24 квітня 2017 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • Децентралізація влади
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Ресурсний центр громад
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Мобілізація
 • Допомога армії
 • Демобілізація
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Квітень 2017 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  Четвер, 13 лютого 2014 11:26

  Діяльність служби зайнятості

  images

   Prozoro 1063

  'Успішне працевлаштування

  1 copyЮрій Черенко звернувся в пошуках роботи в Горохівський районний центр зайнятості в листопаді 2016 року після тривалої перерви в трудовій діяльності. Хоча Юрій спеціальної освіти не здобув, зате практичні навики роботи на будівництві має непогані. Це і пригодилося в працевлаштуванні. В листопаді минулого року на підприємстві  «Горохівагробуд» було організовано  тимчасові роботи, до проведення яких залучено безробітних осіб, які перебували на обліку в Горохіському ЦЗ. Юрій Черенко був в числі тих, хто виявив бажання працювати на тимчасових роботах. Роботи продовжувались три місяці, а після їх закінчення керівник «Горохівагробуду» Тамара Цехош запропонувала Юрію постійну роботу за фахом «муляр».  Як сказала Тамара Антонівна, «хлопець відповідальний, працює якісно, хоч і не має спеціальної освіти».Керівник має надію, що з Юрієм будуть співпрацювати  не  один рік.

  Горохівський РЦЗ

   

   

   

   

  Громадські роботи – перспективний напрямок взаємовигідної співпраці

  Безымянный copyВ умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські роботи та роботи тимчасового характеру. Завдяки їм можна пом’якшити або випередити наслідки безробіття, крім того – вирішуються нагальні питання соціального розвитку територіальних громад.

  Більшість голів територіальних громад району зацікавлені у проведенні таких робіт: наводиться лад та благоустрій у населених пунктах, ремонтуються об’єкти соціальної сфери, проводиться очищення від сміття кладовищ, скверів, придорожніх смуг.

  Сьогодні активно у питаннях організації громадських робіт співпрацюють з районним центром зайнятостіГорохівська міська рада,Марянівська,Холонівська таЗвинячіська сільські ради, які постійно дбають про чистоту та благоустрій  їхніх територій. 13 жителів цих сіл виявили бажання попрацювати на користь потреб села. За участю безробітних буде проведено прибирання території населених пунктів:  згрібати сміття та суху покошену траву, прибирання узбіччя  доріг  ремонт пам’ятників, обелісків, впорядкувати парки, сквери, кладовища, навести  лад на вулицях села. Ці сільські ради та їх голови є прикладом для інших територіальних громад району щодо плідної співпраці в залученні безробітних до суспільно корисних робіт.

  Враховуючи, що користь від організації громадських робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

   

  Орієнтири для студентів на ринку праці

  Студентський центр агробізнесу

  В рамках діяльності Студентського центру агробізнесу в  Горохівському центрі зайнятості  побувала група  випускників-технологів  Горохівського коледжу ЛНАУ .

  Працювали із студентами директор РЦЗ Ірина Рабінська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак, профорієнтатор Тетяна Янюк. Ознайомили молодь з інноваційними технологіями та електронними сервісами для надання послуг клієнтам служби зайнятості такими як електронна реєстрація, скайп-співбесіда, відеорезюме.  Запропоновано презентації потенційних роботодавців Горохівського та сусідніх районів. Обговорили актуальні та можливі вакансії в галузі сільського господарства та перспективи працевлаштування по закінченню  навчального закладу.

  DSCN0071

   

   

   

   

   

   

   

  Завершився дев’ятий сезон Зимової агрошколи

  30 березня в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся підсумковий семінар освітнього проекту «Зимова агрошкола». До участі запрошено учасників тренінгів та семінарів, які проходили в листопаді-березні в рамках проекту, представників соціальних партнерів –ЛарисуКорецьку,  управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації, Віктора Гавеля, Волинський учбовий центр АПК,  Василя Демчука, Горохівський коледж ЛНАУ, практиків Петра Криштальського (городництво), Юрія Плисюка (бджільництво), фермера Романа Юхимчука (садівництво, ягідництво) .

  DSCN0165

   

  ІХ сезон агрошколи в Горохівському РЦЗ пройшов дуже активно і результативно. Слухачі отримали масу інформації про нові державні програми, що стимулюють розвиток садівництва і ягідництва, налагодили контакти з громадськими організаціями, що впроваджують нові методи співпраці між інвесторами та одноосібниками, отримали практичні поради від практиків щодо раціонального використання родючої горохівської землі. При бажанні та наявності певних знань з агрономії можна ефективно та успішно працювати на землі, отримуючи пристойний дохід від цієї діяльності.Деякі учасники Агрошколи вже розпочали підготовку до впровадження отриманих знань  в практику.

  Коротко обговорили пройдені теми, практики поділились власним досвідом та намітили кроки майбутньої співпраці.

  Присутнім слухачам вручено  сертифікати про участь в Зимовій агрошколі.

   

   

   

   

   

  Фахівці Горохівського центру зайнятості продовжують проводити профорієнтаційну роботу в школах району. 10 березня відбулися виїзди в ЗОШ І-ІІ ст.. с. Мирків та ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Підбереззя. Охоплено 42 учні 8-11 класів. Підлітки розуміють важливість правильного вибору сфери професійної діяльності розуміють, а завдання дорослих – допомогти їм розібратися у розмаїтті професій, своїх вподобаннях та природних здібностях.

  DSCN0056

   

  Вивчали  потреби роботодавців  та  громади  під час виїзних зустрічей

  17.03.2017

  10 березня   директор  Горохівського районного центру  зайнятості  Ірина  Рабінська,   начальник  відділу   взаємодії з роботодавцями  Михайло  Козак  та    провідний  фахівець  з питань  зайнятості  Тетяна   Янюк   здійснили  виїзні   зустрічі  з роботодавцями  та соціальними партнерами на територіїМирківської та Підберезівськоїсільських рад.

  Із  Степаном Сайкевичем,  керівником СФГ «Зоря»,було досягнуто 0домовленості залучити  22 безробітних осіб на роботи тимчасового характеру в березні місяці   та    організаціюстажування  на робочомумісці   6 трактористів  та 2  водіїв. Потреба в підсобному  робітнику    на  господарстві   виникне   з початком  весняно - польових  робіт, підбір  якого  забезпечить   центр зайнятості.

  Анатолій Гнатів,   голова ФГ «Віладіна»,заявив  про актуальну  вакансію  водія автотранспортних засобів, оскільки  підприємство  займається    вантажними перевезеннями.   До десяти  осіб      підприємство  може  надати  тимчасові  робочі місця в травні  місяці   на   підсобні роботи   сільськогосподарського характеру.

   Питання  організації  громадських робіт  обговорено з  Підберезівським сільським головою  Віктором Коритком. Бюджет ради   дозволяє  передбачити   кошти на  паритетних умовах  для  робіт  по благоустрою, що  буде   прийнято під час чергової  сесії, оскільки є розуміння  їх важливості     для   потреб  громади  і для   підтримки   безробітного  в період пошуку роботи.

  Фахівець з профорієнтації   Тетяна  Янюк   під час  виїзду      провела   з учнями   ЗОШ І-ІІ ст. с. Мирків та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підбереззяцікаві заняття  «Професії майбутнього»  в рамках   квесту  «Твій вибір».Підлітки  активно   дискутували  щодо важливості правильного вибору сфери професійної діяльності,тому  завдання  служби  зайнятості  – допомогти їм розібратися у розмаїтті професій, своїх вподобаннях та природних здібностях.

  Горохівський РЦЗ

   

  Раціональне використання земельної ділянки

  Зимова агрошкола

  17.03.2017

  DSCN9999В Горохівському РЦЗ в рамках Зимової агрошколи відбулися два чергові семінари: «Раціональне використання присадибної ділянки» та «Технологія вирощування зернових культур».

  Своїм досвідом раціонального використання невеликої присадибної ділянки розміром 10 сотих ділився безробітний Петро Криштальський, овочівник-любитель, який з невеликої площі землі збирає хороші врожаї овочів, фруктів, горіхів та ягід. Вистачає не тільки для власних потреб, а й на продаж. Дійшли висновку, що при дотриманні умов сівозміни, агротехніки,  раціональному підході до вибору посівних культур  з невеликої ділянки можна мати більше користі, ніж  інколи з гектарів городу.

  Сучасними технологіями вирощування зернових культур ділився викладач Горохівського коледжу ЛНАУ Василь Демчук. Сьогодні в Україні пшениця є стратегічною зерновою культурою, виробництво якої  напряму пов’язане з продовольчою безпекою. В останні роки середня урожайність пшениці в Україні становить близько 30 ц/га тоді як провідні господарства збирають по 80-90 ц/га. До слова, рекордну урожайність було зафіксовано у 2015 р в Англії – 165 ц/га.

  Зараз рідко хто в селі не сіє зернових. Виявляється, на родючій Горохівській землі за певних умов   можна досягти урожайності зернових до 100 ц/га.  Практичні поради  викладача по оптимальних термінах  посіву, обробітку, підживлення та захисту посівів, звичайно, стануть корисними одноосібникам.  Цікавою була інформація про нові районовані сорти пшениці, виведені спеціально для вирощування на певних грунтах та відповідному кліматі.

  Викладач Василь Демчук провів семінар в Горохівському центрі зайнятості завдяки запрошенню Волинського обласного учбового центру АПК.

  Яку професію обрати?

  27.02.2017

  БезымянныйЯку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної молодої людини. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння нею.

    З метою професійного самовизначення і становлення особистості, заохочення молоді до отримання професій, актуальних на ринку праці та для ознайомлення учнів із ситуацією на сучасному ринку праці 24 лютого в ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Вільхівка відбувся Ярмарок професій. Учасники, а це були учні 9-11 класів,  разом з модератором заходу Тетяною Янюк  обговорили ряд професій в послідовності: я хочу бути… (назва професії), цю професію я можу здобути…(назва навчального закладу), з цією професією я можу працювати … (назва галузі, підприємства, установи тощо).

  Увагу молоді привернуто до необхідності посилення власної активності щодо пізнання своїх природних професійних задатків та співставлення з вимогами до обраної професії. З дітьми проведено  експрес-тестування, розглянуто барометр професій.

  Цього ж дня в ЗОШ І-ІІ ст. с. Ощів  проведено профорієнтаційний урок з учнями 9 класу.

  Сподіваємось, що такі заходи формують позитивне ставлення до робітничих професій, розширюють світогляд учнів, допомагають у виборі професійного шляху та є одним з ефективних методів профілактики молодіжного безробіття.

   

  Пропозиція співпраці від ГО «Ягідник»

  20.02.2017

  DSCN9978 copyВ Горохівському районному центру зайнятості 16 лютого відбувся семінар в рамках Зимової агрошколи «Від бізнес-ідеї до власної справи», учасниками якого стали понад 30 осіб, потенційно зацікавлених людей, господарів, які готові на своїх земельних наділах займатись ягідництвом. Ініціатори зустрічі -  представники громадської організації  «Об’єднання виробників плодово-ягідної продукції «Ягідник»   Володимир Кулюк та Сергій Горбач. Вони ж є координаторами проекту «Ягідник». Пропозиції від ГО «Ягідник» були досить чітко окреслені: людина безоплатно отримує елітні саджанці суниці або малини на умовах договору, яким зобов’язується продавати вирощену продукцію тільки ГО  «Ягідник» протягом певного терміну. Людина несе відповідальність за саджанці, зобов’язується забезпечити полив, обробіток, захист від хвороб та шкідників. Від стихійних природних явищ насадження мають бути застраховані.

  Який порядок отримання саджанців? По-перше, особа, зацікавлена у співпраці, має бути членом  громадської організації «Ягідник»,  далі укладається договір, яким обумовлюється кількість та сорт посадкового матеріалу, відповідальність сторін. Саджанці передаються по акту прийому-передачі, плани по здачі ягід для людини не  встановлюються. Мінімальна площа насаджень має бути не меншедесяти сотих гектара. Вирощену продукцію «Ягідник» зобов’язується купувати в людини за встановленою на початку сезону незмінною ціною. Крім того, кожній людині надається агрономічний супровід, можливість зробити експрес аналіз грунту та води, сприяння в купівлі на вигідних умовах  інвентарю та засобів захисту рослин.  За словами Володимира Кулюка, створюються умови, щоб людині вигідно було співпрацювати з «Ягідником» під час дії договору і після його закінчення. Також «Ягідник» буде здійснювати прийом ягід від людей, котрі вже мають насадження, якщо продукція буде якісна.

  Представники «Ягідника» отримали масу запитань, пропозицій, зауважень. В нинішніх умовах люди остерігаються обману, тому детально розпитували про всі умови.

  До фахової розмови долучилася Лариса Корецька, спеціаліст управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації.

  Отже, інформація зацікавленим людям надана. Рішення за ними. Хотілося б побажати учасникам семінару, щоб співпраця між виробниками, інвестором те переробними підприємствами   базувалася на взаємовигідних та чесних партнерських умовах.

  Горохівський РЦЗ

   

  Цільові зустрічі з головами територіальних  громад

  20.02.2017

  DSCN9962Днями  в Горохівському районному центрі зайнятостіпроведенозустріч з  головами сільських, селищних та міських рад на тему: «Самодостатність через  призму  зайнятості».

  Директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська, виступаючи перед керівниками органів місцевого самоврядування, розкрила  інноваційні  методи в роботі  служби зайнятості та підвела підсумки за 2016 рік.    Було  відзначено   активну співпрацю  щодо  організації  оплачуваних робіт  на паритетних умовах  за кошти  Фонду   загальнообов’язкового  державного соціального страхування України на випадок безробіття   та  місцевих бюджетів, оскільки організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру займає одне з провідних місць у заходах активної політики державної служби зайнятості.Звернуто увагу голів територіальних громад на індивідуальний підхід при визначені видів та прийнятті рішень про види оплачуваних громадських робіт, що є суспільно – корисними для окремої територіальної одиниці.Обмін  досвідом  був переконливим аргументом  про   важливість  такої співпраці   для  тих   рад ,  котрі  на сьогодні  ще  не передбачили кошти на громадські роботи.

  Про  особливості формування   бюджетів та моніторинг  фінансового  менеджменту    у  звітному році    розповіла   начальник управління фінансів райдержадміністрації   Валентина Ковальчук. Обговорили  перспективи   створення   об'єднаних територіальних громад,  акценти  зроблено  на   дослідженнях  ринку праці та  формуванні  програм  зайнятості адміністративних одиниць.

  Начальник Управління державного казначейства у Горохівському районі Волинської області Олена Бєкєтова розповіла про порядок відкриття та закриття рахунків в органах Державної казначейської службита наголосила на правильність складання кошторисів місцевих бюджетів.

  Навчались усі   служби  спільно,  бо лише  спільні  завдання  та координація зусиль  будуть  результативними у вирішенні питань соціальної захищеності громадян.

  Горохівський РЦЗ

   

  Кому потрібна легальна зайнятість?

  DSCN9927Чи часто люди, особливо молодь, задумуються над тим, якими вони будуть у старості? Який спосіб життя будуть вести, за що жити?  Яке відношення сучасність має до їхньої старості? І чи потрібно захищати свої права відповідно до законодавства? Мабуть, більшість - не часто. Багатьом важливіше отримати гарну заробітну плату сьогодні, не задумуючись про день завтрашній. Тому все частіше стикаємосьз таким негативним явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин – «тіньовою зайнятістю».

  “Тіньова зайнятість” (використання праці найманих працівників без укладання трудових договорів, угод) і “тіньова заробітна плата” (так звана “зарплата в конвертах”) – явища, які, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули великих масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. Легалізація зайнятості та заробітної плати сьогодні є одним з пріоритетів державної політики зайнятості.

   Основними причинами виникнення цієї проблеми є невміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців.

  Питання «тіньової зайнятості» обговорилив Горохівському центрі зайнятості 19 січня на семінарі «Легальна зайнятість». Оксана Челядин, представник Горохівського Бюро правової допомоги, наголосила, що  неофіційне працевлаштування – це відсутність будь-яких соціальних гарантій для найманого працівника, а саме:

  - права на офіційну відпустку, в т.ч. в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;

  - права на оплату тимчасової непрацездатності,включаючи догляд за хворою дитиною;

  - права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці);

  - права на охорону праці (трапляються нещасні випадки на виробництві, професійні захворювання).

  Тобто, людина зі своїми соціальними проблемами на робочому місці та поза ним залишається наодинці.

  Світлана Зрайко, спеціаліст об’єднаного Горохівсько-Локачинського відділення Пенсійного фонду України, ознайомила присутніх із пенсійним законодавством України, розповіла про  умови виходу на пенсію для чоловіків та жінок як за віком, так і за вислугу років, необхідну кількість років накопиченого страхового стажу для отримання пенсійних виплат. Отримання пенсії (крім пенсії по інвалідності) напряму залежить від легальної роботи людини. Зважаючи на те, що збільшились вимоги до терміну страхового стажу при виході на пенсію,  кожен відпрацьований людиною період є  для неї цінний.

  Отже, легальна зайнятість – основа соціальної захищеності людини зараз і в майбутньому.

  Горохівський РЦЗ

   

  Зимова агрошкола - як хобі перетворити в бізнес

  DSCN9881В Горохівському центрі зайнятості 11 січня відбувся черговий семінар «Зимової агрошколи» «Ефективне ведення сільського господарства-вирощування яблук та малини». Для професійної розмови запрошено Романа Юхимчука, підприємця-практика, який має досвід  в галузі садівництва та ягідництва. Роман дав практичні поради  учасникам семінару, як і на яких ділянках краще закладати садки, про технологію захисту дерев та ягідників від хвороб і шкідників, які районовані  сорти яблунь та малини краще плодоносять в умовах нашої кліматичної зони. А найголовніший тезис від людини, котра професійного досвіду набувалана заробітках у Польщів яблуневому саду, прозвучав так: посадивши садок  - ти  створюєш робоче місце, і можливо, не тільки для себе.Зараз Роман вирощує в рідному селі Мирків яблука на 2,5 гектарах землі, а це 40 тисяч саджанців; малину на 6 гектарах. Четверо безробітних осіб¸ які  перебували на обліку в центрі зайнятості, працювали в нього на тимчасових роботах: збирали малину та яблука, причому ціна за 1 кілограм малини була 6 гривень, що майже дорівнює ціні за збір цієї ягоди в сусідній Польщі. І не треба нікуди їхати, робити візи, залишати на довгий час сім’ю. А ще є 20 сотих маточних підщеп, тобто, розширювати садок можна буде вже своїми саджанцями.

  Лариса Корецька, головний спеціаліст управління регіонального розвитку поділилася корисною інформацією щодо державних програм:

  - З районного бюджету надаватиметься дотація особистим селянським господарствам та фермерам  за виконані роботи на закладення садів та ягідників, на придбання саджанців та посадкового матеріалу  плодово-ягідних культур на площі, що не перевищує 5гектарів,  із розрахунку до 5 тис.грн. відшкодування  на 1 гектар господарствам, які мають в обробітку  до 50 гектарів землі. В цьому році  на цей напрямок планується виділити 200 тис.грн.  Також проінформовано  про дотацію  власникам особистих селянських господарств, що утримують 3 і більше корів, а саме, виплачується по 100 гривень на 1 корову з районного та обласного бюджетів.Завдяки обласній цільовій Програмі  Фонду «Власний дім» для особистих селянських господарств є можливість оформити кредит на  купівлю племінних корів чи телиць  при платі  3 відсотки річних за користування кредитом.  

  Активними учасниками   семінару  були  Олександр Юськов з Губина  і Петро Глез з Мирного, котрі отримали по 2 гектари землі сільськогосподарського призначення як демобілізовані учасники АТО, та планують розпочинати власну справу.Найімовірніше, це і буде вирощування плодових дерев та ягідництво, так як з реалізацією яблук та малини, як сказав Роман Юхимчук, проблем немає.

  А щеприсутні довідалися про те, що Роман ініціює створення громадського об’єднання, яке захищатиме права одноосібників та початківців у бізнесі, пов’язаному з сільським господарством. І вже пропонує свою підтримку тим, хто планує займатися власною справою.

  На майбутнє запланували один із семінарів «Зимової агрошколи» провести на виїзді в с. Мирків, щоб наочно поділитися цінним досвідом, як створювати робочі місця тут, в Україні.

   

  Перше робоче стало успішним

  DSCN9941Рубінська Юлія закінчила в січні 2016 року Луцький національний технічний університет, здобула кваліфікацію економіста з бухгалтерського обліку. В Горохівський районний центр зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернулась у лютому того ж року і вже за два місяці отримала можливість випробувати здобуті знання  на своєму першому робочому місці - головним казначеєм в Горохівському казначействі.  Юлія працює на цій посаді майже рік, роботу вивчила, колектив її сприйняв добре, підтримавши молодого спеціаліста. Отже, працевлаштування за направленням служби зайнятості  стало успішним.

  Хай щастить молодому спеціалісту!

   

  Громадські роботи стали вигідніші

  DSCN990812 січня ц.р. у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на тимчасові та громадські роботи, метою якого було сформувати позитивне ставлення безробітних осіб до участі в оплачуваних громадських роботах, розкрити переваги тимчасової зайнятості.

  На семінарі Михайлом Козаком, начальником відділу взаємодії з роботодавцями Горохівського РЦЗ,  була надана детальна інформація про порядок організації громадських робіт, їх види, джерела фінансування, умови оплати праці осіб, зайнятих на цих роботах.

     Місцеві  органи самоврядування   району   розуміють  взаємовигідне   фінансування    громадських робіт  на паритетних  умовах, вже  на  2017  рік  передбачено  коштів  на  суму 114,3 тис.грн.

  Залучення до оплачуваних громадських робіт – найбільш доступний шлях тимчасового вирішення проблем зайнятості. Під час таких робіт безробітні, відчуваючи свою потрібність, отримують стимул до більш активного пошуку роботи.

  Як результат, декілька осіб зацікавилися даною пропозицією, так як у зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати заробіток на тимчасових роботах може стати доброю підмогою для сімейного бюджету. Зокрема, в лютому  тимчасові роботи будуть проведені в Територіальному центрі соціального обслуговування Горохівської РДА.

   

  Задля підвищення  рівня  правової поінформованості громадян

  4444444444444444444Державна служба зайнятості України (Центральний апарат) і Координаційний центр з надання правової допомоги об'єднали зусилля з метою забезпечення для громадян доступу до юридичної допомоги   шляхом укладення   меморандуму  про співпрацю   1 листопада  ц.р.  

      Відповідну  угоду про співпрацю   1 грудня було укладено  між Горохівським бюро правової допомоги Володимир-Волинського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в особі   заступника начальника відділу Оксани Челядин    та  Горохівським    районним  центром зайнятості в особі  директора  Ірини Рабінської.

     В центрі зайнятості    два місяці уже  діє робоче місця для фахівця  бюро правової допомоги, де  клієнти служби  отримують консультації з будь-яких правових питань, що забезпечує  максимальне наближення до їхніх потреб, підвищує  рівень  доступності та якості.

   Домовлено про  спільне проведення   інформаційних заходів круглих столів  та  тематичних зустрічей,  в першу чергу  для  осіб, що потребують  додаткового  соціального захисту.

  Горохівський РЦЗ

   

  З нагоди дня Збройних Сил  України

  33333333333333336 грудня в Горохівському РЦЗ відбувся семінар «Професійна діяльність як засіб реабілітації» в рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди дня Збройних Сил України. До участі запрошено демобілізованих військовослужбовців, учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.  Фахівець з профорієнтації Тетяна Янюк поінформувала присутніх про наявні вакансії, можливість навчання, перекваліфікації від служби зайнятості. Бажаючі пройшли профдіагностику, цікавилися навчанням за професією «тракторист».

  З метою надання практичної правової допомоги до проведення заходу залучено спеціаліста Бюро надання правової допомоги Оксану Челядин та юриста РЦЗ Романа Мужика.

  Правниками та фахівцями центру зайнятості  в цей день надано ряд індивідуальних консультацій демобілізованим військовослужбовцям щодо діючих норм чинного законодавства та по роз’ясненню пільг.

  Горохівський РЦЗ.

   

  Успішне працевлаштування

  22222Бортник Андрій за професією – слюсар з ремонту автомобілів. Освіту здобув  у 2013 році у Всеукраїнському центрі реабілітації інвалідів. Одразу ж по закінченню навчального закладу знайшов роботу в м. Горохові в автотранспортному підприємстві за здобутим фахом. Робота хлопцеві подобалась, в колективі старші колеги рахувались з ним як з досвідченим слюсарем. Однак, у вересні цього року втратив роботу через скорочення чисельності штатів на підприємстві.

     За допомогою в пошуку роботиАндрій звернувся в Горохівський центр зайнятості. Крім фаху слюсаря з ремонту автомобілів має права водія категорії В, С, Е і вже в листопаді був направлений фахівцем центру зайнятості  на співбесіду до підприємця Хайчевського Олега Васильовича, який займається міськими та приміськими перевезеннями пасажирів, і мав на той час потребу у водіях автобусів.

  Співбесіда виявилась успішною і з 29 листопада Андрій Бортник працює водієм автобуса на міських пасажирських перевезеннях в Луцьку. Із розмови з хлопцем зрозуміло, що робота нелегка, в постійній напрузі, але компенсується хорошим відношенням роботодавця та високою оплатою праці.

  Хай щастить на новому робочому місці.

  Горохівський РЦЗ

   

  Твій вибір

  1В рамках профорієнтаційного квесту «Твій вибір» фахівцем Горохівського районного центру зайнятості Тетяною Янюк протягом тижня проведено заходи в загальноосвітніх школах   сіл Перемиль, Галичани,  Лобачівка, Мерва,селищаМар'янівка, міста Берестечка.

  «Я хотів би мати професію, яка давала б мені можливість…», - саме на таке запитання кожен старшокласник мав змогу висловити свої думки, почуття, емоції. В інтерактивній та ігровій формах з учнівською молоддю обговорювали професії, які їх цікавлять, можливість навчання та, найголовніше,  працевлаштування за обраною професію. Знайомились з регіональним барометром професій.

  Потім влаштовували «Змагання мотивів» за олімпійською системою і з кожною групою молодих людей визначали головні мотиви, які рухають людиною при виборі професії. Для кожного, звичайно, ці мотиви були різні, та спільним для всіх стало бажання реалізувати свої здібності, проявити себе в професійній діяльності.

  Вікторина «Чи знаєте ви що?» та анкетування  показали високий рівень обізнаності учнів з тими професіями, які їх цікавлять. Завдяки профорієнтаційній роботі в школах, доступності до інформації через ЗМІ, мережу Інтернет молодь має можливість зорієнтуватися у великій кількості сфер діяльності та свідомо зробити свій вибір.

  Побажаємо їм у цьому успіху.

  Горохівський РЦЗ

   

  Щоденний коучинг для досягнення цілей

  Таку тему обговорювали на тренінгу в Горохівському районному центрі зайнятості 25 листопада. Саме поняття коучинг означає розкриття внутрішнього потенціалу людини за допомогою певних методик, вправ та запитань.  Тренер  громадської організації «Корпорація щастя»зуміла викликати учасників на відверту дискусію щодо того, чи має людина починати будь-які зміни, про які говорить, із себе, щоденно працюючи над собою. Обговорили кілька бізнес-ідей учасників тренінгу, зокрема, Андрій Журавель цікавиться польськими методиками вирощування яблук і хотів би започаткувати власну справу. І хоча присутні назвали ряд проблем, з якими він може стикнутися при цьому, однак, Андрій готовий до активної діяльності і бачить свою професійну перспективу саме в цьому напрямку.

  Багато різних думок було висловлено, але все ж погодилися на тому, що людина має усі необхідні ресурси для того, щоб досягнути поставлених цілей, і відкрити ці ресурси можливо за допомогою технік щоденного коучингу.

  Горохівський РЦЗ

   

  Пропонуємо роботу по-новому

   1 грудня Горохівськийрайонний центр зайнятості долучився до участіусоціальномупроекті«Квиток до успіху» шляхом проведення ярмаркувакансій   на території. Мета заходу - ознайомлення широкого колаосіб  з базою вакансій , якоюволодіє служба зайнятості . Фахівці центру зайнятості  випробовувалинову форму роботи,якою показали , що роботу можна знайти навітьна зупинці автовокзалу. 

  Значна кількість відвідувачів ярмарку мали змогу  отримати індивідуальні консультації та ознайомилися з пропозиціями роботи як в районі , так і за його межами. Цікавились  роботою  в  місті Луцьку за професіями комплектувальник проводів , слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник Бажаючим працювати були надані контактироботодавців, котрі пропонують роботу.

  У такий цікавий спосіб була надана можливість  скористатися послугами служби зайнятості та отримати кваліфіковану інформацію щодо послуг з працевлаштування та професійної підготовки учням сільських шкіл , котрі  перебували на території автостанції та поверталися додому після участі у районній олімпіаді .

  Відвідувачі заходу,котрі зацікавилися вакансіями ТЗОВ «Горохівагробуд»за професіями маляр , муляр, штукатур отримали запрошення відвідати роботодавця та ознайомитися з їх діяльністю безпосередньо на виробництві.

  Горохівський РЦЗ  

   

  ОСББ: просто про складне

  DSCN9677Нещодавно в Горохівському центрі зайнятості відбувся тренінг для жителів багатоквартирних будинків міста Горохова та селища Мар’янівка"ОСББ: просто про складне. Управління багатоквартирним будинком для власників квартир".

  Директор Волинського обласного молодіжного центру праці Петро Лавренюк, доступно пояснив, чому саме створенню ОСББ нині приділяється особлива увага, адже реформується весь житлово-комунальний комплекс.

  Перш за все лідерами таких утворень мають бути люди якщо не з спеціальною технічною освітою, то хоча б які дуже добре орієнтуються в питаннях ЖКГ. Далі: в модернізацію старих будинків потрібно вкладати кошти, частина з яких має бути від мешканців будинків. В цьому питанні об’єднання мають перевагу, бо міська влада, йдучи назустріч, дає великий відсоток спів фінансування на перекриття, утеплення, інші роботи.

  В Горохові зараз створено 12 ОСББ, тобто цей процес розпочато, але йде він дуже повільно. Разом з тим, якщо дивитися на перспективу, то залучення інвестицій на облаштування будинків – це і нові робочі місця, де наймачем (роботодавцем) є громада.

  Олександра Вітрів, учасниця тренінгу, поділилася своєю історією спроби створення ОСББ, та проблемами, з якими стикнулися при цьому.

  Тренер ЗарінаДацик докладно зобразила схему можливої діяльності ОСББ, яка вже перевірена в багатьох Луцьких будинках.

  Для успішної реалізації  програми Петро Лавренюк пропонує громадянам брати ініціативу в свої руки та спільно з органами місцевого самоврядування  створити належні правові умови для діяльності ОСББ.

   

  Здоровий спосіб життя і професійна діяльність

  DSCN9034Як прожити життя, щоб до старості зберегти своє здоров’я,  радіти життю, прагнути до духовності  і фізичного удосконалення. Мистецтво продовжити життя – це мистецтво не скорочувати його. Правильне харчування, рухова активність, загартовування, утримання від куріння, алкоголю, наркотиків – це шляхи до здорового способу життя і творчого довголіття.А як це пов’язано із професійною діяльністю? Це питання було поставлено Тетяною Янюк, спеціалістом центру зайнятості, на обговорення для учасників семінару «Здоровий спосіб життя-запорука професійних успіхів», який нещодавно відбувся в Горохівському районному центрі зайнятості.

  Сьогоднішнє суспільство починає усвідомлювати: щоб досягти висот – необхідно бути гармонійним, цілісним, повним сил і енергії, адже більшість сучасних роботодавців надають перевагу при працевлаштуванні людям, які фізично і психологічно здорові та готові працювати.

  Охорона здоров’я – це безпосередній і цілеспрямований обов’язок кожної людини, який він ніяк не може доручити нікому іншому, окрім себе. Загальновідомо, що стан здоров’я на 50% залежить від нашого способу життя, на 20% – від навколишнього середовища, на 20% – від генотипу, і лише на 10% – від рівня розвитку охорони здоров’я в країні.

  Нерідко буває, що людина шкідливими звичками у 20-30 років доводить своє здоров’я до катастрофічного стану. Як результат: знижується продуктивність праці, гармонійний розвиток особистості.

  На семінарі обговорено термін «здоров’я людини», та основні фактори, які впливають на його стан, вплив здоров’я на професійний вибір, становлення і кар’єру, розвиток особистості. Доцільними стали поради, як боротися зі шкідливими звичками.

  В ході семінару стало зрозуміло, що здоровий спосіб життя є однією з найнеобхідніших умов професійного успіху будь-якої людини, а недбале ставлення до власного здоров’я руйнує або навіть позбавляє можливості в повній мірі реалізувати себе.

   

  Молоді кадри в автотранспортному підприємстві

  DSCN9070Постійним партнером Горохівського районного центру зайнятості є Горохівське автотранспортне підприємство. Особливо активізувалась співпраця в цьому році. З початку року підприємство розширює бізнес і відповідно відчуває потребу в кваліфікованих кадрах. За сприяння центру зайнятості нещодавно укомплектовано вакансію фельдшера, де Басалик Інна, кваліфікована медична сестра, зараз випускає в рейси водіїв.

  Тимощук Алла працевлаштована прибиральницею, створює затишок для всіх працівників АТП. Надіємось, що співпраця з автотранспортним підприємством продовжиться і в майбутньому.

   

   

  DSCN9072

  Молодь на державній службі – перспектива для розвитку держави

  WP 002048Молодь в усі часи була рушійною силою всіх прогресивних перетворень у світі. Не виняток і наша держава. Саме з молодіжного протесту розпочався рух за незалежність нашої держави у 1990 році, саме молодь стояла у витоках боротьби за євроінтеграцію, і , напевно, саме молодь буде тим стержнем, який не дасть Україні повернутися до тоталітаризму, а буде вести її вперед, до достойного майбутнього.

  Нещодавно в ряди державних службовців горохівщини влилася  молода людина Білик Ірина, яка, втративши попередню роботу, звернулася в Горохівську службу зайнятості в пошуках підходящих вакансій. Дівчина здобула престижну  вищу  освіту і роботу підшуковувала відповідну. Особистий консультант в центрі зайнятості запропонувала Ірині взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади в управління соціального захисту Горохівської райдержадміністрації. Успішно склавши іспит на конкурсі та показавши себе перспективним спеціалістом на співбесіді, дівчина прийнята на державну службу. Вітаємо Ірину з початком кар’єри та бажаємо реалізовувати себе на користь людям та державі.

   

  СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

  фото служба за контрактоміЩотижня в Горохівському районному центрі зайнятості проходять семінари з орієнтації безробітних на службу в Збройних Силах України. Один із них відбувся в понеділок, 25 лютого 2016 року. Офіцер відділу комплектування Горохівського районного військового комісаріату капітан Озірський А.П. докладно роз’яснив присутнім чоловікам умови контрактної служби в ЗСУ.

  Деякі із запрошених  вже мали досвід служби в рядах Збройних Сил, а для більшості надана інформація стала новою.  В ході дискусії   обговорили  питання  щодо  термінів, кількісного та якісного складу майбутніх  призовів,  реформування, яке відбувається в Збройних Силах України та про очікувані якісні зміни після його завершення.

  В хлопців виникло багато запитань щодо умов служби за контрактом, відповідність дійсності виписаного в договорі матеріального забезпечення, місця можливої служби  та  участі  в  зоні проведення антитерористичної операції. Новою для присутніх стала інформація, що юнаки, які мають бути призвані на строкову службу, можуть укладати контракт на термін строкового призову. 

  Учасники семінару  зійшлися на думці, що спільними зусиллями маємо піднімати рівень Української Армії,  і щоб служба в її рядах стала справою честі для кожного українського чоловіка.

   

  Узяв на роботу - отримай компенсацію

  Механізм мотивації роботодавців компенсацією, що прописаний у новій редакції Закону України «Про зайнятість населення», дає свої реальні результати. Наприклад, в2015 році таким дієвим правом на отримання державної компенсації скористалися 15роботодавців Горохівського району, які працевлаштували на нові робочі місця безробітних, з них 12 – соціально незахищені особи. Успішно співпрацюють із службою зайнятості у цьому напрямі ТОВ «Даніка Протеїн», ТзОВ «Берестечківська хлібопекарня», ПП «Горагротехліс», приватні підприємці: Л.Билинь, В.Котик, Н.Захарчук, Р.Дикун та інші. За допомогою центру зайнятості роботодавці заповнили на своїх підприємствах вакансії бухгалтера, машиністів дробильних машин, бармена, менеджерів із збуту, водіїв автотранспортних засобів, слюсарів – ремонтників, продавців продовольчих товарів та ін. Більше того, за кожного працевлаштованого,  підприємства отримають від держави компенсацію єдиного соціального внеску.

  Загалом, згідно з чинним законодавством право на отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування мають роботодавці, які беруть на роботу з числа безробітних не менше, ніж на два роки громадян, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці. Також таке право мають представники малого бізнесу за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов`державне соціальне страхування , затвердженого постановою КМУ від 15.04.2013 № 347. Зокрема , в них передбачено:

  Нові підходи  у визначенні поняття «нове робоче місце»: для новостворених господарювання робочі місця вважаються новими протягом 12 місяців з моменту утворення нового суб`єкта господарювання;

  у разі створення нового робочого місця шляхом збільшення штатної чисельності працівників, факт відсутності зменшення середньооблікової кількості працівників за місяць, у якому створене робоче місце, із середнім значенням середньооблікової кількості працівників за 12 місяців, що передують місяцю створення нового робочого місця;

  Розширення переліку пріоритетних видів економічної діяльності (понад 220видів) для створення нових робочих місць суб`єктами малого підприємництва в галузях сільського, лісового господарства, виробництва одягу, взуття, лісопильного та стругального виробництва, виробництва меблів, медичної та стоматологічної практики.

     Постановою доповнено перелік документів, які необхідно подати роботодавцеві для отримання компенсації даними Державної фіскальної служби (ДФС) та її органів щодо відсутності у роботодавця заборгованості зі сплати єдиного внеску.

  Порядок перерахування коштів компенсації єдиного внеску на рахунок роботодавця – до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до територіальних органів ДФС, за умови підтвердження даних Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо заробітної плати працівника, з якої сплачено єдиний внесок.

  Загалом послуга служби зайнятості корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату та забезпечуючи соціальні гарантії.

   

  ЗИМОВА АГРОШКОЛА

  Господарювання в умовах ведення одноосібного селянського господарства

  1233310 лютого в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар в рамках «Зимової агрошколи»"Ефективне використання землі в умовах ведення одноосібного селянського господарства». До участі в заході запрошеноначальника відділу організації виробництва, переробки та маркетингу продукції рослинництва та тваринництва управління АПР Горохівської районної державної адміністрації Оксану Камоцьку.

  Розпочали з визначення: що ж таке одноосібне селянське господарство?  Особисте селянське господарство – особлива форма не тільки власності, а й сільськогосподарського виробництва, а точніше - сімейного виробництва. З огляду на реалії становлення ринкових відносин у сільському господарстві особисте селянське господарство є видом самозайнятості сільської родини, що спрямована на задоволення власних потреб у сільськогосподарській продукції, а також отримання прибутку шляхом реалізації надлишків виробництва.

  Оксана Йосипівна також розповіла присутнім про особливості грунтів району та про культури, котрі дають максимальну віддачу на них, особливості вирощування певних городніх культур, домашніх тварин. Тема виявилась близькою та актуальною для всіх присутніх, так як кожен на своєму «кусочку» землі вирощує ті чи інші господарські культури, займається свинарством чи птахівництвом. Участь у семінарі дала можливість присутнім безробітним поділитися власним досвідом обробітку землі, думками стосовно того, що можна вирощувати в ОСГ: це і вирощування картоплі, городини, ягід, зелені, грибів, розведення великої рогатої худоби, домашньої птиці, риби в штучних водоймах,  тощо.

     Сподіваємось, що всі, хто були присутні на занятті, сповна скористаються отриманою інформацією, яка допоможе ефективно і продуктивно працювати та бачити  результати своєї праці.

  На фото: під час семінару.

   

  Семінар для демобілізованих

  10 грудня у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників антитерористичної  операції. Із загальною інформацією про ринок праці району,актуальними вакансіями в районі та  за  його межами,послугами, які надає державна служба зайнятості ознайомила фахівець РЦЗ  Тетяна Янюк. Повідомила   учасників семінару  про можливості професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового  характеру. Крім того  з метою   підвищення якості надання послуг    проведено  анкетування  безробітних.

  Юрисконсульт   Роман Мужик повідомив про створення в районі громадської організації учасників АТО, діяльність якої буде спрямована на забезпечення  дотримання прав демобілізованих. Звернув увагу на те, що  період перебування на військовій службі під час мобілізації зараховується до страхового стажу, що дає право на отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю при звернені до державної служби зайнятості  після проходження військової служби. Обговорено питання щодо вирішення  проблем у окремих військових частинах при отриманні довідки про заробітну плату.

   Усі військовослужбовці, які повертаються  до мирного життя, потребують  підтримки для продовження повноцінного життя і насамперед у реалізації свого права робити те, що вміють і отримувати за це гідну винагороду, тому усі фахівці у центрі зайнятості докладатимуть максимум зусиль, щоб допомогти колишнім воїнам  та  надавати поради  стосовно вирішення нагальних проблем.

   

  Добро єднає серця

   DSCN7921Ряд  заходів  до  Міжнародного Дня інвалідів  проведено в Горохівському районі.    Горохівський  районний центр зайнятості   в рамках Всеукраїнської декади  зайнятості  учасників АТО та осіб з інвалідністю  долучився  до  благодійних акцій  за межами  центру зайнятості.

  Ігор Момот та Тетяна Янюк,   фахівці  РЦЗ,  відвідали вихованців  Горохівського психоневрологічного будинку-інтернату з добіркою цікавих книг, які збирали всім колективом  з домашніх бібліотек    в рамках   благодійної акції  «Подаруй прочитану книгу». Потішило те, що вихованців одразу ж зацікавиликниги, особливо  пригодницької серії та детективи, яких в добірці було найбільше.

  День відкритих дверей відбувся в громадській організації  «Благодійна місія «Сонце любові», яка об’єднує понад 50 інвалідів різних захворювань, в т.ч. 15 візочників.  Представники центру зайнятості завітали в гості до членів місії із солодкими подарунками, а заодно ознайомили учасників свята із послугами служби зайнятості людям з особливими потребами.

  Мудрість людська  в щирих словах :  «Допомогти – це пропустити  через  душу і серце». Саме тому завжди треба з розумінням відноситися до осіб з інвалідністю, і саме тому служба зайнятості готова до співпраці з усіма структурами, як державними, так і громадськими, для забезпечення прав та соціального захисту інвалідів.

  На фото : під час  зустрічей

   

  Співпраця  з територіальними громадами

  бліц навчання12 грудня ц.р.в Горохівському районному центрі зайнятостіпроведено бліц-навчання для новопризначених голів сільських, селищних  рад в якому взяли участь 14 представників громад.

  Директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінськарозпочала із знайомства та привітання  новообраних голів,   висловила  побажання  щодо  дієвої подальшої співпраці.  Також  проінформувала присутніх про послуги,  які надає Державна служба зайнятості, зокрема  актуальні на часі  питання  надання послуг   внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО та  членам їх  сімей, професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця.

   Про особливості формування   бюджетів  та моніторинг  фінансового  менеджменту  у 2016 році    розповіла   начальник управління фінансів   райдержадміністрації   Валентина Ковальчук.  Обговорили  і норми Закону України "Про місцеві виконавчої влади" та Бюджетний кодекс із змінами та доповненнями,Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", що дасть змогу сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій  виходячи із реалій    економічного  розвитку  своїх громад.

  Бєкєтова  Олена, начальник управління державної казначейської служби в районі  розповіла  затвердження бюджетів місцевими органами влади (доходи та видатки рад) ,також про  сайт державної казначейської служби.

  Представник фіскальної служби Іван Бачко  надав   вичерпні роз’яснення та консультації  про зміни в податковому законодавстві та види сплати податків до місцевих рад, порядок нарахування та сплати  єдиного соціального внеску, земельного податку  та  податку на нерухомість.

  Юрій Загоровський,  перший заступник управління Пенсійного фонду України у Горохівському районі,  розповів роз’яснення обчислення  трудового стажу особам, котрі працювали за цивільно-правовими договорами. 

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак   відзначив активну співпрацю  щодо  організації  оплачуваних робіт  на паритетних умовах  за кошти  Фонду   загальнообов’язкового  державного соціального страхування України на випадок безробіття   та  місцевих бюджетів, оскільки організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру займає одне з провідних місць у заходах активної політики державної служби зайнятості.Було звернуто увагу голів територіальних громад на індивідуальний підхід при визначені видів та прийнятті рішень про види оплачуваних громадських робіт, що є суспільно – корисними для окремої територіальної одиниці   Про розуміння    взаємної вигоди    щодо  фінансової підтримки  осіб в період пошуку роботи  та користі у проведенні громадських робіт   щодо благоустрою, впорядкування  територій   рідного населеного пункту.

  Навчались усі   служби  спільно,  бо лише  спільні  завдання  та координація зусиль  будуть  результативними у вирішенні питань соціальної захищеності громадян.

   

  Проблеми луганчан

  DSCN74051 вересня в День знань директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська разом із фахівцем з питань зайнятості Тетяною Янюк та спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Русланою Луцюк відвідали сім’ю Северіної Ірини Євгенівни, яку доля закинула в наш район із міста Лутугино Луганської області через бойові дії. Професійна швачка, яка багато років пропрацювала в рідному місті за фахом, змушена була покинути разом із 12-річною донькою Веронікою житло і роботу і шукати мирного життя в західному регіоні.

  В Горохові майже одразу знайшла роботу на підприємстві «Вікторія голд», але через кризу підприємство скоротило кількість працюючих і Ірина  в пошуках роботи звернулася до служби зайнятості.  Ознайомившись із переліком послуг, які запропонував фахівець із працевлаштування, обдумує питання щодо перекваліфікації.

  Цікавою була розмова із семикласницею Веронікою, в якої в ході надання профорієнтаційних послуг виявився неабиякий хист до творчості, особливо до малювання. А в майбутньому дівчинка мріє стати перукарем.

   

  ІНФОРМАЦІЯ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЩОДО СИСТЕМИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

   

  Міністерство соціальної політики України – є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми; відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, викорінення передумов торгівлі людьми, зокрема щодо попередження насильства в сім'ї та дискримінації за ознакою статі, підвищення рівня обізнаності щодо протидії торгівлі людьми, координацію та контроль за діяльністю закладів допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми тощо.

  На виконання Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, прийнятого у 2011 році створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам:

  • діє Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2015 року; 
  • затверджено порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;
  • затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги постраждалим особам;
  • затверджено стандарти надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, методичні рекомендації для державних службовців, які працюють з постраждалими;
  • затверджено програму навчання спеціалістів, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми;
  • затверджено методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми для використання в роботі державних службовців;
  • в структурі Міністерства внутрішніх справ діє окремий підрозділ – Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми;
  • в кожній місцевій державній адміністрації визначено структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • в усіх регіонах діють місцеві координаційні ради з питань протидії торгівлі людьми;
  • налагоджена тісна співпраця з міжнародними та громадськими організаціями, які працюють у цій сфері.

  Станом на 22.07.2015 Міністерством соціальної політики України 94 громадянам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми,  серед яких 88 - громадяни України і 6 іноземців (громадяни Пакистану, Молдови та Російської Федерації).

  За статтю - 39 чоловіків, 39 жінок і 16 дітей.

  За видами експлуатації: 42 випадки - трудова експлуатація, 24 випадки - сексуальна, 19 випадків - залучення до жебракування, 4 випадки - змішана експлуатація, 3 випадки - вилучення органів, 2 випадки - продаж малолітньої дитини.

  Країни призначення (експлуатації): Україна - 37 випадків, Російська Федерація - 37 випадків, Турецька Республіка - 6 випадків, Республіка Польща - 5 випадків, Республіка Молдова - 2 випадки, Республіка Азербайджан - 2 випадки, Держава Ізраїль - 2 випадок, Республіка Сербія - 1 випадок, Грецька Республіка - 1 випадок, Федеративна Республіка Німеччина - 1 випадок.

  Вид торгівлі людьми: внутрішня (всередині країни) - 31 випадок, міжнаціональна (транскордонна) - 63 випадок.

  У 2014 році центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, дипломатичними установами України за кордоном у співпраці з громадськими організаціями надано допомогу 55 особам, які постраждали від торгівлі людьми (та не виявили бажання отримати статус).

  Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види допомоги в одному з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або центрів соціально-психологічної допомоги.

  Положеннями затвердженого Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417) передбачено, що особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, може подати до місцевої державної адміністрації за місцем перебування заяву про встановлення відповідного статусу.  За результатами розгляду заяви та інших матеріалів справи, Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

  Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробки плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням.

  Також допомогу постраждалі особи можуть отримати в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Діти, які постраждали від торгівлі людьми можуть бути влаштовані до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей  з метою тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей, які опинились у складних  життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної,  педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

  Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

  1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

  2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

  3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах  допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

  4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку,  встановленому Цивільним кодексом України;

  5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

  6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

  Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім передбачених частиною першою цієї статті прав, має також право на:

  1) безоплатне отримання послуг перекладача;

  2) тимчасове перебування в Україні строком до трьох  місяців, який може бути продовжено у разі необхідності, зокрема у зв'язку з їхньою участю в якості постраждалих або свідків у  кримінальному процесі;

  3) постійне проживання на території України в порядку, встановленому законодавством.

  Довідка про статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для реєстрації в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

   Особа, яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України, які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.

  Надання допомоги  особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:

  1) звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;

  2) наявності у такої особи документа, що посвідчує особу.

   

  ДО УВАГИ ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ УЧАСНИКІВ АТО!

  Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

  У центрі зайнятості Вам допоможуть:

    знайти роботу – тимчасову або постійну;

    пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;

    взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

    отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття;

    започаткувати власну справу;

    взяти участь у семінарах та тренінгах з сучасними методиками.

  В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

  Усі вакансії – у вільному доступі.

   Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

  Усі послуги – безкоштовні.

  Інтернет-портали державної служби зайнятості:

  www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua.

   Для отримання статусу безробітного та призначення матеріальної допомоги по безробіттю слід подати такі документи:

    паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення громадянина України)

    довідку про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності)

    трудову книжку (за наявності),  цивільно-правовий договір  чи  документ, який підтверджує  період  зайнятості

    документи  про  освіту (за наявності)

    військовий квиток  із зазначенням дати  взяття на облік у військкоматі відповідно до законодавства

  З метою отримання кваліфікованих консультацій та роз’яснень з питань отримання соціальних послуг, матеріального забезпечення демобілізованих із військової служби звертайтесь до Горохівського районного центру зайнятості за адресою 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 46 або телефонуйте на «гарячу» лінію центру зайнятості за телефоном (03379) 2-13-01.

   

  Навчаємо роботодавців разом

  DSCN6720

  3 квітня на базі Горохівського районного центру зайнятості проведено бліц-навчання підприємств, організацій та установ району на тему: «Підтримання конкурентоспроможності на ринку праці демобілізованих працівників, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації».

     Начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Горохівської райдержадміністрації Анатолій Дмитрук ознайомив присутніх з порядком виплат компенсацій підприємствам, установам та організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваним на військову службу. Усім присутнім  роботодавцям було роздано заяви та звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації.

  Старший державний інспектор Горохівського відділення Нововолинської ОДПІ Тетяна Солтис надала   вичерпні роз’яснення та консультації  про зміни в податковому законодавстві  щодо демобілізованих працівників.

    Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак надав роз`яснення щодо можливостей отримання роботодавцями компенсації витрат єдиного соціального внеску у разі створення нових робочих місць, професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

  Учасники обмінялися думками, отримали корисну та змістовну інформацію.

   

  Відвідування роботодавця - ТзОВ «Горохів-насіння»

  насінн1На сьогодні роботодавець виступає рушійною силою ринку праці. Налагодження конструктивного діалогу та надання  роз’яснень щодо можливостей та переваг співпраці з службою зайнятості в напрямку максимального  охоплення послугами  роботодавця постійно дає результат.

  2 квітня провідний фахівець з питань зайнятості Ігор Момот відвідав одне з ключових підприємств району ТзОВ «Горохів -насіння».

  Основним напрямом зустрічі сталовивчення потреб роботодавця у працівниках. Зокрема направлення зареєстрованих безробітних на роботи тимчасового характеру, тому що це є найшвидшим методом задоволення потреб роботодавця в робочій силі та своєрідним підґрунтям підбору працівників на постійну роботу.

  З початку року 10 осіб працювали на підсобних роботах  з яких троє у другій декаді квітня будуть працевлаштовані на дане підприємство.

  Прокоментовано порядок надання працедавцю компенсації  витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштованих безробітних із особливої категорії громадян, а також за приорітетним видом економічної діяльності. Розглянуто можливість зустрічі спеціаліста по роботі з кадрами ТзОВ «Горохів - насіння» із зареєстрованими по шукачами роботи задля укомплектування вакансій зоотехніка та обліковця.

  Співпраця центрів зайнятості з роботодавцями є відмінним показником злагодженої роботи задля забезпечення працевлаштування незайнятого населення і якісного охоплення послугами усіх гравців на ринку праці.

   

  Кинути виклик обставинам

  еталонЗвільнення з роботи – не трагедія, а можливістьдля пошуку чогось нового, цікавого та перспективного. Це довели троє безробітних Горохівського районного центру зайнятості: Микола Ковальчук, Роман Метелиця та Ігор Мельничук.  У кожного історія своя. Роман  - електромеханік за освітою та з досвідом роботи на ПАТ «Горохівський цукровий завод», останнім місцем роботи Ігоря  була посада тракториста-машиніста у ТОВ «Салікс-Енерджі» та Микола – підсобний робітник.  Зареєструвавшись в центрі зайнятості для пошуку роботи, хлопці не були пасивними, неодноразово приймали участь у громадських роботах, старанно виконували рекомендації  фахівців центру зайнятості. Впертість,  працелюбність, здатність наполегливо шукати роботу згодом дали результат, бо всі троє з хорошої сторони зарекомендували себе у ТзОВ «Еталон» під час громадських робіт та працевлаштувались на підприємство на постійне місце праці кожен за своїм фахом. Три ситуації  безробіття вирішені – чоловіки мають постійну роботу, стабільну зарплату та спілкування в колективі.а для працівників центру зайнятості є найкращим подарунком вдячність людей, котрі з їхньою допомогою  зможуть відчувати себе впевненими та реалізованими у професійному житті.

   

  Краплина   нашої уваги

  госпітТе, що в країні війна, – наша спільна біль і проблема, і кожен із солдат – це наш близький родич, для якого є особливе місце у великій родині. Хлопці, що захищали територіальну цілісність та суверенітет України, мають  повертатися до життя, зміцніти фізично і духовно, стати  активними і задіяними у професійній сфері. І кожен з нас в міру своїх можливостей і компетенції має долучитися і вкласти  свою  лепту.  

  Так, 26 березня фахівці Горохівського районного центру зайнятості відвідали військовослужбовців -учасників АТО, які перебувають на лікуванні та реабілітації   у Луцькому гарнізонному госпіталі.

  Провідний юрисконсульт Горохівського районного центру зайнятості  Роман Мужик, як побратим військовослужбовців, своїм прикладом та   професіоналізмом радо  відгукнувся на  зустріч  з воїнами.  Були  питання  болючі для кожного з них , але важливощо  хлопців турбує  крім  спогадів  про пережиті події в першу чергу  повернення до мирного життя.Тому були актуальними консультації щодо державної підтримки  після закінчення  військової служби,  порядку реєстрації в  службі зайнятості, отримання статусу безробітного та матеріального  забезпечення. Серед найважливіших -  працевлаштування, що  гарантує  підтримку для сім’ї. Зацікавленість та  обговорення  викликали  інформування    фахівців  служби зайнятості Наталії Балакіної  та Алли Шевчук  щодо активних програм зайнятості: можливість започаткування власної справи, здобуття професії чи підвищення кваліфікації.

  Цікавою співрозмовницею на зустрічі була   Надія Загоруйко,  викладач «Зимової агрошколи» за напрямком   розвитку бджільництва.  В   її розповіді були практичні   поради як  перетворити    розведення  бджіл  в домашніх умовах в прибутковий бізнес,  про використання   продукції бджільництва в лікувальних та  оздоровчих цілях.

  На закінчення зустрічі    вручили захисникам  гуманітарну допомогу  продуктами харчування   надану  керівником  ПОСП ім.Шевченка, депутатом обласної ради Андрієм Тураком, керівником     управлінням  агропромислового розвитку  Горохівської райдержадміністтрації Миколою Панасюком  та  колективом  районного центру зайнятості.

  Одна година спілкування, а враження – незабутні. Бо миотримали зворотній зв’язок і відчуття, що були корисними, ми бачили очі хлопців, зовсім юних і вже досвідчених, а в них – віру, впевненість і тверде переконання: «Ми – повернемося, ми – переможемо». 

   

  Заходи

  відділу взаємодії з роботодавцями Горохівського районного центру зайнятості, які будуть проведені у квітні 2015 року. 

  Дата

  Заходи

  Час проведення

   

  Відповідальний

  Запланована

  кількість

  роботодавців

  02.04.15

  Семінар з роботодавцями :

  «Комп’ютерна грамотність обмін звітності між роботодавцем та центром зайнятості електронною поштою»

  14.00

  Момот І.О.

  6

  03.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  14.00

  Козак М.З.

  1

  06.04.15

  Семінар  : «Надання додаткового соціального захисту найбільш вразливим верствам населення на ринку праці» (Про виконання квоти , можливість отримання компенсації єдиного внеску

  14.00

  Василевська Н.В.

  5

  09.04.15

  Семінар з роботодавцями : «Організація навчання та перенавчання за індивідуальним замовленням роботодавця, організація навчання на робочому місці, стажування та його особливості»

  14.00

  Момот І.О.

  7

  14.04.15

  Семінар  : «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру»

  14.00

  Момот І.О.

  6

  16.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  15.00

  Козак М.З.

  1

  20.04.15

  Семінар  : «Надання додаткового соціального захисту найбільш вразливим верствам населення на ринку праці» (Про виконання квоти , можливість отримання компенсації єдиного внеску

  14.00

  Козак М.З.

  7

  23.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  14.00

  Василевська Н.В.

  1

  24.03.15

  Семінар  : «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру»

  14.00

  Козак М.З.

  6

  27.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  15.00

  Василевська Н.В.

  1

  30.04.15

  Семінар з роботодавцями : «Організація навчання та перенавчання за індивідуальним замовленням роботодавця, організація навчання на робочому місці, стажування та його особливості»

  14.00

  Козак М.З.

  6

   

  «Посттравматичний Схід: зігріти душу та повернути віру»

  ФАПВійськові з усієї України, в тому числі з Горохівщини, просто зараз оберігають наші життя. А хто оберігатиме їх  та   надасть  підтримку членам їх сімей? Адже страждають бійці не тільки від «Градів» і поранень. Навіть вдома, у відпустці, у них все ще стоять перед очима стрілянина та загиблі товариші, вони здригаються від незвичних звуків,перебувають у вкрай стресовомустані. Наші військові, повертаючись із зони бойових дій, не відразу готові повернутися у звичайне, мирне життя. Адже  жахіття побаченого та пережитого ще довго не відпускають.Як допомогти своїм героям? Як адаптувати їх до життя? Відповіді на ці запитання спробували знайти на спільному семінарі  фельдшерів району, фахівці Горохівського РЦЗ та психолог відділу освіти райдержадміністрації Світлана Лич. На актуальності проведення цього  семінару-навчання , викликаної сучасними подіями, що відбуваються на сході нашої країни, збільшенням кількості поранених та постраждалих військовослужбовців, багатьом потрібна спеціалізована допомога з відновлення як фізичного так і психологічного здоров’я  наголосила     Галина Майко,  головний   лікар  Горохівського районного центру  первинної медико-санітарної допомоги, депутат обласної ради. Світлана Лич  розповіла про те,  чому зараз необхідно об’єднати зусилля і вміння тих, хто лікує тілесні рани та тих, хто лікує душу. Учасники отримали інформацію по методиках роботи з пораненими  із подолання отриманого стресу, з почуттям провини тощо. Були опрацьовані психологічні засоби відновлення поранених, обговорили аспекти подолання гострих стресових розладів у військовослужбовців-учасників бойових дій, розглянули методи та визначили шляхи подальшої роботи з воїнами, які отримали сильні психологічні травми. Також усі учасники семінару обговорили ряд актуальних питань щодо надання психологічної допомоги членам родин загиблих військовослужбовців та цивільному населенню.

  За час зустрічі спостерігався той факт, що зацікавлених та готових  допомогти всім тим, хто цього потребує, серед присутніх не бракує.  Кожен усвідомив, що навіть найменша увага, бесіда може врятувати не лише чиєсь здоров'я, а й життя. В підсумку бесіди з психологом фельдшери отримали підбірку матеріалів щодо роботи з учасниками АТО та членами їх сімей, контактні телефони психолога та інформаційні буклети від  служби зайнятості.Війна ще не скінчилася. Попереду багато випробувань, а сьогодні наш спільний обов’язок – допомогти тим, хто поруч, хто не злякався дати відсіч ворогу і забезпечити мирне небо над нами.

   

  Зроби добро -  добром вернеться

  ЧЕРВОН ХРЕСТДнями     члени     мобільної   групи з питань   надання послуг  внутрішньо переміщеним особам   Горохівського районного центру зайнятості  відвідали   багатодітну сім’ю   Ставиських,    котра   у  червні минулого року  була змушена  переїхати на  проживання  із   тимчасово  окупованого міста Лутугине  Луганської області.   Сім’я   перебуває  під  постійноюопікою органів  влади,  усіх служб  соціального захисту району ,  церковної общини   та громадських організацій.  Найстарший  син   Віталій , перебуваючи на обліку  в центрі зайнятості  скористався  можливістю  започаткувати власну справу  та  пробує  себе    в організації власного малого бізнесу    по фрезерно-гравірувальній  обробці  матеріалів.

    Студент – випускник  волинського  навчального закладу    уже  вивчає  можливості працевлаштуватись  за    професією  автомеханіка, котру він  здобуває. А трьох  школяриків      зацікавили   різні    вікові  інформаційні  матеріали,  ігри  «Майбутня професія»  та    подарунки,  сувеніри.

  Голова сім’ї Сергій Стависький, котрий перебуває в пошуку роботи  в  центрі зайнятості зацікавився пропозицією  додаткового  заробітку  в участі в оплачуваних громадських роботах  по благоустрою  тепер  уже  рідного  міста.

  Марія Кондратюк, голова  Горохівської районної організації Товариства Червоного Хреста  України    вручила    благодійну допомогу - продукти харчування та предмети   першої  необхідності .

   

  Цілющий «оазис»  для душі і тіла

  DSCN6171Усі ми не раз чули про чудодійні властивості лікування в соляних шахтах. В Україні Меккою такого оздоровлення була підземна алергологічна лікарня в Солотвино, що на Закарпатті.  На заміну природним шахтам прийшли соляні кімнати, в яких шляхом застосування різних соляних порід створюється мікроклімат природних шахт.

  Віднедавна така унікальна соляна кімнатавідкрилась і у нашому місті на базі Горохівської ЦРЛ. Завдяки втіленню ідеї молодого підприємця Олександра Костючка  тарозумінню  вагомості такої ідеї для нашого району з боку головного лікаря  Валерія Коби відтепер оздоровитись та відчути на собі лікувальні властивості мінеральних солей можуть усі, хто був змушений шукати таких методів лікування далеко за межами області.Справжні соляні блоки, привезені із м. Соледар, що вважаються найкращими за лікувальними властивостями скріплені між собою насиченим розчином солі, вбудовані прямо в сіль різнокольорові світильники, які дозволяють поєднати галотерапію з фотолікуванням,  сучасна система вентиляції та кондиціонування, яка дозволяє забезпечити оптимальний рівень вологості і температури.  Відомо, що  така терапія дужедобре впливає на органи дихання, лікує такі хронічні патології, як бронхіальна астма, бронхіти, тонзиліти, фарингіти, синусити, а також покращує кровообіг та збільшує постачання кисню до головного мозку. А ще затишна атмосфера, освітлення, легка музика, заспокійливо впливають на нервову систему та дарують незабутні враження та позитивні емоції.Приваблюють також доступні ціни та система знижок для окремих категорій населення та для учасників бойових дій в зонах АТО.

  Зі слів підприємця Олександра Костючкане раз задумувався над тим, щоб організувати свою власну справу.Остаточне рішення прийняв, коли у пошуку роботи звернувся до Горохівського районного центру зайнятості та дізнався про послугу щодо можливості отримання одноразової матеріальної допомоги на відкриття власної справи, бо це дійсно вагомий стимул і переконливий аргумент, аби  зважитись на важливий крок – підприємництво.  До вибору виду діяльності підійшов відповідально, адже хотілося взятися за таку справу, щоб вона відрізнялася оригінальністю від значної кількості приватних підприємств. Згодом успішно захистив бізнес-план по наданню послуг по оздоровленню та реабілітації населення. І на сьогодні є підстави сподіватись, що започаткована Олександром справа дасть добрий результат, бо є ще ідеї щодо розширення спектру послуг, зокрема випуск соляних світильників та приготування кисневої пінки.

   Бажаємо Олександру успіхів, бути цілеспрямованими та не боятися труднощів. І головне, працювати на перспективу, розвивати свій бізнес і налаштуватися лише на успіх.

   

  Краса душі на полотні

  DSCN6346У наш час багато жінок вміють і люблять вишивати. Вишивають шовковими нитками, бісером, камінням, лелітками.  Саме тому напередодні жіночого свята 3 березня в Горохівський районний центр зайнятості на майстер – клас до Ольги Серединської – майстрині з Берестечката безробітної центру зайнятості були запрошені 16 жінок, які захоплюються вишивкою та прагнуть вдосконалити свої вміння.

  DSCN6351 «У кожну роботу вкладаю частинку своєї душі, – розповідає пані Ольга,- приємно приносити людям радість, чути вдячні слова,  я з задоволенням поділюся досвідом». Майстриня  вважає, що вишивка хрестиком чи бісером – дуже цікаве, хоч і трудомістке заняття, якому, як і будь-якій творчій діяльності, потрібно віддаватися сповна. Але прагнення створювати прекрасні роботи своїми руками було, є і буде. Той, хто захоплений вишивкою, як пані Ольга, знає, чому він любить це заняття – вся справа в процесі творення, коли на твоїх очах відбувається народження краси.Пані Ольга протягом заняття ділилася вміннями та майстерністю, розповіла про види вишивки, навчала правильно поєднувати кольори ниток та бісеру, кожна з учасниць мала можливість власноруч спробувати покласти на полотно хрестики чи бісер.Ще Ольга Серединська  переконана в тому, що мистецтво вишивання може стати для кожної безробітної не лише улюбленим заняттям та хобі, а і  комерційною справою. У кожній людині є щось особливе: у когось – вишивка, у когось – роботи по дереву, малювання, співи. Немає людей без талантів. Їх потрібно просто вчасно помітити і  розвивати.

  Співпраця задля майбутнього

  24 лютого в Горохівському районному центрі зайнятості відбулася нарада на тему «Соціальні послуги неповнолітнім особам».

  DSCN6298Для участі були запрошені директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Поліщук, оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей Горохівського РВ УМВС Богдан Скучинський, методист відділу освіти Горохівської райдержадміністрації Валентина Ошуркевич та юрисконсульт служби у справах дітей райдержадміністрації Михайло Мужик. 

  Заступник директора Горохівського РЦЗ Олег Пенцак та спеціаліст з профорієнтації Алла Шевчук проінформували присутніх про соціальні послуги служби зайнятості для молоді, заходи зі сприяння у працевлаштуванні неповнолітніх, розповіли про взаємодію із зацікавленими установами та організаціями. Повідомили про те, що зметою сприяння професійному самовизначенню молоді спеціалісти центру зайнятості надають ряд профінформаційних та профорієнтаційних послуг, ознайомлюють з професіями, що користуються попитом на ринку праці, проводять психодіагностичніобстеження для визначення їх нахилів та здібностей, організовують тематичні зустрічі, тренінги, профорієнтаційні уроки та семінари. За рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття молодь направляється на професійне навчання. Неповнолітні мають можливість скористатися інформаційними матеріалами про навчальні заклади, професії, підприємства. Під час зустрічі обговорювались питання щодо сприяння соціальному становленню та розвитку неповнолітніх та запобіганню негативним проявам в дитячому середовищі, попередження дитячої злочинності та бездоглядності, про що розповів Богдан Скучинський.ІринаПоліщуктаВалентинаОшуркевичпоінформували присутніх про особливості роботи їх установ з неповнолітніми дітьмисиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Звернули увагу учасників на надання соціальних послуг неповнолітнім, які переселились із тимчасово окупованих територій України та зони проведення АТО і проживають у районі.

     За «круглим столом» відбулася відверта бесіда про проблеми неповнолітніх та методи їх вирішення шляхом співпраці соціальних служб. Також був розроблений план спільних заходів щодо попередження порушень законодавства у сфері зайнятості та дотримання прав неповнолітніх на працю.

        Всі присутні висловили побажання щоб такі зустрічі стали традиційними.

   

   Шановні кримчани, мешканці східних областей України!

  Державна служба зайнятості готова сприяти

  Вашому працевлаштуванню!

  У центрах зайнятості Вам допоможуть:

  •  знайти роботу – тимчасову або постійну;
  •  взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
  •  пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
  •  отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

  В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

  Усі вакансії – у вільному доступі.

   Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

  Усі послуги – безкоштовні.

   Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:

  •  інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
  •  консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;
  •  рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

   Для внесення даних до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості як шукача роботи та підбору підходящої роботи, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

  •  паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  •  облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

   Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю Вам крім вищезазначених документів слід подати:

  •  трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);
  •  диплом або інші документи про освіту;
  •  військовий квиток (у разі необхідності).

   Якщо Ви вже зареєструвалися в центрах зайнятості Донецької або Луганської області, Ви маєте право продовжувати отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю у будь-якому іншому центрі зайнятості за місцем Вашого перебування.

   

  Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

  Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України, або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей

  У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

   

  У разі відсутності трудової книжки.

  Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

  •  необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;
  •  якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, необхідно звернутися до суду для одностороннього припинення трудових відносин.

  Спеціалісти центру зайнятості допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду для оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

  Особи, які переселилися з АР Крим та зони проведення АТО, і зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, тощо, отримують статус безробітного за спрощеною процедурою. При цьому допомога по безробіттю до отримання вищезазначених документів та відомостей про страховий стаж призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття.

  Особи, які переселилися з тимчасово окупованої території АР Крим та звільнилися з роботи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, реєструються як безробітні на підставі наявних документів. Допомога по безробіттю виплачуватиметься у мінімальному розмірі (554 грн.) до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж.

  Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

  •  паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
  •  облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
  •  трудова книжка;
  •  диплом або інші документи про освіту.

  Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

  За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.  Зокрема по Горохівському району :

  Горохів вул..Шевченка, 46   телефони:  (03379)  2-29-20, 2-19-73

   

  Служба зайнятості

  До уваги осіб, котрі вимушено переселені з тимчасово окупованих територій!

  Державна служба зайнятості  готова сприяти вашому працевлаштуванню!

  Вам обов’язково допоможуть:

  -         підшукати підходящу роботу

  -         отримати консультацію і інформацію стосовно сфери зайнятості;

  -         взяти участь у громадських оплачуваних роботах та  роботах тимчасового  характеру ;

  -         пройти професійну підготовку,перепідготовку чи підвищення кваліфікації, зокрема особам,які старші 45 років з видачею ваучера;

  -         отримати статус безробітного.

  За більш детальною інформацією, будь-ласка, звертайтесь до  Горохівського районного центру зайнятості за адресою м. Горохів, вул. Шевченка, 46.

  Контактний телефон (03379) 2-11-73

   

  Усі послуги державної служби зайнятості БЕЗКОШТОВНІ!

  Стимулювання створення нових робочих місць відповідно до Закону України "Про зайнятість населення"

  Закон України "Про зайнятість населення" від 5 липня 2012 року № 5067-VI (далі — Закон) набув чинності 1 січня 2013 року. Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття.

  Одна з цілей Закону – стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Це відтворено у статтях 24, 26, а також у частинах 2 і 3 статті 27.

  Роботодавці, які працевлаштовують на новостворені робочі місця молодь як на перше робоче місце, а також безробітних віком від 50 років та громадян інших уразливих на ринку праці категорій, отримують компенсацію у розмірі єдиного соціального внеску, сплаченого за працевлаштованого безробітного. Вона надається на один рік за умови незвільнення працівника протягом наступного року, але у разі звільнення роботодавець повертає отримані кошти у повному обсязі або працевлаштовує на це робоче місце іншого безробітного (ст. 26 Закону). Статтею 14 Закону визначені певні категорії громадян, що мають преференції у працевлаштуванні. За них здійснюватиметься компенсація єдиного внеску. До цих категорій громадян відносяться:

  – один з батьків або особа, яка їх замінює і:

  – має на утриманні дітей віком до 6 років;

  – виховує без одного з подружжя дити­ну віком до 14 років або дитину-інваліда;

  – утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

  – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

  – особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

  – молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (про­тягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка впер­ше приймається на роботу;

  – особи, яким до настання права на пен­сію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV залишилося 10 і менше ро­ків;

  – інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

  На виконання Закону прийнятий Порядок, що регулює цю статтю, квотні категорії громадян, які визначено Законом, критерії приналежності до цього виду квот, документи, що підтверджують дію цієї квоти, а також період, протягом якого квота діятиме.

   

  Вам за 45 ? Скористайтесь можливістю  отримати ваучер на навчання.

  Для реалізації  положень нового Закону України «Про зайнятість  населення» 4 квітня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження  Порядку видачі  ваучерів для підтримання конкурентоспроможності  осіб на ринку праці»  від 20 березня 2013 року №207.

  Згідно  норм  вище вказаного Порядку претендувати на ваучер можуть як безробітні, так і той хто працює, але прагне підвищити свій професійний рівень або здобути іншу професію. Для цього необхідно звернутися до відповідного центру зайнятості. Такий напрямок освіти передбачає як  стаціонарну, так і заочну форми навчання.

   Обов’язкові умови для бажаючих осіб: вік - 45 років і більше, наявність 15 років страхового стажу, професійно – технічної або вищої освіти ( не важливо якого напрямку). Більше обмежень не має. Щорічно до 1 лютого Міністерство й науки України подаватиме список навчальних закладів, які мають ліцензії на затверджений перелік професій. Ці спеціальності теж щорічно до 1 листопада формує Міністерство економічного розвитку й торгівлі відповідно до запитів ринку. Зараз особливо затребувані  спеціальності технічного спрямування. Вартість одного ваучера на весь термін навчання сьогодні сягає 11 тис. 470 грн , тобто 10 прожиткових мінімумів.  Після отримання ваучера  особа протягом 90 діб має його використати: знайти навчальний заклад  ( за наданим переліком), укласти договір і принести в центр зайнятості платіжну квитанцію. Якщо сума більша, ніж вартість ваучера, її оплачує або зацікавлений роботодавець, або сама особа, яка проходитиме курс  підготовки. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності. До прикладу,  на бджоляра ( вартість – понад 3 тис. грн..)- приблизно 5 місяців, робітник фермерського господарства ( вартість – 9.5 тис. грн.) – 10 місяців тощо. Відповідно здобуття вищої освіти займе більше часу і коштуватиме дорожче.

   За додатковою та детальною інформацією  звертайтеся  до районного центру зайнятості  за адресою :м.Горохів, вул.Щевченка, 46 та тел.2-29-20, 2-19-73.

   

  Співбесіда. Коли і як потрібно говорити з працедавцем.

   Люди, які прагнуть знайти роботу, шукають зустрічей із роботодавцями...

  Алло, ви мене чуєте?...

  Пошук роботи по телефону – один із способів потрапити на співбесіду. Телефонна розмова має викликати у працедавця бажання зустрітися з вами. Готуючись до неї, слід продумати всі запитання, які б ви хотіли поставити наймачеві, покласти біля телефону своє резюме і вибрати сприятливий час для дзвінка. Понеділок і вівторок можуть виявитися досить невдалими днями для телефонних розмов – люди лише входять в робочий ритм. Контактний настрій переважає у середу та четвер. В п´ятницю людина психологічно налаштована на відпочинок. Важливим є не тільки день, а й час дзвінка. Найкраще телефонувати об одинадцятій годині ранку, або з чотирнадцятої до п´ятнадцятої години. В розмові використовуйте слова "мені необхідно", "мені потрібно" і уникайте фраз, які виражають сумнів. Домовившись про зустріч, занотуйте дату, час, місце зустрічі та ім´я людини, з якою необхідно зустрітись.

  Що ви на це скажете?...Співбесіда з працедавцем є основним методом відбору кандидатів при влаштуванні на роботу. Перед співбесідою забезпечте себе інформацією про підприємство, на яке вас запрошено. Підготуйте копії всіх необхідних документів. Більшість працедавців задають майже однакові питання, тому бажано заздалегідь підготувати гарні відповіді.

  - "Чому ви прийшли саме в нашу компанію? Що вас приваблює?"

  - "Чому мені потрібно прийняти вас на роботу?"

  -"Як ви уявляєте своє становище через три-п´ять років?"

  На останнє запитання краще відповідати, що хотіли б працювати у тій же рганізації, але на більш відповідальній посаді. "Які зміни ви хотіли б внести у роботу організації, якщо будете прийняті на дану посаду?". Необхідно проявити ініціативу, але не перестарайтесь: готовність не залишити каменя на камені буде зайва.

  Розкажіть про себе... Це шанс гарно себе представити як фахівця. Працедавець шукає працівника, який МОЖЕ виконувати роботу, тобто має відповідну кваліфікацію, досвід, а також ХОЧЕ це робити. На такму бажаному для вас вакантному місці він хоче бачити відповідальну, сприйнятливу до критики, дисципліновану людину, яка вміє слухати і розуміє, що їй кажуть. Ваше завдання – підготувати розповідь, яка доведе наявність у вас перерахованих якостей.

  На яку зарплату ви розраховуєте?Назвіть суму, яка буде для вас достатньою і відповідатиме можливостям та нормам організації. Дуже часто працедавець цікавиться, чи є у вас питання щодо вашої майбутньої роботи. Ніколи не відповідайте, що питань немає. Це зашкодить вашому іміджу. Розпитуйте про режим роботи та відпочинку, кар´єру, "техніку", традиції просування службовими сходами тощо.

  Ваша поведінка під час співбесіди. Прийшовши до офісу, будьте з усіма ввічливими та терплячими. Відрекомендуйтесь на початку співбесіди та зачекайте на запрошення присісти. Тримайтесь вільно, але офіційно. Про плани щодо народження дітей, серйозні матеріальні труднощі, недоліки попередніх роботодавців, проблеми зі здоров´ям краще не згадувати.

   

  Які послуги надає молоді служба зайнятості
  •         - Консультування щодо гарантій держави в сфері зайнятості неповнолітньої молоді.
  •         - Сприяння у підборі підходящої роботи, працевлаштування відповідно до професійної підготовки , освіти та потреб ринку праці, у тому числі на заброньовані робочі місця та шляхом надання дотацій роботодавцям.
  •         - Консультацію з професійної орієнтації.
  •         - Профтестування щодо підбору підходящої роботи.
  •         - Професійне навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації у відповідності з потребами ринку праці за направленням служби зайнятості.
  •         - Участь в оплачуваних громадських роботах.
  •         - Сприяння у започаткуванні власної справи.
  •         Для розширення можливостей працевлаштування молоді державна служба зайнятості проводить такі заходи, як «Ярмарок вакансій для молоді», «День зайнятості молоді», «День відкритих дверей навчальних закладів» тощо.
  •         Для забезпечення повної інформації про послуги державної служби зайнятості працює інформаційно-довідкова інтерактивна багатоканальна телефонна система:0-800-50-50-60

   

  Якщо Ви залишилися без роботи або бажаєте змінити місце роботи – звертайтеся до будь-якого центру зайнятості України.

  Якщо Ви завітали вперше - зверніться до диспетчера-консультанта. Він пояснить як користуватися інформаційними матеріалами та технічними засобами, що розміщені у центрі зайнятості.             У секторі самостійного пошуку роботи Ви маєте можливість самостійно знайти інформацію про вільні робочі місця (розмір заробітної плати, характер та режим роботи, професійні вимоги до кандидатів) і вибрати кращі варіанти свого працевлаштування.

  Якщо в секторі самостійного пошуку роботи Ви не знайшли необхідної інформації, диспетчер спрямує Вас до спеціаліста з працевлаштування, який допоможе підібрати підходящу роботу з урахуванням Ваших кваліфікаційних характеристик та побажань.

   Також, спеціалісти центрів зайнятості:

  •   -          нададуть індивідуальні консультації щодо перспектив Вашого працевлаштування;
  •   -          у разі неможливості працевлаштування за фахом допоможуть зорієнтуватися у виборі чи   зміні професії;
  •    -          допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо результативного пошуку роботи та технікою самопрезентації роботодавцю;
  •    -          запропонують відвідати тематичні або загальні постійно діючі семінари та тренінги;
  •    -          нададуть профінформаційні послуги та індивідуальні консультації з професійної орієнтації.  

        Звертайтесь до державної служби зайнятості – ми працюємо для Вас!

   

  Інформація

  для громадян, які приїхали
  з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

   

         Для продовження отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

  Основні документи, які необхідно мати при собі (при наявності):

  - паспорт;

  - посвідчення отримувача  пенсії, допомоги, пільговика;

  - довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

  Компетентні органи Вам також нададуть допомогу у розселенні, медичному обслуговуванні, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладів, а також сприятимуть у працевлаштуванні.

  З усіх питань, які хвилюють Вас на даний час, Ви можете звернутися за телефоном «гарячої лінії»:

  0800 507 309

  Крім того, для отримання допомоги ви можете звернутися на «гарячу лінію»:

  Пенсійного фонду

  0800 503 753

  Державного центру зайнятості

  0800 505 060

  730 – з мобільного телефону

  Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

  0800 501 892

  телефон довіри Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

  0800 501 383

  Додаткову інформацію можна отримати на сайті Мінсоцполітики України: www.mlsp.gov.ua

  Додаток 2

  ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОДЕРЖУВАЧІВ ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ,

  які приїхали для тимчасового перебування
  з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

              Для вирішення питань отримання допомоги по безробіттю Вам необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості.

  Основні документи, які необхідно мати при собі

  (при наявності):

  -         паспорт громадянина України;

  -         трудова книжка;

  -         облікова картка платника податку (довідка про присвоєння ідентифікаційного номера);

  -         документ про освіту.

  За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

  № п\п

  Найменування

  центру зайнятості

  Адреса

  Контактний телефон

  1

  Горохівський районний центр зайнятості

  М. Горохів

  Вул.. Шевченка 46

  0337921301

  2

  Волинський обласний центр зайнятості

  м. Луцьк

  вул. Богдана Хмельницького, 3а,

  43025

  (0332) 72-52-40

  Уважаемые крымчане!

  Государственная служба занятости готова содействовать Вашему трудоустройству или назначению и выплате пособия по безработице не зависимо от регистрации Вашего места проживания!

  Вам обязательно помогут в:

  •         поиске подходящей работы – временной или постоянной;
  •         получении информации и консультаций по вопросам  занятости, организации предпринимательской деятельности;
  •         участии в оплачиваемых общественных и временных работах;
  •         в обучении новой профессии, профессиональной переподготовке или повышении квалификации.
  •         паспорт гражданина Украины;
  •         учетную карточку налогоплательщика (справку о присвоении идентификационного номера);
  •         трудовую книжку (при наличии);
  •         документ об образовании (при наличии).

  Для Вашей регистрации в центре занятости следует иметь:

  Государственная служба занятости все услуги предоставляет БЕСПЛАТНО.

  Для получения более детальной информации обращайтесь

  в любой наиболее удобно расположенный для Вашего посещения центр занятости.

  Воспользуйтесь бесплатными сервисами государственной службы занятости:

  информационно-справочной телефонной системой

  0-800-50-50-60 (со стационарного телефона) или

  730 – с мобильного телефона

  Интернет-порталами:

  www.dcz.gov.ua или  www.trud.gov.ua

  Государственная служба занятости всегда готова помочь Вам!

  Переглядів 6004 Останнє редагування П'ятниця, 14 квітня 2017 08:29
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua