цього року, фахівцями Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості в рамках квесту «Твій вибір» проведено ряд заходів для учнівської молоді, а саме: профорієнтаційні уроки для учнів 8-9 класів ЗОШ І-ІІ ст. с. Галичани, ЗОШ І-ІІІ ст. м. Берестечко Горохівського району. Для учнів 10-11 класів ЗОШ І-ІІІ ступеня м. Берестечко проведено професіографічну екскурсію на підприємство до ФОП Захарчук О.А., котре займається переробкою та виготовленням консервації з плодів.

  Під час заходів ознайомлено школярів зі світом професій, зокрема, з тими, які користуються попитом на ринку праці, інформацією про можливість здобуття робітничих професій у різних навчальних закладах, та послуги, які надає служба зайнятості молоді. Учні дізналися багато корисної інформації, про те як правильно вибрати професію та уникнути помилок, застосовуючи формулу «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА», а також мали можливість ознайомитися з професіями в реальних умовах, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватися з професіоналами, сприйняти атмосферу і стиль трудового процесу.

  Під час екскурсії учні мали можливість побачити просторі, оснащені сучасними машинами цехи підприємства. Головний технолог підприємства Галина Хмарук та працівники продемонстрували учням технологічний процес виготовлення продукції від початкової до кінцевої стадії пакування. Школярі отримали загальні відомості про підприємство: структуру, продукцію, умови, режим праці, характеристику кожного робочого місця. Інформація, що можна працювати на сучасному підприємстві з достойною заробітною платою в рідному місті, викликала жвавий інтерес у школярів. Було цікаво і було смачно - гостям провели дегустацію смаколиків.

   

  Служба  зайнятості

  Скористайтесь ваучером – отримуйтеновийфах

           За сприяннядержавноїслужбизайнятості Ви маєтеможливість одноразово отримати ваучер для підтриманняконкурентоспроможностіна ринкупраці у випадку, якщо Ви відповідаєтенаступнимвимогам:

  • вік – старше 45 років;
  • страховий стаж – не менше як 15 років;
  • маєтепрофесійно-технічнуабовищуосвіту;
  • не досягливстановленогостаттею 26 Закону України «Про загальнообов’язковедержавнепенсійнестрахування» пенсійноговіку;
  • не зареєстровані в центрізайнятості як безробітний;
  • не проходили протягомостанніхтрьохроківперепідготовку за рахуноккоштів Фонду загальнообов’язкового державного соціальногострахуванняУкраїни на випадокбезробіття;
  • не отримували ваучер раніше.

  На підставі ваучера здійснюєтьсяперепідготовка, спеціалізація, підвищеннякваліфікації за професіями та спеціальностямизгідно з пріоритетними видами економічноїдіяльності, підготовка на наступномуосвітньо-кваліфікаційномурівні.

  Навчанняздійснюєтьсяпрофесійно-технічними та вищиминавчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, якімаютьліцензію на провадженнядіяльності з наданняосвітніхпослуг, за затвердженимМіністерствомсоціальноїполітикиУкраїниперелікомпрофесій та спеціальностей.

  Для отримання ваучера особа подає центру зайнятостізаяву, а такожнадає:

  • паспорт
  • трудову книжку (дублікаттрудової книжки). У разі, коли трудова книжка зберігається у роботодавця, подаєтьсяїїкопія, засвідченароботодавцем. У разівідсутностітрудової книжки абовідповіднихзаписів в нійподаєтьсядовідкачицивільно-правовийдоговір, щопідтверджуютьперіодзайнятості особи;
  • документ про професійно-технічнуабовищуосвіту (дублікат такого документа);
  • реєстраційний номер обліковоїкарткиплатникаподатків (крімосіб, які через своїрелігійніпереконаннявідмовилисьвідйогоприйняття).

  За більш детальною інформацієюзвертайтесь, будь ласка, доГорохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості за   адресою  :м.Горохів, вул. Шевченка, 46 тел.   (03379) 2-29-20, 2-13-01

   

  Резюме як інструмент пошуку роботи

  Як правильно скласти резюме, що потрібно врахувати, щоб резюме стало візитною карткою і виділяло претендента зі всього потоку людей, що шукають роботу, – з такими питаннями фахівці Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості, в рамках квесту «Зроби себе сам або Твій шлях до успіху» в рамках  діяльності  Центру кар’єри, знайомили студентів Професійно –технічного училища №27 м. Берестечко16жовтня цього року.

  Як зазначили студенти, урок був досить корисним, практичним та інформативним. Найбільше молодь цікавили такі аспекти у підготовці резюме, як «що писати студенту, коли немає досвіду роботи», «як зробити резюме унікальним», «яка основна інформація повинна міститися в резюме». Кожен учасник на практичній роботі склав  резюме для своєї спеціальності.

   Наприкінці заняття  студенти отримали інформаційні  матеріалипро  послуги служби зайнятості  та дискутували  на  актуальні  цікаві    майбутнім  робітникам   питання.

   

  Навчання роботодавців  Горохівщини

   З  метою  поінформованості роботодавців про дотримання законодавства у сфері зайнятості, огляду   змін   податкового законодавства та  законодавства про працю 17 жовтня 2018 року  у Горохівській районній філії Волинського ОЦЗ, за участю представників Управління Держпраці   у Волинській області, , Управління Пенсійного фонду України,  територіального органу ДФСУ у Волинській області  відбулась    зустріч  із  роботодавцями, які використовують працю найманих працівників.

   У  заході  взяли участь   21  суб’єкт  господарювання  містата району. 

  Зустріч   з роботодавцями  району     містила   два   блоки  питань: бліц-навчання  «Легальна зайнятість- гарантія  соціальної захищеності»  та    виїзний  семінар   з платниками  податків    «Сервіс  ДФС «Електронний  кабінет»  та його використання  платниками податків».

   Голова Горохівської райдержадміністрації Юлія Гринчук   наголосила, що  неофіційні трудові відносини  потрібно  узаконювати , адже тільки офіційно працевлаштований громадянин має право на соціальний захист.

   Тетяна Мельникова, головний державний інспектор праці Управління Держпраці у Волинській області розповілаприсутнім про  основніаспекти,  щостосуються трудового законодавства.   Детально  поінформувала  роботодавців  про порядок здійснення контролю за додержаннямзаконодавства про працю,   легальне   оформленняпрацівників на роботу, наголосила на  своєчаснійвиплаті  їмзаробітної плати та  зауважила, що у разінехтування  правами своїхпрацівників,роботодавцям  доведетьсясплатити у вигляді штрафних санкційзначнобільшікошти.
  Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ   проінформували учасників  заходу  про інструменти підтримки  роботодавців: умови, за яких роботодавці можуть отримати компенсацію  ЄСВ за працевлаштованих громадян, навчання фахівців на робочому місці шляхом стажування, професійне навчання безробітних за необхідними професіями та спеціальностями на договірній основі а також про обов’язковість інформування служби зайнятості  про попит на робочу силу    та про її сучасні електронні сервіси.

   Фахівці    головного управління Державної   фіскальної  служби у Волинській  області   теж  акцентували   увагу   на   регламенті   дій  при прийомі  працівників,   провадженні  звітності   з єдиного    податку.

  Практика   таких  спільних   заходів  для   роботодавців  із   контролюючими  службами, соціальними партнерами   вкотре  підтвердила   потрібність  їх проведення,  бо  хто  обізнаний – той   захищений.

   

  Професійне  свято

  Дякуємо   за   співпрацю

  8 жовтня традиційно правознавці відзначають День юриста України.  День юриста -  професійне свято всіх, хто пов'язаний із захистом прав і свобод громадян України. Тому сьогодні заступник директора Людмила Цимбалюк та заступник начальника відділу надання соціальних послуг Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ Юлія  Дроган привітали   фахівців Горохівського бюро правової допомоги  Мар’яну Чмихало та Сергія Мартинюка з їх професійним святом, подякували за співпрацю та організацію спільних заходів  щодо   правової  обізнаності громадян.

  Наші спільні  професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою клієнтів, впевненістю в надійному і справедливому захисті їх прав та законних інтересів.

   

   Професійне  свято

   Вітаємо   соціальних  партнерів

  2 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyВ   переддень  Дня   працівників   освіти,  сьогодні,  5   жовтня    2018   року   директор  Горохівської  районної   філії  Волинського  обласного  центру   зайнятості  Ірина  Рабінська   привітала   усіх     педагогів    району     в    особі   начальника відділу   освіти, молоді   та  спорту   районної державної  адміністрації  Віктора   Білика  з професійним  святом.   

  Подякувала  за   плідну  співпрацю   з питань  організації    спільних   заходів     профорієнтаційної   роботи   з  учнівською  молоддю.   Якщо   є  розуміння   турботи  кожного  наставника  за   правильний   вибір    майбутньої  професії   свого  учня -  то  є   запорука   успіху   в цілому   суспільства.

  - Щоб   з  гордістю  святкувати,   то   потрібно  працювати.     Тому   поновили   угоду   про спільну   діяльність   та  узгодили    план   спільних   заходів     на   новий   навчальний    2018 – 2019   роки.

   

  Люди   щасливого   віку

  В   Горохівській  районній  філії   Волинського   обласного  центру   зайнятості      завжди  гостинно  відкритті  двері  для   ветеранів   служби, котрих   не   можна  назвати  «людьми похилого віку»,  зважаючи   на  їх     активну    життєву  позицію,  участь у   громадському  житті   міста  та   захопленню  улюбленою  справою.    Наші   колеги   на   заслуженому   відпочинку   Микола Іванович  Сасовець,  Агафія  Дем’янівна Бондар  та   Валерій  Олександрович  Собуцький  внесли  вагомий  внесок  у    розвиток  служби  зайнятості   району  та  є  прикладом  для    молодих  працівників.         

  Незадовго   буде  професійне  свято -    вкотре  зустрінемось  за  чашечкою  чаю,    поспілкуємось   на   професійні  та  життєві    теми.  Будуть  спогади,  будуть    настанови,  буде  віра  в те,  що  кожен  працівник   рідний  в колективі   назавжди.

  Здоров’я  Вам ,  бо  вік   людини  вимірюється  не  роками, а станом   душі!

   

  Участь в роботі  комісії

  4 жовтня   2018   року   директор  Горохівської  районної   філії  Волинського  обласного  центру   зайнятості  Ірина  Рабінська     взяла     участь   в  засіданні   робочої   групи  з питань легалізації  виплати  заробітної  плати  та зайнятості  населення.    На   комісію     були  запрошені   сільські  та  селищні  голови   району. Голова  райдержадміністрації    Юлія    Гринчук   та  радник  голови   облдержадміністрації  Андрій  Розтока    окреслили  важливість    легальної   зайнятості,  законності   оформлення   трудових  відносин , адже    від   цього  залежить  надходження  податків  до   місцевих   бюджетів,  що   впливає   на  утримання   місцевої   інфраструктури.   З цього  питання   було   дано   ряд   доручень.

  Учасникам    роздано   матеріали  для   оновлення    куточків   служби   зайнятості з метою   інформування жителів  про послуги,   актуальні  вакансії.

   

  Протидія  торгівлі  людьми. Застерігаємо  молодь  

  43150073 294764954681005 5002440137267740672 nЗадля попередження та інформування про негативні явища, пов’язані з торгівлею людьми, фахівцями Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості,   в рамках співпраці з  Студентським  центром  агробізнесу , сьогодні 4  жовтня було організовано тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми» для студентів Горохівського коледжу. Захід провела голова правління громадської організації «Волинські перспективи» Ніна Пахом’юк.

  Метою проведення даного тренінгу була інформаційно-роз`яснювальна робота щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та захисту інтересів українців, які шукають роботу за кордоном.

  Ніна Володимирівна наголосила на тому, що серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є - «торгівля людьми». На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для держави.  Торгівля людьми може бути: трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, примусове втягнення у злочинну діяльність, примусове вилучення органів.

   Молоді   люди  були поінформовані про діючі  норми законодавства, котрі визначають  організаційно-правові засади протидії людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.

    Учасникам    надано   контакти   представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та  національної гарячої лінії  з протидії торгівлі людьми, яка безкоштовно консультує мігрантів: з мобільних телефонів України - 527 та стаціонарних телефонів в межах України - 0-800-505-501.

    Хто  обізнаний   - той  захищений.

   

  За створення нових робочих місць служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсацію

  Основним клієнтом служби зайнятості є роботодавець.  Одним з ефективних методів щодо стимулювання роботодавців до створення робочих місць є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне  страхування.

      Впродовж січня – вересня 2017 року  Горохівським  районним центром зайнятості працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску  17 безробітних, в тому числі шестеро – з числа квотних категорій.  Найбільше людей на нові робочі місця з компенсацією ЄСВ працевлаштовано в ТзОВ «Євротандем», СФГ «Берест», ТОВ «Даніка Протеїн»,  ФОП Захарчук О.А.

  Компенсація – це помісячне відшкодування роботодавцю фактичних витрат  нарахованого єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості зареєстрованого безробітного. Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує безробітного на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направлення центру зайнятості з числа таких категорій громадян: 

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
   3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
   4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;
   5) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
   6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і:
   - має на утриманні дітей (дитину) віком до шести років;
    - виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
    - утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

  7)учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветерана війни,гарантії їх соціального захисту»

  Роботодавець який працевлаштував зареєстрованого безробітного на нове робоче місце для отримання компенсації подає протягом двох місяців з дня працевлаштування центру зайнятості заяву довільної форми до якої додає довідку за формою згідно додатком до «Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” затвердженого Постановою КМУ від 15 квітня 2013 року №347. Центр зайнятості перераховує кошти на рахунок роботодавця до 30 числа наступного за місяцем подання звітності до ДФС. При мінімальній заробітній платі 3723 грн ЄСВ становить 819,06 грн.

  Співпраця з роботодавцями у напрямку надання компенсації роботодавцям буде продовжуватись, оскільки даний вид послуг – не лише крок уперед у зміцненні взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями, але й стимул до створення нових робочих місць та потужний засіб реалізації соціальної захищеності неконкурентоспроможних категорій населення.  

  Горохівський РЦЗ

   

  Де хоче  і може   працювати молодь

  Безымянный1111У сільськогосподарському підприємстві «Городище»     району зараз працює  245 осіб, вересень-жовтень для них  – найгарячіша пора. «Майже вся  техніка зараз в полі - оремо, збираємо, сіємо. В добу використовуємо більше 10 тонн дизпалива, - розповідає Анатолій Никонюк, керівник підприємства, - Взимку буде спокійніше, працюватиме тільки тваринницький комплекс».

  Саме в ТЗОВ «Городище»  сусіднього   Луцького  району, одне з лідерів серед сільськогосподарських підприємств області, захотіли поїхати на економічну екскурсію студенти Горохівського коледжу ЛНАУ, яку для них організовано  Горохівською  районною філією  Волинського ОЦЗ  23 жовтня   в  рамках  діяльності  Студентського центру  агробізнесу.     На   підприємстві    багато   працівників   із    навколишніх   сіл   Горохівського   району,   тому  співпраця  із   службою   зайнятості   налагоджена  в плані   підбору   кадрів, проведення   стажування  безробітних   безпосередньо  на  робочих   місцях.   

  Цікавою для майбутніх бухгалтерів була розповідь головного бухгалтера Галини Цимбал, яка не тільки докладно описала бухгалтерські напрямки підприємства, а відповіла на усі питання щодо специфіки своєї роботи.  Для зручності запроваджено бухгалтерські програми 1-С, Клієнт-банк. До слова, бухгалтерський відділ в «Городище» налічує 10 працівників, але оскільки роботи хватає, підприємство готове взяти на роботу ще одного бухгалтера. Саме цей момент зацікавив третьокурсників, оскільки відгуки працюючих  про організацію робочого процесу, мікроклімат в колективі та матеріальне заохочення в ТЗОВ «Городище» дуже позитивні.

   Головний інженер Віктор Бучко  з    гордістю    продемонстрував   сучасну  техніку на стоянці, хоча  більшість одиниць зараз працює в полі. Фахівці   філії    Людмила  Цимбалюк   та  Тетяна  Янюк  ознайомили   керівництво   із   можливістю    підготовки   робітничих кадрів  під   потребу   підприємства. 

  З роботою  млина, який забезпечує кормом тваринницький комплекс у майже 3000 голів, студентів знайомив Ігор Ліштван, завідувач током, агроном.

  Загалом підприємство обробляє 10 тис. га землі, виробляє 13 тонн молока  в добу, вирощує зернові, бобові та олійні культури.

  В розмові зі студентами керівник Анатолій Никонюк навів ряд аргументів про переваги  роботи в Україні. Сказав, що немало випускників Горохівського коледжу знайшли себе на їх підприємстві, працюють тут вже багато років. Та й головний бухгалтер  Галина Цимбал – з  села  Журавники, щодня їздить на роботу на автомобілі, наданому підприємством. «Ми цінуємо людей, котрі хочуть працювати, і платимо високі заробітні плати, щоб людина на нашому підприємстві почувала себе впевнено», - завершив зустріч керівник.

   

  Результативна співпраця з Терешківцівською сільською радою

  Безымянный copy copy copy copy copy copy copy copy copyВ селах та містах району роботи з благоустрою території, впорядкування кладовищ - завжди актуальна тема. Приємно, що в цьому важливому питанні вигідним партнером  для органів місцевого самоврядування  виступає служба зайнятості.

  В цьому році спільно  з Терешківцівською сільською радою та Горохівською районною філією Волинського ОЦЗ на суспільно корисні громадські роботи направлено 13 осіб. Використано понад 10 тис. грн.  з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та стільки ж  - з місцевого бюджету ради. Зроблено чимало корисної для сіл Терешківці та Ощів роботи.

  Зараз двоє безробітних Василь Казун та Юрій Гавельздійснюють демонтаж старої огорожі на сільському кладовищі в Ощеві, бо в планах сільського голови Тамари Войтович – встановлення нової.

  По залученню коштів на проведення громадських робіт до місцевого бюджету  Терешківцівська рада займає першу позицію серед сільських рад району. Мабуть тому, що активну життєву позицію використання різних джерел фінансування займає сільський голова Тамара Войтович.

   

  Запрошуємо на роботу супермаркет «Вопак»

  IMG 20181005 093658З метою працевлаштування зареєстрованих безробітних осіб та задоволення кадрових потреб роботодавцівГорохівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості проводить інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на активізацію співпраці з керівниками місцевих підприємств, установ та організацій. Днями начальником відділу взаємодії з роботодавцями Михайлом Козаком  проведено робочу зустріч з керуючоювідділенням ТзОВ «ПаккоХолдинг» м. Горохова Нелею Табачук.

  Супермаркет «Вопак» є одним з найбільших торгових закладів міста Горохова, потребу в кадрах має постійно.

  В ході розмови було з’ясовано потребу в працівниках на посади касирів торгівельного залу та прибиральника службових приміщень. Роботодавця поінформовано щодо підбору персоналу через  ярмарки вакансій,професіографічні екскурсії безробітних на підприємство, організацію тимчасових робіт, професійного навчання та стажування на робочому місці майбутніх працівників.

   

  Ярмарка вакансій на птахофабрику

  У зв’язку із збільшенням виробничих потужностей приватне акціонерне товариство «Володимир - Волинська птахофабрика» потребує працівників за посадами:  оброблювачі птиці, робітники з відлову птиці, вантажників. Рівень заробітної плати у товаристві  становить від 8 до15 тис. грн.

  З метою підбору працівників  27 вересня 2018 року у приміщенні Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій для вказаного підприємства.  Захід  відвідали 14 осіб із числа безробітних.

  Менеджер з підбору персонуПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» Ірина Шатохіна  надала детальну інформацію про потребу в працівниках та ознайомила присутніх з умовами праці, рівнем заробітної плати, соціальними гарантіями, а також з переліком документів при працевлаштуванні.

  Під час розмови пошукачі роботи з’ясовували специфіку роботи на тій чи іншій посаді, особливо присутніх цікавила  можливість проживання та доїзду до робочого місця, графік роботи.

  Двоє з присутніх безробітних після проходження медичного огляду будуть працевлаштовані на дане підприємство.

   

  Семінар з вивільнюваними працівниками

  Безымянный copy copy copy copy copy copy copy copy20 вересня в приміщенні комунального некомерційного підприємства «Горохівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» відбувся семінар для працівників установи, які можуть бути вивільнені, за участюРомана Мужика,провідного юрисконсульта Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості. Юрист ознайомив присутніх працівників із основами законодавства, яке регламентує сферу зайнятості, роботою служби. Присутніхознайомлено з правами та обов’язкамипошукачів роботи, загальними правилами відвідуваннярайонноїфілії, порядком призначення та виплати допомоги по безробіттю.

  Під час семінару наголошено на тому, що служба зайнятості вирішує питання щодо  сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.

  Групові консультації, семінари та тренінги надають можливість ознайомитися зі станом ринку праці, особливостями працевлаштування, законодавством про зайнятість, змістом професій, можливостями профнавчання, відкриття власної справи тощо.

  Окрім того, були надані роз’яснення про порядок вивільнення працівників, отримання вихідної допомоги, розрахунку за невикористану відпустку.

  Романом Мужикомнадані відповіді на ряд запитань, що цікавили учасників семінару.

   

  Обери гідне майбутнє – стань прикордонником!

  42179590 469799876841590 7982865411664248832 n19 вересня заступник начальника відділу надання соціальних послуг Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості Юлія Дроган, спільно з старшим офіцером відділення з добору у Волинській області національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Іриною Вишневською провели ряд спільних заходів на тему “Обери гідне майбутнє – стань прикордонником!»

  В заходах взяли участь учні 11 класів ЗОШ І-ІІІ ступеня Гімназія, ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 ім. І.Франка та студенти Горохівського коледжу ЛНАУ спеціальностей: «Фінанси банківська справа і страхування», «Облік і оподаткування».

  Ірина Вишневська надала інформацію щодо  вступу до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького (м. Хмельницький). Розповіла, що академія готує офіцерів за бюджетною формою навчання для Державної прикордонної служби України за наступними напрямами підготовки:

  • «Філологія»,
  • «Правознавство»,
  • «Правоохоронна діяльність»,
  • «Автомобільний транспорт»,
  • «Охорона та захист державного кордону».

  Термін навчання - 4 роки. Випускники отримують кваліфікацію - бакалавр. В подальшому за бажанням отримують кваліфікацію – спеціаліст або магістр, ще 1 рік навчання. Випускники гарантовано забезпечуються місцем служби в органах охорони державного кордону ДПСУ. Випускникам академії присвоюється офіцерське військове звання «лейтенант». Згідно із Законом України «Про освіту» видається диплом державного зразка про здобуття вищої освіти за відповідним напрямом підготовки (спеціальністю).

  До академії приймається цивільна молодь (чоловіки та жінки) віком від 17 до 21 року, у тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання.

   

  На «ВОПАК» в Горохові потрібні продавці і касири

  DSCN220114 вересня в Горохівській районній філії Волинського ОЦЗ відбувся ярмарок вакансій на посади продавців.

  З вакансіями ТЗОВ «ПАККО ХОЛДИНГ»  присутніх знайомилаНадія Гульчак, начальник відділу навчання та розвитку персоналу. Розповіла про переваги роботи саме в їхній корпорації, можливості кар’єрного росту та гнучкого графіка роботи. Новою пропозицією співпраці, вже випробуваною в Луцьку, є організація тимчасових робіт для продавців-консультантів. Людина має можливість ознайомитись з умовами праці, колективом безпосередньо на робочому місці, працюючи на тимчасовій вакансії та не втрачаючи статусу безробітного. При потребі ця ж людина, вже з досвідом роботи, може йти працювати на постійне робоче місце на цю ж вакансію.Така форма співпраці вигідна роботодавцю, оскільки на постійні робочі місця йдуть вже готові кадри.

  З 17 вересня фахівці Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ розпочали направлення на тимчасові роботи в Горохівський «Вопак» на посаду «продавець-консультант».

   

  Ярмарок вакансій

  301 Ярмарка вакансій фото12 вересня  в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості проведено ярмарок вакансій на замовлення роботодавців ТзОВ «Пакко-Холдинг» та приватного підприємця Прика Л.О. Даний захід організовано з метою пошуку кандидатів на вакантні посади касира торговельного залу, охоронника, вантажників.

  Ярмарок вакансій провели начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак  разом з  фахівцем з підбору та навчання персоналу ТзОВ «Пакко-Холдинг» Катериною Маленькою.

  Представник роботодавця детально розповідали присутнім про графік роботи, обов’язки та умови праці, заробітну плату, вимоги до кандидатів, наголосили на можливості кар’єрного росту, навчання та стажування на робочому місці. Також для більш наочного ознайомлення з роботою у мережі супермаркетів «Вопак» Катерина Маленька презентувала відеоролик про дану мережу.

  Захід відвідали 15 осіб з числа безробітних. Учасники активно вели діалог з представниками від роботодавців. В результаті проведення ярмарки сімом безробітним видано направлення на заявлені вакансії.

   

  Актуально.  Дотримуйтесь пожежної безпеки під час жнив

  DSCN2151Днями в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості для 16 осіб які перебувають в пошуку роботи було проведено тренінгна тему «Правила пожежної  безпека під час жнив», в рамках освітнього проекту «Школа безпеки та порядку». Захід відбувся за участю Олександра  Масловського, підполковника служби цивільного захисту, головного інспектора Горохівського РВ УДСНС у Волинській області, котрий акцентував, що з настанням періоду сухої та спекотної погоди, на жаль, випадки виникнення пожеж частішають. Нагадав про те, що кожного року від вогню гине та страждає значна кількість людей, в дим та попіл перетворюються матеріальні цінності.  Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.

  Інформування  було корисне  і  на  часі.  Двоє   безробітних з   числа учасників тренінгу  з 15  серпня   будуть   приймати участь у оплачуваних громадських роботах на території Печихвостівської  сільської ради.

   

  Патронатна родина. Опіка - це  зайнятість 

  IMG 20180727 110557  Днями у  Горохівській районній  філії Волинського обласного центру зайнятості в рамках Угоди про співпрацю з Горохівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено семінар на тему  «Жінка на ринку праці».

    Фахівці центру Ірина Поліщук  та Надія  Голуб  детально ознайомили присутніх з поняттям патронату над дитиною, хто такий патронатний вихователь, які основні вимоги до кандидатів  та передбачені їм соціальні гарантії.   Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та, поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки, не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина.

  Нове воно лише для нас – цю практику давно впровадили у багатьох країнах Європи. 
  За свою роботу патронатний вихователь щомісяця отримує грошове забезпечення, соціальну допомогу на утримання та виховання дитини.

  Для людей, які шукають  роботу, надання послуги з патронату над дитиною - це вид зайнятості, оскільки здійснюється  виплата  винагороди за надані  послуги, сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя, а відповідно зарахування до страхового  стажу.

  На сьогодні є важливим  інформування  щодо  можливостей особистої  зайнятості для    небайдужих  людей.

   

  Працюй безпечно

  DSCN2107З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми фахівцями Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятостіспільно із спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та старшим інспектором з ювенальної превенції Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській областіпроведено ряд заходів на тему «Людина НЕ товар" під гаслом:  «Живи та працюй в Україні!» а саме: виїзні акції центру зайнятості на площу ринку та автостанції у м. Горохів та семінари по Нелегальній трудові міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці.

  Метою заходівє ознайомити населення з законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном і в Україні. Застереження від шахрайства при працевлаштуванні, запобігання економічній експлуатації та торгівлі людьми.

  Основним завданням акції не лише поінформувати людей про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а і докласти максимум зусиль щоб люди працевлаштовувалися в Україні, адже в нас достатньо вакансій, які потребують укомплектування кваліфікованими кадрами.

  Мешканцям міста і району  надана консультація та роздано інформаційні брошури з інформацією як діяти, у випадку, коли людина потрапила у рабство.

   

  Кадрові потреби роботодавців.

  З метою підготовки прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік Горохівська районна філія Волинського ОЦЗ повідомляє, що на порталі державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.uaзапроваджено анкетування роботодавців про потребу  в працівниках на 2019 рік.

  Роботодавці мають можливість заповнювати анкети  у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування».  Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу  в персональний кабінет.

  За додатковою інформацією звертатись у Горохівську районну філію Волинського обласного центру зайнятості, м.Горохів вул. Шевченка,46 (03379)21301, (03379)22920.

   

  Тренінг щодо кроків у пошуку роботи

  42В Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості за участю Тренера ТзОВ «Вектор Успіху»  Надії Загоруйко було проведено два тренінги на тему: «Побудова кар’єри та професійний розвиток» та «Професійне самовизначення молоді на шляху до працевлаштування», в якому взяли участь 30 безробітних осіб, які перебувають на обліку в пошуку роботи.

  Основною метою заходу було виявлення та розвиток потенційних здібностей та можливостей безробітних, активізація особистісних та професійних резервів, допомоги клієнтам оцінити свою значимість, виявити шляхи для подальшої самореалізації та успішної зайнятості.

   Під час тренінгу запрошені спробували розібратися з причинами свого не працевлаштування та виконали ряд вправ спрямованих на активізацію своїх внутрішніх можливостей та ресурсів, які потрібно задіяти під час пошуку роботи та досягненні поставлених цілей.

  Здобуті під час зустрічі знання, допоможуть людям досягти поставленої цілі - знайти гарну роботу та збудувати успішну кар’єру.

   

  Робота до душі

  41Як приклад результату  соціального супроводу та   взаємодії  із соціальними партнерами для розв’язання складних життєвих обставин -  історія  успішного  працевлаштування   Сергія  Завадського.   Молодий  чоловік,  член   районної  громадської  організації   «Благодійна місія  «Сонце   любові», скористався   інформацією    районної   служби   зайнятості  щодо   можливості здобуття  професії  у «Всеукраїнському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» в Київській  області.

  Пройшовши   профдіагностичне    тестування в  службі   зайнятості,    за  скеруванням  управління   соціального захисту населення   райдержадміністрації півроку здобував професію бджоляра.  Професію   вибрав   до   душі  та  навиків , бо   мав  досвід роботи на власній пасіці  в особистому   селянському   господарстві.  Після  закінчення  навчання  в   червні    цього року Сергій звернувся до Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості  в   пошуку   роботи.      Робоче   місце  фахівцями   філії оперативно  було  підібрано  - хлопця   працевлаштовано  на   державне   підприємство    «Горохівське лісомисливське господарство».

  Ми щиро радіємо за кожен такий успіх та бажаємо Сергію бути і   надалі  цілеспрямованим, наполегливим  та   справжнім  «майстром   справ медових»!

  На  фото  :   в.о. директора  філії Людмила  Цимбалюк    відвідала    Сергія  Завадського  на  новому     робочому місці

   

  Мандрували  у  світі професій

  DSCN2096 112 липня фахівці Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості провели виїзну акцію«Моя майбутня професія» з використанням мобільного центру профорієнтаціїу дитячомупозаміському  закладі оздоровлення   та   відпочинку «Веселка». Метою такого заходу було становлення мотивації до усвідомленого вибору майбутньої професії, формування позитивного ставлення у дітей до робітничих спеціальностей, розширення уяви щодо   можливостей  працевлаштування  за  здобутим  фахом.

  Вікова  категорія    учасників  різна, від 8   до 14  років,    тому   для    старших   школярів     спільно із  спеціалістом  Центру соціальних служб сімей, дітей та молоді Надію Голуб проведено  тренінг на тему "Безпека дітей в період літніх канікул, формування здорового способу життя".

  Захід пройшов в цікавій ігровій формі, діти активно брали участь у вікторинах, цікавих конкурсах на тему «У світ професій», «Професія по буквах» та малюнку на асфальті на тему"Ким я буду,коли виросту!", переглядали анімаційні відеоролики професійного спрямування.

  На завершення заходу учасники отримали невеличкі подарунки, проте  великі  позитивні  враження.

   

  Робочі  зустрічі

  DSCN2026З метою сприяння   зайнятості жителів  та задоволення кадрових потреб роботодавців робітниками в.о. директората, начальником відділу взаємодії з роботодавцями Горохівської районної філії центру зайнятості Людмилою Цимбалюк та та Михайлом Козаком проведено робочу зустріч на території Галичанської сільської ради із головою ради Надією Харчук, керівниками  підприємств ТзОВ «Даніка Протеїн» Юрієм Пальгуєвим та ФГ «Галичани – Агро – Ленд» Михайлом Стецюком.

  В ході зустрічі з керівниками підприємств, котрі є основними роботодавцями  громади,  було з’ясовано потребу в двох доярках та двох підсобних робітниках. Обговорено напрями практичного застосування  сучасних  електронних   сервісів служби зайнятості, можливостей організації тимчасових робіт, професійного навчання та стажування на робочому місці майбутніх працівників, надання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця,  працевлаштування безробітних осіб з числа соціально-незахищених категорій населення.

  Галичанською сільською радою спільно із службою   зайнятості   району  організовуються  громадські роботи  по благоустрою та озелененню території, обкошуванню придорожніх смуг, впорядкуванню сільського кладовища.  Четверо   осіб    в цьому    році   було   задіяно  до   такої   форми   тимчасової    зайнятості,   домовлено    про   кроки  співпраці в цьому напрямку до кінця   року.  

   

  Запобігання нелегальній трудовій міграції

  2 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyДнями в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості проведено профінформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», в якому взяли участь 15 осіб з числа безробітних.

  Семінар проходив за участю фахівця зБюро правової допомоги Сергія Мартинюка.

  У рамках семінару обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства. Присутні дізналися про те, на що потрібно звертати особливу увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування, щоб не потрапити в тенета агентств-шахраїв, де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру, куди необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань, ознайомились з нормативно-правовою базою, яка регламентує питання оформлення документів для виїзду за кордон тощо.

  На завершення семінару фахівціслужби зайнятості та соціальний партнер відповіли на запитання та надали індивідуальні консультації.

  Учасники семінару отримали пам’ятки для осіб, які виїжджають за кордон.

   

  Ефективне ведення сільського господарства

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyГорохівською районною філією Волинського обласного центру зайнятості сьогодні, 21 червня проведено семінар для осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості на тему: «Ефективне ведення сільського господарства» за участю головного спеціаліста відділу економічного розвитку і торгівлі Управління регіонального розвитку РДА Лариси Корецької.

  Розпочала захід заступник начальника відділу надання соціальних послуг Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ Юлія Дроган, яка зазначила, що службою зайнятості підтримується ініціатива започаткування власної справи безробітними - жителями села. Самозайнятість на селі в основному забезпечується за рахунок ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби.

  Запрошена на захід головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Регіонального розвитку РДА Лариса Корецька розповіла присутнім про напрямки державної підтримки у галузі сільського господарства з районного та обласного бюджетів згідно Комплексної програми розвитку галузі АПК Горохівського району на 2016-2020 роки, та з комплексною програмою розвитку галузі агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки.

  Участь у семінарі дала можливість присутнім безробітним поділитися власним досвідом обробки землі, думками стосовно того, чим можна зайнятися в сільській місцевості та вислухати ідеї інших: це і вирощування картоплі, ягід малини та ожини, зелені, розведення великої рогатої худоби, домашньої птиці та інше.

   

  Організація навчання службою зайнятості!

  1234До уваги роботодавців, які здійснюють діяльність у сфері «Рибне господарство», «Прісноводне рибальство» та «Прісноводне рибальство (аквакультура).

  Горохівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості інформує, що 03 липня 2018 року в Рівненському центрі професійно – технічної освіти ДСЦ  розпочинається  навчання безробітних за професією «Рибовод».  Термін навчання  6 місяців.

  За додатковою інформацією  звертатись: 45701, Горохівську районну філію Волинського обласного центру зайнятості м.Горохів вул. Шевченка,46 (03379)21301, (03379)22920.

   

  «Кроки до працевлаштування через навчання»

  15 червня ц.р. у Професійно-технічному училищі №27 м. Берестечка складали іспит 13 слухачів з числа безробітних Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості за професією «тракторист-машиніст с/г виробництва» (категорія А1). Перед іспитом заступник директора з навчально-виробничої роботи Ольга Марціновська побажала вдалого складання іспиту та праце закріплення за здобутою професією. Директор центру зайнятості Ірина Рабінська подякувала за співпрацю та  наголосила на тому, що професія висококваліфікованого тракториста є гарантією працевлаштування, бо потреба в цих робітниках постійна, особливо у сільській місцевості.

   

  Продовжуєм обговорювати актуальне питання

  Безымянный copy copy copy copy copy copy copyЗважаючи на актуальність питання та враховуючи побажання роботодавців,  13 червня  в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості проведено чергове бліц-навчання  на тему «Експертиза умов праці, обґрунтування необхідності проведення атестації робочих місць». У заході  взяли участь представники  двадцяти одного роботодавця району та Управління Держпраці у Волинській області.

  Людмила Шкура – головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Волинській області, звернула увагу присутніх, що атестації підлягають робочі місця із шкідливими умовами праці. Контроль за якістю проведення атестації робочих місць покладається на Управління Держпраці у Волинській області та наголосила, що атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємств, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п`ять років.  Також наголосила про атестацію робочих місць за умовами праці – комплексна оцінка всіх факторів виробничого і трудового процесу, супутніх соціально – економічних факторів, що впливають на здоров`я і працездатність працівників в процесі трудової діяльності. Повідомила про нормативну базу та про недоліки в роботі, які допускаються атестаційні комісії при проведені атестації робочих місць.         

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак  охарактеризував нові технології та напрямки діяльності центру зайнятості, впроваджені державною службою зайнятості (створення відео-вакансій та відео-резюме), ознайомив  із послугами служби зайнятості, які можна отримати, зареєструвавшись у „Електронному кабінеті роботодавця” на сайті Державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua). Пояснив, що роботодавець має змогу переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень шукачів роботи, актуальність реквізитів свого підприємства, що зареєстровані в службі зайнятості, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру, можливість отримання такої послуги, як компенсація єдиного внеску.

   Бліц навчання відбувалося досить жваво, учасники обмінялися думками, отримали корисну та змістовну інформацію.          

   

  «Моя майбутня професія»

  На завершення діяльності пришкільних оздоровчих таборів при загальноосвітніх школах, Горохівською районною філією Волинського обласного центру зайнятості 14-15 червня ц.р. проведено профорієнтаційні заходи у загальноосвітніх школах І-ІІІст. смт.Мар’янівка та Горохівській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 для учнів 3-их та 4-их класів на тему: «Моя майбутня професія». “Подорож у світ професій” складалася з цікавих та незвичайних творчих завдань та загадок, під час виконання яких діти отримували гарні емоції, настрій та безумовно корисних нових знань щодо вибору майбутньої професії.

   

  Активізуємо   громадські   роботи

  DSCN1862 Цьогоріч у травні  Горохівською   районною  філією  Волинського  обласного  центру   зайнятості   спільно  із   місцевими  громадами  значно  активізовано   проведення   громадських   робіт. Постала   потреба   у  проведенні  екологічного  оздоровлення   територій, прибиранні  придорожніх   смуг, впорядкуванні  пам’ятників та  кладовищ.   Найбільш   активно    співпрацювали   із  комунальним  підприємством ТзОВ «Еталон»  Горохівської   міської   ради,    де  було  задіяно  16     безробітних   до  прибирання   території   до Дня   міста,   впорядкування   місцевого стадіону «Колос».    Іще  по   девяти    громадах  району  було   залучено  до  суспільно-корисних    робіт  26 осіб, котрі   перебувають  на  обліку в службі зайнятості в пошуках  роботи.

  Розуміючи    користь  від  організації    таких   робіт  в цілому    для громади   та   зокрема  для    кожного   безробітного,    такі     очільники  громад  як   Тамара  Войтович ,  сільська  голова  села  Терешківці  та Микола Климчук,   селищний  голова селища  Мар’янівка       вперше    заключили   договори   про   фінансування      не  в рівних частинах  із   Фондом  загальнообов’язкового державного соціального страхування України  на  випадок  безробіття,  а    з   більшим  вкладенням      коштів   місцевих   бюджетів.

  Дякуємо   за  співпрацю   усім   небайдужим  до  зайнятості   своїх   жителів , для  кого   важливим  в   роботі    є    наведення   ладу  в населених пунктах   та     забезпечення   соціального   захисту  населення.  

   

  Поглиблюємо знання законодавства про працю та зайнятість населення

  Безымянный copy copy copy copy copy copy5 червня в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості проведено бліц-навчання з питань додержання роботодавцями законодавства про працю та зайнятість населення. У заході  взяли участь представники  двадцяти роботодавців району та Управління Держпраці у Волинській області.

  Ельвіра Матвіюк – головний державний інспектор праці, розповіла проПорядок проведення атестації робочих місць за умовами праці. Ознайомила з переліком пільг та компенсацій за роботу у важких і шкідливих умовах праці.Зокрема, повідомила, що проведення державного контролю за додержанням законодавства про працю  мають право  здійснюватипід час інспекційних відвідувань інспектори праці Державної служби праці Україниз питань своєчасності та  повноти обсягів оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці,  оформлення трудових відносин.

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак зупинився на можливостях служби зайнятості у підборі персоналу роботодавцям та Порядку надання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця, також проінформував про можливість тимчасового працевлаштування безробітних завдяки організації громадських та інших робіт тимчасового характеру; професійне навчання на замовлення роботодавця. На сучасному етапі служба зайнятості поліпшує свої сервіси, пропонуючи нові технології підбору кадрів та пошуку роботи. А це –  створення відеовакансій, відеорезюме, комунікацію через соціальні мережі за допомогою електронної пошти та скайп-зв'язку.

  Питання від учасників заходу спонукали до активної дискусії, зокрема, щодо проведення атестації робочих місць, перевірок контролюючих органів, в ході якої учасники заходу обмінювались своїм досвідом роботи.

  У підсумку зійшлися на думці, що проведення таких навчань є корисним та необхідним  для попередження порушень  у сфері законодавства про працю та зайнятість населення і є потреба в регулярному проведенні подібних заходів

   

  Громадські роботи в Квасові

  Безымянный copy copy copy copy copyЗ 14 по 25 травня  на території Квасівської сільської ради організовано громадські роботи по благоустрою населених пунктів.  За направленням служби зайнятості працювали двоє чоловіків, тимчасово безробітних, які пообкошували узбіччя доріг та сільські кладовища, зробили обрізку зелених декоративних насаджень біля приміщень соціальної сфери, по можливості впорядкували територію сілКвасів та Охлопів.

  Фінансування громадських робіт проведено за рахунок співфінансування місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного  соціального страхування  на випадок безробіття по 50 відсотків.

   

   

   

  Виїзні   зустрічі

  4 copy copy copy19   квітня  ц.р.   директор  Горохівського районного центру зайнятості  Ірина   Рабінська  спільно із  начальником відділу взаємодії з   роботодавцями  Горохівської районної  філії Волинського ОЦЗ    Михайлом  Козаком   здійснили  ряд  робочих  зустрічей   на  території  Сенкевичівської селищної  та  Терешківцівської  сільської   рад. 

  З  селищним  головою  Юрієм  Мазярем було   домовлено   про   передбачення   на  черговій  сесії  коштів  на   громадські   роботи  в   сумі  5,0 тис.грн.  та   їх  організацію  в   травні  місяці.   За   консультацією    звернулись   двоє   учасників  АТО- Віталій Дерлюк   та Григорій Климковецький,  котрі   перебувають в пошуках   роботи.   Їх  було  ознайомлено із  вакансіями  підходящої   роботи, можливістю реєстрації , усіма  послугами  служби зайнятості  та   участю  в   громадських  оплачуваних  роботах.

  Для  учнів   Сенкевичівської   школи – інтернату   було  проведено  профінформаційний урок  в  рамках  квесту «Пізнай себе». Дітей   ознайомили  із  світом професій, їх особливостями, зі станом ринку праці та потребами  у робітничих   кадрах, послугами служби зайнятості.

  З  директором   ТОВ «Виробнича  група «Бренд»  домовлено   про   підбір  кваліфікованих  робітників  за професією  токар,  організацію  тимчасових   робіт   в  літній  період   збільшення  виробництва. Ознайомлено із  можливістю отримання послуг служби зайнятості через електронний кабінет роботодавця, створений разом з керівником.

  Із  секретарем Терешківцівської селищної   ради    Оленою Гавель   узгоджено   розпочати     громадські  роботи по  екологічному оздоровленню   території   до  травневих свят, оскільки   закладено  коштів  на  такі   роботи  в   сумі  13,7 тис.грн., здійснено  підбір працівників з числа   безробітних.

   

  Напрямки    співпраці

  2 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy24   квітня  ц.р.   директор  Горохівського районного центру зайнятості  Ірина  Рабінська    провела   робочу   зустріч  із   директором   позаміського закладу оздоровлення та відпочинку  «Веселка»  Галиною  Дзецько,  де         передбачається   влітку   2018 року    оздоровити    до   300    школярів   за   три   зміни.   З’ясовано  про   потребу  у   кухонних   робітниках    та   вихователях,  проведення  тимчасових   робіт   на   період   підготовки  та   ремонту   в  таборі.     

  Домовлено   про   підписання    угоди  про співпрацю  щодо  проведення виїзних  профорієнтаційних   заходів    з   школярами        та    узгоджено    графік      їх    проведення   на   кожну    зміну.

   

   

   

   

  СПІВПРАЦЯ З КОМУНАЛЬНИМ ПІДПИЄМСТВОМ

  Під час планового відвідування  заступником начальника  відділу взаємодії з роботодавцями Горохівської філії Волинського ОЦЗ Галиною Олійник  Виробничого управління  житлово-комунального підприємства обговорено можливість направлення безробітних  осіб на тимчасові роботи в серпні поточного року.  Роботодавця ознайомленоз прогресивними формами отримання послуг від служби зайнятості. Зокрема, разом з бухгалтером ВУЖКГ Тетяною Смагою  створено Електронний кабінет роботодавця . Цього ж дня роботодавцем через електронний кабінет подано інформацію про попит на робочу силудля заповнення  вакансії сторожа на  підприємстві.

   

  Сучасні  сервіси служби зайнятості

  На сайті Державної служби  зайнятості запрацював новий електронний сервіс«Електронний кабінет роботодавця». Це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримувати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також з мобільного телефону. Користуючись Електронним кабінетом, роботодавець має змогу переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень центром зайнятості шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру. Крім того, передбачена можливість переглядати надані звіти за формами 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" , 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці", 1-ПА  "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців", працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме.

  Роботодавці можуть самостійно створити власний електронний кабінет на сайті Державної служби зайнятості в рубриці «Роботодавцям» або скористатись посередництвом фахівців Горохївської районної філії ВОЦЗ.

  Електронний кабінет дає змогу службі зайнятості оперативніше реагувати на потреби працедавців.

   

  Зустріч з роботодавцем

  11111Під час робочої зустрічі фахівці Горохівської філії Волинського ОЦЗ ознайомили  Людмилу Давидюк, керівника споживчого товариства «МДСЛ», з новими сервісами служби зайнятості. Зокрема, Галина Олійник, заступник начальника  відділу взаємодії з роботодавцями, разом з керівником СТ створили Електронний кабінет роботодавця, який дасть можливість скоротити витрати часу та підвищити якість отримання послуг у службі зайнятості.

  Водночас, роботодавцем проведено співбесіду з претендентом   на посаду «бармен» в кафе «Україна», підібрану фахівцями філії з числа безробітних. Домовлено про організацію стажування  претендента безпосередньо на робочому місці.

   

   

   

  ПЛАТФОРМА  ДЛЯ ДИСКУСІЇ

   В Горохівській філії Волинського ОЦЗ 30 березня відбувся семінар «Розвиток  кооперації як один із шляхів сприяння зайнятості населення» за участю підприємців, членів фермерських та особистих селянських господарств, представників управління регіонального розвитку РДА, фіскальної служби, безробітних.

  Обговорено діяльність сільськогосподарських кооперативів у районі, їх оподаткування, забезпеченість найманими працівниками, оформлення документації та ряд інших поточних питань. Особливо хвилює  роботодавців  проблема відтоку кадрів у сусідню Польщу на сезонні роботи по догляду за насадженнями та збору урожаю, на які найбільше виїжджають українці. Пропонують такі ж роботи тут, в Україні, вдома, причому оплата праці, враховуючи витрати на оформлення документів для роботи за кордоном, не менша. Дехто з роботодавців пропонує житло і часткове харчуванням. «Поляки в себе збудували економічно сильну державу, ами, українці, маємо збудувати свою», - резюмували підприємці.

  Зацікавила присутніх роботодавців можливість для безробітних зайнятися підприємницькою діяльністю, отримавши при цьому виплату допомоги по безробіттю одноразово. Пропонували популяризувати види діяльності, пов’язані з вирощуванням ягідників та фруктових дерев, бо це перспективно та прибутково. А власним досвідом можуть поділитися через діючу в районі Асоціацію садівників і ягідників.

  Домовилися співпрацювати із службою зайнятості в напрямку організації тимчасових сезонних робіт під час збору урожаю та з надання компенсації витрат на ЄСВ при створенні нових робочих місць.

   

  Горохівська   районна  філія   Волинського  обласного  центру   зайнятості   інформує

  29214331 1757735964246410 7864009909803679744 nУвага! ГО «Розвиток Волині» та Міжнародна організація з міграції запрошують до участі у проекті, який впроваджується за фінансової підтримки Уряду Німеччини, що діє через Німецький Банк Розвитку. Конкурс покликаний підтримати самозайнятість і підприємництво серед населення Волинської області.

  Проект передбачає два напрями: «Самозайнятість» та «Мікропідприємництво».

  Відбір відбуватиметься на конкурсній основі – заповнення анкети не гарантує, що ви станете учасником. Відібраним учасникам програми зателефонують і запросять на особисту зустріч. Кандидатам повідомлять місце та точну дату проведення конкурсу.

  Вимоги до учасника:

  Вже розпочав або хоче стартувати власний бізнес. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування. Вимоги до учасника: Має досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу. Група формується з 30 учасників. Група формується з 30 учасників.

  На напрямок «Самозайнятість» не допускається участь:

  • Якщо заявник чи член його / її домогосподарства раніше отримував грант на самозайнятість чи підприємництво від МОМ чи інших організацій;
   • Якщо заявник раніше брав участь у тренінгах МОМ із самозайнятості чи мікропідприємництва, але грант не отримав;
   • Якщо заявник має друзів чи родичів в МОМ чи в ГО «Розвиток Волині».

  На напрямок «Мікропідприємництво»

  Усі заявники повинні відповідати усім критеріям нижче:

  • Бути зареєстрованими як ФОП не пізніше 01.01.2017 або володіти 100% ТОВ (у цьому випадку – дата заснування ТОВ – не пізніше 01.01.2017, дата набуття права власності – не пізніше 01.01.2017)
   • Також мати діючий реальний бізнес, який розпочався не пізніше 01.01.2017
   • Також здійснювати комерційну діяльність не на дому (в офісі, магазині, кіоску, цеху, у приміщенні клієнта тощо)

  Дозволяється участь учасників, які отримували гранти на самозайнятість чи мікропідприємництво щонайменше за 12 місяців до участі у цьому проекті, за умов співфінансування (від 10 до 30% від вартості запитуваного обладнання в залежності від кількості найманих працівників).

  Не допускається участь:

  • Якщо заявник раніше брав участь у тренінгах МОМ із самозайнятості чи мікропідприємництва, але грант не отримав;
   • Якщо заявник має друзів чи родичів в МОМ чи в ГО «Розвиток Волині».
   Необхідно до 27 квітня 2018 року заповнити анкету учасника проекту разом із консультантом ГО «Розвиток Волині».

  Контактні дані: Наталія Каленюк, тел. (067) 98-10-699.

  З умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланнямhttps://vol.dcz.gov.ua/…/uvaga-vygray-grant-zapochatkuy-svi…

   

  ВІД ВПРОВАДЖЕНЬ НОВИХ ПІДХОДІВ В ПОШУКУ РОБОТИ  ДО АКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

        Цього року в роботу Державної служби зайнятості запроваджено процедуру профілювання зареєстрованих безробітних та соціального супроводу при працевлаштуванні та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту. Профілювання впроваджується з метою прискорення процесу працевлаштування осіб, які прагнуть отримати роботу, щоб людина могла сама визначити наскільки вона готова до роботи.

          Так, у лютому 2018 року до Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості звернувся Олег Трачук, якого було проінформовано про ціль та завдання профілювання, з метою визначення рівня мотивації до працевлаштування та здійснення оцінки потреб молодої людини. Невдовзі йому було запропоновано вакансію «продавець продовольчих товарів»  у ТЗОВ «ПАККО ХОЛДИНГ»,  Олег  успішно пройшов співбесіду та працевлаштувався.

        А також сьогодні перший робочий день у Віти Вітюк, яка звернулася до філії 5 березня цього року, також пройшла методику профілювання та через два тижня їй було запропоновано вакансію «касир торговельного залу» у ТЗОВ «ПАККО ХОЛДИНГ», Віта одразу погодилася та успішно пройшла співбесіду з роботодавцем.          

        Двоє молодих людей задоволені роботою і ставленням до них в колективі та щиро вдячні працівникам служби зайнятості за фахову допомогу. А ми бажаємо їм успіхів в роботі.

   

  ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

  123 copy copy20 березня цього року в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся захід на тему: Презентація навчального закладу Держаної служби зайнятості Рівненського ЦПТО за навчальною програмою «безпека праці при проведенні сільськогосподарських робіт» для безробітних, у яких в перспективі є можливість  працевлаштування у сільськогосподарські підприємства, під замовлення роботодавців СФГ «Зоря», СФГ «Нива» та ПОСП «ім.Шевченка». У даному заході взяли участь 28 безробітних. Фахівці районної філії Людмила Цимбалюк та Юлія Дроган ознайомили з умовами проходження даного навчання, зі змістом та терміном навчання, а також присутніх проінформовали щодо дисципліни відвідування занять,  умов компенсації проїзду, зосередили увагу на своєчасності подання табелів до філії.

   Усім присутнім було запропоновано пройти профдіагностичне тестування на предмет відповідності власних здібностей та нахилів.

   

  Професій реабілітація осіб з інвалідністю

  2 copy copy copy copy copy copy copy copy copyМинулого тижня в благодійній місії «Сонце любові» відбувся «круглий стіл» на тему «Адаптація людей з особливими потребами  в період реформ». До участі запрошено представників медичної галузі, соціальної сфери, спеціалістів з правової допомоги та служби зайнятості.

  Серед інших питань присутніх ознайомлено з можливостями навчання в Центрах професійно-технічної реабілітації Державної служби зайнятості. Система заходів, спрямованих на підготовку особи до професійної діяльності, відновлення чи здобуття професійної працездатності шляхом адаптації, реадаптації, навчання, перенавчання чи перекваліфікації з можливим подальшим працевлаштуванням  може стати шляхом до зміни життя людини.

  З грудня минулого року за сприяння фахівців служби зайнятості в Державній реабілітаційній установі «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» навчається на бджоляра Сергій Завадський. Кілька років тому в цьому ж навчальному закладі навчався і Петро Іщук. Обидва хлопці – члени благодійної місії. З пропозиціями навчання та актуальними вакансіями присутніх ознайомила Тетяна Янюк, фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ.

   

  Зустріч з роботодавцем

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy20 березня фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Василевська і Тетяна Янюк Горохівської  районної філії Волинського ОЦЗ зустрілися з керівником та головним бухгалтером ТзОВ «Волинь-агроцентр» Жанною Віктович та  Галиною Дорощук. Обговорено можливість проведення стажування безробітних на підприємстві, так як невдовзі розпочнуться весняно-польові роботи, будуть потрібні фахівці для їх проведення.Співпрацю в цьому напрямку вже розпочато: одна людина підвищує кваліфікацію на підприємстві. Також  обговорено можливість організації тимчасових робіт на підприємстві влітку, коли об’єми робіт різко зростають.

   

   

   

  Вибір  професії – важливий  крок у доросле життя

  DSCN165515 – 16 березня, цього рокузаступник начальника відділу надання соціальних послуг  Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості Юлія Дроган в рамках квесту «Твій вибір» спільно з завідувачем з навчально – виробничої практикиГорохівського коледжу ЛНАУ Марією Долінською провели профорієнтаційні уроки та презентацію професій для 67учнів 8-11 класів ЗОШ І-ІІ ст. с. Ватинець,с. Пустомити та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мирне  Горохівського району.

  Під час заходуМарія Олександрівнаознайомила учнів із навчальним закладомГорохівського коледжу ЛНАУ та  надала учням інформацію щодо вступу до коледжу, де можна здобути  робітничі професії такі як :

  - водій автотранспортних засобів;

  - бджоляр;

  - тракторист;

  - оператор штучного осіменіння;

  - садівник.

  Юлія Дроган ознайомила школярів зі світом професій, зокрема, з тими, які користуються попитом на ринку праці та послугами, які надає служба зайнятості молоді.

   Старшокласники дізналися багато корисної інформації, про те  як правильно вибрати професію та уникнути  помилок, застосовуючи формулу «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». Учні з цікавістю взяли участь в профдіагностичному опитуванні щодо схильності до певних типів трудової діяльності за тестовими методиками Є. Клімова, та заповнили анкети  на тему «Чи знаєте Ви що?».

  Сподіваємося, що проведені заходи допоможуть підліткам, які ще не визначилися з професією, знайти свій шлях, а тим, хто вже зробив вибір – переконатися в його правильності!

   

  Служба в патрульній поліції

  IMG 20180312 112417Одним із найдієвіших способів надання допомогибезробітним у підборі підходящої роботи, а роботодавцям – у якісному підборі кадрів є проведення ярмарок вакансій.

  12 березня ц.р. в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся ярмарок вакансій, в якому взяла участь інспектор по зв`язках з громадськістю патрульної служби  Ольга Шмігель. Темою зустрічі стала потреба у відборі кадрів до Національної поліції в місті Ковелі та місті Луцьку.

  Під час заходу Ольга Шмігель ознайомила присутніх з процесом набору співробітників, з етапами відбору, а саме, особливостями подачі заявки на участь,проходження тестування, медичного обстеження, перевірки рівня фізичної підготовки, психологічного тестування, проходження співбесіди та спеціальної перевірки. Крім того, Ольга Петрівна наголосила, що для участі у конкурсі обов`язковим є знання Конституції України, Закону України «Про національну поліцію», Закону України «По запобігання корупції». Також була надана інформація про заробітну плату та соціальне забезпечення,  перспективи кар`єрного росту. Фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями були надіслані електронною поштою актуальні вакансії територіальним громадам для розміщення в секторі провільні робочі місця за посадою поліцейський (інспектор) патрульної поліції.

  Всім зацікавленим учасникам були залишені контактні телефони та адреси.З інформацією можна ознайомитись на офіційному сайті Департаменту патрульної поліції www.patrol.police.gov.ua.

   

  Від навчання до реальної роботи

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy6 березня в Горохівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся профорієнтаційний захід на тему: «Презентація послуг з професійного навчання» за участю заступника директора, начальника відділу надання соціальних послуг та юрисконсульта. До заходу було залучено 10 безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за професією «електрогазозварник». Учасники семінару отримали інформацію про  професію «електрогазозварник», Людмила Цимбалюк присутніх ознайомила з умови проходження даного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та особливу увагу звернула що дане навчання організовується лише під замовлення роботодавця та праце закріплення за даною професією. Провідним юрисконсультом Романом Мужиком  надано консультації щодо поважних та неповажних причин припинення навчання, дисципліни відвідування занять,  умов компенсації проїзду, зосередив увагу на своєчасності подання табелів до районної філії.

  Усім присутнім було запропоновано пройти профдіагностичне тестування на предмет відповідності власних здібностей та нахилів. Фахівець з профорієнтації та профнавчання Юлія Дроган наголосила на тому, що саме робітничі професії в більшій мірі затребувані на ринку праці, кваліфікований робітник, маючи досвід, не залишиться на довгий час без роботи, адже професія висококваліфікованого електрогазозварника є гарантією працевлаштування, бо потреба в цих робітниках постійна.

   

  Послуги служби зайнятості для осіб з інвалідністю

  DSCN1620Згідно графіку проведення виїзних засідань Луцької міжрайонної МСЕК заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості  Людмила  Цимбалюк  22 лютого ц.р.  взяла участь в засіданні медико-соціальної експертної  комісії в Горохівській районній поліклініці. Проінформувала  присутніх з впровадженням державною службою зайнятості нових технологій, а саме відео резюме та  дистанційного спілкування з роботодавцем через скайп-співбесіди,   із можливістю віддаленого доступу до ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи через «електронну чергу реєстрації громадян». Обговорено ряд проблемних питань щодо зайнятості інвалідів, та запропонувала скористатися можливістю навчання у  центрах професійної реабілітації інвалідів, які діють в селі Лютіж Київської області та місті Вінниця.  Ознайомила з актуальними вакансіями району і області,  роботами тимчасового характеру за направленням служби зайнятості .

   

  Приватбанк запрошує на роботу

  DSCN160516 лютого фахівцями Горохівської філії Волинського ОЦЗ проведено професіографічну екскурсію в Горохівське відділення Приватбанку, де зараз є дві вакансії касира-операціоніста. Участь взяли 14 осіб, котрі шукають роботу за посередництвом служби зайнятості.

  Екскурсію провів керуючий Горохівським відділенням Приватбанку Олександр Піньковський. «Щоб стати частинкою приватбанківської команди, слід зробити наступні кроки: розмістити своє резюме на нашому сайті, пройти тестування в режимі он-лайн у зручному для Вас місці. Якщо тести пройдено успішно, з Вами зв’яжуться працівники банку на рахунок призначення співбесіди», - сказав Олександр Михайлович. «Оплата праці касира становить в середньому 6000 грн. в місяць за 8-годинний робочий день з одногодинною перервою на обід, 5-денний робочий тиждень».

  Учасники заходу  побачили роботу касира з клієнтами, умови праці та познайомилися з колективом працівників банку.

  Двоє дівчат – Зоя Романюк та Ганна Піньковська вирішили не гаяти часу і в цей же день надіслали свої резюме на сайт Приватбанку.

  Бажаємо успішної здачі тестів!

   

  Права та обов’язки громадян.

  DSCN159513 лютого в Горохівській районнійфілії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці за участю 17 безробітних, Романа Мужика,провідного юрисконсультарайонної філії, та Елі Матвіюк,головного державного інспектора управління Держпраці у Волинській області. Провідний юрисконсульт Роман Мужик ознайомив присутніх із основами законодавства, яке регламентує сферу зайнятості, роботою служби. Безробітнихознайомлено про права та обов’язки пошукачів роботи, загальні правила відвідуваннярайонноїфілії, порядок призначення та виплати допомоги по безробіттю.

  Під час семінару наголошено на тому, що служба зайнятості вирішує питання щодо  сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.

  Групові консультації, семінари та тренінги надають можливість ознайомитися зі станом ринку праці, особливостями працевлаштування, законодавством про зайнятість, змістом професій, можливостями профнавчання, відкриття власної справи тощо.

  Головний державний інспектор управління Держпраці у Волинській області Еля Матвіюк ознайомила громадян, які брали участь в семінарі, з трудовим законодавством України, а самез відмінностями в трудовому договорі та цивільно-правовому договорі;з правилами внутрішнього трудового розпорядку;оплатоюроботи за виконану роботу в надурочний, нічний час та в святкові і неробочі дні. Окрім того, були надані роз’яснення про порядок отримання основної щорічної, додаткових та соціальних відпусток.

  Провідним юрисконсультом Мужиком Р. та головним державним інспектором Матвіюк Е.,надані відповіді на ряд запитань, що цікавили учасників семінару.

  Горохівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості

   

  Зустрічі з роботодавцями району

  2 copy copy copy copy copy copy copy copy8 лютого в залі засідань Горохівської районної ради  відбулась зустріч фермерів, одноосібників, представників великих сільськогосподарських підприємств на тему «Де взяти стартовий капітал для розвитку бізнесу?».  В заході взяли участь і фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Горохівської філії Волинського ОЦЗ, так як саме роботодавці, які працюють в галузі сільського господарства є основними діловими партнерами служби зайнятості. Кадрові питання щораз гостріше  стають перед роботодавцями у зв’язку із відтоком працівників до сусідньої Польщі. Спільне завдання служби зайнятості і роботодавців - стимулювати українців працювати в себе на Батьківщині достойною оплатою праці, гнучким підходом до працевлаштування (організація тимчасових робіт, стажування), можливістю перекваліфікації відповідно до вимог сучасного ринку праці.

  Цього ж дня фахівці відділу взаємодії з роботодавцями відвідали Мар’янівську селищну раду з пропозиціями актуальних та перспективних вакансій. Обговорено планові терміни проведення громадських робіт, так якМар’янівська селищна рада ще у грудні минулого року затвердила перелік таких робіт  та передбачила  в бюджеті  кошти на їх виконання.

  Тетяна Янюк, провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями

   

  Комунальне підприємство «Еталон» забезпечує  комплекс послуг для Горохова

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy7 лютого фахівцями відділів взаємодії з роботодавцями  та надання соціальних послуг Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ  проведено професіографічну екскурсію на комунальне підприємство ТЗОВ «Еталон».

  Участь в заході взяли дев’ятеро чоловіків. Побачили матеріально-технічну базу, автотранспортний парк підприємства, ознайомились з пропонованими підприємством вакансіями.

  Людмила Киселюк, головний бухгалтер «Еталону», розповіла про види робіт і послуг, які здійснює підприємство, оплатою праці, умовами роботи, пропонованим соціальним пакетом. Останнім часом підприємство змінили підхід до оплати праці, застосовуються  професійні розряди, премії.  «Робота комунального підприємства незамітна тоді, коли вона вчасно робиться: обслуговуються міські мережі водо та теплопостачання, каналізації, свою роботу роблять двірники, слюсарі та інші фахівці, а уявіть ситуацію, коли комунальники не вийшли на роботу: що людям робити хоча б зі сміттям?» - резюмує Людмила Іванівна.

  Зараз на підприємстві потрібні слюсарі-ремонтники, чистильник димоходів, лежаків та топок, підсобний робітник, а за деякий час – електрозварники та підсобні робітники.

  Один учасник екскурсії направлений на роботу в «Еталон» підсобним робітником.

  Троє осіб зголосились на участь у громадських роботах по розширенню та огородженню міського кладовища, які розпочнуться в кінці лютого.

   

  Старшокласники обирали майбутню професію

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyДнями, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості Юлія Дроган в рамках квесту «Твій вибір» провела профорієнтаційні уроки для 36 учнів 8-11 класів ЗОШ І-ІІ ст. с. Ощів та ЗОШ І-ІІІ ст. с. ЗвинячеГорохівського району.

  Під час заходуознайомленошколярів зі світом професій, зокрема, з тими, які користуються попитом на ринку праці, інформацією про можливість здобуття робітничих професій у різних навчальних закладах, та послуги, які надає служба зайнятості молоді.

  Старшокласники дізналися багато корисної інформації, про те  як правильно вибрати професію та уникнути  помилок, застосовуючи формулу «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». Розглянули ринок праці та реалії сьогодення, а також познайомились із професіями майбутнього. Школярі з цікавістю взяли участь в профдіагностичномуопитуванні щодо схильності до певних типів трудової діяльностіза тестовими методиками Є. Клімова,та заповнили анкети  на тему«Чи знаєте Ви що?».

  Учні із цікавістю сприйняли інформацію, адже не за горами випускний, вибір навчального закладу, складання ЗНО і початок дорослого життя, де робота – важливий аспект успішності.

   

  Нові робочі місця в Звинячому

  IMG 3944 copy2 лютого начальником та фахівцем відділу взаємодії з роботодавцями Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ Михайлом Козаком та Тетяною Янюк проведено зустріч з керівником ТЗОВ «Пода-Волинь» Юрієм Копичиним. Обговорювали кадрові питання, так як у зв’язку із збільшенням обсягів виробництва підприємство планує організувати діяльність повноцінної другої зміни. Потрібен столяр, верстатники деревообробних верстатів, підсобні робітники. Заробітна плата на підприємстві від 5 до 10 тисяч гривень в залежності від фаховості та складності виконуваної роботи.. Доїжджаючим працівникам компенсовують проїзд. З даним підприємством апробовано використання нових сервісів служби зайнятості, а саме, скайп-співбесіда, ознайомлення роботодавця з  відеорезюмепошукачів роботи, інформування служби зайнятості про вільні робочі місця електронною поштою.

  З метою нагляднішого представлення вакансій на виробництві знято відеоролик-презентацію.

  Обговорено питання співпраці по організації тимчасових робіт в липні-вересні цього року, коли на підприємстві  через збільшення кількості замовлень виникне потреба  у додаткових тимчасових працівниках.

  Тетяна Янюк, провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями

   

   Служба  зайнятості  району  звітує

   У 2017 році Державною службою зайнятостівпроваджено новітні технології обслуговування населення і роботодавців, що дозволяє якісно й результативно виконувати покладені на неї завдання. В рамках реорганізації служби зайнятості з 5 грудня 2017 року почала повноцінно функціонувати Горохівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.У 2017 році розпочато впровадження нових технологій, що сприяють працевлаштуванню, зокрема презентації безробітних за допомогою відеорезюме, запровадження дистанційного спілкування з роботодавцем через скайп-співбесіди та відеорезюме вакансій. Як безробітні так і роботодавці мають можливість віддаленого доступу до ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи через «електронну чергу реєстрації громадян» та «електронний кабінет роботодавців». Клієнти служби зайнятості вивчають англійську мову за допомогою реалізації освітнього проекту на базі он-лайн платформи «Lingva.Skills» та дистанційного навчання в он-лайн режимі освітнього проекту «PROMETHEUS».

  Основний акцент в  роботі  - посилення  взаємодії з роботодавцями.  У  2017 році  зареєстровано 1173  вакансій, що більше на 11 відсотків проти 2016 року, на 22 роботодавцівзбільшилася кількість подавачів вакансій, середня тривалість пошуку роботу з моменту реєстрації до працевлаштування зменшилася на 19 днів.

  Активно протягом року співпрацювали з органами місцевого самоврядування в організації громадських робіт. Долучались до впорядкування траси Луцьк-Львів. Упродовж 2017 року до громадських робіт залучено 149 безробітних, на паритетних умовах профінансовано 88,0 тис.грн. з коштів Фонду. 285 осіб з числа безробітних залучені до виконання робіт тимчасового характеру у роботодавців району, що надало можливість додаткової фінансової підтримки у період пошуку основного місця праці.

  З  метою  упередження   безробіття,  зокрема серед   молоді,   протягом   року   постійно  проводились    заходи    з  учнівською молоддю  в   ПТУ  №27  м.Берестечко   та   зі   студентською  молоддю   у Горохівському   коледжі   Львівського НАУ -  економічні  екскурсії,  тренінги,   зустрічі з роботодавцями, квести.   Під  час  ярмарку кар’єри у формі круглого столу на базі Студентського центру агробізнесу, проведеного у травні 2017 року  в Горохівському коледжіпредставники агробізнесу мали  практичну  можливість висловити власні погляди щодо вимог роботодавців до молодого фахівця, а випускники – бачення майбутнього роботодавця та першого робочого місця.

  Упродовж 2017 року послугами служби зайнятості в районі скористалися 2402 осіб з числа незайнятого населення, чисельність громадян, які отримали роботу за сприянням служби зайнятості становить 1165 осіб, в тому числі 17 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців та 4 особи з числа  внутрішньо переміщених осіб.Оперативно, до надання статусу безробітного ,працевлаштовано  пошукачів   роботи   на 14 відсотків  більше  проти минулого року  завдяки   збільшенню  кількості вакансій. Восьмеро осіб отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи.За 2017 рік на нові робочі місця працевлаштовано 18 безробітних, з них 10 суб’єктів малого підприємництва, які здійснюють діяльність у пріоритетних видах економічної діяльності, та 8 безробітних – з числа соціально-незахищених.

  З метою сприяння зайнятості пошукачів роботи і підвищення їх професійно-кваліфікаційного рівня, що відповідали б вимогам роботодавців, організовується професійне навчання. Протягом 2017 року охоплено послугами професійного навчання   за  робітничими професіями  (в тому числі – перепідготовка, підвищення кваліфікації) – 214 осіб з числа безробітних. Серед осіб, котрі навчались за направленням служби зайнятості 13 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, котрі за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття отримали  постійне  місце праці.

  Горохівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості постійно висвітлює інформацію про діяльність філії, актуальні вакансії  на сайті Горохівської районної адміністрації, в районній газеті «Горохівський вісник»,  у мережі Фейсбук та на  сайті «Район.Горохів».

  Ми працюємо  - щоб  працювали  ви !

   

  8.jpgВлітку 2017 року за консультацією з пошуку роботи до Горохівського районного центру зайнятості звернулась молода дівчина – Курило Юлія.

   Під час бесіди з фахівцем із працевлаштування дівчина окреслила чітку позицію щодо пошуку роботи. Так  як Юля була у   статусі внутрішньо переміщеної особи (переїхала з Донецької області), питання ЇЇ працевлаштування потребувало швидкого вирішення.

  На момент звернення до служби зайнятості юнка мала хоч і незначний, та все ж таки , досвід роботи продавця продовольчих товарів. Місцевий підприємець  Володимир Шевченко щиро відізвався допомогти у працевлаштуванні дівчини, шляхом стажування Курило Юлії у торгівельному закладі «ДАР» на посаді продавця продовольчих товарів.

  Співпраця  служби зайнятості, роботодавця, і ,що найголовніше, людини, що щиро прагнула працевлаштуватись, увінчалась успіхом: роботодавець - отримав кваліфікованого працівника, безробітна Курило Юлія – здобула омріяне робоче місце..

   

   

  Скайп – співбесіда з  роботодавцем

  9.jpgДля підвищення конкурентоспроможності клієнтів служби зайнятості на ринку праці  фахівцями Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості активно впроваджуються в роботунові технології в спілкуванніосіб, що шукають роботу з  роботодавцями.Це підвищує ефективністьсамопрезентаціїбезробітного та сприяє економії часу та коштів,  як шукачів роботи, так і роботодавців.

  Сьогодні, 11 січня , працівниками відділу взаємодії з роботодавцями організовано проведенняскайп - співбесіди для безробітного Романа Шевчука, котрий претендує на посадуукладальника пиломатеріалів, деталей та виробів з деревининаТзОВ «Пода Волинь» .В ході відео-розмовиобговорено безліч питань, зокрема, графік роботи на підприємстві, умови праці, заробітну плату та соціальні гарантії при працевлаштуванні. Інспектор з кадрів підприємства Ольга Турчинська дала повну характеристику актуальним вакансіям.В свою чергу Роман Шевчук розповів про свої вміння та навички , стаж та досвід роботи.

  В результаті співбесіди безробітнийвисловив бажання відвідати підприємство  для більш детального знайомства , а роботодавець одержав можливість  познайомитися з претендентом   на  актуальну  вакансію.Начальником відділу взаємодії з роботодавцями Михайлом Козакомбуло запропонованопровести стажування  безробітного безпосередньо на виробництві , що дасть змогу підвищити його  робітничу  кваліфікаціюта в  подальшому працевлаштуватина вакантне робоче місце.

   

  Знайдемо  роботу   разом

  04.01.2018

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

  Уже з  перших днів нового року службою зайнятості продовжується робота у рамках соціального проекту «Живи та працюй в Україні!». Так, сьогодні, 4 січня фахівцями Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ ознайомлено з актуальними вакансіями клієнтів   банківських  установ  - ПАТ «Приватбатк», ПАТ «Ощадбанк» та Горохівської лікарні. В приміщеннях цих закладів здійснено інформаційні розкладки вакансій по Горохівському району та Волинської області. Проведення таких заходів сприяє розповсюдженню інформації як серед людей з якими безпосередньо спілкуються фахівці служби зайнятості, так і серед їхх знайомих та родичів.

   

   

   

   

  «Особливості працевлаштування осібз особливими потребами»

  3 copy copy copy copy copyВажливою складовою соціальної роботи з людьми з особливими потребами, зокрема,  щодо їхньої професійної самореалізації на ринку праці, є формування відповідної громадської думки, подолання негативних стереотипів, які ще існують у суспільстві по відношенню до таких осіб. Відзначення Міжнародного дня інвалідів – нагадування кожному з нас, що поруч живуть люди, які постійно потребують допомоги і захисту. Інвалідність не позбавляє громадян України права на працю.

  В рамках декади зайнятості людей з інвалідністюГорохівським  районним  центром зайнятості проведено ряд заходів щодо сприяння працевлаштуванню цієї категорії осіб.

  Служба зайнятості приділяє особливу увагу вирішенню питань зайнятості та працевлаштування інвалідів. Особи з інвалідністю мають вільний доступ до усіх джерел інформації служби зайнятості, для них створений інформаційний куточок з місцем для самостійної роботи. У центрі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей.Всі ці питання обговорено 1 грудня   на семінарі за участю осіб з інвалідністю.

   

  Історія працевлаштування Олени Джиквас

  2 copy copy copy copy copy copyДо Горохівського районного  центру зайнятості звертаються за допомогою багато людей, кожен зі своїми надіями, мріями та прагненням на кращу роботу та життя.

  Так у березні 2014 року до центру зайнятості звернулась  Джиквас Олена у пошуку роботи. Маючи вищу освіту і  досвід роботи бухгалтера, все ж таки мала мрію здобути другу освіту за професією «кравець». Ознайомившись з послугами та проконсультувавшись з профорієнтатором служби зайнятості Олена зрозуміла, що мрія її дитинства може здійснитись. У вересні  цього ж року  Олену служба зайнятості направила вчитись в КЗ "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Луцької міської ради" на кравця. Виробничу практику проходила в ТЗОВ "МОДА-ТЕКС" в  Луцьку, де зарекомендувала себе працівником з творчим, креативним підходом до справи. 

        Підприємство «МОДА-ТЕКС» виготовляє легкий жіночий одяг на експорт. Все виробництво проходить на якісному обладнанні з дотриманням всіх необхідних норм.

         На підприємстві мають можливість проходити практику студенти місцевих училищ. Поруч з цим «МОДА-ТЕКС» запрошує на роботу не лише лучан, а й жителів районів. Для працівників фабрики надається безкоштовний довіз до роботи. Витрати на перевезення бере на себе власник. Адміністрація виробництва робить все можливе, щоб робота їхніх працівників була легкою та приємною.

           Творчий потенціал, енергійність і що найголовніше  - бажання  віднайти себе в улюбленій справі, дали можливість після закінчення навчання Олені Джиквас працевлаштуватись. Етап безробіття – позаду. Олена  і до сьогодні успішно працює, а для працівників центру зайнятості є найкращим подарунком вдячність людини, котра з їхньою допомогою не виявилась «за бортом» життя і зможе реалізовувати свої здібності в улюбленій справі.

   

  Ваші можливості

  47 грудня день відкритих дверей відбувся в громадській організації  «Благодійна місія «Сонце любові», яка об’єднує понад 70 інвалідів різних захворювань, в т.ч. 15 візочників.  Представники центру зайнятості завітали в гості до членів місії із солодкими подарунками, а заодно ознайомили учасників свята із послугами служби зайнятості людям з особливими потребами.

  Мудрість людська  в щирих словах :  «Допомогти – це пропустити  через  душу і серце». Саме тому завжди треба з розумінням відноситися до осіб з інвалідністю, і саме тому служба зайнятості готова до співпраці з усіма структурами, як державними, так і громадськими, для забезпечення прав та соціального захисту інвалідів.

   

   Є   пропозиції   роботи

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy8  грудня   ц.р.    директор    Горохівського   районного  центру зайнятості   Ірина Рабінська    зустрілась   з  керівником ТОВ  «Горохів агробуд » Тамарою Цехош.  

  Підприємство   на  сьогодні заявило   потребу    в    11   фахівцях   будівельних   професій -   мулярах,  штукатурах , малярах  та  лицювальниках – плиточниках   для     роботи  на   об’єктах     Горохівського    району,  міст   Луцька   та   Ковеля.    Підприємство   забезпечує    соціальний   пакет  -  довіз   до  місця  праці, за  потреби    проживання  для   іногородніх  жителів,  спецодяг.

  Також  під  час   зустрічі   йшлось  про  форми  подальшої   співпраці - використання відео-резюме безробітних, скайп – співбесіди з пошукачами роботи,  можливість проходження стажування безпосередньо на робочому місці, залучення з числа безробітних до робіт тимчасового характеру,  організації  професійного  навчання   та   неформального   навчання

   

  Перший  крок   до   роботи

  2 copy copy copy copy copyДнями  в рамках  діяльності Студентського   центу  агробізнесу   для випускників Горохівського коледжу ЛНАУ, котрі   здобувають  фах   бухгалтера  проведено  ІІІ етапу квесту «Зроби себе сам або твій шлях до успіху».

  Директор   районного  центру   зайнятості   Ірина  Рабінська  та   заступник   начальника  відділу   надання  соціальних   послуг Юлія  Дроган  провели професіографічну екскурсію      у        Горохівському  відділенні   ПАТ КБ «Приватбанк»,  де   в цьому   році   успішно   працевлаштовано2   особи   з  числа   пошукачів  роботи.

  Керівник відділенняОлександр Піньковський, до   речі    в минулому   випускник   коледжу, ознайомив студентів з основними секторами роботи відділення. Розповів про роботу з клієнтами. Майбутніх фахівців цікавили вимоги роботодавця щодо подальшого проходження практики та майбутнього працевлаштування. Керівник  провів   майстер – клас   молодим людям про  сучасні    інструменти підбору   персоналу,  а саме  -  подача резюме,   співбесіда, проходження онлайн–практики,     зарахування   до   кадрового   резерву  та   наголосив, що  банківська  установа  -  це   сфера   послуг,    тому   важливі      такі  якості  як  комунікативні     здібності, привітність,  чесність, бажання    вчитися   та вдосконалюватися.

  Студенти мали можливість   поспілкуватись безпосередньо  із  фахівцями   банку    та   переконатись , що  знання, які вони отримують в коледжі, допоможуть їм у пошуку   робочого   місця  та  майбутній професійній діяльності.

   

  Зимова  агрошкола

   Вирощування  цукрових   буряків

  96 copy copy21 листопада , в Горохівському районному центрі зайнятості,  в рамках реалізації Х сезону освітнього проекту «Зимова агрошкола» відбувся тренінг за участю представників Волинського обласного учбового центру АПК на тему «Технологія вирощування  цукрових буряків». Участь у заході взяло 15 безробітних   осіб.

  Учасники семінару обговорили всі важливі чинники, завдяки яким можна з чималим прибутком і вирощувати буряк, і виготовляти цукор. Зокрема, йшлося про стан та перспективи розвитку цукрової галузі, якісні особливості сировини поточного року, перспективи вітчизняної селекції цукрового буряку, проблеми насінництва, ситуацію із захворюваннями та шкідниками посівів цукрового буряку, роль аналітичних досліджень в оптимізації технологічних процесів задля підвищення ефективності виробництва цукру, налагодження високопродуктивної роботи та запровадження новітніх технологій в окремих ланках виробництва.Активно ділилися власним досвідом вирощування та зберігання буряків і учасники заходу. Для того, щоб націлити присутніх на організацію підприємництва, тренер ознайомила присутніх із шляхами збуту цукрових буряків.

  Фото під час тренінгу.

   

  Шановні працівники сільського господарства!

  4 copy copy

  Напередодні Дня працівника сільського господарства прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

  Вашіпідприємства є гарантом економічногорозвитку району, виє тою рушійною силою, яка створюєновіробочі,насичуєринок товарами і послугами, формує бюджет та допомагаєвиконуватисоціальніпрограми району.

  Хай і надалірясноколосятьсящедримиврожаямиВашіниви, хай втілюються в життяВашіплани, задуми та сподівання на радість Вашим рідним, на благо розквітунашого краю та піднесеннядобробутувсьогоукраїнського народу.

  В день професійного свята бажаєм Вам всімприхильноїдолі, вагомихздобутків, миру, невичерпноїенергії ,професійноїудачі!

  В нашому аграрному районі вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з сільськогосподарськими підприємствами району.  Для цього використовуються дієві державні програми щодо створення робочих місць, а як наслідок - забезпечення роботою фахівців сільськогосподарської галузі.

  Цьогорічза направленнями центру зайнятості в сільськогосподарських підприємствах отримали постійне місце роботи 673 безробітних осіб. У випадку, якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, центр зайнятості організовує його стажування безпосередньо на базі підприємства. За направленням Горохівського РЦЗ у 2017 році  таке стажування пройшли 24 особи. Після підвищення кваліфікації особи зі статусом безробітного вдосконалили свої професійні якості, адаптувалися на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, обладнання, технологій та колективу і отримали постійне робоче місце.

  Служба зайнятості також організувала професійне навчання 10 безробітних на замовлення роботодавців, що  здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

        Досвідчені аграрії, практики-консультанти, фахівці управління регіонального розвитку райдержадміністрації  діляться досвідом та сприяють самозайнятості сільського населення на семінарах  «Зимової агрошколи», котра успішно діє в центрі зайнятості десятий рік.

   Центр зайнятості сприяє залученню безробітних осіб до проведення робіт тимчасового характеру. В цьому році на підприємствах було створено 223 тимчасових робочих місця, укомплектованих службою зайнятості, що дозволило виконати певний об’єм робіт без відриву від виробництва основних працівників в гарячу для сільгосппідприємств пору.

  Державна служба зайнятості і надалі старатиметься забезпечити результативний діалог  між роботодавцем і пошукачем роботи.

  ЗповагоюколективГорохівського районного центру зайнятості.   

   

  Історія працевлаштування. Шукаємо роботу разом.

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyЗа послугами до служби зайнятості звертаються різні категорії громадян. Адже ніхто не застрахований від безробіття - ні досвідчений фахівець,  ні  молодий спеціаліст, котрий тільки-но здобув  освіту.                 

  Горохівчанин Микола Поліщук, маючи 16-річний досвід роботи в сільськогосподарській галузі, у квітні 2017 року звернувся до Горохівського районного центру зайнятості в пошуках роботи. Відвідував ярмарки вакансій, інформаційні семінари та з техніки пошуку роботи, щоб отримати якомога більше корисної для себе інформації. Спільно з фахівцями центру зайнятості опрацьовував всі можливі варіанти по працевлаштуванню. Мав співбесіди з кількома роботодавцями на посади менеджерів, агронома.

  Але найбільше зацікавила пропозиція роботи від фермерського господарства «Тех-Агро». Це господарство діє в селі Скобелка з 2003 року. Вирощує олійні, зернові, технічні культури та цукровий буряк на 560 га землі. Працюючих – 18 чоловік. Після індивідуальної співбесіди Миколи Поліщука з роботодавцем питання його працевлаштування було вирішено – прийнятий на підприємство  обліковцем. За короткий термін роботи завоював повагу та авторитет в колективі. Як сказав Юрій Грушковський, керівник СФГ «Тех-Агро», - «спеціаліст відповідальний та висококваліфікований, вміє організовувати роботу. Такі кадри потрібні підприємству».

   

  Професіонал сільськогосподарської галузі

  2 copy copy copy copyОлена Кравчук працює в фермерському господарстві «Тех-Агро» бухгалтером дванадцять років. Керівництво цінує її за чесність і високий професіоналізм, бо спеціаліст «йде в ногу з часом», вчиться, вдосконалює і шліфує свої бухгалтерські знання.

  Фермерське господарство тісно співпрацює з Горохівським районним центром зайнятості у доборі працівників, а так як Олена Петрівна займається і кадровими питаннями,  фахівці Горохівського РЦЗ Наталія Василевська і Тетяна Янюк зустрілися з нею по питанню професійної підготовки спеціалістів. Ознайомили з можливістю підготовки фахівців для господарства  за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», так як зараз в центрі зайнятості відбувається формування групи на навчання.

  Оскільки зустріч відбулася напередодні Дня працівників сільського господарства працівники служби зайнятості привітали Олену Петрівну з професійним святом, побажали успіхів у роботі.

   

  «ПЕРШИЙ КРОК ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ»

  3 copy copy copy copy16 листопада цього року, в ПТУ №27м. Берестечко, в рамках центру кар’єри учнівської молоді,  фахівці Горохівського районного центру зайнятості Л. Цимбалюк та Ю.Дроган провели два заходи з випускниками за спеціальністю «Кухар – кондитер» та «Тракторист – машиніст с/г виробництва».

  Заходи були спрямовані на перші кроки до працевлаштування студентської молоді.

  Для випускників за професією «Кухар – кондитер» був проведений третій етап квесту «Зроби себе сам або твій шлях до успіху», а саме економічна екскурсія на Берестечківське споживче товариство.  Метою профорієнтаційної екскурсії було підвищення «престижу» професії «Кухар – кондитер», формування в учнів уявлення про свідомий вибір професії та життєвого шляху, оскільки обрана професія повинна бути до душі. Під час екскурсії учнімали можливість ознайомитися з робочим місцем кухаря, з меню по приготуванню їжі.Отримали загальні відомості про специфіку роботи, потребу у спеціалістах, інформування про актуальні вакансії та особливості здобуття професій на підприємстві. Одна ученицяпогодилася проходити практику на даному підприємстві з перспективою працевлаштуватися.

  Під час другого заходу, випускників училища  за спеціальністю «Тракторист – машиніст с/г виробництва» навчали ефективних шляхів та методів пошуку роботи   з використанням відеороликів техніки пошуку роботи.Учні вже проходили виробничу практику на підприємствах Горохівського району, тому після закінчення навчання планують туди працевлаштуватися. Випускники навчального закладу із задоволенням навчались правильно писати резюме та супроводжувальний лист, як на паперових носіях, так і з використанням засобів інтернет-ресурсів, а також,навикам співбесіди з роботодавцем.

  Горохівський РЦЗ

   

  Налагодження співпраці зроботодавцем сусіднього району

  DSCN1213Однією з дієвих форм співпраці служби зайнятості з роботодавцями є безпосереднє відвідування підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців фахівцями  центру зайнятості.

  15листопада поточного року начальником відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості МихайломКозакомвідбулася зустріч з керівником підприємстваТОВ «Вог – Ритейл»  ЛарисоюХанащук. Під час спілкування обговорено питання, з яким часто стикаються суб’єкти господарської діяльності,  -  вирішення кадрових проблем.

  Причин, які спричиняють кадрові проблеми роботодавців є багато, зокрема це - втрата престижності робочих професій серед молоді,  недостатня адаптованість до потреб ринку праці, відсутність законодавчих преференцій молодим спеціалістам, низька заробітна плата.

  Під час відвідування роботодавця було запропоновано шляхи співпраці з центром зайнятості, а саме –  ознайомлення  з відео резюме безробітних, скайп – співбесіди з пошукачами роботи, інформування безробітних про перспективні та актуальні вакансії на підприємстві, можливість проходження стажування безпосередньо на робочому місці,  соціальні гарантії працівникам.

  Особливу увагу при спілкуванні приділено створенню нових робочих місць, працевлаштуванню учасників АТО та осіб з числа внутрішньо переміщених.

  Результат зустрічі не змусив себе чекати: уже сьогодні приступив до роботи на посаду оператора заправних станцій підприємства працевлаштований безробітнийРоман Грунт. В перспективі – створення додаткової посади  касира-операціоніста, яка буде укомплектована в грудні.

  Служба зайнятості, виконує на ринку праці посередницькі функції, допомагає громадянам знайти потрібного роботодавця і підходящу роботу, а роботодавцям – кваліфіковану робочу силу.

   

   

  «КРОКИ ДО УСПІШНОГО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ»

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy15 листопада цього року фахівці Горохівського районного центру зайнятості відвідали тринавчально – виховних заклади, а саме: ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Печихвости, с. Підбереззя та ЗОШ І-ІІ ступенів с.Стрільче,депровели профінформаційнийурок для учнів 9 – 11  класів на тему «Кроки до успішного вибору професії».

  Метою заходу було ознайомлення шкільної молоді зі світом професій, зокрема, з тими, які користуються підвищеним попитом на ринку праці, інформацією про можливість здобуття робітничих професій у різних навчальних закладах, та послуги, які надає служба зайнятості молоді. Учні охоче вивчали формулу для успішного вибору професії, яка складається з трьох важливих складових «ХОЧУ, МОЖУ,ТРЕБА»,розглянули сім кроків до зваженого рішення при виборі професії. Ознайомилися з  переліком навчальних закладів, де можна навчатися обраній професії, отримали поради відносно того, на що орієнтуватися, щоб віднайти головну справу свого життя. Учням було цікаво дізнатися про ринок праці, про престижність робітничої професії. Під час заняття школярі визначали схильність до певного типу професій за тестовими методиками Є. Клімова та заповнили анкети, а також мали можливість переглянутитранслювалися анімаційних роликів.Учні отримали інформацію про те, що на сьогоднішній день ринок праці  потребує робітничих професій.

  Дуже приємно вразили діти шкільного молодшого віку, яким щедо вибору професій далеко, а вже вправно опрацьовують інформацію програмно – апаратного комплексу ПАК «Профорієнтаційний термінал» аджеінформація, яку він містить, дуже корисна, доступна, цікава і допомагає зорієнтуватись у безмежному світі професій.

  За відгуками вчителів такі заходи мають важливе значення у процесі формування професійних інтересів школярів та сприяють в підвищенні їх інформованості.

  Фото під час заходу

  Горохівський РЦЗ

   

  4 copy«Self-МЕНЕДЖМЕНТ - ЗОЛОТИЙ КЛЮЧИК ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ»

  В рамках другого етапу квесту «Зроби себе сам або твій шлях до успіху» 9 листопада цього року  відбувся семінар для учнів ПТУ №27 м. Берестечко на тему: «Self-менеджмент». На заході були присутні 27 учнів – випускників за професією «Кухар – кондитер».

  Під час заходу учнів ознайомили з підприємствами району, розглянули найбільш поширені джерела пошуку роботи. Також молодих людей ознайомили із сучасними можливостями працевлаштування. Учні навчалися складати резюме, переглянули відеоролики  з «Техніки пошуку роботи», що особливо зацікавило учасників заходу. Спільно з фахівцями центру зайнятості, відтворювали можливі варіанти подій, які виникають під час проходження співбесіди з роботодавцями.

  Отримавши освіту «Кухар – кондитер», учні мріють досягти успіху у професійній діяльності, бути корисними, забезпечувати належний рівень життя обраною професією і отримувати від цього задоволення.

   

  Запрошуємо відвідати семінари освітнього проекту «Зимова  агрошкола»

  В Горохівському районному центрі зайнятості продовжує діяти традиційний освітній проект «Зимова агрошкола».  Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у безкоштовних семінарах , які будуть проведені в рамках проекту за такими темами:

  1.Вирощування малини - 9 листопада 2017р.

  2.Розведення кролів м’ясної породи - 23 листопада 2017р.

  3.Вирощування горіха ліщини - 7 грудня 2017р. 

  4.Яблуневий сад – поєднання хобі та бізнесу - 21 грудня 2017р.   

  5.Вирощування овочів у теплицях та парниках – 11 січня 2018р.

  6.Ефективні засоби захисту рослин - 25 січня 2018      р.

  7.Раціональне використання присадибної ділянки -8 лютого 2018р.   

  8.Реалізація та переробка продукції тваринництва - 22 лютого 2018р.

  9.Перспективи бджільництва в Україні - 22 березня 2018р. 

  Горохівський районний центр зайнятості, вул. Шевченка, 546, тел. 21173

   

  У ЛУЦЬКУ ВІДБУДЕТЬСЯ ФОРУМ «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ». РЕЄСТРАЦІЮ ВІДКРИТО

  89Ви активна молода людина віком 18-25 років з Луцька чи Волинськоїобласті? Маєте бажання дізнатись про актуальні можливості для молоді, розвинути свої навички та реалізувати кар'єру в Україні? Тоді реєструйтесь на Форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ», що пройде 9 листопада2017 року в м. Луцьк в рамках ініціативи "УКРАЇНСЬКИЙ ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ-2020"*.

  Форум збирає молодь та місцевих роботодавців і включатиме презентації актуальних кар’єрних можливостей на Волині, практичні майстер-класи від HR-менеджерів національних та місцевих компаній, дискусії щодо пріоритетів у виборі першої роботи та спільний пошук WOW-рішень у співпраці бізнесу і молоді.

  Організатори Форуму: Міністерство молоді та спорту України та Центр «Розвиток КСВ» за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН.

  Партнери заходу: Молодіжний центр Волині та Волинський обласний молодіжний центр праці.

  Зареєструватися потрібно до 5листопада 2017 року. На основі заповненої реєстраційної форми до участі у форумі буде відібрано найбільш активних та візійних представників молоді. Обраним учасникам буде повідомлено про рішення та деталі щодо проведення Форуму до 7листопада 2017 року.

  Посилання на реєстрацію -https://goo.gl/forms/pkd9Rv3e1Xc5fEAq2

  Участь у Форумі безкоштовна. Організатори відшкодовують витрати на проїзд. Основні критерії відбору учасників: мотивація та інтерес до співпраці з компаніями.

  З будь-яких питань щодо реєстрації та Форуму пишіть: Тарас Деркач, Центр "Розвиток КСВ", Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., (044) 292 02 48.

  Чекаємо на Вас! Не пропустіть свій унікальний шанс!

  *Український Пакт заради молоді-2020 – це продовження загальноєвропейської ініціативи. Підписуючи документ, топ-менеджери компаній зобов’язалися сприяти створенню мінімум 300 партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 10000 місць для стажування та першої роботи молоді до 2020 року.

  На сьогодні Пакт підписала67 компаній з 9 міст України. Серед перших підписантів Пакту – компанії «Нестле», «Байер» в Україні, «МетЛайф», «ДТЕК», «Київстар», Кока-Кола Беверіджиз Україна», «КПМГ» в Україні, «Сингента» в Україні, «Укртелеком», «EY» в Україні, група компаній «1+1 медіа».

  У планах Пакту на 2017 рік: залучення нових компаній, створення як мінімум 25 партнерств і 2500 місць для стажування та першої роботи, розробка керівництва для компаній з працевлаштування молоді, створення Національного плану дій — програми спільних дій щодо працевлаштування молоді.

   

  «ТВОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ!»

  1 copy copy copy copy copy copy copy copyУ кожного з нас часто виникає питання: «Хто я? Що я вмію? Ким я стану? Яку професію обрати?»Як знайти головну справу свого життя, щоб відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею, приносити найбільшу користь людям, країні?

  Сьогодні,18 жовтня, фахівцями Горохівського районного центру зайнятості Людмилою Цимбалюк та Юлією Дроган був проведений профінформаційний урок для учнів випускних класів ЗОШ І-ІІІ ст. Гімназія м. Горохів на тему «Твоя майбутня професія».

  учнів ознайомили з ситуацією на ринку праці та послуги служби зайнятості. Фахівці служби наголосили, що вибір професії – це велика відповідальність. Бо наприклад велика кількість молодих людей при виборі професії гоняться за престижністю та модою, не розуміючи до кінця навіть, які посадові обов’язки вони будуть виконувати. Тому в першу чергу обрана професія повинна відповідати рисам характеру, бо якщо людина не любить спілкуватися з оточуючими, вона точно не зможе працювати вчителем або лікарем, а творча людина не зможе бути бухгалтером. Майбутні випускники розуміють престижність робітничих професій, що працюючи на виробництві можна заробляти на рівні офісного працівника, а в деяких випадках навіть більше.

  Під час заходу було проведено профорієнтаційне опитування учнів  навчального закладу по методиці визначення інтелектуального потенціалу та було проведено заповнення відповідних анкет. 29 учнів мали змогу самовизначитися у професії до душі та у подальшому  життєвому шляху, врахувати таланти в різних галузях науки, техніки, виробництва. Адже вибір професії – це один з важливих складових умов людського щастя.

  Горохівський РЦЗ

   

  В магазин «Щедрий» треба пекарів і касирів

  3 copy copy copyВ Горохівський РЦЗ звернулась Ольга Данильчук, керуюча магазином «Щедрий», що нещодавно відкрився в Горохові.

  Працюють кілька тижнів, покупців на продукти, а особливо на свіжу запашну випічку, достатньо.  Тому й потребують ще пекарів та касирів.

  Заробітну плату пропонують від 3500 грн., робота позмінна.

  «Не проблема, якщо нема досвіду роботи, головне – бажання працювати, а робити випічку чи обслуговувати людей на касі готові навчити», - каже Ольга Данильчук.

  За додатковою інформацією звертатись за телефоном: 0991558276, Ольга.

   

  Ливарна справа підвладна навіть  жінкам

  6 copyЛаневич Марія Володимирівна звернулась в службу зайнятості з надією знайти роботу. На той час жінка уже мала немалий досвід роботи у сільському господарстві (понад 15 років) . Також працювала комплектувальником проводів на заводі « Кромберг енд Шуберт».

  Марія Володимирівна відповідально виконувала рекомендації фахівця служби зайнятості, вчасно відвідувала усі планові семінари з техніки пошуку роботи. Під час  особистого прийому жінці було запропоновано взяти участь у роботах тимчасового характеру. Ливарне підприємство ТОВ « ВГ Бренд» потребувало підсобного робітника. Хоч і сумнівалась Марія Володимирівна, та все ж погодилась спробувати власні сили. Воно і не дивно, що були сумніви, адже на виробництві вона була єдиною жінкою.

  На протязі літа вона вправно виконувала свої функції на тимчасових роботах. І як відзначив керівник ТОВ « ВГ Бренд» Юрій Бартошук , жінка зарекомендувала себе старанною,виконавчою та дисциплінованою,з її появою змінився і чоловічий колектив , стриманість та толерантність стали повсякденними у спілкуванні колективу.

  Згодом керівником було прийнято рішення про працевлаштування Ланевич Марії на постійне місце роботи уже в якості укладальника-пакувальника.

   Сподіваємось, що ливарна справа буде для Марії Володимирівни не лише приємною, а й прибутковою.  

   

  Налагоджуємо нові зв’язки                                        

   5 copyРоботодавець сьогодні виступає домінуючою силою на ринку праці і його участь в усіх соціально-економічних процесах держави стала важливою необхідністю. Взаємодія з роботодавцями вже давно переросла в систему соціального партнерства.

  Саме для налагодження нових зв’язків 10 жовтня  відбулася  зустріч   спеціалістів відділу взаємодії з роботодавцями  Горохівського районного центру зайнятості з новопризначеним керівником підприємства ПОСП «Русь»  Віталієм Ходоровським. Головною метою  зустрічі було  надання  роз’яснень щодо можливостей та переваг співпраці з службою зайнятості. Прокоментовано Порядок надання працедавцю компенсації  витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та Порядок організації робіт тимчасового характеру.

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак  акцентував увагу на роз’ясненні окремих норм законодавства щодо працевлаштування осіб,  які відносяться до соціально уразливих категорій громадян та наголосив на можливості  проведення  службою зайнятості ярмарок вакансій на замовлення роботодавця  з метою оперативного підбору кадрів на вакантні посади.

  Як результат співпраці було внесено актуальну вакансію підсобного робітника та перспективну вакансію на посаду завідувач господарства.   Досягнуто домовленості залучити семеро безробітних осіб на роботи тимчасового характеру в листопаді.

  Горохівський РЦЗ

   

  Завод «ГОРСТАЛЬ» розширює виробництво

  Безымянный copy copy copy28 вересня в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся ярмарок  вакансій на одне з найбільших підприємств району- підприємство «Завод«Горсталь».

  Зараз на заводі працює понад 70 робітників, а у зв’язку із розширенням виробництва є потреба в нових спеціалістах –  фрезерувальниках, токарях, електрогазозварниках та підсобних робітниках. Виконавчий директор ТОВ «Завод «Горсталь» Валерій Коренга розповів  присутнім, що підприємство має можливість забезпечити робітників спецодягомта проживанням, а в близькій перспективі і гарячими обідами. Робота організовується позмінно, причому праця у нічні зміни та вихідні дні оплачується на 30%  більше.  А загалом оплата праці залежить від кваліфікації робітника та якості виконуваної роботиі коливається від 4 до 8 тисяч гривень.  За особливі умови праці робітники щодня отримують по півтора літра молока, яке свіжим доставляють з Угринівського молокозаводу.

  Для того, щоб краще зрозуміти процес виробництва, ознайомитись з умовами праці, Валерій Григорович запропонував присутнім провести наступну зустрічбезпосередньо на підприємстві, зголосились четверо безробітних, яких буде направлено на тимчасові роботи. 

  Важливим аспектом працевлаштування на «Горсталі» є те, що підприємство надає не тільки роботу, а й гарантії соціального захисту робітника.

   

  Бажання   пошукача роботи та  небайдужість роботодавця

  DSCN1064За   визначенням  статусу  « внутрішньо переміщена  особа» в умовах  сьогодення  стоїть   життя і доля  конкретної  людини.    До Горохівського районного центру  зайнятості в  червні  місяці  цього року    звернулась  Юлія Курило,   жителька  міста Торецька  Донецької  області. Розраховувала  не  так на  допомогу по безробіттю,  як  на  пошук  роботи   в      волинському  місті, куди  переїхала нещодавно.

   В особистому  спілкуванні  із  директором  центру  зайнятості  Іриною Рабінською   було  чітко   окреслено:  «Хочу   працювати    продавцем,  бо  маю  досвід  та   люблю  роботу  у сфері  обслуговування». З цього приводу було організовано зустріч Юлії з підприємцем Володимиром Шевченком, власником продуктового магазину «ДАР», котрий   за потреби   у підборі  кваліфікованих  кадрів  постійно  звертається  до  районної служби  зайнятості.  Результат  співбесіди   -  укладено договір про  стажування за професією  «продавець продовольчих товарів»,   що  є  гарантованим  і успішним   прикладом   працелаштування.

  Горохівський  РЦЗ

   

  Перспективи для ягідників

  1 copy copy copy copy copy copy copyПровідний фахівець Горохівського районного центру зайнятості Тетяна Янюк взяла участь у зібранні членів районної Асоціації ягідників, яке відбулося в залі засідань районної ради 21 вересня ц.р. 

  Обговорювалось питання розвитку ягідництва в районі, яке потенційно, як висловився голова Асоціації Роман Юхимчук, сприятиме  росту  економіки району, забезпечити людей робочими місцями та стабільним заробітком. Зокрема, ділилися досвідом ефективнішого збору ягід, умовами перевезення з меншими втратами, заохоченням працівників. А ще  вивчали питання облаштування в нашому районі  морозильників для  заморозки свіжих ягід, фруктів та овочів. Це дало б можливість підняти закупівельну ціну на вирощену  продукцію для виробників, що в свою чергу буде стимулом для розвитку сільськогосподарського підприємництва, збільшення кількості нових робочих місць.

   На сьогодні  центр зайнятості підбирає для   фермерських господарств, членів Асоціації, людей на тимчасові роботи по збору ягід з числа безробітних та  у  подальшому  готовий   до співпраці  у забезпеченні  кадрами.

   

  Робота до душі

  58 copyУ березні 2017 року доГорохівського центру зайнятості у пошуку роботи звернулась Галина Музичук. За освітою бухгалтер, проте майже весь робочий стаж пов»язаний з роботою продавця продовольчих товарів, у цій сфері працювала п»ять років. А тому охоче прийняла пропозицію особистого консультанта щодо роботи продавцем продовольчих товарів у підприємця Магурчак Г.В. Галина погодилась пройти стажування безпосередньо на робочому місці у приватного підприємця, відновити та удосконалити свої знання, адаптуватись до трудового ритму та колективу . Під час стажування вона зарекомендувала себе як привітна, комунікабельна, небайдужа до інтересів відвідувачів.

  Як наслідок, роботодавець отримав кваліфікованого працівника, який здатний ввійти в робочий ритм закладу. Робота до душі – саме те, що потрібно для впевненості в завтрашньому дні.

  Горохівський РЦЗ

   

  Мета   навчання -  успішне працевлаштування

  78 copyДиректор   Горохівського  районного  центру  зайнятості    Ірина  Рабінська  та    фахівець з питань  зайнятості   відділу  взаємодії з роботодавцями   Тетяна Янюк   14  вересня  ц.р. відвідали      професійне – технічне училище  №27  в місті Берестечко.  Метою  зустрічі було  обговорення створення  Центру  кар’єри задля  організації   роботи в студентському  середовищі .

   Училище   навчає   робітничим  професіям,  котрі є затребуваними на  ринку праці -  трактористи, муляри – штукатури,  кухарі - кондитери  .  Директор   училища   Олександр  Лейбик     націлений  на впровадження  нових  форм  сприяння  працевлаштування    випускників  училища   через     проведення    тренінгів,   зустрічей з  роботодавцями , ярмарок   вакансій, економічних  екскурсій   та інших заходів у співпраці із  службою  зайнятості.

  До  початку  навчального року в   закладі     завершено    сучасний  ремонт  приміщення,  тому  узгоджено     місце  розміщення  Центру   кар’єри,  домовлено  про    співпрацю  щодо  інформаційно-консультативної  та  технічної підтримки,  забезпечення інформаційного  наповнення   та  супроводу.

  Також  намічено графік  проведення  спільних   заходів    із   студентами   на  2016 – 2017  навчальний  рік.

    Горохівський  РЦЗ

  Тимчасові роботи  - це   зайнятість

  1 copy copy copy copy copy copyДнями  в Горохівському центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій на тимчасові роботи по збору ягід малини і ожини в фермерські господарства  району   «Садок яблуневий» та «Сад Михальчуків».       Передувало   організації   робіт   особистізустрічі   директора    центру  зайнятості Ірини  Рабінської із    керівниками   цих  господарств, котрі є членами районної асоціації «Горохів сад», створеної нещодавно для сприяння діяльності подібних агроформувань. Обробіток кущів у них проводиться екологічно чистими засобами захисту, не шкідливими для людини.

  Представниками роботодавців Романом Юхимчуком та Василем Михальчуком запропоновано досить вигідні умови проведення тимчасових робіт для безробітних, а саме, оплата праці від кількості зібраних ягід, можливість організації довозу або проживання, часткове забезпечення продуктами харчування.

  «Головне, щоб люди хотіли працювати», - висловили думку обидва фермери, - «а умови для роботи ми створили».

   Вісім осіб з числа  безробітних отримали  направлення на тимчасові роботи в фермерських господарствах, п’ятеро з них розпочнуть роботу вже   на  цьому  тижні.   Проте   враховуючи      потребу  господарств  у   додаткових   робітниках   до   закінчення    сезону збору  ягід     співпраця   із    районним  центром  зайнятості    триватиме

   

  «Школа безпеки і порядку»

  29 серпня цього року у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся тренінг у рамках освітнього проекту «Школа безпеки і порядку» за участю інспектора Горохівського РВ УМНС ОлександраМасловського на тему: «Не пали суху траву». Це надзвичайно важливе і актуальне зараз питання викликало жваву дискусію серед присутніх, адже вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворюючі організми та бактерії – це призводить до погіршення якості грунтів.

  Тож, Олександр Масловський закликав присутніх відмовитися від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків. Адже кожний підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей, а також наголосив, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

  В результаті в рамках «Школи безпеки і порядку» двоє безробітних РЦЗ будуть залученні до проведення громадських робіт на території Квасівської сільської ради по  інформуванню населення щодо безпечного співіснування природи і людини.

  Горохівський РЦЗ

   

  Сфера послуг  потребує  кадрів

  123 copyДиректор Горохівського районного центру зайнятості  Ірина  Рабінська    провела  робочу  зустріч  з головою споживчого товариства СТ «МДЛС»  Людмилою Давидюк.

  Підприємство створено з метою надання послуг у сфері громадського харчуваннята має  гостру потребу у  кваліфікованих кадрах за професіями «офіціант», «бармен», «кухар» . Роботодавця ознайомлено з Порядком надання компенсації єдиного внеску за працевлаштованих  безробітних та порядком організації робіт тимчасового характеру,  можливості  організації навчання  в  центрах професійно-технічної освіти  Державної  служби  зайнятості .

  Сторонами домовлено про подальшу співпрацю з питання забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємства, адля  оперативного    укомплектування  заявлених вакансій  -   проведення   ярмарку  вакансій.

  Горохівський  РЦЗ

   

  Як перетворити  хобі в успішний бізнес?

  DSCN098717 серпня 2017 року у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар розпочати свій бізнес?» у рамках школи культури і туризму, в якому взяло участь 16 безробітних та було запрошено майстра- умільця Ольгу Дубінську.

  Пані Оля  демонструвала свої вироби із речей, яких ми часто викидаємо не задумуючись, що з них можна зробити багато корисних і необхідних речей у домашньому побуті. Так із звичайної газети можна зробити красиві кошики та черевички, яких можна використати підставкою для квітів, корзиною для цукерок, печива, хліба. Банка після - кави трішки уяви і вже готовий кухоль для спецій та й ще гарний декор на кухню. Учасники майстер-класу погодилися, що хобі можна втілити в успішну бізнес-ідею.

   

  Поглиблюємо знання законодавства про працю та зайнятість населення

  5608 серпня , в Горохівському центрі зайнятості відбулося бліц-навчання з питань додержання роботодавцями законодавства про працю та зайнятість населення. У заході взяли участь представники 12 роботодавців та Управління Держпраці у Волинській області.

  Ельвіра Матвіюк – головний державний інспектор праці , розповіла про Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю , наголосивши , що право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасності та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин мають інспектори праці Державної служби України з питань праці.
  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак зупинився на можливостях служби зайнятості у підборі персоналу роботодавцям та Порядку надання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця

  Питання від учасників заходу спонукали до активної дискусії , в ході якої обмінювались досвідом роботи та дійшли спільної думки , що проведення таких навчань є корисним та необхідним для попередження порушень у сфері законодавства про працю та зайнятість населення.

   

  Хто   обізнаний – той  захищений в рамках  акції  «Людина   НЕ  товар»

  З метою попередження та всебічного інформування про небезпеку неврегульованої зовнішньої трудової міграції Горохівським  районним центром зайнятості  протягом  тижня   проведено 2  семінари для   безробітних  на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» в якому взяло участь 30 осіб.  Метою  заходів  було розширення уявлення та поглиблення розуміння причин і наслідків безробітних про трудову міграцію, торгівлю людьми та експлуатацію дитячої праці.   Учасникам  семінару надано інформацію про проблему торгівлі людьми, механізми її запобігання і надання допомоги жертвам торгівлі людьми.

  Також  28 липня 2017 року  фахівцями центру   зайнятості    було  проведено виїзну акцію на  території Горохівської автостанції, де  в  живому  спілкуванні   надано  консультації пересічним  громадянам.  

  Подібні заходи допомагають населенню отримати повну інформацію про безпечні  та  законні методи працевлаштування за кордоном, адже   права та  гідність    людини   – понад  усе.

  Горохівський  РЦЗ

   

  Робочий візит

  11У п‘ятницю, 28 липня, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк відновив традицію щомісяця зустрічатися із журналістами, аби вони через телебачення, газети та Інтернет змогли інформувати громадськість про діяльність служби.
  Керівник розповів про те, як у роботі використовує досвід попередників, та детально ознайомив із новими формами співпраці із роботодавцями, застосовуванням індивідуального підходу у наданні послуг незайнятим громадянам. Наголосив очільник служби й на запровадженні електронних засобів для швидкого працевлаштування безробітних.
  Чільне місце у розмові з пресою Роман Романюк приділив результатам роботи в організації громадських робіт на рівні усіх центрів області. Посадовець розповів, що ці роботи фінансуються у долі 50 на 50 – половину витрат на заробітну плату служба зайнятості, а половину – з бюджету громади. Особлива увага – громадським роботам з облаштування придорожніх смуг, які не лише забезпечують роботою безробітних, а й створюють привабливий імідж для регіону. Зі Службою автомобільних доріг у Волинській області домовилися про виділенння коштів для здійснення дрібного (ямкового) ремонту відповідної дороги на таку ж суму, що витрачена на організацію громадських робіт з впорядкування цих придорожніх смуг.
  Залучення нових партнерів для вирішення питань зайнятості волинян, організація професійного навчання безробітних виключно на замовлення роботодавця або для провадження підприємницької діяльності, удосконалення методів роботи для попередження молодіжного безробіття, впровадження нових форм стимулювання підприємницької ініціативи серед населення, підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу, посилення роботи із недобросовісними безробітними, які незаконно отримують допомогу по безробіттю та зловживають статусом безробітного, поліпшення умов надання соціальних послуг у центрах зайнятості – про усе детально розповів журналістам директор обласного центру зайнятості Роман Романюк.
  Після завершення брифінгу представників ЗМІ запросили відвідати кілька громад, аби на власні очі переконатися, що служба зайнятості працює на поліпшення рівня життя людей, зокрема, як різні територіальні громади використали таку послугу центру зайнятості як громадські роботи.

  «Хочу, щоб в селі було гарно»

  Першим відвідали село Гірка Полонка Луцького району. Сільський голова Ніна Симонович поінформувала, що територія громади велика, а от у штаті одиниць не так багато, як хотілося б. «В селі роботи не бракує. Кожного дня потрібно щось прибрати, десь пофарбувати. Хочу, щоб в селі було гарно. Тут в допомогу приходить Луцький районний центр зайнятості, який офіційно допомагає безробітним влаштуватися на громадські роботи. Хай це не на кожний день, але люди працюють не безплатно, – ділиться сільський голова. – Ось маю чим похвалитися. Є у мене безробітний, який уже не перший рік так працює. Чоловіку скоро на пенсію йти, самі розумієте – на постійну роботу влаштуватися важко. А так і при ділі, і при грошах». Ніна Симонович щиро розповідала про вигоду, яку отримує громада від співпраці із службою зайнятості. По-перше, економлять гроші з сільського бюджету, по-друге, безробітні – то свої, місцеві, яким потрібно помогти не тільки в плані заробітку (бо ж родину утримувати потрібно щодня), а й в моральному. Всі знають, що при втраті роботи, людина втрачає віру у свій професіоналізм, а так і навички зберігає, і відчуває свою затребуваність.
  Мали час журналісти поспілкуватися і з безробітними, які в той день працювали біля обеліска загиблим у війні. Степан Демчук косив траву на обочині. Чоловік розповів:
  – Громадські роботи для людей тільки користь приносять. Той хто шукає роботу, може без вагань на них погоджуватися, бо то вигідно. Зарплату отримаєш і в громаді, і з обліку в центрі не знімають, а ще й проплатять допомогу.
  Поряд жінка прибирала клумбу. Дізнаємося, це – Любов Копанчук. Безробітна ще з квітня допомагає із впорядкування території громади.
  – Ми з головою обговоримо план робіт і виконуємо. Доїзд зручний, в матеріальному плані громадські роботи вигідні. То чому не погоджуватися?! Окрім цього, завжди приємно почути від односельчан «Дякую за роботу. Дякую за красу».
  Наостанок сільський голова ділиться планами. «13 серпня буде день села, тож попрошу у районному центрі зайнятості ще четверо робочих», – тішиться чиновник. Принагідно дізнаємося, що в бюджеті на ці роботи закладено 46 тисяч гривень. Вже облаштували 13 автобусних зупинок. До зими ще довго, тож є надія, що сума в бюджеті громади зміниться в більший бік. Заступник директора Луцького районного центру зайнятості Олександр Тимчук погодився із оцінкою роботи сільського голови Ніни Симонович – це приклад дбайливого господарника, який знає в своїй громаді кожен кущик.
  Бус із учасниками прес-туру вирушив далі по трасі державного значення Луцьк – Горохів. Наступна зупинка – село Пустомити.

  Спільні зусилля для хорошої справи

  Нас зустрічають голова Горохівської РДА Любов Матвєєва, Пустомитівський сільський голова Ярослав Зеленський, директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська. Любов Матвєєва розповідає, що для найбільшого району співпраця з службою зайнятості – це можливість допомогти своїм мешканцям. В бюджеті заклали для оплати праці безробітним, які виконують тимчасову роботу в громаді, 137 тисяч. Ірина Рабінська поінформувала, що загалом громадськими роботами було залучено 110 осіб. Для району це чудовий результат. Але найпереконливішими були слова сільського голови: «Ми вперше заклали на ці роботи 2 тисячі. Подивилися на те, як люди хочуть працювати, то будемо на сесії ще додавати 5 тисяч».
  Ось уже друге село, а директор обласної служби зайнятості Роман Романюк сам перевіряє кожен клаптик. На узбіччі побачив робітників. Підходить, цікавиться, як працюється, чи не шкодують, що погодилися на тимчасові заробітки у громаді.
  Степан та Василь розповіли, що вони працюють кочегарами у школі, але зараз без роботи. А в центрі зайнятості запропонували підзаробити. «То чого ж не погодитися? Гроші потрібні завжди. Правда, ми тільки п‘ятий день працюємо, але нема на що жалітися. У нас он, дорога європейська, той навколо теж має бути Європа», – підсумовують робітники. Роман Романюк додав: «Так, спільні зусилля потрібні для добрих справ».

  «Хто хоче працювати, той роботу має завжди»

  Для порівняння заїхали у менше село. Міркуємо: раз село менше, то й в грошей в громади менше. То цікавимося, чи в Терешківцях (Горохівський район) мають успіх громадські роботи? В допомозі стала сільський голова Тамара Войтович.
  «З центром зайнятості співпрацюємо уже більш як 10 років. Як є робота, то їду до центру, підбираємо безробітних і оформляємо документи. Не було такого в моїй практиці, щоб чи центр зайнятості відмовив, чи людина не погодилася. Зрозумійте, для села заробити 3200 в місяць – то удача. Люди на практиці переконалися, що в сільраді їм платять і в службі платять. Безробітні роблять все: впорядковують стадіон і цвинтарі, прибирають зону відпочинку. Он влітку косити треба всюди. Мотокосою не завжди скористаєшся, то чоловікам, правда, роботи є більше. Але й цього року двоє односельчанок вздовж дороги насадили чорнобривців. Краса!».
  Справді гарно… Там соняхи, там квіти, в посеред усього чоловіки працюють давніми, як світ, косами.
  Директор обласної служби не оминув трудівників, поцікавився, чи справді центр зайнятості їм у поміч?
  «Ми в школі працюємо, – розповідають чоловіки. – Робота сезонна, а додому без грошей приходи не можна. (сміються – авт.). А ми за допомогою громадських робіт двох зайців вбиваєм: і голова гроші на зарплату дасть, і в центрі заплатять мінімальні виплати».
  Тамара Войтович розповіла, що в бюджеті заклали 10 тисяч. Загалом, від нового року 17 безробітних тимчасово працювали на благо свого села. Нині завершується реконструкція ФАПу, тож для внутрішніх робіт голова планує теж брати людей на громадські роботи.
  Директор обласного центру зайнятості Роман Романюк закликав: «Робота є, люди – є. Грошей – вистачить. Тож не втрачаємо шансу, спільними зусиллями зробити хорошу справу не для когось. А для себе».
  Сівши у авто кожен впевнився, що громадські роботи успішно склали іспит.

   

  «Моя майбутня професія»

  18 липня 2017 року  фахівці Горохівського районного центру зайнятості спільно із координатором ГО «Волинські перспективи» відвідали дитячий табір ПЗОВ «Веселка» в   селі Терешківці та провели профорієнтаційні заходи для    школярів на тему «Моя майбутня професія» та профконсультаціний урок на тему «Попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі».Вибір майбутньої професії - чи не найголовніший вибір у житті людини. Адже, від того, яку професію обере людина залежить все її подальше життя. Незважаючи на те, що молодшим школярам до свідомого вибору професії ще досить далеко, основа для подальшого розвитку професійної самосвідомості закладається саме в цьому віці.

  Діти молодшого шкільного віку в ігровій   формі  знайомились зі світом професій, з поняттям «престижна професія», визначали формулу вибору професії, ділились своїми маленькими мріями про те, ким бачать себе у майбутньому, брали участь в конкурсі малюнка «Моя майбутня професія».

  Зараз проблема торгівлі людьми є як ніколи актуальна, бо економічна криза примушує людей шукати заробітку у великих містах або за кордоном. В більшості випадків це працевлаштування є нелегальним, люди позбавлені не тільки будь-яких соціальних гарантій, а й часто будь-яких прав. Щоб уникнути цього, чи, хоча б, звести до мінімуму можливість попадання в трудове чи будь-яке інше рабство,тому школярів-старшокласників було долученодо профконсультаційного уроку на тему «Попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі». Координатором ГО Волинські перспективи Наталією Литвиною було надано інформацію про проблему торгівлі людьми, механізми її запобігання і надання допомоги жертвам торгівлі людьми та ознайомилаучнів із статистикою кримінальних злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми в області, діючим законодавством, що регламентує це проблемне питання. А також було проведено конкурс серед старшокласників щодо вибору майбутньої професії,  яка   дасть   змогу  стати  успішним  в  рідній   країні.

      Наприкінці заходу всі учасники  були нагороджені заохочувальними призами та сувенірами, отримали інформаційний роздатковий матеріал та буклети.

   

  Легальна робота – гідне забезпечення нашого майбутнього
  Легальна робота1Служба зайнятості всіляко інформує населення про негативні наслідки «тіньової» зайнятості, постійно проводиться інформаційна робота як із зайнятим, так і із незанятим населенням під час проведення виїзних акцій, семінарів, презентацій, надаються індивідуальні консультації. 13 липня 2017 року Горохівським районним центром зайнятості спільно із Горохівським відділенням пенсійного фонду проведено профінформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість» в якому взяло участь 15 безробітних. Основними питаннями даного заходу були порядок укладання договорів, цивільно-правових угод, контрактів, переваги легальної зайнятості. Юрисконсультом Горохівського центру зайнятості Мужиком Романом було наголошено, що неофіційне працевлаштування – це відсутність будь-яких соціальних гарантій для найманого працівника.
  Оксана Березяк, спеціаліст об’єднаного Горохівсько-Локачинського відділення Пенсійного фонду України, ознайомила присутніх із пенсійним законодавством України, розповіла про умови виходу на пенсію для чоловіків та жінок як за віком, так і за вислугу років, необхідну кількість років накопиченого страхового стажу для отримання пенсійних виплат. Отримання пенсії (крім пенсії по інвалідності) напряму залежить від легальної роботи людини. Зважаючи на те, що збільшились вимоги до терміну страхового стажу при виході на пенсію, кожен відпрацьований людиною період є для неї цінний.
  Учасник семінару мали змогу отримати консультації щодо дотримання правових норм оплати випадків тимчасової непрацездатності, дострокового виходу на пенсію , права на охорону праці.
  Легальна зайнятість – основа соціальної захищеності людини зараз і в майбутньому.

  Горохівський РЦЗ

   

  Семінар за участю правника

  Семінар за участю правника.3Ефективна співпраця Горохівського центру зайнятості із місцевим бюро правої допомоги продовжується. 
  11 липня цього року проведено семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці за участю заступника начальника Горохівського бюро правової допомоги Мар’яни Чмихало. Мета семінару полягала в інформуванні клієнтів про стан ринку праці міста та району, послуги служби зайнятості, розміщення просторових секторів центру, активні заходи сприяння зайнятості. Також присутніх було проінформовано про труднощі в працевлаштуванні в сучасних економічних умовах, про актуальні вакансії та можливості працевлаштування на перспективу. 
  Мар’яна Чмихало розповіла присутнім про послуги, які надаються бюро правової допомоги, роз’яснила окремі питання законодавства, що стосуються зайнятості .
  На завершення Людмилою Цимбалюк були надані індивідуальні консультації кожному безробітному.

  Горохівський РЦЗ

   

  Допоможемо безробітному - допоможемо громаді
  Допоможемо безробітному 10липняДиректор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська днями провела ряд зустрічей з головами сільських рад району з питань організації оплачуваних громадських робіт по благоустрою територій та впорядкування придорожніх смуг, зупинок. Зустрічі проведено з очільниками тих громад, котрі на початок бюджетного року не передбачили кошти місцевого бюджету на паритетних умовах із службою зайнятості. За результатами зустрічі з Журавниківської сільської ради Віталієм Сойко 06 липня ц.р. рішенням сесії виділено 5 тис.грн. відповідно до затвердженого переліку суспільно-корисних робіт. Фахівцями районного центру зайнятості оперативно організовано семінар та підібрано 3 – х осіб з числа безробітних, котрі розпочали роботи на наступний день. Двоє з них - учасники АТО, котрі виявили бажання працювати на благо свого села та на підтримку своєї родини. 
  З Михайлом Цуцманом, Скобелківським сільським головою, теж домовлено після чергової сесії сільської ради 12 липня ц.р. організувати громадські роботи.
  Через території обох сільських рад проходить траса Луцьк – Львів, до впорядкування придорожніх смуг якої будуть долучені безробітні жителі сіл.
  Коли є розуміння влади, роботодавця та особи - є взаємовигідний результат.

  Горохівський РЦЗ

   

   

  Волинський контракт
  Волинський контракт 7 липня7 липня в м.Луцьку Волинським обласним військовим комісаріатом організовано виїзну просвітницьку патріотичну акцію-ярмарок вакансій «Волинський контракт» з метою популяризації військової служби за контрактом.
  До акції долучилися Горохівський районний військовий комісаріат та Горохівський районний центр зайнятості. Для наочнішої агітації та реклами використано мобільний профорієнтаційний пункт центру зайнятості, за допомогою якого прокручено відеоролики патріотичного спрямування, анімаційні серіали з техніки пошуку роботи. 
  Військовими продемонстровано зброю, спорядження та техніку, яка використовується в сучасній українській армії, а інструктори з бойової підготовки вичерпно розповідали про кожен зразок.
  Учасники акції отримали докладну інформацію про перелік військово-облікових спеціальностей, за якими можна укладати контракт на службу в Збройних Силах України, Національній гвардії та Державній прикордонній службі. Фахівці центру зайнятості Роман Мужик та Сергій Лозовик інформували присутніх про актуальні вакансії на ринкоутворюючих підприємствах області.
  Підполковник Ігор Підлісний, заступник обласного військового комісара, наголосив, що ставка нині робиться на вмотивованих і забезпечених військовослужбовців, патріотів, які свідомо стають контрактниками. Адже принцип контрактного війська практикують у провідних країнах світу.
  Горохівський РЦЗ

  На   часі   -   дорожні  роботи

  7829  та  30   червня   директор  Горохівського   районного  центру зайнятості   Ірина   Рабінська      зустрілась  з  керівниками   філій   дочірнього  підприємства «Волинський  облавтодор»,   які   здійснюють   будівництво,  ремонт   та   обслуговування   доріг   на   території   району.  Керівник  філії      «Горохівський  автодор»  Аркадій  Тарасюк  в  першу  чергу    ознайомив  із  ділянкою   роботи,   де   працюють  на  тимчасових   роботах  за   кошти   роботодавця   шість  осіб  з  числа   безробітних   по  ремонту   дороги  та   впорядкуванню  узбіч,  направлених   центром   зайнятості   в   червні   місяці.  Чоловіки   задоволені  умовами праці,  можливістю    додаткового   заробітку   в   період   пошуку  постійного  місця   праці.   Домовлено   про  підбір    робітників   на 3 актуальні    вакансії -  водія,  машиніста автогрейдера   та   дорожнього  працівника.

  З  керівником    Горохівської   філії  Луцької   дорожньо-експлуатаційної дільниці,  котра   обслуговує    трасу  Луцьк – Львів,      Миколою  Новаком   з’ясовано     нагальну   потребу   у    двох   працівниках  за  професією  «тракторист».

  Горохівський   РЦЗ

   

  Майбутнє  країни – в  руках  молоді

  29.06.2017

   6У  День молоді, 25 червня, Горохівський районний центр зайнятості долучився   до  проведення    Дня  молоді   в  районі     «Квітуй у пісні  й добрих справах, чарівна  молодість  моя !».   Фахівці  провели  виїзну акцію з використанням мобільного центру профорієнтації, щоб молодим людям легше було зорієнтуватися у виборі професії, а тим, хто її вже має, у пошуках вакансій.  Юнаки і дівчата  проходили профдіагностичне  тестування  із застосуванням різноманітних методик,  навчались   як скласти резюме та самопрезентації,цікавились   актуальними   пропозиціями   роботи   в районі  та  за його  межами.На  молодіжному  майданчику  під  час   заходу демонстрували анімаційні  відеоролики  профорієнтаційного спрямування   та   з   техніки  пошуку   роботи.

  Можливості впровадження   підприємливих  ідей  була  представлена   на   прикладах    успішного  започаткування  власної   справи  молодими  людьми   району.

   За  поданням     центру  зайнятостіГрамотою голови райдержадміністрації нагороджено керівника ТзОВ «Євротандем»  - Михайла Макарова  за результативну співпрацю по створенню нових робочих місць  та    Грамотою  голови  районної  ради  -Романа  Юхимчука, голову асоціації садівників і ягідників Горохівщини , за  співпрацю  у реалізації освітніх проектів «Зимова агрошкола» та  заходах  Студентського   центру агробізнесу.

   

   

  Пріоритет - бажання працювати

  29.06.2017

  36 Досвідчений спеціаліст Ігор Суров, працюючи на Керченському металургійному комбінаті, і не здогадувався, що доля приготувала для нього незвідані донедавна краї. З сонячного  кримського краю життя привело мужчину до синьоокої Волині.

  Ігор Юрійович не цурався жодної роботи. Працював і підсобним робітником на ТОВ « Євробуд Україна» і комплектувальником проводів  на ТзОВ « Кромберг енд Шуберт». Та знову доля внесла свої корективи – чоловік залишився без роботи.

  Отримавши статус внутрішньо переміщеної особи Ігор Суров звернувся в пошуках роботи до Горохівського центру зайнятості.  Вже у статусі безробітного чоловік відповідально виконував рекомендації фахівців з працевлаштування, відвідував усі запропоновані профінформаційні заходи, та пріоритетним бажанням чоловіка  було все ж таки -  офіційне працевлаштування.

  Під час планового відвідування служби зайнятості,Ігор Юрійович спільно з фахівцем з питань зайнятості , розглянув актуальні пропозиції роботи у районі та області. Зацікавила безробітного посада оператора виробничої дільниці на ПАТ « Гнідавський цукровий завод». І ,як виявилось, не даремно. Успішно пройшовши співбесіду Ігор Суров здобув омріяне працевлаштування.  

  Сподіваємось,що Волинський край буде прихильним до Ігоря Юрійовича, і він буде не лише працевлаштованим, а й щасливим.

   

  Успішне працевлаштування

  29.06.2017

  85Степко Світлана Василівна звернулася в пошуках роботи в Горохівський районний центр зайнятості в лютому 2017 року . Та довго у центрі зайнятості вона не затрималась. Особистий консультант запропонував вакансію продавця продовольчих товарів у ФОП Яреми Ганни Тимофіївни. Світлана Василівна пройшовши успішно стажування , вже 16 травня 2017 приступила до роботи.

  Привітна жіночка з посмішкою обслуговує покупців магазину у с. Сільце. Клієнти в магазині завжди є, бо і асортимент якісний, і обслуговування на високому рівні.

  Горохівський РЦЗ

   

  Переваги легальної зайнятості

  29.06.2017

  98Чи часто люди, особливо молодь, задумуються над тим, якими вони будуть у старості? Який спосіб життя будуть вести, за що жити?  Яке відношення сучасності має до їхньої старості? І чи потрібно захищати свої права відповідно до законодавства? Мабуть, більшість - не часто. Багатьом важливіше отримати гарну заробітну плату сьогодні, не задумуючись про день завтрашній. Тому все частіше стикаємосьз таким негативним явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин – тіньовою зайнятістю.

  Тіньова зайнятість з використанням праці найманих працівників без укладання трудових договорів, угод і тіньова заробітна плата так звана зарплата в конвертах – явища, які, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули великих масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. Легалізація зайнятості та заробітної плати сьогодні є одним з пріоритетів державної політики зайнятості.

   Основними причинами виникнення цієї проблеми є невміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців.

  Питання тіньової зайнятості обговорилив Горохівському центрі зайнятості 29 червня на семінарі «Легальна зайнятість». Роман Мужик, провіднийюрисконсульт Горохівського РЦЗ, наголосив, що  неофіційне працевлаштування – це відсутність будь-яких соціальних гарантій для найманого працівника.Такі особи не матимуть права на офіційну відпустку, в т.ч. в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною,оплату тимчасової непрацездатності,включаючи догляд за хворою дитиною,права на достроковий вихід на пенсію якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці,права на охорону праці, якщотрапивсянещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання.

  Тобто, людина зі своїми соціальними проблемами на робочому місці та поза ним залишається наодинці.

  ВасильНінічук, заступник начальника Локачинського об’єднаногоуправління Пенсійного фонду України Волинської області, ознайомив присутніх із пенсійним законодавством України, розповів про  умови виходу на пенсію для чоловіків та жінок як за віком, так і за вислугою років, необхідну кількість років накопиченого страхового стажу для отримання пенсійних виплат. Отримання пенсії, крім пенсії по інвалідності напряму залежить від легальної роботи людини. Зважаючи на те, що в проекті реформи пенсійного законодавства планується збільшення термінустрахового стажу,  який дає право на отримання пенсії,  кожен відпрацьований людиною період є  для неї цінний.

  Катерина Андрійчук, головний спеціаліст з оплати нормування та продуктивності праці Управління соціального захисту населення Горохівської РДА, наголосила що будь- який громадянин має право звернутись в управління з метою захисту своїх трудових прав.

  Отже, легальна зайнятість – основа соціальної захищеності людини зараз і в майбутньому.

  Горохівський РЦЗ

   

  Виїзні  особисті  зустрічі  з роботодавцями Горохівщини

  1 copy copy copy copyДиректор   Горохівського  районного  центру  зайнятості  Ірина   Рабінська   здійснила   ряд  особистих виїзних   зустрічей   з  роботодавцями району.    З  головою  Терешківцівської   сільської ради   Тамарою  Войтович   домовлено  про  організацію   громадських   робіт  на паритетних   умовах   в   червні – серпні  ц.р.  з залученням   4  осіб  з числа  безробітних  на   прибирання    узбіччя  доріг  та   автобусної  зупинки,  благоустрою  на  території  кладовища  та  закладів  соціальної  сфери.  Передбачені  кошти  в сумі  11,7  тис.грн. використовуються   раціонально  з  врахуванням   фінансових  можливостей   та   потреб   громади.

  Наступна  зустріч  відбулась на  ТзОВ  « ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» , що  належить  до  групи  ТМ “ВІЛІЯ”. Підприємство успішно працює в різних сферах агровиробництва: рослинництві, зберіганні зернових, олійних та бобових культур, зернотрейді, борошномельно-круп’яному виробництві; тваринництві. Підприємство   зареєстроване  у  Ківерцівському   районі,  проте    успішно  співпрацює  із Горохівським  районним  центром  зайнятості   щодо  підбору   працівників   для  філії,  розміщеної  у  селі  Звиняче.    З початку 2017 року     семеро  чоловіків  з  числа  безробітних працевлаштовано  за  направленням  служби  зайнятості.  

  Під  час   зустрічі    Олександр  Чайковський, керівник  філії,   провів   презентацію   підприємства,  ознайомив  із   процесом  виробництва,   умовами  праці ,  вимогами  до  працівників. Крім    високого  рівня  заробітної  плати    про  соціальну  відповідальність  роботодавця   свідчать і створені  належні  умови праці :   сучасний  гуртожиток    для   працівників,  окремі  квартири  для  сімейних  фахівців,    довіз  до  місця  праці  із  сусідніх  населених пунктів ,  облаштовані  побутові  кімнати.      У липні  місяці ц.р.  підприємство  потребуватиме   додаткових  5 працівників, тому  домовлено  про   проведення  економічної  екскурсії  з  метою  укомплектування  вакансій, бо  як  кажуть  «краще один  раз  побачити, ніж  сто  разів  почути».  

  Поспілкувались  безпосередньо  на  робочому  місці  із   Олександром  Андрійчуком, учасником    АТО,  котрий  з  травня  цього  року    успішно працює   машиністом зернових навантажувально-розвантажувальних машин   після співбесіди за скеруванням  фахівця  центру  зайнятості,  хоча  планував    їхати  на  заробітки  за  кордон.     

  В   сусідньому  населеному  пункті  - смт.Сенкевичівка   зустрілись  із   керівником  ТОВ «Виробнича  група «Бренд»  Юрієм  Бартошуком  з  метою вивчення  потреб   щодо   підбору   робітничих  кадрів,  організації  професійного  навчання   та   тимчасових   робіт.       За  результатами  зустрічі було виявлено  потребу  та  в наступні дні  оперативно  укомплектовано    3  вакантних  робочих  місця   слюсарів  та зварника   з  числа  пошукачів   роботи,  в   тому  числі   одну  особу  з інвалідністю.     Підібрали  на  вимогу   роботодавця   робітника  для   виготовлення деталей   із  пластмаси  на   тимчасові    роботи  з   перспективою    постійного   працевлаштування  Марію   Ланевич , до речі  єдину   жінку  в колективі.    

  За результатами зустрічей сторони домовилися про подальшу співпрацю щодо забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємств..

   

  Мій вибір, мій успіх

  Безымянный copy copyЯку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини.

  9 червня цього року Людмила Цимбалюк та Тетяна Янюк, фахівці Горохівського центру зайнятості, відвідали пришкільний табір НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» м. Горохів, де провели профінформаційний урок для учнів 3 – х класів на тему «Світ професій - мій вибір, мій успіх». Зустріч зі школярами відбувалася в  ігровій інтерактивний формі, учні охоче долучилися до розмови про професії, були активні, відповідали на загадки, поділилися мріями про майбутнє. Приємно вразило, що діти ще малі, але вже мають думку про професії, про її вибір на майбутнє.

  Кожен учень отримав на згадку сувенір від служби зайнятості, що відповідає омріяній професії дитини.

   

  Психологічна допомога демобілізованим

  DSCN0708 copyНа Сході України відбуваються бойові дії, що торкнулися мобілізованих громадян, безпосередніх учасників антитерористичної операції (АТО). Постійна загроза життю, смерть товаришів-побратимів, рідних, близьких людей, втрата здоров’я призводять до погіршення фізичного та психологічного станів.Тривалий стрес дається взнаки, особливо відчутно це проявляється  тоді, коли людина повертається до звичайного мирного життя в колі родини.  Таким чином психіка намагається захиститися від пережитих жахіть.

   Зарадити може професійний психолог, який допоможе зберегти психологічне здоров’я, адаптуватися до цивільного життя, налагодити особисті, соціальні та професійні контакти.

  Саме з такою метою на базіГорохівського районного  центру зайнятості розпочато новий трьохсторонній проект для демобілізованих учасників антитерористичної операції за участю відділу освіти, молоді  та спорту райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 19 червня відбувся перший тренінг проекту, учасниками якого стали 15 вчорашніх військових, учасників бойових дій на Сході країни, психолога-методиста Світлани Лич, фахівців РЦСССДМ Надії Голуб та Руслани Луцюк.

  В рамках проекту заплановано не тільки групову, а й індивідуальну роботу психолога з демобілізованими, долучитись до якої може кожен учасник АТО.

  Фінансування проекту передбачено районною Програмою підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2016-2018 роки.

   

  Успішне працевлаштування.

  Професіонал банківської справи.

  4Олександр Проценко втратив роботу на підприємстві ТзОВ «Молочна компанія «Галичина», де працював інженером - програмістом. Самостійно знайти роботу чоловікові не вдалося, тож за допомогою він звернувся до Горохівського районного центру зайнятості.Під час перебування на обліку – активно долучався до різних заходів, виконував всі рекомендації особистого консультанта, отримав інформацію про стан ринку праці у Горохівському районі, опрацював пропозиції вакантних посад та вільних робочих місць. Результат старанного пошуку не забарився. Коли у Горохівському відділенні «Приватбанку» з’явилась вакансія працівника банку із знанням адміністрування та супроводження комп'ютерних систем, маючи досвідроботи у цій сфері, радо погодився на запропоновану посаду.

  Успішно пройшовши серію співбесід, Олександр став членом колективу  престижного банку. На цей час керівництво Приватбанку знайшло в особі Олександра цінного, компетентного, ініціативного співробітника.

  Горохівський РЦЗ

   

  Професія за покликом душі

   

  13213216  червня     директор  Горохівського районного центру зайнятості Ірина   Рабінська   привітала  колектив    районної  газети  «Горохівський вісник»  з    Днем  журналіста  України.    За  співпрацю   на  умовах  партнерства  висловила  вдячність  Олегу Дідику, редактору  газети, зокрема за   оперативність  розміщення  публікацій, анонсів подій  і заходів,  котрі сприяють  зайнятості   та соціальному  захисту  населення.

   Правдивість , професійність та виваженість    представників цієї професії   сприяє   утвердженню  демократії і справедливості, миру і злагоді в Україні.

  Горохівський РЦЗ

   

  «ВИБІР ПРОФЕСІЇ»

  Захід 25.05.2017Під завісу начального року 25 травня 2017 року в Горохівській ЗОШ №1 ім. Івана Франка відбувся профінформаційний захід з учнями 9 та10 класу. Для цих учнів надійшов час,коли кожен із старшокласників замислюється про своє майбутнє, про своє місце у житті. Перед учнями постає нелегка задача вибору професії до душі та визначення свого життєвого шляху.

  Як же все-таки зорієнтуватися  в цьому багатотисячному розмаїтті професій і спеціальностей?та Як правильно вибрати професію?- відповіді на ці та інші  питання шукали школярі  спільно із фахівцем служби зайнятості Тетяною Скворцовою.

  Особливе захоплення та бурхливе обговорення викликало в учнів розгляд класифікатора професій за Є.Климовим,де кожен з присутніх визначив себе у певному виді професій. Спільно проаналізували  помилки,що допускаються в процесі професійного самовизначення школярів.

  На завершення зустрічі фахівець  інформувала учнів про стан ринку праці та послуги,що надаються службою зайнятості.

  Сподіваємось,що проведений захід та надана інформація стане у пригоді старшокласникам,адже як відомо - Хто володіє інформацією,той володіє світом!.

   

  Старт   « Школи підтримки культури і туризму»

  школа культура25 травня 2017 року в Горохівському районному центрі зайнятості розпочала роботу «Школа підтримки культури і туризму». Даний освітній проект спрямований на започаткування власного бізнесу в сфері туризму та обслуговування населення,сприяння туристичній привабливості Волині,відродження народних промислів.

  Для висвітлення даної проблематики на захід було запрошенозавідувача сектору розвитку інфраструктури,будівництва та туризму управління регіонального розвитку Горохівської РДА Василя  Басюка,який надав коротку довідку про Горохівський край. Ознайомив присутніх із пам’ятками історії,культури,археології,містобудування та архітектури,зазначив об’єкти природо-заповідного фонду. Більш детально зупинився на туристичних маршрутах Горохівщини. Один з яких пролягає через козацький край, історичну перлину Волині- місто Берестечко. А для популяризації сільського зеленого туризму,серед присутніх,фахівець служби зайнятості Тетяна Скворцова ознайомила безробітних з ідеями впровадження власного бізнесу у сфері зеленого туризму.

  Змістовним та емоційно-насиченим виявився початок роботи «Школи культури і туризму». Сподіваємось,що спільна праця служби зайнятості та представників управління культури і туризму,представників роботодавців у сфері туризму, стануть продуктивним поштовхом безробітних до започаткування власних справ.

   

  Вело – кадровий день

   2 copy copy copyКолектив Горохівського районного центрузайнятості в   «кадровий  день»долучився   до   відзначення  Дня  Європиорганізацією   міні - велопробігу.

  Стартував велопробіг від нової велопарковки, облаштованої для  клієнтів центру  зайнятості завдяки ТОВ «Виробнича група «Бренд». Дев’ятеро учасників рушили в п’ятнадцятикілометровий пробіг за маршрутом  Горохів-Сільце-Горохів.

  В селі Сільце зустрілись  із  новообраним в травні ц.р. Цегівським сільським головою Валентином Фещуком. Разом з директором центру  зайнятості Іриною Рабінською намітили  об’єкти , де  будуть  організовуватись протягом року громадські роботи по впорядкуванню території чотирьох населених пунктів сільської ради  за  участю    безробітних   осіб  на умовах  співфінансування, в тому  числі    придорожніх   смуг  та  місць поховань, меморіалів, обелісків,пам’ятних  знаків.Потім  дружньо впорядкували невеличку клумбу та висадили  чорнобривці  біля пам’ятника полеглим за незалежність у Другій світовій війні та Героям Небесної Сотні.

  Для   підтримки  спортивної   форми-   зіграли  у волейбол.

  В цілому захід  посприяв згуртуванню командного духу колективу.Україна – це  Європа, бо  Україна – це ми!

   

  Успішне працевлаштування

  123Євген Сіладі – за професією муляр. З 2014 р. по 2016 р. працював підсобним працівником.

  Проте, в зв'язку з сімейними обставинами звернувся в Горохівський районний центр зайнятості у пошуку роботи в жовтні минулого року. Євген Борисович відповідальний, комунікабельний, закоханий в сільськегосподарство. А тому, спеціалістом РЦЗ було запропоновано роботу, яка пов'язана з тваринництвом – доглядач ВРХ на підсобному господарстві Горохівського колледжу Львівського національного аграрного університету, на яку Євген Борисович охоче погодився 28квітня 2017р.

  Ми впевнені, що щоденна праця принесе Євгену Борисовичу професійне задоволення, та матеріальний достаток

  Горохівський РЦЗ

  РЦЗ18 травня   в місті   Горохові відбувся флеш-моб до Дня вишиванки. В заході взяли участь представники влади,  навчальних закладів , активна  молодь району. Колектив Горохівського районного центру зайнятості теж не залишився осторонь цієї акції, взяв в  ній активну участь. Українська вишиванка   є проявом національноїавтентичності.

   

   

   

   

   

  МІЙ ПЕРШИЙ КРОК ДО ПРОФЕСІЙНОГО СТАРТУ

  Студентський центр агробізнесу

  DSCN0363В Горохівському коледжі ЛНАУ на базі Студентського центру агробізнесу  16 травня 2017 року відбувся  ярмарок кар’єри  у формі круглого столу між представниками агробізнесу Волині, студентами та представниками служби зайнятості. Учасники мали унікальну можливість висловити власні погляди щодо вимог роботодавцівдо молодого фахівця, бачення випускниками майбутнього роботодавця та першого робочого місця, перспективи спільної участі підприємств і коледжу у підготовці фахівців для аграрного сектору економіки. Керівники підприємств запропонували випускникам коледжу вакансії, які могли б їх зацікавити, запросили реалізувати набуті в коледжі знання на практиці.

  В заході взяли участь керівники сільгосппідприємств Андрій Турак, ПОСП ім. Шевченка,Роман Притолюк, ПОСП «Русь», Валентин Вавринович, ТзОВ «Волинь Нова», Григорій Шеремета, ПОСП «Україна», Степан Сайкевич, СФГ "Зоря", Микола Цісарук, ТзОВ «Бистровиця», Ігор Никонюк, ТзОВ «Городище», підприємець, голова асоціації ягідників горохівщини Роман Юхимчук, директори Горохівського та Іваничівського РЦЗ ІринаРабінська та ГарікТатоян, викладачі коледжу та багато інших.

  Випускники коледжу вийшли на фінішну пряму до працевлаштування і хай перший крок до професійного старту на ярмарку кар’єри стане для них успішним.

  Горохівський РЦЗ

   

  Інформація

  щодо результативності проведення заходів з орієнтації на

  працевлаштування на сезонні роботи в регіонах України

  Назва ЦЗ

  Дата проведення заходу

  Назва проведення заходу

  Учасники заходу (безробітні, студентська молодь)

  Назва роботодавця, контактні дані

  Результат

  Горохівський РЦЗ

  10.04.2017

  Семінар «ТПР.Використання джерел інформації»

  безробітні 15 чол

  Підприємтсва та господарства Херсонської області

  Проінформовано  щодо сезонних робіт по Херсонській області

  Горохівський РЦЗ

  21.04.2017

  Семінар «ТПР.Використання джерел інформації»

  безробітні

  14 чол

  Підприємтсва та господарство Херсонської області

  Проінформовано щодо сезонних робіт по Херсонській області

  Горохівський РЦЗ

  24.04.2017

  Семінар «ТПР.Використання джерел інформації»

  безробітні

  14чол

  Підприємтсва та господарство Херсонської області

  Проінформовано безробітних щодо сезонних робіт по Херсонській області

  Горохівський РЦЗ

  28.04.2017

  Профінформаційний груповий захід для молоді в рамках діяльності Студентського центру агробізнесу

  Студенти    

  34 чол

  Підприємтсва та господарство Херсонської області

  Проінформовано студентів щодо сезонних робіт по Херсонській області

   

  Історія успішного працевлаштування

  Бажання працювати – причина знайти роботу

  кронберг Історія кожного життя особлива та непередбачувана. Ніколи не знаєш, де віднайдеш,  де загубиш. А втрата роботи в наш час – річ малоприємна. Людина позбавляється не тільки стабільного заробітку, але й упевненості в своїх силах. Однак, як кажуть, усе, що робиться – до кращого. Можливо, це просто з’явився шанс змінити своє життя. Головне, щоб людина усвідомила свою нову роль у майбутньому житті та не впадала у відчай.

    Так, у квітні 2016 року до Горохівського районного центру зайнятості  звернулася Бучок Людмила мешканка смт. Сенкевичівка. Жінка з 2013 по 2016 роки працювала дояром ПОСП «Україна». За період перебування на обліку Людмила сумлінно відвідувала інформаційні семінари та з техніки пошуку роботи, сприяючи своєму працевлаштуванню, розглядалися також варіанти перекваліфікації.  Найбільш  зацікавилась  пропозицією  роботи на ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» комплектувальником проводів.  Влаштовував  позмінний  характер  роботи,     довіз  до  місця  праці  та  соціальний  пакет  на  підприємстві. Людмила отримала направлення та після індивідуальної співбесіди з роботодавцем питання її працевлаштування було вирішено.  

  Людмила Бучок дуже задоволена роботою і ставленням до неї в колективі та щиро вдячна працівникам служби зайнятості за фахову допомогу. А ми бажаємо їй успіхів в роботі.

  Горохівський РЦЗ

   

  Особисті  зустрічі  - спільний  результат

  Еко-плазмаНещодавно директор  Горохівського  районного  центру  зайнятості  Ірина  Рабінська  та фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Янюк провели виїзні  зустрічі   на підприємствах  міста Горохова ПП «ЕКО-ПЛАЗМА» та  приватного  підприємця    Олексія  Гайдука, котрі  займаються  деревообробним бізнесом  як  партнери.      В основному   працюють  на  експортні  поставки -  виготовляють   палетні заготовки,   піддони  та   дрова  для  опалення.  Для  підбору    робітників постійно звертаються  в   районний центр зайнятості  ,  під час зустрічі    заявили  про оперативні вакансії 2  підсобних робітників   на  пилораму.

  Дбають тут про соціальний пакет для працівників: смачні  обіди  та вечері   в  сучасній їдальні,  за  потреби є можливість    проживання у робочі дні у  облаштованих  двохжитлових кімнатах.

  Обговорено перспективи навчання працівників під замовлення роботодавця,  зокрема  на базі  центрів професійно-технічної освіти   ДСЗ, оскільки  у звязку із розширенням   виробництва буде  потреба   у водіях  категорії С , Е.

   Під час   знайомства із виробництвом   поспілкувались також з  працівниками.Задоволена   роботою    Лариса  Грель,  котра  за  направленням   центру  зайнятості   працює   на  підприємстві  з березня ц.р. Гідна  заробітна плата  та  умови  праці, бажання працювати   -  складові   успішного працевлаштування.


   

  Історія успішного працевлаштування

  Бажання працювати – причина знайти роботу

  Історія кожного життя особлива та непередбачувана. Ніколи не знаєш, де віднайдеш,  де загубиш. А втрата роботи в наш час – річ малоприємна. Людина позбавляється не тільки стабільного заробітку, але й упевненості в своїх силах. Однак, як кажуть, усе, що робиться – до кращого. Можливо, це просто з’явився шанс змінити своє життя. Головне, щоб людина усвідомила свою нову роль у майбутньому житті та не впадала у відчай.

    Так, у квітні 2016 року до Горохівського районного центру зайнятості  звернулася Бучок Людмила мешканка смт. Сенкевичівка. Жінка з 2013 по 2016 роки працювала дояром ПОСП «Україна». За період перебування на обліку Людмила сумлінно відвідувала інформаційні семінари та з техніки пошуку роботи, сприяючи своєму працевлаштуванню, розглядалися навіть варіанти перекваліфікації. Тому дуже доречною стала пропозиція роботи фахівця центру зайнятості на німецький завод ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» комплектувальником проводів. Людмила отримала направлення та після індивідуальної співбесіди з роботодавцем питання її працевлаштування було вирішено.  

  Людмила Бучок дуже задоволена роботою і ставленням до неї в колективі та щиро вдячна працівникам служби зайнятості за фахову допомогу. А ми бажаємо їй успіхів в роботі.

  Горохівський РЦЗ

   

  'Успішне працевлаштування

  1 copyЮрій Черенко звернувся в пошуках роботи в Горохівський районний центр зайнятості в листопаді 2016 року після тривалої перерви в трудовій діяльності. Хоча Юрій спеціальної освіти не здобув, зате практичні навики роботи на будівництві має непогані. Це і пригодилося в працевлаштуванні. В листопаді минулого року на підприємстві  «Горохівагробуд» було організовано  тимчасові роботи, до проведення яких залучено безробітних осіб, які перебували на обліку в Горохіському ЦЗ. Юрій Черенко був в числі тих, хто виявив бажання працювати на тимчасових роботах. Роботи продовжувались три місяці, а після їх закінчення керівник «Горохівагробуду» Тамара Цехош запропонувала Юрію постійну роботу за фахом «муляр».  Як сказала Тамара Антонівна, «хлопець відповідальний, працює якісно, хоч і не має спеціальної освіти».Керівник має надію, що з Юрієм будуть співпрацювати  не  один рік.

  Горохівський РЦЗ

   

   

   

   

  Громадські роботи – перспективний напрямок взаємовигідної співпраці

  Безымянный copyВ умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські роботи та роботи тимчасового характеру. Завдяки їм можна пом’якшити або випередити наслідки безробіття, крім того – вирішуються нагальні питання соціального розвитку територіальних громад.

  Більшість голів територіальних громад району зацікавлені у проведенні таких робіт: наводиться лад та благоустрій у населених пунктах, ремонтуються об’єкти соціальної сфери, проводиться очищення від сміття кладовищ, скверів, придорожніх смуг.

  Сьогодні активно у питаннях організації громадських робіт співпрацюють з районним центром зайнятостіГорохівська міська рада,Марянівська,Холонівська таЗвинячіська сільські ради, які постійно дбають про чистоту та благоустрій  їхніх територій. 13 жителів цих сіл виявили бажання попрацювати на користь потреб села. За участю безробітних буде проведено прибирання території населених пунктів:  згрібати сміття та суху покошену траву, прибирання узбіччя  доріг  ремонт пам’ятників, обелісків, впорядкувати парки, сквери, кладовища, навести  лад на вулицях села. Ці сільські ради та їх голови є прикладом для інших територіальних громад району щодо плідної співпраці в залученні безробітних до суспільно корисних робіт.

  Враховуючи, що користь від організації громадських робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

   

  Орієнтири для студентів на ринку праці

  Студентський центр агробізнесу

  В рамках діяльності Студентського центру агробізнесу в  Горохівському центрі зайнятості  побувала група  випускників-технологів  Горохівського коледжу ЛНАУ .

  Працювали із студентами директор РЦЗ Ірина Рабінська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак, профорієнтатор Тетяна Янюк. Ознайомили молодь з інноваційними технологіями та електронними сервісами для надання послуг клієнтам служби зайнятості такими як електронна реєстрація, скайп-співбесіда, відеорезюме.  Запропоновано презентації потенційних роботодавців Горохівського та сусідніх районів. Обговорили актуальні та можливі вакансії в галузі сільського господарства та перспективи працевлаштування по закінченню  навчального закладу.

  DSCN0071

   

   

   

   

   

   

   

  Завершився дев’ятий сезон Зимової агрошколи

  30 березня в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся підсумковий семінар освітнього проекту «Зимова агрошкола». До участі запрошено учасників тренінгів та семінарів, які проходили в листопаді-березні в рамках проекту, представників соціальних партнерів –ЛарисуКорецьку,  управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації, Віктора Гавеля, Волинський учбовий центр АПК,  Василя Демчука, Горохівський коледж ЛНАУ, практиків Петра Криштальського (городництво), Юрія Плисюка (бджільництво), фермера Романа Юхимчука (садівництво, ягідництво) .

  DSCN0165

   

  ІХ сезон агрошколи в Горохівському РЦЗ пройшов дуже активно і результативно. Слухачі отримали масу інформації про нові державні програми, що стимулюють розвиток садівництва і ягідництва, налагодили контакти з громадськими організаціями, що впроваджують нові методи співпраці між інвесторами та одноосібниками, отримали практичні поради від практиків щодо раціонального використання родючої горохівської землі. При бажанні та наявності певних знань з агрономії можна ефективно та успішно працювати на землі, отримуючи пристойний дохід від цієї діяльності.Деякі учасники Агрошколи вже розпочали підготовку до впровадження отриманих знань  в практику.

  Коротко обговорили пройдені теми, практики поділились власним досвідом та намітили кроки майбутньої співпраці.

  Присутнім слухачам вручено  сертифікати про участь в Зимовій агрошколі.

   

   

   

   

   

  Фахівці Горохівського центру зайнятості продовжують проводити профорієнтаційну роботу в школах району. 10 березня відбулися виїзди в ЗОШ І-ІІ ст.. с. Мирків та ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Підбереззя. Охоплено 42 учні 8-11 класів. Підлітки розуміють важливість правильного вибору сфери професійної діяльності розуміють, а завдання дорослих – допомогти їм розібратися у розмаїтті професій, своїх вподобаннях та природних здібностях.

  DSCN0056

   

  Вивчали  потреби роботодавців  та  громади  під час виїзних зустрічей

  17.03.2017

  10 березня   директор  Горохівського районного центру  зайнятості  Ірина  Рабінська,   начальник  відділу   взаємодії з роботодавцями  Михайло  Козак  та    провідний  фахівець  з питань  зайнятості  Тетяна   Янюк   здійснили  виїзні   зустрічі  з роботодавцями  та соціальними партнерами на територіїМирківської та Підберезівськоїсільських рад.

  Із  Степаном Сайкевичем,  керівником СФГ «Зоря»,було досягнуто 0домовленості залучити  22 безробітних осіб на роботи тимчасового характеру в березні місяці   та    організаціюстажування  на робочомумісці   6 трактористів  та 2  водіїв. Потреба в підсобному  робітнику    на  господарстві   виникне   з початком  весняно - польових  робіт, підбір  якого  забезпечить   центр зайнятості.

  Анатолій Гнатів,   голова ФГ «Віладіна»,заявив  про актуальну  вакансію  водія автотранспортних засобів, оскільки  підприємство  займається    вантажними перевезеннями.   До десяти  осіб      підприємство  може  надати  тимчасові  робочі місця в травні  місяці   на   підсобні роботи   сільськогосподарського характеру.

   Питання  організації  громадських робіт  обговорено з  Підберезівським сільським головою  Віктором Коритком. Бюджет ради   дозволяє  передбачити   кошти на  паритетних умовах  для  робіт  по благоустрою, що  буде   прийнято під час чергової  сесії, оскільки є розуміння  їх важливості     для   потреб  громади  і для   підтримки   безробітного  в період пошуку роботи.

  Фахівець з профорієнтації   Тетяна  Янюк   під час  виїзду      провела   з учнями   ЗОШ І-ІІ ст. с. Мирків та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підбереззяцікаві заняття  «Професії майбутнього»  в рамках   квесту  «Твій вибір».Підлітки  активно   дискутували  щодо важливості правильного вибору сфери професійної діяльності,тому  завдання  служби  зайнятості  – допомогти їм розібратися у розмаїтті професій, своїх вподобаннях та природних здібностях.

  Горохівський РЦЗ

   

  Раціональне використання земельної ділянки

  Зимова агрошкола

  17.03.2017

  DSCN9999В Горохівському РЦЗ в рамках Зимової агрошколи відбулися два чергові семінари: «Раціональне використання присадибної ділянки» та «Технологія вирощування зернових культур».

  Своїм досвідом раціонального використання невеликої присадибної ділянки розміром 10 сотих ділився безробітний Петро Криштальський, овочівник-любитель, який з невеликої площі землі збирає хороші врожаї овочів, фруктів, горіхів та ягід. Вистачає не тільки для власних потреб, а й на продаж. Дійшли висновку, що при дотриманні умов сівозміни, агротехніки,  раціональному підході до вибору посівних культур  з невеликої ділянки можна мати більше користі, ніж  інколи з гектарів городу.

  Сучасними технологіями вирощування зернових культур ділився викладач Горохівського коледжу ЛНАУ Василь Демчук. Сьогодні в Україні пшениця є стратегічною зерновою культурою, виробництво якої  напряму пов’язане з продовольчою безпекою. В останні роки середня урожайність пшениці в Україні становить близько 30 ц/га тоді як провідні господарства збирають по 80-90 ц/га. До слова, рекордну урожайність було зафіксовано у 2015 р в Англії – 165 ц/га.

  Зараз рідко хто в селі не сіє зернових. Виявляється, на родючій Горохівській землі за певних умов   можна досягти урожайності зернових до 100 ц/га.  Практичні поради  викладача по оптимальних термінах  посіву, обробітку, підживлення та захисту посівів, звичайно, стануть корисними одноосібникам.  Цікавою була інформація про нові районовані сорти пшениці, виведені спеціально для вирощування на певних грунтах та відповідному кліматі.

  Викладач Василь Демчук провів семінар в Горохівському центрі зайнятості завдяки запрошенню Волинського обласного учбового центру АПК.

  Яку професію обрати?

  27.02.2017

  БезымянныйЯку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної молодої людини. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння нею.

    З метою професійного самовизначення і становлення особистості, заохочення молоді до отримання професій, актуальних на ринку праці та для ознайомлення учнів із ситуацією на сучасному ринку праці 24 лютого в ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Вільхівка відбувся Ярмарок професій. Учасники, а це були учні 9-11 класів,  разом з модератором заходу Тетяною Янюк  обговорили ряд професій в послідовності: я хочу бути… (назва професії), цю професію я можу здобути…(назва навчального закладу), з цією професією я можу працювати … (назва галузі, підприємства, установи тощо).

  Увагу молоді привернуто до необхідності посилення власної активності щодо пізнання своїх природних професійних задатків та співставлення з вимогами до обраної професії. З дітьми проведено  експрес-тестування, розглянуто барометр професій.

  Цього ж дня в ЗОШ І-ІІ ст. с. Ощів  проведено профорієнтаційний урок з учнями 9 класу.

  Сподіваємось, що такі заходи формують позитивне ставлення до робітничих професій, розширюють світогляд учнів, допомагають у виборі професійного шляху та є одним з ефективних методів профілактики молодіжного безробіття.

   

  Пропозиція співпраці від ГО «Ягідник»

  20.02.2017

  DSCN9978 copyВ Горохівському районному центру зайнятості 16 лютого відбувся семінар в рамках Зимової агрошколи «Від бізнес-ідеї до власної справи», учасниками якого стали понад 30 осіб, потенційно зацікавлених людей, господарів, які готові на своїх земельних наділах займатись ягідництвом. Ініціатори зустрічі -  представники громадської організації  «Об’єднання виробників плодово-ягідної продукції «Ягідник»   Володимир Кулюк та Сергій Горбач. Вони ж є координаторами проекту «Ягідник». Пропозиції від ГО «Ягідник» були досить чітко окреслені: людина безоплатно отримує елітні саджанці суниці або малини на умовах договору, яким зобов’язується продавати вирощену продукцію тільки ГО  «Ягідник» протягом певного терміну. Людина несе відповідальність за саджанці, зобов’язується забезпечити полив, обробіток, захист від хвороб та шкідників. Від стихійних природних явищ насадження мають бути застраховані.

  Який порядок отримання саджанців? По-перше, особа, зацікавлена у співпраці, має бути членом  громадської організації «Ягідник»,  далі укладається договір, яким обумовлюється кількість та сорт посадкового матеріалу, відповідальність сторін. Саджанці передаються по акту прийому-передачі, плани по здачі ягід для людини не  встановлюються. Мінімальна площа насаджень має бути не меншедесяти сотих гектара. Вирощену продукцію «Ягідник» зобов’язується купувати в людини за встановленою на початку сезону незмінною ціною. Крім того, кожній людині надається агрономічний супровід, можливість зробити експрес аналіз грунту та води, сприяння в купівлі на вигідних умовах  інвентарю та засобів захисту рослин.  За словами Володимира Кулюка, створюються умови, щоб людині вигідно було співпрацювати з «Ягідником» під час дії договору і після його закінчення. Також «Ягідник» буде здійснювати прийом ягід від людей, котрі вже мають насадження, якщо продукція буде якісна.

  Представники «Ягідника» отримали масу запитань, пропозицій, зауважень. В нинішніх умовах люди остерігаються обману, тому детально розпитували про всі умови.

  До фахової розмови долучилася Лариса Корецька, спеціаліст управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації.

  Отже, інформація зацікавленим людям надана. Рішення за ними. Хотілося б побажати учасникам семінару, щоб співпраця між виробниками, інвестором те переробними підприємствами   базувалася на взаємовигідних та чесних партнерських умовах.

  Горохівський РЦЗ

   

  Цільові зустрічі з головами територіальних  громад

  20.02.2017

  DSCN9962Днями  в Горохівському районному центрі зайнятостіпроведенозустріч з  головами сільських, селищних та міських рад на тему: «Самодостатність через  призму  зайнятості».

  Директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська, виступаючи перед керівниками органів місцевого самоврядування, розкрила  інноваційні  методи в роботі  служби зайнятості та підвела підсумки за 2016 рік.    Було  відзначено   активну співпрацю  щодо  організації  оплачуваних робіт  на паритетних умовах  за кошти  Фонду   загальнообов’язкового  державного соціального страхування України на випадок безробіття   та  місцевих бюджетів, оскільки організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру займає одне з провідних місць у заходах активної політики державної служби зайнятості.Звернуто увагу голів територіальних громад на індивідуальний підхід при визначені видів та прийнятті рішень про види оплачуваних громадських робіт, що є суспільно – корисними для окремої територіальної одиниці.Обмін  досвідом  був переконливим аргументом  про   важливість  такої співпраці   для  тих   рад ,  котрі  на сьогодні  ще  не передбачили кошти на громадські роботи.

  Про  особливості формування   бюджетів та моніторинг  фінансового  менеджменту    у  звітному році    розповіла   начальник управління фінансів райдержадміністрації   Валентина Ковальчук. Обговорили  перспективи   створення   об'єднаних територіальних громад,  акценти  зроблено  на   дослідженнях  ринку праці та  формуванні  програм  зайнятості адміністративних одиниць.

  Начальник Управління державного казначейства у Горохівському районі Волинської області Олена Бєкєтова розповіла про порядок відкриття та закриття рахунків в органах Державної казначейської службита наголосила на правильність складання кошторисів місцевих бюджетів.

  Навчались усі   служби  спільно,  бо лише  спільні  завдання  та координація зусиль  будуть  результативними у вирішенні питань соціальної захищеності громадян.

  Горохівський РЦЗ

   

  Кому потрібна легальна зайнятість?

  DSCN9927Чи часто люди, особливо молодь, задумуються над тим, якими вони будуть у старості? Який спосіб життя будуть вести, за що жити?  Яке відношення сучасність має до їхньої старості? І чи потрібно захищати свої права відповідно до законодавства? Мабуть, більшість - не часто. Багатьом важливіше отримати гарну заробітну плату сьогодні, не задумуючись про день завтрашній. Тому все частіше стикаємосьз таким негативним явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин – «тіньовою зайнятістю».

  “Тіньова зайнятість” (використання праці найманих працівників без укладання трудових договорів, угод) і “тіньова заробітна плата” (так звана “зарплата в конвертах”) – явища, які, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули великих масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. Легалізація зайнятості та заробітної плати сьогодні є одним з пріоритетів державної політики зайнятості.

   Основними причинами виникнення цієї проблеми є невміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців.

  Питання «тіньової зайнятості» обговорилив Горохівському центрі зайнятості 19 січня на семінарі «Легальна зайнятість». Оксана Челядин, представник Горохівського Бюро правової допомоги, наголосила, що  неофіційне працевлаштування – це відсутність будь-яких соціальних гарантій для найманого працівника, а саме:

  - права на офіційну відпустку, в т.ч. в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;

  - права на оплату тимчасової непрацездатності,включаючи догляд за хворою дитиною;

  - права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці);

  - права на охорону праці (трапляються нещасні випадки на виробництві, професійні захворювання).

  Тобто, людина зі своїми соціальними проблемами на робочому місці та поза ним залишається наодинці.

  Світлана Зрайко, спеціаліст об’єднаного Горохівсько-Локачинського відділення Пенсійного фонду України, ознайомила присутніх із пенсійним законодавством України, розповіла про  умови виходу на пенсію для чоловіків та жінок як за віком, так і за вислугу років, необхідну кількість років накопиченого страхового стажу для отримання пенсійних виплат. Отримання пенсії (крім пенсії по інвалідності) напряму залежить від легальної роботи людини. Зважаючи на те, що збільшились вимоги до терміну страхового стажу при виході на пенсію,  кожен відпрацьований людиною період є  для неї цінний.

  Отже, легальна зайнятість – основа соціальної захищеності людини зараз і в майбутньому.

  Горохівський РЦЗ

   

  Зимова агрошкола - як хобі перетворити в бізнес

  DSCN9881В Горохівському центрі зайнятості 11 січня відбувся черговий семінар «Зимової агрошколи» «Ефективне ведення сільського господарства-вирощування яблук та малини». Для професійної розмови запрошено Романа Юхимчука, підприємця-практика, який має досвід  в галузі садівництва та ягідництва. Роман дав практичні поради  учасникам семінару, як і на яких ділянках краще закладати садки, про технологію захисту дерев та ягідників від хвороб і шкідників, які районовані  сорти яблунь та малини краще плодоносять в умовах нашої кліматичної зони. А найголовніший тезис від людини, котра професійного досвіду набувалана заробітках у Польщів яблуневому саду, прозвучав так: посадивши садок  - ти  створюєш робоче місце, і можливо, не тільки для себе.Зараз Роман вирощує в рідному селі Мирків яблука на 2,5 гектарах землі, а це 40 тисяч саджанців; малину на 6 гектарах. Четверо безробітних осіб¸ які  перебували на обліку в центрі зайнятості, працювали в нього на тимчасових роботах: збирали малину та яблука, причому ціна за 1 кілограм малини була 6 гривень, що майже дорівнює ціні за збір цієї ягоди в сусідній Польщі. І не треба нікуди їхати, робити візи, залишати на довгий час сім’ю. А ще є 20 сотих маточних підщеп, тобто, розширювати садок можна буде вже своїми саджанцями.

  Лариса Корецька, головний спеціаліст управління регіонального розвитку поділилася корисною інформацією щодо державних програм:

  - З районного бюджету надаватиметься дотація особистим селянським господарствам та фермерам  за виконані роботи на закладення садів та ягідників, на придбання саджанців та посадкового матеріалу  плодово-ягідних культур на площі, що не перевищує 5гектарів,  із розрахунку до 5 тис.грн. відшкодування  на 1 гектар господарствам, які мають в обробітку  до 50 гектарів землі. В цьому році  на цей напрямок планується виділити 200 тис.грн.  Також проінформовано  про дотацію  власникам особистих селянських господарств, що утримують 3 і більше корів, а саме, виплачується по 100 гривень на 1 корову з районного та обласного бюджетів.Завдяки обласній цільовій Програмі  Фонду «Власний дім» для особистих селянських господарств є можливість оформити кредит на  купівлю племінних корів чи телиць  при платі  3 відсотки річних за користування кредитом.  

  Активними учасниками   семінару  були  Олександр Юськов з Губина  і Петро Глез з Мирного, котрі отримали по 2 гектари землі сільськогосподарського призначення як демобілізовані учасники АТО, та планують розпочинати власну справу.Найімовірніше, це і буде вирощування плодових дерев та ягідництво, так як з реалізацією яблук та малини, як сказав Роман Юхимчук, проблем немає.

  А щеприсутні довідалися про те, що Роман ініціює створення громадського об’єднання, яке захищатиме права одноосібників та початківців у бізнесі, пов’язаному з сільським господарством. І вже пропонує свою підтримку тим, хто планує займатися власною справою.

  На майбутнє запланували один із семінарів «Зимової агрошколи» провести на виїзді в с. Мирків, щоб наочно поділитися цінним досвідом, як створювати робочі місця тут, в Україні.

   

  Перше робоче стало успішним

  DSCN9941Рубінська Юлія закінчила в січні 2016 року Луцький національний технічний університет, здобула кваліфікацію економіста з бухгалтерського обліку. В Горохівський районний центр зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернулась у лютому того ж року і вже за два місяці отримала можливість випробувати здобуті знання  на своєму першому робочому місці - головним казначеєм в Горохівському казначействі.  Юлія працює на цій посаді майже рік, роботу вивчила, колектив її сприйняв добре, підтримавши молодого спеціаліста. Отже, працевлаштування за направленням служби зайнятості  стало успішним.

  Хай щастить молодому спеціалісту!

   

  Громадські роботи стали вигідніші

  DSCN990812 січня ц.р. у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на тимчасові та громадські роботи, метою якого було сформувати позитивне ставлення безробітних осіб до участі в оплачуваних громадських роботах, розкрити переваги тимчасової зайнятості.

  На семінарі Михайлом Козаком, начальником відділу взаємодії з роботодавцями Горохівського РЦЗ,  була надана детальна інформація про порядок організації громадських робіт, їх види, джерела фінансування, умови оплати праці осіб, зайнятих на цих роботах.

     Місцеві  органи самоврядування   району   розуміють  взаємовигідне   фінансування    громадських робіт  на паритетних  умовах, вже  на  2017  рік  передбачено  коштів  на  суму 114,3 тис.грн.

  Залучення до оплачуваних громадських робіт – найбільш доступний шлях тимчасового вирішення проблем зайнятості. Під час таких робіт безробітні, відчуваючи свою потрібність, отримують стимул до більш активного пошуку роботи.

  Як результат, декілька осіб зацікавилися даною пропозицією, так як у зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати заробіток на тимчасових роботах може стати доброю підмогою для сімейного бюджету. Зокрема, в лютому  тимчасові роботи будуть проведені в Територіальному центрі соціального обслуговування Горохівської РДА.

   

  Задля підвищення  рівня  правової поінформованості громадян

  4444444444444444444Державна служба зайнятості України (Центральний апарат) і Координаційний центр з надання правової допомоги об'єднали зусилля з метою забезпечення для громадян доступу до юридичної допомоги   шляхом укладення   меморандуму  про співпрацю   1 листопада  ц.р.  

      Відповідну  угоду про співпрацю   1 грудня було укладено  між Горохівським бюро правової допомоги Володимир-Волинського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в особі   заступника начальника відділу Оксани Челядин    та  Горохівським    районним  центром зайнятості в особі  директора  Ірини Рабінської.

     В центрі зайнятості    два місяці уже  діє робоче місця для фахівця  бюро правової допомоги, де  клієнти служби  отримують консультації з будь-яких правових питань, що забезпечує  максимальне наближення до їхніх потреб, підвищує  рівень  доступності та якості.

   Домовлено про  спільне проведення   інформаційних заходів круглих столів  та  тематичних зустрічей,  в першу чергу  для  осіб, що потребують  додаткового  соціального захисту.

  Горохівський РЦЗ

   

  З нагоди дня Збройних Сил  України

  33333333333333336 грудня в Горохівському РЦЗ відбувся семінар «Професійна діяльність як засіб реабілітації» в рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди дня Збройних Сил України. До участі запрошено демобілізованих військовослужбовців, учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.  Фахівець з профорієнтації Тетяна Янюк поінформувала присутніх про наявні вакансії, можливість навчання, перекваліфікації від служби зайнятості. Бажаючі пройшли профдіагностику, цікавилися навчанням за професією «тракторист».

  З метою надання практичної правової допомоги до проведення заходу залучено спеціаліста Бюро надання правової допомоги Оксану Челядин та юриста РЦЗ Романа Мужика.

  Правниками та фахівцями центру зайнятості  в цей день надано ряд індивідуальних консультацій демобілізованим військовослужбовцям щодо діючих норм чинного законодавства та по роз’ясненню пільг.

  Горохівський РЦЗ.

   

  Успішне працевлаштування

  22222Бортник Андрій за професією – слюсар з ремонту автомобілів. Освіту здобув  у 2013 році у Всеукраїнському центрі реабілітації інвалідів. Одразу ж по закінченню навчального закладу знайшов роботу в м. Горохові в автотранспортному підприємстві за здобутим фахом. Робота хлопцеві подобалась, в колективі старші колеги рахувались з ним як з досвідченим слюсарем. Однак, у вересні цього року втратив роботу через скорочення чисельності штатів на підприємстві.

     За допомогою в пошуку роботиАндрій звернувся в Горохівський центр зайнятості. Крім фаху слюсаря з ремонту автомобілів має права водія категорії В, С, Е і вже в листопаді був направлений фахівцем центру зайнятості  на співбесіду до підприємця Хайчевського Олега Васильовича, який займається міськими та приміськими перевезеннями пасажирів, і мав на той час потребу у водіях автобусів.

  Співбесіда виявилась успішною і з 29 листопада Андрій Бортник працює водієм автобуса на міських пасажирських перевезеннях в Луцьку. Із розмови з хлопцем зрозуміло, що робота нелегка, в постійній напрузі, але компенсується хорошим відношенням роботодавця та високою оплатою праці.

  Хай щастить на новому робочому місці.

  Горохівський РЦЗ

   

  Твій вибір

  1В рамках профорієнтаційного квесту «Твій вибір» фахівцем Горохівського районного центру зайнятості Тетяною Янюк протягом тижня проведено заходи в загальноосвітніх школах   сіл Перемиль, Галичани,  Лобачівка, Мерва,селищаМар'янівка, міста Берестечка.

  «Я хотів би мати професію, яка давала б мені можливість…», - саме на таке запитання кожен старшокласник мав змогу висловити свої думки, почуття, емоції. В інтерактивній та ігровій формах з учнівською молоддю обговорювали професії, які їх цікавлять, можливість навчання та, найголовніше,  працевлаштування за обраною професію. Знайомились з регіональним барометром професій.

  Потім влаштовували «Змагання мотивів» за олімпійською системою і з кожною групою молодих людей визначали головні мотиви, які рухають людиною при виборі професії. Для кожного, звичайно, ці мотиви були різні, та спільним для всіх стало бажання реалізувати свої здібності, проявити себе в професійній діяльності.

  Вікторина «Чи знаєте ви що?» та анкетування  показали високий рівень обізнаності учнів з тими професіями, які їх цікавлять. Завдяки профорієнтаційній роботі в школах, доступності до інформації через ЗМІ, мережу Інтернет молодь має можливість зорієнтуватися у великій кількості сфер діяльності та свідомо зробити свій вибір.

  Побажаємо їм у цьому успіху.

  Горохівський РЦЗ

   

  Щоденний коучинг для досягнення цілей

  Таку тему обговорювали на тренінгу в Горохівському районному центрі зайнятості 25 листопада. Саме поняття коучинг означає розкриття внутрішнього потенціалу людини за допомогою певних методик, вправ та запитань.  Тренер  громадської організації «Корпорація щастя»зуміла викликати учасників на відверту дискусію щодо того, чи має людина починати будь-які зміни, про які говорить, із себе, щоденно працюючи над собою. Обговорили кілька бізнес-ідей учасників тренінгу, зокрема, Андрій Журавель цікавиться польськими методиками вирощування яблук і хотів би започаткувати власну справу. І хоча присутні назвали ряд проблем, з якими він може стикнутися при цьому, однак, Андрій готовий до активної діяльності і бачить свою професійну перспективу саме в цьому напрямку.

  Багато різних думок було висловлено, але все ж погодилися на тому, що людина має усі необхідні ресурси для того, щоб досягнути поставлених цілей, і відкрити ці ресурси можливо за допомогою технік щоденного коучингу.

  Горохівський РЦЗ

   

  Пропонуємо роботу по-новому

   1 грудня Горохівськийрайонний центр зайнятості долучився до участіусоціальномупроекті«Квиток до успіху» шляхом проведення ярмаркувакансій   на території. Мета заходу - ознайомлення широкого колаосіб  з базою вакансій , якоюволодіє служба зайнятості . Фахівці центру зайнятості  випробовувалинову форму роботи,якою показали , що роботу можна знайти навітьна зупинці автовокзалу. 

  Значна кількість відвідувачів ярмарку мали змогу  отримати індивідуальні консультації та ознайомилися з пропозиціями роботи як в районі , так і за його межами. Цікавились  роботою  в  місті Луцьку за професіями комплектувальник проводів , слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник Бажаючим працювати були надані контактироботодавців, котрі пропонують роботу.

  У такий цікавий спосіб була надана можливість  скористатися послугами служби зайнятості та отримати кваліфіковану інформацію щодо послуг з працевлаштування та професійної підготовки учням сільських шкіл , котрі  перебували на території автостанції та поверталися додому після участі у районній олімпіаді .

  Відвідувачі заходу,котрі зацікавилися вакансіями ТЗОВ «Горохівагробуд»за професіями маляр , муляр, штукатур отримали запрошення відвідати роботодавця та ознайомитися з їх діяльністю безпосередньо на виробництві.

  Горохівський РЦЗ  

   

  ОСББ: просто про складне

  DSCN9677Нещодавно в Горохівському центрі зайнятості відбувся тренінг для жителів багатоквартирних будинків міста Горохова та селища Мар’янівка"ОСББ: просто про складне. Управління багатоквартирним будинком для власників квартир".

  Директор Волинського обласного молодіжного центру праці Петро Лавренюк, доступно пояснив, чому саме створенню ОСББ нині приділяється особлива увага, адже реформується весь житлово-комунальний комплекс.

  Перш за все лідерами таких утворень мають бути люди якщо не з спеціальною технічною освітою, то хоча б які дуже добре орієнтуються в питаннях ЖКГ. Далі: в модернізацію старих будинків потрібно вкладати кошти, частина з яких має бути від мешканців будинків. В цьому питанні об’єднання мають перевагу, бо міська влада, йдучи назустріч, дає великий відсоток спів фінансування на перекриття, утеплення, інші роботи.

  В Горохові зараз створено 12 ОСББ, тобто цей процес розпочато, але йде він дуже повільно. Разом з тим, якщо дивитися на перспективу, то залучення інвестицій на облаштування будинків – це і нові робочі місця, де наймачем (роботодавцем) є громада.

  Олександра Вітрів, учасниця тренінгу, поділилася своєю історією спроби створення ОСББ, та проблемами, з якими стикнулися при цьому.

  Тренер ЗарінаДацик докладно зобразила схему можливої діяльності ОСББ, яка вже перевірена в багатьох Луцьких будинках.

  Для успішної реалізації  програми Петро Лавренюк пропонує громадянам брати ініціативу в свої руки та спільно з органами місцевого самоврядування  створити належні правові умови для діяльності ОСББ.

   

  Здоровий спосіб життя і професійна діяльність

  DSCN9034Як прожити життя, щоб до старості зберегти своє здоров’я,  радіти життю, прагнути до духовності  і фізичного удосконалення. Мистецтво продовжити життя – це мистецтво не скорочувати його. Правильне харчування, рухова активність, загартовування, утримання від куріння, алкоголю, наркотиків – це шляхи до здорового способу життя і творчого довголіття.А як це пов’язано із професійною діяльністю? Це питання було поставлено Тетяною Янюк, спеціалістом центру зайнятості, на обговорення для учасників семінару «Здоровий спосіб життя-запорука професійних успіхів», який нещодавно відбувся в Горохівському районному центрі зайнятості.

  Сьогоднішнє суспільство починає усвідомлювати: щоб досягти висот – необхідно бути гармонійним, цілісним, повним сил і енергії, адже більшість сучасних роботодавців надають перевагу при працевлаштуванні людям, які фізично і психологічно здорові та готові працювати.

  Охорона здоров’я – це безпосередній і цілеспрямований обов’язок кожної людини, який він ніяк не може доручити нікому іншому, окрім себе. Загальновідомо, що стан здоров’я на 50% залежить від нашого способу життя, на 20% – від навколишнього середовища, на 20% – від генотипу, і лише на 10% – від рівня розвитку охорони здоров’я в країні.

  Нерідко буває, що людина шкідливими звичками у 20-30 років доводить своє здоров’я до катастрофічного стану. Як результат: знижується продуктивність праці, гармонійний розвиток особистості.

  На семінарі обговорено термін «здоров’я людини», та основні фактори, які впливають на його стан, вплив здоров’я на професійний вибір, становлення і кар’єру, розвиток особистості. Доцільними стали поради, як боротися зі шкідливими звичками.

  В ході семінару стало зрозуміло, що здоровий спосіб життя є однією з найнеобхідніших умов професійного успіху будь-якої людини, а недбале ставлення до власного здоров’я руйнує або навіть позбавляє можливості в повній мірі реалізувати себе.

   

  Молоді кадри в автотранспортному підприємстві

  DSCN9070Постійним партнером Горохівського районного центру зайнятості є Горохівське автотранспортне підприємство. Особливо активізувалась співпраця в цьому році. З початку року підприємство розширює бізнес і відповідно відчуває потребу в кваліфікованих кадрах. За сприяння центру зайнятості нещодавно укомплектовано вакансію фельдшера, де Басалик Інна, кваліфікована медична сестра, зараз випускає в рейси водіїв.

  Тимощук Алла працевлаштована прибиральницею, створює затишок для всіх працівників АТП. Надіємось, що співпраця з автотранспортним підприємством продовжиться і в майбутньому.

   

   

  DSCN9072

  Молодь на державній службі – перспектива для розвитку держави

  WP 002048Молодь в усі часи була рушійною силою всіх прогресивних перетворень у світі. Не виняток і наша держава. Саме з молодіжного протесту розпочався рух за незалежність нашої держави у 1990 році, саме молодь стояла у витоках боротьби за євроінтеграцію, і , напевно, саме молодь буде тим стержнем, який не дасть Україні повернутися до тоталітаризму, а буде вести її вперед, до достойного майбутнього.

  Нещодавно в ряди державних службовців горохівщини влилася  молода людина Білик Ірина, яка, втративши попередню роботу, звернулася в Горохівську службу зайнятості в пошуках підходящих вакансій. Дівчина здобула престижну  вищу  освіту і роботу підшуковувала відповідну. Особистий консультант в центрі зайнятості запропонувала Ірині взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади в управління соціального захисту Горохівської райдержадміністрації. Успішно склавши іспит на конкурсі та показавши себе перспективним спеціалістом на співбесіді, дівчина прийнята на державну службу. Вітаємо Ірину з початком кар’єри та бажаємо реалізовувати себе на користь людям та державі.

   

  СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

  фото служба за контрактоміЩотижня в Горохівському районному центрі зайнятості проходять семінари з орієнтації безробітних на службу в Збройних Силах України. Один із них відбувся в понеділок, 25 лютого 2016 року. Офіцер відділу комплектування Горохівського районного військового комісаріату капітан Озірський А.П. докладно роз’яснив присутнім чоловікам умови контрактної служби в ЗСУ.

  Деякі із запрошених  вже мали досвід служби в рядах Збройних Сил, а для більшості надана інформація стала новою.  В ході дискусії   обговорили  питання  щодо  термінів, кількісного та якісного складу майбутніх  призовів,  реформування, яке відбувається в Збройних Силах України та про очікувані якісні зміни після його завершення.

  В хлопців виникло багато запитань щодо умов служби за контрактом, відповідність дійсності виписаного в договорі матеріального забезпечення, місця можливої служби  та  участі  в  зоні проведення антитерористичної операції. Новою для присутніх стала інформація, що юнаки, які мають бути призвані на строкову службу, можуть укладати контракт на термін строкового призову. 

  Учасники семінару  зійшлися на думці, що спільними зусиллями маємо піднімати рівень Української Армії,  і щоб служба в її рядах стала справою честі для кожного українського чоловіка.

   

  Узяв на роботу - отримай компенсацію

  Механізм мотивації роботодавців компенсацією, що прописаний у новій редакції Закону України «Про зайнятість населення», дає свої реальні результати. Наприклад, в2015 році таким дієвим правом на отримання державної компенсації скористалися 15роботодавців Горохівського району, які працевлаштували на нові робочі місця безробітних, з них 12 – соціально незахищені особи. Успішно співпрацюють із службою зайнятості у цьому напрямі ТОВ «Даніка Протеїн», ТзОВ «Берестечківська хлібопекарня», ПП «Горагротехліс», приватні підприємці: Л.Билинь, В.Котик, Н.Захарчук, Р.Дикун та інші. За допомогою центру зайнятості роботодавці заповнили на своїх підприємствах вакансії бухгалтера, машиністів дробильних машин, бармена, менеджерів із збуту, водіїв автотранспортних засобів, слюсарів – ремонтників, продавців продовольчих товарів та ін. Більше того, за кожного працевлаштованого,  підприємства отримають від держави компенсацію єдиного соціального внеску.

  Загалом, згідно з чинним законодавством право на отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування мають роботодавці, які беруть на роботу з числа безробітних не менше, ніж на два роки громадян, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці. Також таке право мають представники малого бізнесу за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов`державне соціальне страхування , затвердженого постановою КМУ від 15.04.2013 № 347. Зокрема , в них передбачено:

  Нові підходи  у визначенні поняття «нове робоче місце»: для новостворених господарювання робочі місця вважаються новими протягом 12 місяців з моменту утворення нового суб`єкта господарювання;

  у разі створення нового робочого місця шляхом збільшення штатної чисельності працівників, факт відсутності зменшення середньооблікової кількості працівників за місяць, у якому створене робоче місце, із середнім значенням середньооблікової кількості працівників за 12 місяців, що передують місяцю створення нового робочого місця;

  Розширення переліку пріоритетних видів економічної діяльності (понад 220видів) для створення нових робочих місць суб`єктами малого підприємництва в галузях сільського, лісового господарства, виробництва одягу, взуття, лісопильного та стругального виробництва, виробництва меблів, медичної та стоматологічної практики.

     Постановою доповнено перелік документів, які необхідно подати роботодавцеві для отримання компенсації даними Державної фіскальної служби (ДФС) та її органів щодо відсутності у роботодавця заборгованості зі сплати єдиного внеску.

  Порядок перерахування коштів компенсації єдиного внеску на рахунок роботодавця – до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до територіальних органів ДФС, за умови підтвердження даних Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо заробітної плати працівника, з якої сплачено єдиний внесок.

  Загалом послуга служби зайнятості корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату та забезпечуючи соціальні гарантії.

   

  ЗИМОВА АГРОШКОЛА

  Господарювання в умовах ведення одноосібного селянського господарства

  1233310 лютого в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар в рамках «Зимової агрошколи»"Ефективне використання землі в умовах ведення одноосібного селянського господарства». До участі в заході запрошеноначальника відділу організації виробництва, переробки та маркетингу продукції рослинництва та тваринництва управління АПР Горохівської районної державної адміністрації Оксану Камоцьку.

  Розпочали з визначення: що ж таке одноосібне селянське господарство?  Особисте селянське господарство – особлива форма не тільки власності, а й сільськогосподарського виробництва, а точніше - сімейного виробництва. З огляду на реалії становлення ринкових відносин у сільському господарстві особисте селянське господарство є видом самозайнятості сільської родини, що спрямована на задоволення власних потреб у сільськогосподарській продукції, а також отримання прибутку шляхом реалізації надлишків виробництва.

  Оксана Йосипівна також розповіла присутнім про особливості грунтів району та про культури, котрі дають максимальну віддачу на них, особливості вирощування певних городніх культур, домашніх тварин. Тема виявилась близькою та актуальною для всіх присутніх, так як кожен на своєму «кусочку» землі вирощує ті чи інші господарські культури, займається свинарством чи птахівництвом. Участь у семінарі дала можливість присутнім безробітним поділитися власним досвідом обробітку землі, думками стосовно того, що можна вирощувати в ОСГ: це і вирощування картоплі, городини, ягід, зелені, грибів, розведення великої рогатої худоби, домашньої птиці, риби в штучних водоймах,  тощо.

     Сподіваємось, що всі, хто були присутні на занятті, сповна скористаються отриманою інформацією, яка допоможе ефективно і продуктивно працювати та бачити  результати своєї праці.

  На фото: під час семінару.

   

  Семінар для демобілізованих

  10 грудня у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників антитерористичної  операції. Із загальною інформацією про ринок праці району,актуальними вакансіями в районі та  за  його межами,послугами, які надає державна служба зайнятості ознайомила фахівець РЦЗ  Тетяна Янюк. Повідомила   учасників семінару  про можливості професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового  характеру. Крім того  з метою   підвищення якості надання послуг    проведено  анкетування  безробітних.

  Юрисконсульт   Роман Мужик повідомив про створення в районі громадської організації учасників АТО, діяльність якої буде спрямована на забезпечення  дотримання прав демобілізованих. Звернув увагу на те, що  період перебування на військовій службі під час мобілізації зараховується до страхового стажу, що дає право на отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю при звернені до державної служби зайнятості  після проходження військової служби. Обговорено питання щодо вирішення  проблем у окремих військових частинах при отриманні довідки про заробітну плату.

   Усі військовослужбовці, які повертаються  до мирного життя, потребують  підтримки для продовження повноцінного життя і насамперед у реалізації свого права робити те, що вміють і отримувати за це гідну винагороду, тому усі фахівці у центрі зайнятості докладатимуть максимум зусиль, щоб допомогти колишнім воїнам  та  надавати поради  стосовно вирішення нагальних проблем.

   

  Добро єднає серця

   DSCN7921Ряд  заходів  до  Міжнародного Дня інвалідів  проведено в Горохівському районі.    Горохівський  районний центр зайнятості   в рамках Всеукраїнської декади  зайнятості  учасників АТО та осіб з інвалідністю  долучився  до  благодійних акцій  за межами  центру зайнятості.

  Ігор Момот та Тетяна Янюк,   фахівці  РЦЗ,  відвідали вихованців  Горохівського психоневрологічного будинку-інтернату з добіркою цікавих книг, які збирали всім колективом  з домашніх бібліотек    в рамках   благодійної акції  «Подаруй прочитану книгу». Потішило те, що вихованців одразу ж зацікавиликниги, особливо  пригодницької серії та детективи, яких в добірці було найбільше.

  День відкритих дверей відбувся в громадській організації  «Благодійна місія «Сонце любові», яка об’єднує понад 50 інвалідів різних захворювань, в т.ч. 15 візочників.  Представники центру зайнятості завітали в гості до членів місії із солодкими подарунками, а заодно ознайомили учасників свята із послугами служби зайнятості людям з особливими потребами.

  Мудрість людська  в щирих словах :  «Допомогти – це пропустити  через  душу і серце». Саме тому завжди треба з розумінням відноситися до осіб з інвалідністю, і саме тому служба зайнятості готова до співпраці з усіма структурами, як державними, так і громадськими, для забезпечення прав та соціального захисту інвалідів.

  На фото : під час  зустрічей

   

  Співпраця  з територіальними громадами

  бліц навчання12 грудня ц.р.в Горохівському районному центрі зайнятостіпроведено бліц-навчання для новопризначених голів сільських, селищних  рад в якому взяли участь 14 представників громад.

  Директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінськарозпочала із знайомства та привітання  новообраних голів,   висловила  побажання  щодо  дієвої подальшої співпраці.  Також  проінформувала присутніх про послуги,  які надає Державна служба зайнятості, зокрема  актуальні на часі  питання  надання послуг   внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО та  членам їх  сімей, професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця.

   Про особливості формування   бюджетів  та моніторинг  фінансового  менеджменту  у 2016 році    розповіла   начальник управління фінансів   райдержадміністрації   Валентина Ковальчук.  Обговорили  і норми Закону України "Про місцеві виконавчої влади" та Бюджетний кодекс із змінами та доповненнями,Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", що дасть змогу сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій  виходячи із реалій    економічного  розвитку  своїх громад.

  Бєкєтова  Олена, начальник управління державної казначейської служби в районі  розповіла  затвердження бюджетів місцевими органами влади (доходи та видатки рад) ,також про  сайт державної казначейської служби.

  Представник фіскальної служби Іван Бачко  надав   вичерпні роз’яснення та консультації  про зміни в податковому законодавстві та види сплати податків до місцевих рад, порядок нарахування та сплати  єдиного соціального внеску, земельного податку  та  податку на нерухомість.

  Юрій Загоровський,  перший заступник управління Пенсійного фонду України у Горохівському районі,  розповів роз’яснення обчислення  трудового стажу особам, котрі працювали за цивільно-правовими договорами. 

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак   відзначив активну співпрацю  щодо  організації  оплачуваних робіт  на паритетних умовах  за кошти  Фонду   загальнообов’язкового  державного соціального страхування України на випадок безробіття   та  місцевих бюджетів, оскільки організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру займає одне з провідних місць у заходах активної політики державної служби зайнятості.Було звернуто увагу голів територіальних громад на індивідуальний підхід при визначені видів та прийнятті рішень про види оплачуваних громадських робіт, що є суспільно – корисними для окремої територіальної одиниці   Про розуміння    взаємної вигоди    щодо  фінансової підтримки  осіб в період пошуку роботи  та користі у проведенні громадських робіт   щодо благоустрою, впорядкування  територій   рідного населеного пункту.

  Навчались усі   служби  спільно,  бо лише  спільні  завдання  та координація зусиль  будуть  результативними у вирішенні питань соціальної захищеності громадян.

   

  Проблеми луганчан

  DSCN74051 вересня в День знань директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська разом із фахівцем з питань зайнятості Тетяною Янюк та спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Русланою Луцюк відвідали сім’ю Северіної Ірини Євгенівни, яку доля закинула в наш район із міста Лутугино Луганської області через бойові дії. Професійна швачка, яка багато років пропрацювала в рідному місті за фахом, змушена була покинути разом із 12-річною донькою Веронікою житло і роботу і шукати мирного життя в західному регіоні.

  В Горохові майже одразу знайшла роботу на підприємстві «Вікторія голд», але через кризу підприємство скоротило кількість працюючих і Ірина  в пошуках роботи звернулася до служби зайнятості.  Ознайомившись із переліком послуг, які запропонував фахівець із працевлаштування, обдумує питання щодо перекваліфікації.

  Цікавою була розмова із семикласницею Веронікою, в якої в ході надання профорієнтаційних послуг виявився неабиякий хист до творчості, особливо до малювання. А в майбутньому дівчинка мріє стати перукарем.

   

  ІНФОРМАЦІЯ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЩОДО СИСТЕМИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

   

  Міністерство соціальної політики України – є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми; відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, викорінення передумов торгівлі людьми, зокрема щодо попередження насильства в сім'ї та дискримінації за ознакою статі, підвищення рівня обізнаності щодо протидії торгівлі людьми, координацію та контроль за діяльністю закладів допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми тощо.

  На виконання Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, прийнятого у 2011 році створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам:

  • діє Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2015 року; 
  • затверджено порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;
  • затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги постраждалим особам;
  • затверджено стандарти надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, методичні рекомендації для державних службовців, які працюють з постраждалими;
  • затверджено програму навчання спеціалістів, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми;
  • затверджено методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми для використання в роботі державних службовців;
  • в структурі Міністерства внутрішніх справ діє окремий підрозділ – Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми;
  • в кожній місцевій державній адміністрації визначено структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • в усіх регіонах діють місцеві координаційні ради з питань протидії торгівлі людьми;
  • налагоджена тісна співпраця з міжнародними та громадськими організаціями, які працюють у цій сфері.

  Станом на 22.07.2015 Міністерством соціальної політики України 94 громадянам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми,  серед яких 88 - громадяни України і 6 іноземців (громадяни Пакистану, Молдови та Російської Федерації).

  За статтю - 39 чоловіків, 39 жінок і 16 дітей.

  За видами експлуатації: 42 випадки - трудова експлуатація, 24 випадки - сексуальна, 19 випадків - залучення до жебракування, 4 випадки - змішана експлуатація, 3 випадки - вилучення органів, 2 випадки - продаж малолітньої дитини.

  Країни призначення (експлуатації): Україна - 37 випадків, Російська Федерація - 37 випадків, Турецька Республіка - 6 випадків, Республіка Польща - 5 випадків, Республіка Молдова - 2 випадки, Республіка Азербайджан - 2 випадки, Держава Ізраїль - 2 випадок, Республіка Сербія - 1 випадок, Грецька Республіка - 1 випадок, Федеративна Республіка Німеччина - 1 випадок.

  Вид торгівлі людьми: внутрішня (всередині країни) - 31 випадок, міжнаціональна (транскордонна) - 63 випадок.

  У 2014 році центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, дипломатичними установами України за кордоном у співпраці з громадськими організаціями надано допомогу 55 особам, які постраждали від торгівлі людьми (та не виявили бажання отримати статус).

  Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види допомоги в одному з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або центрів соціально-психологічної допомоги.

  Положеннями затвердженого Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417) передбачено, що особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, може подати до місцевої державної адміністрації за місцем перебування заяву про встановлення відповідного статусу.  За результатами розгляду заяви та інших матеріалів справи, Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

  Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробки плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням.

  Також допомогу постраждалі особи можуть отримати в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Діти, які постраждали від торгівлі людьми можуть бути влаштовані до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей  з метою тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей, які опинились у складних  життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної,  педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

  Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

  1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

  2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

  3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах  допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

  4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку,  встановленому Цивільним кодексом України;

  5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

  6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

  Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім передбачених частиною першою цієї статті прав, має також право на:

  1) безоплатне отримання послуг перекладача;

  2) тимчасове перебування в Україні строком до трьох  місяців, який може бути продовжено у разі необхідності, зокрема у зв'язку з їхньою участю в якості постраждалих або свідків у  кримінальному процесі;

  3) постійне проживання на території України в порядку, встановленому законодавством.

  Довідка про статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для реєстрації в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

   Особа, яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України, які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.

  Надання допомоги  особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:

  1) звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;

  2) наявності у такої особи документа, що посвідчує особу.

   

   

  Переглядів 10554 Останнє редагування Середа, 14 листопада 2018 08:45
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua